ВМ-НВХ - част 55

  • 36 731
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Тони, благодаря!   bouquet Много добре те разбрах.. Мислех да взема на баба ми, че пие някакви лекарства, на които единия страничен ефект е проблем с паметта.. Обаче сега мисля, че е добре да взема и за майка ми (и за себе си). На която по празниците й дадох една кутия вечерна иглика.  Laughing

После, ако ще се спират млечните, първо се спира прясното мляко. Ако още поне известно време няма резултат, се спира и киселото и евентуално сметаната. Но сирената и кашкавалите смятам, че има смисъл да се спират само в много краен случай, просто може би е препоръчително да не се набляга на тях, а да се консумират умерено.

Пък аз точно него оставих.  Laughing Знам, че е по-добре да не пия и обещавам тържествено, когато ми свръшат двете кутии, да не близвам дълго време от него или поне до тогава, докато започна да влизам в по-малък размер панталони.  Wink

Аз обаче готвя с прясно мляко. Всякакво месо (и дреболии), кисна в мляко и бяло вино. По-около 30-50-80 гр. от двете. Това дали продължава да е проблем?

И от три години не пуша, не ми се пуши.  Laughing

В отбора на неспортуващите и окръглилите се.  Confused Неприятно, но факт.. Добре поне, че времето бива и пешеходстването продължава.

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 09:18 от Rain*

# 31
  • Мнения: 6 346
Рейни, прясното мляко има малко повече въглехидрати (лактозата, която е млечна захар) от например сметаната и сирената, а би трябвало да има повече и от киселото, защото при сметаната, киселото и сирената е имало ферментация и бактериите са изяли част от млечната захар - или поне така казват Thinking Това е причината да не препоръчват прясно мляко. А иначе и аз слагам по малко в кафето всяка сутрин Embarassed За готвенето не мисля, че е проблем.

# 32
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Аз обичам чисто кафе, но с цел да го пия по-дълго време, за да не пия повече от кафе на ден, слагам малко мляко и отива до обяд и дори до по-късно.. Ама ще го спирам, защото знам, че по малко и не всеки ден - е добре. Но зачестя ли - не е добре, от към смаление и намаление.  Laughing Това съм го разбрала за себе си. Така и с КМ. Започвам с 1/2 днес, утре пак така, после цяла кофичка, после и заквасена сметана, и сирене и прясно и станало много млечно.  Laughing

Една статия на Руми за сладкото - http://fitnesinstruktor.com/kak-da-otkaja-sladkoto/

# 33
  • Мнения: 6 346
Аз лично смятам, че въглехидратите в млечните са пренебрежими като количество, но проблемът може би идва от това, че човек лесно се увлича. Вкусни са, практични са, изборът е голям, а и сме свикнали да ги консумираме редовно. И лесно се съчетават с други храни. Но при някои наистина са проблемни, дори и да е само заради подуването.

# 34
  • Мнения: 78
Добро утро на всички !
аз продължавам да страдам вече трето денонощие от това главоболие .  Мисля че е просто адаптация , ама пада ми се...Лятоска си бях минала на мазнинно  горене...и хоп ! Този път ще си го изстрадам ( сега е много по - мъчително от първия път ) и напук ще тренирам . Четвърти пореден ден  ходя на тренировки , но днес ще съм само на плейт...Ако до следобед не се посъвзема ...Освен това пишам много интензивно...и обиколката на талията ми е с 1 см. надолу...Не се тегля по препоръка на умна , спокойна и трезвомислеща дружка:) След 10 дни чак .

Понеже съм досадна , нахална лелка , млади дами .
Пийте масло от вечерна иглика . В него има и вит. Е и не е имало жена , на която да не е донесло облекчение ( иза ПМС , и за дисменорея - болезнен мензес , и за кисти...Напоследък го препоръчват и като подготовка за in vitro...Аз малко поспрях , но сега ще си мина годишния преглед за карцином на мл. жлеза...аз за това го пия ) .

Последна редакция: чт, 17 яну 2013, 10:05 от tonyduve

# 35
  • Мнения: 7 746

вит.Е-то го пия от следващия ден като ми дойде
пила съм и с 200 и с 400 единици, на Now ми е любимо
отивам да се просвещавам за игликата  Flutter

# 36
  • Мнения: 74
Благодаря за темата, записвам се и аз.   Hug

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Това с wc наистина е много неприятно.  Hug  Случвало се е след пътуване да остана без масло. Тогава половин кофичка сметана (400 гр., 20%, защото с 30% ще ви е трудно да изядете толкова) и повече вода. Внимавайте, може да ви доведе до разстройство. Иначе една опаковка масло от 250 гр. си го разделяте на 16 равни части, не ви е нужно кантарче, това са бучки от 15-16 гр. може и без да ги слагате в кафе или чай просто да си ги хапвате, ако ви е приятно все пак. И вода! Аз лично си пия студена, топлата ми е блудкава.
Преди години имах много болезнен цикъл и всякакви други екстри. Само по време на цикъла пиех Calcium Phospho C и много помагаше.
Шоки, видях ти рецептата за сусама с кашкавал, днес вероятно ще я изпробвам и ще ви кажа какво се е получило.   bouquet
Това с маслото по този начин ще го пробвам,дано помогне Laughing!

# 38
  • Мнения: 6 346
Една може би малко скандална идея от една шведска блогърка днес, но аз мисля и всъщност съм правила точно това, което тя съветва: когато се спазва ВМ-НВХ за отслабване, теорията е минимум 60% от дневните калории да идват от мазнини. Но на практика много хора прилагат този принцип, а не отслабват или стигат до застой, или пък отслабват малко и бавно, т.е. прекалено малко според тях. Причината може да бъде прекалената консумация на мазнини Embarassed Т.е. погрешно прилагане на концепцията. Защото ВМ-НВХ не означава непременно да базираме храната си на майонеза, сметана, масло, сирена и кашкавали, а може спокойно да означава пържола със задушени с масло зеленчуци или пък сьомга с пюре от карфиол. Така че едно възможно решение на проблема с недостатъчното или липсващо отслабване може да бъде да се намали количеството на консумираните мазнини, така че да бъде просто достатъчно за засищане, а не обилно. Просто идея.

Същото мнение застъпва и Аника Далквист - след като се определи количеството белтъчини, което ни е необходимо, и количеството въглехидрати, което смятаме да консумираме, допълваме ястията с мазнини, колкото да се заситим, но без непременно да "плува" храната в мазнина - това все още си е ВМ-НВХ.

# 39
  • Мнения: 21
Момичета, здравейте.
Аз от 02.01. съм на режима и засега съм свалила 4 килограма, според мен повечето вода,
но видимо се усещам по-лека, по-енергична и по-добре отвсякъде.
Засега не съм спряла млечните и плодовете, по 1 ябълка изяждам понякога. Обяснявам си отслабването главно с източването на вода, а също и с рязката промяна в храненето ( по празниците беше ужас просто, яко въглехидрати).
Сега обаче имам чуденка, не съм 100 % убедена, че маслото в магазините е 100 % масло  Sad
Купувам някакви уж немски, но ми прави впечатление, че дори в хладилника някои стоят леко меки, което за мен си е някакъв сигнал за маргаринести примерси.  #Cussing out #Cussing out

Приемам всякакви съвети както за марки, така и практически как да разпознавам истинското масло.

# 40
  • Мнения: 6 346
To4e, добре дошла и чудесно, че толкова добре върви досега!

Аз купувам масло от "Добрев", но когато забравя, а свърши, купувам и немско, най-често Deutsche Markenbutter. Преди купувах на "Родопа Милк" - от Пикадили. Тук в темата имаше добър отзив и за маслото на "Милтекс". Най-добро сигурно е на "Президент", но ми се струва прекалено скъпо.

# 41
  • Мнения: 7 746

аз съм за 'президент'
харесва ми на вкус и ми е разграфена опаковката  Flutter

и по 25гр сутрин излиза по 60ст за закуска  Sunglasses

# 42
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
А на какво го мажете това масло сутрин  newsm78

# 43
  • Мнения: 6 346
Ако е за мазане - на кашкавал, сирене, шунка. Може обаче да се сложи и в кафе или чай Sunglasses

# 44
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
А на какво го мажете това масло сутрин  newsm78

Гризкаме го от пакетчето  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт