Висши учебни заведения в САЩ

  • 9 669
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 563
Пълно 4 за какво точно ви е? Освен за гъделичкане на самочувствието?  newsm78

Сложено в резюмето на съпруга ми се оказа ключово, след 2 години активно търсене на работа и само 2 интервюта. (Това стана ясно, след като го наеха, в разговор с един от интервюиращите).

В коя сфера е той?

На мен никога не са ми искали оценки за работа. ГПА винаги ми е било на резюмето, но мисля, че не е било важно за никого. Но, ако имах 4 или близо до 4 и академични награди, щях да имам повече избор и стипендии за магистратурата.

Ако си спомням добре, на мъжа ми му гледаха оценките за първата му работа, сфера финанси. След като си свърши МБА, възможно е пак да му ги поискат.

# 76
  • Мнения: 1 800
Последната мода сред международните студенти е Nursing програмата, понеже след завършването и стажа, получават разрешително за работа и един напълно легален начин за оставане в Щатите, при това на една много добра и добре платена работа. Мисля, че даже самият стаж е платен, но не съм сигурна за това.

Само да вметна, че това вече не е така. Peace
Сестра ми завърши нърсинг-бакалавър през Декември'11 и не можа да си намери работа, която да я спонсорира за работна виза. Има една година-OPT през, която легално може да стои и работи по специалността си или свързано с нея. Успеха и не е 4, но достатъчно близо, имаше интервюта, няколко предложения, но като разберяха с какъв статут е, казваха че не спонсорират за визи и оттегляха предложението. От нейният клас момиче от Франция също не успя да си намери работа и се прибра. Руснака се уреди, мъже нърс са по-търсени, а и се ожени скоро за юс ситизен. Болниците са със свити бюджети, мед. сестри, които би трябвало да са се пенсионирали до сега, още работят; H1 визите започнаха да се изчерпват доста преди края на годината, за нърсес няма специални визи и така.

Мъжа ми като завършваше град скул и търсеше работа преди 5-6 години, в някои фирми питаха за успех, повечето обаче-не, една и съща сфера. Важно беше единствено като кандидатстваше след ъндърград.

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 05:01 от benson10

# 77
  • Мнения: 2 381

Строителен инженер.

# 78
  • Мнения: 2 980
А, това е интересно за наградите в резюмето.
Може би обаче това по-скоро важи за търсенето на работа след бакалавър? Все пак бакалавърска степен можеш да завършиш и с тройка. Повечето магистратури те изритват, ако не поддържаш успех около 5 (В). 

На мен иначе са ми казвали никога да не слагам успех от бакалавърска степен в резюме, с каквито и почести да е, ако вече имам магистърска степен, защото се възприемало като арогантно. Но това може да е нещо специфично за моята област или за хуманитаристи, не знам.

Преподавателите, когато кандидатстваме за работа, винаги трябва да представим академична справка от цялото следване, всички степени. Аз в началото мислех, че го правят, за да гледат и сравняват оценки, но се оказа, че гледат само учебните планове и дали имаш необходимия брой кредити по предмета, който ще преподаваш. Самите оценки не играят роля (е, някой може и да се впечатли от пълно шест, но това е рядкост - като цяло академиците се отнасят с много цинизъм към оценките, щото знаем как се пишат).

Последна редакция: пт, 01 фев 2013, 18:16 от ianajar

# 79
  • Мнения: 2 381
Яна, той няма магистърска степен. В тази сфера по- важни са изпитите за професионален инженер, които могат да се положат с бакалавърска степен. Те определят заплатата и дават свободата.

# 80
  • Мнения: 1 842
Това "всичко" го има из нета, трябва да го събереш. Няма как да получиш в смлян вид информацията, защото:
Цитат
В САЩ има 1 646 двугодишни колежа и 2 325 четиригодишни колежа и университета. Над 1 700 от тях са изследователски университети и предлагат магистърски и докторски програми.
Като за начало:
http://studyabroad.bg/countries/item/%D1%81%D0%B0%D1%89
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=595944.0
http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/study_usa.html
Обща информация
Също можеш да провериш и на сайта на Фулбрайт и още стотици сайтове и сайтчета.
Благодаря за информацията!

Общи условия

Активация на акаунт