ВТОРИ клас- втори срок - 4

  • 42 150
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Вече излезе предварителното класиране за Ловеч и Русе и като гледам, че най-високият резултат е доста под максималния брой точки, явно няма да са били толкова лесни задачите.
В Габрово има дете със 120 точки.

# 661
  • Стара Загора
  • Мнения: 5
И ние много сме се изложили-7 грешни.Ама няма как да е иначе,
като излезна след 25 мин. от започването и аз не мога да се справя толкова бързо.
Сега в къщи си разбра грешките,ама късно-да му е за урок.
За 15,19 и 21 зад. и аз мисля като Бейби.
А за 13 зад.-4 пл.Отговор D.
Нямаше да ме яд толкова,ако не ги знаеше(срещна затруднение само на 1 зад.)
ама да бързаш толкова,не мога да се примеря Mr. Green

# 662
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Тонита, браво за отличието.   bouquet

Аз от състезанието вчера съм доволна, макар да не се надявам на много точки. На първо гледане Теди е сгрешила гарантирано 5 задачи, а на второ сигурно ще се окажат повече. Ама така е - който бърза... Mr. Green По-важното е, че тя самата е доволна, ентусиазирана. На нея й е първо състезание (без абсолютно никаква предварителна подготовка), така че за мен желанието да участва и удовлетворението след това са много важни. В този смисъл съм вече доволна. А по-натам, живот и здраве, ще гледаме и точките, но на този етап и това е достатъчно. Grinning

# 663
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Вече излезе предварителното класиране за Ловеч и Русе и като гледам, че най-високият резултат е доста под максималния брой точки, явно няма да са били толкова лесни задачите.
В Габрово има дете със 120 точки.

Аз съм на мнение пък,че са лесни определено.Ако хлапето не го мързи като моето и си чертае,рисува и мааалко позамисли се решават с техните мозъчета. PeaceНооо много условия се искат накуп.Определено моето хлапе ще спира състезанията и ще си ходи само на школа,да не губи тренинг. Wink

Тонита,поздравления за шахматиста ти! Simple Smile

# 664
  • Мнения: 928
Ееее, Деска, чак пък да спира състезанията. Ама това е единствения момент, в който са концентрирани да решават, а след това се интересуват и от верния отговор даже. Иначе при моето такова нещо не се случва, решава домашните набързо и беж, да не изпусне играта.
А и тренинга е много важен, ще свикнат и до четвърти клас ще са перфектни  Hug

# 665
  • Мнения: 298
Браво на шахматиста.
За задачите зад.13 е на плочката с цифрата 4.На 15зад отговор С,Марина.На 19 зад. В 2 пъти.на 21зад,мисля,че С две плочки съвпадат,втората и четвъртата плочка.
Моя дне се оплаква,че го боли гърло,дано да мине леко.

# 666
  • София
  • Мнения: 7 097
Съгласна съм с Бейби. Аз не бях натискала моето дете да участва в състезания, просто защото го виждах как не се концентрира, как бърза да напише домашните и да изскочи навън (за моя радост предпочита да е навън). Изненада ме с решението си да се запише сам за участие в състезанието. Изтеглих задачките от миналите години и като седна да ги решава  ooooh! ... отчаях се от живота. Оставих го да решава сам, да видя какво може сам. Може би по 10 задачи от тест успяваше сам да реши. Но по-интересен за мен беше факта, че той сам започна да иска да решава задачи и да се съсредоточава. Вярно, че излезе с нарисуван пейзаж на черновата, вместо задачи  hahaha, но аз го отдавам на факта, че му е за пръв път и съвсем не е знаел какво да прави. Моята грешка е, че на разпечатените листове пишехме около задачите (драскахме по самите листове), но вчера са ги предупредили да не драскат по задачите и той е смятал и решавал на ум. Според мен е успял да си събере ума, защото има 5 грешни задачи, а за мен това е предоволно, при все че не е ходил на курсове, уроци и не се е подготвял кой знае колко...
Според мен децата ни са ок, но си трябва тренинг и рутина... и не малка доза съобразителност.

# 667
  • Мнения: 2 755
...А ние с малката тичахме по конкурси и рожденни дни. Никол се яви за първи път на конкурс по пеене " Орфеева дарба" и се прибрахме със сребърен медал.После бяхме на рожден ден. Много емоционален ден изкара тя , а и ние покрай нея. Много е щастлива и сега спи с медала...
Щастието в грейналите детски очички, е целта на тези мероприятия. Браво на малката певица. Още много конкурси да спечели.

П.П.  На турнира се видяхме с една съфорумка, та си изкарахме екстра деня в сладки приказки, докато децата се "потяха" над дъските. Ще повторим....  Wink

Успех му пожелавам за напред, а с теб непременно ще се срещнем на шахматни, математически турнири, а защо не и без децата на кафе  Grinning
Vache, изчервих се. Blush Вярвам ти, че си се радвала за успеха на детето ми, защото го видях със собствените си очи. Благодаря ти, защото рядко в очите на конкурентите може да се срещне толкова искрена радост. И, както казват старите хора "да ти се връща". Следващият път и Сашето да те зарадва така. Тя може. А аз, ще бъда от първите поздравили ви.  Grinning
На кафе, когато пожелаеш.  Hug

Според мен децата ни са ок, но си трябва тренинг и рутина... и не малка доза съобразителност.
Така е.  Peace Аз след малко ще тествам моето с вчерашното Кенгуру.

Дайте идеи за пролетната ваканция, за тези, които ще си бъдат в София. Къде, кога и какво?

П.П. Още веднъж благодаря за поздравите!

# 668
  • Мнения: 9 914
Тонита, браво на сина ти, а и на вас - че го стимулирате и подкрепяте! Много се радвам на можещи деца  Hug

# 669
  • Мнения: 824
Здравейте и моето дете участва в Кенгуру и след като се прибра, решихме заедно задачите,има грешки,но не е помислил върху условията на задачите.В къщи ги решихме и сам се ядоса,че не е помислил повече Simple Smile
Мисля ,че е отговор С -3 пъти за задача 19
Резултатите кога излизат и къде?

# 670
  • София
  • Мнения: 13 239
Тонита, драсни ми ако има по-интересен турнир  Hug

# 671
  • Мнения: 91
Момичета, щракнах набързо задачите. Моля да ме извините, че са с отговорите и снимките не са обърнати, но нямам приложение за редакция на картинки на айпада  Peace
Ще трябва да ги позачистите с пейнт преди да ги предоставите за решаване.

Разпращам на всеки, който ми пусне съобщение на лични Simple Smile


Много моля на лични да получа задачите Simple Smile

# 672
  • Мнения: 30
Моля да ми изпратите задачите  на  hope78bg@yahoo.com . Моя ги е решил за 30 минути и искам да видя какво е сътворил. Благодаря предварително.

# 673
  • Мнения: 824
на мен ми се струват сложни задачите,но за първи път ходим на мат.състезание
Аз ги реших,но по последната задача си чертах  Mr. Green

# 674
  • Мнения: 5 160
Някой с читанка и уч. тетрадка на Булвест - "Баба"?

Общи условия

Активация на акаунт