ВМ-НВХ - част 55

  • 36 708
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 346
Oсновни групи храни, които режимът включва:

1.) Всички видове:

- месо
- субпродукти (дроб, воденички, сърца)
- бекон
- без колбаси
Mоже само сухи и много чисти филета, като пуешко, пилешко, свинско.
- риба

2.) Всички видове млечни (за предпочитане пълномаслени)
- мляко
- сирена
- кашкавали
- извара
- кефир

3.) Яйца

4.) Мазнини
- краве масло
- зехтин
- заквасена животинска сметана
- свинска мас
- кокосово масло
- течна животинска сметана, ако намерите качествена пълномаслена

5.) Зеленчуци - всички нисковъглхидратни - броколи, спанак, карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби
Избягвайте картофи и други корени с много нишесте.
Употребявайте варива (боб, леща) в умерени количества и по-рядко. За предпочитане е зеленият фасул, на второ място - грах. По-високовъглехидратни са старият фасул и лещата.

6.) Разрешени плодове
Mаксимум до 2, по възможност по-кисели плода (грейпфрути и лимони са разрешени всеки ден).
Разрешени са дребните плодчета - ягоди, малини, къпини, боровинки.
Избягвайте банани, грозде, диня, праскови, кайсии.
Ако смятате, че плодовете забавят отслабването ви, ги спрете за известно време.
Плодове не се препоръчват при наличие на инсулинова резистентност.

7.) Ядки
Винаги консумирайте сурови, неопечени ядки.
Не се подвеждайте от фъстъците и кашуто - спадат към групата на бобовите, а и като полезност на фибри и омеги са на едно от последните места.
Ядките "разяждат", затова ги консумирайте умерено. Ако смятате, че забавят отслабването ги, ги ограничете или спрете.

8.) Добавки
- рибено масло - по 1-2 грама на ден от съдържащите омега-3 мастни киселини (количеството омега-3 киселини в капсула от 1 грам е по-малко от 1 грам)
- витамин D3 - укрепва имунната система, помага при ред заболявания, а е установено, че има положително действие и за подобряване на инсулиновата чувствителност. Препоръчвани дози: от 2000 до 4000 или дори 5000 IU/ден. (Например можете да ползвате Вигантол.)

За още информация - първа страница на предишната тема тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=692917.0

# 1
  • Мнения: 173
Цоп първа  Mr. Green

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Шоки, мерси за новата темичка  Hug   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 995
Мерси за темата, Cioccolata Simple Smile

Чудех се, между другото, сметаната към млечните ли е?
Не искам да си развалям безмлечния режим, по-горе видях, че е в групата на мазнините, а ми трябва за кафето.

# 4
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Запис и от мен. И за да не е само това, да ви попитам момичета как се справяте с ходенето до WC, хапвате ли нещо специално за да нямате проблем?

# 5
  • Мнения: 6 346
Е, сметаната няма как да не е към млечните Laughing Видях, че е сложена при мазнините, тя на практика е много богата на млечни мазнини, но има все пак и минимално количество въглехидрати и белтъчини. Обаче мазнините са много по-висок процент. На опаковките пише Wink

# 6
  • Мнения: 1 488
Минавам да ви видя  Hug
Cioccolata
Скрит текст:
Значи въпросният яйчник ти създава болка.Запарваш невен и пиеш от гадоста сутрин,обед,вечер общо около 200гр. и ще се нормализират нещата.Друг изпитан лек е спорт и много коремни преси  Wink[
Та в новата тема да ви пожелая успехи  Wink

# 7
  • Мнения: 6 346
Щък, добре дошла! И успех на всички пишещи и четящи в постигането на целите им! Hug

Скрит текст:
Благодаря за съвета! Точно невен не съм пила. Помислих си това за яйчника, ама много внезапно се получи това и някак ми се стори странна работата newsm78 А други оплаквания нямам уж.

# 8
  • Мнения: 0
И аз се записвам в новата тема. Хем съм режимна, хем продължават проблемите с WC. Четох във форума на Marksdailyapple, че е добре да се пие витамин C с магнезии преди лягане. Освен това си купих и пробиотик. Нито тахан помага, нито масло, мас и сланина...  ooooh!

# 9
  • Мнения: 173
Проблем ли е вечер да изяждам един домат със зелета ми салата и месцето   Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 425
Да кажа за моя опит-бях в голям застой,но аз реално нямах за смъкване.Спирането на млечните,ядките,плодовете не ми се отрази по никакъв начин.Физическа активност-най-разнообразна-кардио,Трейси Андерсън,Джаки Уорнър,дивотии от Фитнесблендера....Едвам когато почнах тренировките с тежести имам видими резултати-явно това са моите тренировки.Вярно,че храненето е основно,но при мен промяна даде именно спорта.Сега дори не съм толкова стриктна -хапвам по някоя ябълка,печена тиква,някой орех,но това не ми се отразява зле Laughing

# 11
  • Мнения: 200
Шоки, и мен снощи много ме боля десният яйчник. После навън заваля силен дъжд. Може и при теб да е от времето.
Сега варя едно малко алабашче. Да видим как ще се представи. Харесва ми вкусът му, но суров дразни стомаха. После обилно с масло ще го гарнирам.

# 12
  • Мнения: 6 346
ГАЛИ_ГЕ, не е от времето, т.е. не вярвам да е, а и при мен беше понеделник сутринта. Както и да е Hug

Светлана, яж си домати, зелена салата, зеленчуци всякакви.

Лиу, браво за резултатите! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 78
Cioccolata , благодаря за темичката .


liu jo , много хубаво звучиш . Аз имам какво да свалям , спортувам след 3 седмици застой и боледуване сега всеки ден тренировки ми са малко ...натоварващи . Лошото е че няма къде да тренирам силово във Варна , или поне аз не знам такова място .
За протокола да кажа че съм трети ден режимна след безобразията в последно време и днес съм с  главоболие...непрестанно , не толкова мъчително , колкото дразнещо . осен това потта ми миришеше странно докато тренирах...дано е признак на кетоза , че нямам как да си пусна урина , в отпуск съм .
Инак в момента задушавам в гювеч джолан с малко лук , морковче и чесън...и мас. И подправки . И мирише сърцераздирателно .

# 14
  • Мнения: 958
Шоки благодаря за темата   bouquet
Момичета, кога беше добре да се яде мазно, преди или след спорт.
Днес съм на танци, значи е кардио, и се чудя преди или след тях да хапна. Предвидила съм бекон.

Общи условия

Активация на акаунт