Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 май 2013, 11:46 ч.

Мнения за 32-ро СОУ

• 113 192
  • 580
  •   1
Отговори
# 570
  • София
Може би сте права, че е трябвало да уточня защо питам за нея. А, иначе съм запозната доста добре с кандидатстването в 32, защото ни беше резервен вариант и познаваме доста деца, които избраха да учат в него. Мога да кажа, че някои си избраха съвсем незпроблемно учителката Wink Така че от първа ръка съм наясно, че е възможно, макар и нерегламентирано. За съжаление, никой не знае нищо за тази учителка и много се надявах някой да ме ориентира малко тук.

# 571
  • Sofia
Може би сте права, че е трябвало да уточня защо питам за нея. А, иначе съм запозната доста добре с кандидатстването в 32, защото ни беше резервен вариант и познаваме доста деца, които избраха да учат в него. Мога да кажа, че някои си избраха съвсем незпроблемно учителката Wink Така че от първа ръка съм наясно, че е възможно, макар и нерегламентирано. За съжаление, никой не знае нищо за тази учителка и много се надявах някой да ме ориентира малко тук.
Успех с намирането на добра учителка! Flowers Hibiscus Мога ли да попитам кое училище Ви беше фаворит, щом 32ро ви е било резерва, във форума по мое наблюдение в района всички предпочитат 32ро. Ще съм благодарна да споделите вашето мнение.

# 572
Честно казано винаги съм се чудила защо учител, който би могъл да преподава по език, би водел вместо това ученици от 1 до 4 клас. Освен ако не са много млади учителки без никакъв опит и това да е единственият им вариант, друго обяснение би било, че всъщност не могат да са преподавателки  по език, защото не са завършили филология, а го знаят на основно ниво от езикови курсове. Ако случая е такъв не бих плащала висока цена на частни уроци срещу съмнително качество при наличието на достатъчно школи и частни учители филолози. Чисто хипотетично разсъждавам, не познавам въпросната учителка.

# 573
  • София
Честно казано винаги съм се чудила защо учител, който би могъл да преподава по език, би водел вместо това ученици от 1 до 4 клас.
По тази логика може да се чудите и защо някой, който има достатъчно познания по език, за да го преподава, работи като учител.

# 574
Честно казано винаги съм се чудила защо учител, който би могъл да преподава по език, би водел вместо това ученици от 1 до 4 клас.
По тази логика може да се чудите и защо някой, който има достатъчно познания по език, за да го преподава, работи като учител.

Всъщност не се чудя, защото имам достатъчно познати преподаватели по език и сме си говорили доста по темата защо работят точно това. Отговорите бяха различни, но всеки си имаше своята причина. Истината обаче е, че все по-трудно се намират преподаватели по езици, защото в кол центровете предлагат на такива хора доста по-високо заплащане и много предпочитат по-високата заплата. Това ми го е споделяла лично директорка на езиково училище, силно загрижена, че въпреки по-високото заплащане, което предлага спрямо други училища и е все по-трудно да намира учители по чужди езици. Лошото е, че напоследък започнах да чувам и за подобен отлив сред медиците - стават оператори в колцентрове на фармацевтични компании...

# 575
  • София
Какво мнение бихте споделили за Диана Стоилова?
В училището не позволяват да се избира учител. Където ви разпределят -там. Така че въпроси за учителите са общо взето безпредметни.
Миналата година кандидатствахме там и изрично се интересувах точно от избора на учител. Казаха, че след като излезе класирането, се указва коя г-жа предпочиташ и общо взето гледат да се съобразяват. Нас обаче не ни приеха там, така че не знам доколко е вярна информацията.

# 576
Какво мнение бихте споделили за Диана Стоилова?
В училището не позволяват да се избира учител. Където ви разпределят -там. Така че въпроси за учителите са общо взето безпредметни.
Миналата година кандидатствахме там и изрично се интересувах точно от избора на учител. Казаха, че след като излезе класирането, се указва коя г-жа предпочиташ и общо взето гледат да се съобразяват. Нас обаче не ни приеха там, така че не знам доколко е вярна информацията.

Избира се език. Тъй като някои езици са с по 2 класа, конкретен учител не се посочва. Ако се запълни някой език докато е дошъл твоя ред вече и език не можеш да избираш.

# 577
  • Sofia
Привет,има ли някой информация дали миналата година са приемали от четвърта група деца?

# 578
  • Sofia, Bulgaria
Да, на второ класиране приемаха и деца от четвърта група!

# 579
  • София
Привет,има ли някой информация дали миналата година са приемали от четвърта група деца?
Да, моето дете също го приеха в четвърта група още на първо класиране, но имахме и 5 точки по социален критерии като 3то дете в семейството. На второ класиране приеха дете от детската, пак четвърта група без допълнителни точки. Имате шанс, но пък тази година паралелките са 5, миналата бяха 6.

# 580
  • Sofia
Да, моето дете също го приеха в четвърта група още на първо класиране, но имахме и 5 точки по социален критерии като 3то дете в семейството. На второ класиране приеха дете от детската, пак четвърта група без допълнителни точки. Имате шанс, но пък тази година паралелките са 5, миналата бяха 6.

О, благодаря Ви за информацията, това с броя на паралелките не го бях забелязала - може би, защото от всякъде чувам! Може ли да споделите малко впечатления, знам, че за всеки е индивидуално, но все пак.... (може и на лични, ако ви е по-удобно). Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт