Малката скумрийка Сийка през Юли ще роди хамсийка - тема 26

  • 22 183
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 273
ВЕСЕЛА, моя мьж си беше дошьл само за един ден,понеже корабьт им дойде до Бургас.Голям кьсмет.И веднага исках да си направим снимки,защото ето още го няма и вече започвам да се притеснявам,че няма да го свалят навреме и ще родя без него.Дано си дойде.Ама и на тебе какви мисли ти идват в главата,,,да не си с друг мьж,,,,,? LaughingКак? Embarassed

# 706
  • София
  • Мнения: 2 348
Бързам да пиша преди да съм забравила(защото опитвам да си го помня от седмици поне и като седна на компютъра, забравям). Та исках да кажа защо за мен е излишно да се купува предварително Панадол. С това, че се предписва от лекар,  вероятно всички сме съгласни, но аз имах предвид, не просто, канален ред за получаване на лекарство, а реалната опасност това да НЕ е подходящото температуропонижаващо средство в конкретния случай. Примерно след имунизация (макар някои лекари да предписват тъкмо Панадол, при това да се приема превантивно, дори да няма температура, което ми е пълна глупост на мен). Панадола възпрепятства производството на имунни тела, с което се обезсмисля имунизацията. Също родители ( и специалисти) на деца с аутизъм смятат, че тъкмо комбинация имунизация с Парацетамол е една от причините за аутизма (във връзка пак с възпрепятстване производството на нещо си там, което не помня). Отделно си правя мои предположения, че предозирането при прием от бременната води до по-тежки последствия за бебето, от колкото някои други аналгетици. Вероятно и след раждането друг медикамент може да има предимство пред него.

# 707
  • varna
  • Мнения: 871
Терп, ти сега ме вкара в размишления. За 45 дневния болничен ясно, че ще си го вземеш предварително, ама тази карта и направлението за хоспитализация не се ли взимат преди да тръгнеш да раждаш  newsm78 Най-малкото доколкото ми е известно направленията имат 28 дни давност, ами ако не се впишеш в тях  newsm78

# 708
  • Мнения: 2 237
terpsyhora, благодаря, че си се сетила да споделиш  Hug И аз и имам огромно доверие, тя е прекрасен лекар !

Тези дни ме е ханала странна болест  исамо спя, като дрогирана съм  Shocked

# 709
  • Мнения: 8
Терп, ти сега ме вкара в размишления. За 45 дневния болничен ясно, че ще си го вземеш предварително, ама тази карта и направлението за хоспитализация не се ли взимат преди да тръгнеш да раждаш  newsm78 Най-малкото доколкото ми е известно направленията имат 28 дни давност, ами ако не се впишеш в тях  newsm78
Днес си взех моя болничен за 45 дни...с него ми дадоха 1 джоб с документи, тези дето ни ги искат за раждането, като ми казаха, че вече ще си ги нося с мен на всяка ЖК, която ще е всяка седмица и при докторката която ме следи..това било практика, защото не се знаело кога ще роди жената..

# 710
  • София
  • Мнения: 1 318
Добре де, този 45 дневен болничен не се ли взима точно на деня? newsm78

# 711
  • Мнения: 96
Моят 45 дневен болничен вече тече от 25.05. и докторът каза,че ще ми го даде на 03.06.,когато съм на преглед,обясни ми,че не било важно този болничен да се вземе точно на деня.А има логика в това,документите за раждане да са си в нас,защото наистина не се знае кога ще хукнем към болницата с изтекли води.

# 712
  • Мнения: 120
Моят болничен ми го даде точно на 45-тия ден - 26.05.2013 неделя (но моят лекар работи по ЗК само петък, събота и неделя) Към болничния ми издаде карта за профилактика на бременността, направление за хоспитализация и първитем изследвания заедно с картончето за кръвната група. На ЖК ме вика през 2 седмици Thinking.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 318
Разглеждах до сега снимки, Флай, толкова си млада и нежна, чак не мога да повярвам, че имаш толкова голямо дете.
Иве, морските снимки са супер!
Абитуриентките ни също са прекрасни!
И аз качих една нова снимка, нали в събота бяхме на бал на братовчед ми.

# 714
  • Мнения: 251
Ехааа, колко сте готини Simple Smile)
Мъхче, ти си само корем .. как ги носиш тези бебета не знам.
Аз уж качих някакви снимки, но не ги виждам.
За съжаление това са ми единствените снимки бременна, нямам скоро снимки, а и много не ми се снима... нали знаете приказката "магаре се снимало, магаре излезнало  Simple Smile

# 715
  • Мнения: 4 841
Момичета, нета ми е ужасен, аз и детето сме с ангина (на звяра вече му минава) и нямам време и да стигна до компа.
Надявам се всички да сте добре и да сте все още 2в1 (3в1). Искам да видя и снимки, обаче с тоя ужасен нет не мога  Cry

Аз все се надявам да устискам до края на термина, че ремонта ни още е до никъде, а искам да сме си в нас като се роди бебето. ММ не го пускат отпуска просто ей така, щото не искат и той днес се ядосал и незнам по какъв параграф, но си тръгнал. Ремонта е до никъде и като гледам няма и да свърши скоро с това темпо. Искам и да си изчистя и да си подредя. Аз! Не мъжа ми, майка ми или свекърва ми. Искам АЗ!!! Свекър ми спомена, че щял да говори със свекървата като свърши ремонта да помогнела с чистенето, но аз нещо хич не съм навита, пък и тя едва ли ще си счупи краката да дойде. Днес беше в Русе по лекари и имаше една камара свободно време между прегледите, че и бяхме и в района, но да не мислите, че някой е дошъл да ни види. При все че и детето болно, а от вчера и аз.
Еййй вчера исках да умра. Събори ме изведнъж. Адска мускулна треска, слабост, главобол, гърлобол, контракции. А детето иска на разходка, иска да си играем и иска, иска, иска, постоянно иска нещо.  Днес си имам мама на помощ, макар че се чувствам определено по - добре от вчера. Купих си и Магнезий на ДопълХерц и започнах да го пия по 2 на ден, че вчера положението беше страшно.

Роси искам рапани и аззззз  Crossing Arms много обичам  Heart Eyes И миди, и раци, и скариди, и октопод и риба и ..... ми лакомия съм си  Mr. Green


Моят 45 дневен болничен трябва да започне на 8ми юни. По принцип началото на месеца се разбрахме да отида на преглед, но ще звънна за час едва когато детето и аз сме здрави. Днес детето си изтърва тържеството на яслата, а имаше и думички  Rolling Eyes много ми е мъчно.

Отделно и утре е кандидатстването за ДГ(което се отлага от 1ви март  ooooh! ) и незнам как ще се развият нещата и къде ще го приемат. Там където ми е удобно чувам все лоши неща, а там където искам ще ми е неудобно да го нося и прибирам и с бебе. ММ понякога е първа смяна, понякога закъснява от работа и тогава аз ходя да го нося или прибирам, но сега с бебе незнам как ще се съчетаят нещата. Много съм притеснена. Знам, че незаписан няма да остане, но къде е въпросът  ooooh!

mims_70 незнам какво става с теб, че не съм чела назад, но надявам се всичко да е наред и да устискаш още малко 2в1  Hug

# 716
  • Мнения: 96
Джина,много трябва да те черпя,благодаря ти!Всички сме хубави ,имаме излъчване,не случайно казват,че майчинството разхубавявалоТъкмо тази вечер мъжът ми разправяше,че видял нашата позната на 45 години,която след 12 опита инвитро си роди най-накрая бебе,и тя изглеждала доста подмладена и разхубавена.А иначе детето си е мое,гаранция Grinning
Глупи,там са ти снимките,видях те.
Като гледах и аз снимките,видях,че РеНи отдавна не е писала,а и Бемол ми се иска да се появи и да каже,че всичко е наред.
Тази вечер имах 2-3 много яки контракции,като ме стегна,но не само корема,а и отзад кръста ми обхванаха,все едно в менгеме ме бяха стегнали,подготовката по раждането върви с пълна пара,явно.
Агнес,ама че са ти се струпали неприятности пък на теб,дано ви се подредят нещата и оздравявайте скоро.

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 10:09 от fly2

# 717
  • Мнения: 109
Добър вечер, сладурки ! Надявам се всички бебета да са си по местата ! Благодаря ви, за милите думи за дъщеря ми Hug
Мисти, много е елегантно твоето момиче ! Ти знаеш ли кога ще са готови резултатите от матурите, че моето дете нещо ме смахка ?
Момичета, като ви гледам всички на снимките как почти не ви личат коремите и колко сте хубави, май аз съм една от малкото дето не вървят, ами се търкалят Embarassed
Имах днес разправия с моя, дето някой му казал, че не трябва да си боядисвам косата, докато съм бременна, защото вредяло на бебетата, и на туй отгоре момичетата в офиса го потвърдиха newsm78, вие как мислите, да попитам първо вас, преди да съм се изложила да питам лекаря ?

# 718
  • София
  • Мнения: 50
Цвети, от какво е тая ракия, дето се вари май месец?!?!  newsm78 Shocked

Луиза, леле, не ми говори за харчене, че като пратихме детето за два дена на село, и като ми се отвори едно свободно време, завъртях се из моловете и похарчих сума ти пари... И то все за необходими неща, не съм харчила за глупости, ама.... бански за шерката и мъж ми, слънцезащитни млека, лекарства, книжки да и четем на морето да се забавлява, подарък за едно друго детенце, дето ще има рожден ден и т.н.... Ужас! И след като похарчих XXX пари за всички други, освен за мен, накрая си казах майната му и си купих ПЪРВАТА бременска дреха за тази ми бременност за едни 12 лева - тениска за плаж, бяла, огромна, с малко розово, с нея приличам на облаче по залез  Laughing Айде дано не ми се наложи да давам още пари за бременски дрехи през следващия месец и половина и да си остана с тези 12 лева похарчени за шкемби-мода!

Агнес, ама как така пак ангина Sad Може би детето остава недоизлекувано между тези кризи, обаче фактът, че и ти си с ангина този път вече сериозно ме озадачава. Отидете при някой друг лекар, специалист УНГ, дано измисли някакво обяснение.

# 719
  • Мнения: 4 255
Татяна,първо да ти кажа,че ахнах на снимките ти!Изключително чаровна си!А за боядисването,моя лекар ми го забрани още първия път като отидох.Посушах го.За мен обаче беше удобен момент да спра да се боядисвам.Отдавна си мечтаех за естествения ми цвят.Моя приятелка пък,също бременна,ходи и си прави кичури.Те нали не докосват скалпа.Макар,че аз всъщност не знам кое му е вредното. newsm78Боята,която докосва главата и един вид попада през кожата в организма или миризмата,която дишаш,докато си боядисана Thinking Тук обаче съм сигурна,че много мами ще ти кажат,че изобщо не са спирали да се боядисват. Peace

Карли,честити покупки!!

Цвети,да,от какво тази ракия Май месец? newsm78

Агнес,мила,и ти ли? SadДано скоро се оправиш.А ремонта не го мисли.И не се прави на герои.То ми е ясно защо искаш сама да си свършиш всичко,защото и аз съм така.Никой просто не може да ми изчисти и подреди къщата така,както аз.Сега обаче не му е времето да отказваме помощ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт