Мнения за 32-ро СОУ

  • 151 749
  • 727
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 790
Може би сте права, че е трябвало да уточня защо питам за нея. А, иначе съм запозната доста добре с кандидатстването в 32, защото ни беше резервен вариант и познаваме доста деца, които избраха да учат в него. Мога да кажа, че някои си избраха съвсем незпроблемно учителката Wink Така че от първа ръка съм наясно, че е възможно, макар и нерегламентирано. За съжаление, никой не знае нищо за тази учителка и много се надявах някой да ме ориентира малко тук.

# 571
  • Sofia
  • Мнения: 243
Може би сте права, че е трябвало да уточня защо питам за нея. А, иначе съм запозната доста добре с кандидатстването в 32, защото ни беше резервен вариант и познаваме доста деца, които избраха да учат в него. Мога да кажа, че някои си избраха съвсем незпроблемно учителката Wink Така че от първа ръка съм наясно, че е възможно, макар и нерегламентирано. За съжаление, никой не знае нищо за тази учителка и много се надявах някой да ме ориентира малко тук.
Успех с намирането на добра учителка! Flowers Hibiscus Мога ли да попитам кое училище Ви беше фаворит, щом 32ро ви е било резерва, във форума по мое наблюдение в района всички предпочитат 32ро. Ще съм благодарна да споделите вашето мнение.

# 572
  • Мнения: 775
Честно казано винаги съм се чудила защо учител, който би могъл да преподава по език, би водел вместо това ученици от 1 до 4 клас. Освен ако не са много млади учителки без никакъв опит и това да е единственият им вариант, друго обяснение би било, че всъщност не могат да са преподавателки  по език, защото не са завършили филология, а го знаят на основно ниво от езикови курсове. Ако случая е такъв не бих плащала висока цена на частни уроци срещу съмнително качество при наличието на достатъчно школи и частни учители филолози. Чисто хипотетично разсъждавам, не познавам въпросната учителка.

# 573
  • София
  • Мнения: 1 120
Честно казано винаги съм се чудила защо учител, който би могъл да преподава по език, би водел вместо това ученици от 1 до 4 клас.
По тази логика може да се чудите и защо някой, който има достатъчно познания по език, за да го преподава, работи като учител.

# 574
  • Мнения: 775
Честно казано винаги съм се чудила защо учител, който би могъл да преподава по език, би водел вместо това ученици от 1 до 4 клас.
По тази логика може да се чудите и защо някой, който има достатъчно познания по език, за да го преподава, работи като учител.


Всъщност не се чудя, защото имам достатъчно познати преподаватели по език и сме си говорили доста по темата защо работят точно това. Отговорите бяха различни, но всеки си имаше своята причина. Истината обаче е, че все по-трудно се намират преподаватели по езици, защото в кол центровете предлагат на такива хора доста по-високо заплащане и много предпочитат по-високата заплата. Това ми го е споделяла лично директорка на езиково училище, силно загрижена, че въпреки по-високото заплащане, което предлага спрямо други училища и е все по-трудно да намира учители по чужди езици. Лошото е, че напоследък започнах да чувам и за подобен отлив сред медиците - стават оператори в колцентрове на фармацевтични компании...

# 575
  • София
  • Мнения: 251
Какво мнение бихте споделили за Диана Стоилова?
В училището не позволяват да се избира учител. Където ви разпределят -там. Така че въпроси за учителите са общо взето безпредметни.
Миналата година кандидатствахме там и изрично се интересувах точно от избора на учител. Казаха, че след като излезе класирането, се указва коя г-жа предпочиташ и общо взето гледат да се съобразяват. Нас обаче не ни приеха там, така че не знам доколко е вярна информацията.

# 576
  • Мнения: 775
Какво мнение бихте споделили за Диана Стоилова?
В училището не позволяват да се избира учител. Където ви разпределят -там. Така че въпроси за учителите са общо взето безпредметни.
Миналата година кандидатствахме там и изрично се интересувах точно от избора на учител. Казаха, че след като излезе класирането, се указва коя г-жа предпочиташ и общо взето гледат да се съобразяват. Нас обаче не ни приеха там, така че не знам доколко е вярна информацията.

Избира се език. Тъй като някои езици са с по 2 класа, конкретен учител не се посочва. Ако се запълни някой език докато е дошъл твоя ред вече и език не можеш да избираш.

# 577
  • Sofia
  • Мнения: 243
Привет,има ли някой информация дали миналата година са приемали от четвърта група деца?

# 578
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 65
Да, на второ класиране приемаха и деца от четвърта група!

# 579
  • София
  • Мнения: 181
Привет,има ли някой информация дали миналата година са приемали от четвърта група деца?
Да, моето дете също го приеха в четвърта група още на първо класиране, но имахме и 5 точки по социален критерии като 3то дете в семейството. На второ класиране приеха дете от детската, пак четвърта група без допълнителни точки. Имате шанс, но пък тази година паралелките са 5, миналата бяха 6.

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 243
Привет,има ли някой информация дали миналата година са приемали от четвърта група деца?
Да, моето дете също го приеха в четвърта група още на първо класиране, но имахме и 5 точки по социален критерии като 3то дете в семейството. На второ класиране приеха дете от детската, пак четвърта група без допълнителни точки. Имате шанс, но пък тази година паралелките са 5, миналата бяха 6.

О, благодаря Ви за информацията, това с броя на паралелките не го бях забелязала - може би, защото от всякъде чувам! Може ли да споделите малко впечатления, знам, че за всеки е индивидуално, но все пак.... (може и на лични, ако ви е по-удобно). Благодаря предварително!

# 581
  • Мнения: 310
Здравейте,

Интересува ме какво е нивото на училището след 7 клас. Научава ли се добре английския в езиковите паралелки? Виждам, че по английски има много преподаватели и много предмети се учат на английски език. Кои преподаватели по английски са добри?
Прочетох мнения, че немсият не се учи на ниво. Видях само двама преподаватели по немски. Ще се радвам, ако има родители, които опровергаят това мнени.
Какво ще кажете за изучаването на руски като втори чужд език? Все пак училището има традиции по отношение на руския.

# 582
  • Sofia
  • Мнения: 243
Здравейте!
Да се похваля, че дори от съседен район имахме късмет и на второ класиране бяхме в списъците и на 18то, и на 32ро. Вчера записах сина ми в 18то, така че, ако има някой, който се надява на трето класиране за 32ро, то поне е сигурно, че едно място е свободно Simple Smile Успех на дечицата!

# 583
  • Мнения: 6 292
Еми не знам, ама 32-ро не е ли по-добрият избор в сравнение с 18-то?

# 584
  • Sofia
  • Мнения: 243
Еми не знам, ама 32-ро не е ли по-добрият избор в сравнение с 18-то?
Всички така казват,но поне до 4ти клас 18то води в класацията на РУО за оценяване,а и имам отзиви за учителката в 18то, докато за 32ро нищо не можах да разбера. Чисто и като логистика 18то мие една идея по-удобно....
Не на последно място синът ми още дори преди да влезе в училището каза "тук искам да уча"... когато влезе,съвсем беше убеден. Дано е нашето място!

Общи условия

Активация на акаунт