ВМ-НВХ, част 66

  • 36 145
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Благодаря за темата Simple Smile

Относно кафето - аз до такава степен съм свикнала без  захар да го пия, че един път пийнах по погрешка това на майка ми със захарта и се наложи да го изплюя.
Спортът в училище хич не го харесвах - така да се каже подпирах пейката да не падне  Laughing Обичах единствено тичането, но не и отборните игри.
Сега ходя на фитнес, но имам един проблем. Имам апетит, но трябва да намаля калориите, защотото иначе не мога да сваля. Срам не срам - стоя на едни кг от година сигурно. Даже от май месец насам съм качила 2 кг, но тогава почнах и с фитнеса. Правя кардио и тежести. Днес ми сервираха "комплимента" краката са ти пораснали. Sad Предполагам,че е в резултат на клека и тягата, но не знам какво да правя. Явно наистина трябва да намаля приеманите калории. Rolling Eyes И ми стана някак си леко неприятно - чудя се да спра ли с упражненията за крака и да увелича кардиото или...ох не знам. Аз дори не правя от онова 40-60минутно кардио , а някъде около 15-20 мин след силовата тренировка. ooooh!

# 31
  • Мнения: 6 346
Jerry F, не ограничавай мазнините Wink Не е нужно и да са прекалено много, но не се страхувай да сложиш мазнина или при готвенето, или на готовото ястие, колкото да стане вкусно и да те нахрани.

Лилава_коса, дали не ти е много кардиото? newsm78 И още: сигурна ли си, че имаш да сваляш килограми наистина?

# 32
  • Мнения: 1
Шоки, благодаря за темичката.  bouquet

Моят почти четиридневен експеримент с храненето ми показа, че никак не е трудно да се кара само на яйца с масло. Аз го направих да дръпна малко надолу с кг, че предния път така се изпуснах и ошишках (но тогава имаше и други фактори, както и да е). Сега просто ще поствам менютата ми, като яйцата отново често ще фигурират в него. Ще си следя и теглото, да видя от кое пък качвам.  newsm78
Днешното меню:
З: 3 яйца, 1 голяма бучка сирене, 1 домат, няколко резенчета суджук, чисто кафе
О: свинска пържола, чисто кафе
В: към 350гр. в сурово състояние свински дроб с масло (около 40 грама), домат, 20гр. кашкавал

Според вас удачно ли е да комбинирам вм-нвд с циклично хранене? Един път да ям към 15:30 няколко яйца и после вечерта като се прибера около 20:30 и имам възможност да хапна по-добре, да си направя по-стабилна вечеря?

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 22:12 от Баничка*

# 33
  • Мнения: 6 346
Да, това е може би най-подходящият режим за комбиниране с циклично хранене, защото гладът се притъпява и е по-лесно да се прескочи едно хранене Peace

# 34
  • Мнения: 1
Имам възможност да закусвам и вечерям вкъщи, също така да обядвам рано у нас (към 12:00). В 15:30 имам почивка на работа и тогава мога да ям храна, която си нося. Приемам съвети относно кога да разположа прозореца за ядене и колко да е дълъг. Наистина не знам дали е по-добре да закусвам и обядвам, или да следобедозакусвам и вечерям.  Thinking

# 35
  • Мнения: 6 346
Аз мисля, че е най-лесно да се пропусне закуската, но това е на базата на моя режим и организъм и моите навици Embarassed Ти си знаеш най-добре за теб Peace

# 36
  • Мнения: 30
Шоки, аз точно кардиото го намалих последните 2 месеца  - най-много по 20 минути след силова. Тренировките са ми ок. 5 на седмица - стремя се да не падам под 5.
Имам да отслабвам, но е малко - предполагам 2-3 кг мазнини. Иначе си усещам разлика дори на самите крака - когато пипам мускула отзад на крака над коляното ми е станал много по-твърд, на ръцете също си виждам едни линии като да са почнали да се оформят. И това всичко ме радва Simple Smile
Заключението , до което стигам е ,че при мен явно принципа за ограничение на калориите трябва да влезе  употреба.

# 37
  • Мнения: 6 346
А аз мисля, че не трябва да ги мислиш килограмите, а да си продължиш като досега Wink

# 38
  • Мнения: 30
 Simple Smile Продължавам, поне свикнах с тренирането и не ме мързи да ходя до залата
Един приятел ме навива за това http://www.bb-team.org/articles/3992_periodichno-gladuvane-intermittent-fasting
- за ежедневноро гладуване. Чудя се дали да не пробвам до края на месеца...

# 39
  • Мнения: 3 091
Yoya, да - знам, че при деца ефектът е много добър. В моя случай трябва задължително да имам силни и здрави коремни мускули, за да удължа момента до операция... Ще трябва да положа усилия поне в къщи да правя гимнастика - всеки ден.

Моля ви, пропуснала съм да ви прочета за сметаната - какво значи да внимаваме със сметаната?

За гладуването - аз лично съм категорично против, но в никакъв случай няма да налагам мнение. Мъжът ми има достатъчно пациенти и пациентки с проблеми, след подобни експерименти. НАш много близък приятел, известен в България, точно след гладуване и съответно спадане на имунната система се разболя от рак и не успя да се излекува...

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 13:47 от Л не С

# 40
  • Мнения: 1 793

Моля ви, пропуснала съм да ви прочета за сметаната - какво значи да внимаваме със сметаната?


Ами да не се прекалява и да е по-скоро по изключение. Бях сериозно зациклила с отслабването поради злоупотреба със сметана. Почнах да хапвам всеки ден и резултатът не закъсня. Confused Подозирам, че ѝ слагат разни неща, които не са отразени върху етикета. Моята лакомия си е факт, де, сама съм си виновна. Crossing Arms Увличаща, вкусна храна е.

# 41
  • Мнения: 30
Говорех за периодичното хранене , а не гладуване под формата на пълен глад. Това определено не е добра идея. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 346
Негативна е отговорила за сметаната Peace Може да се хапва от време на време, но точно какво количество и колко често - това трябва да го покаже личният опит Embarassed Аз сметана обикновено ям веднъж седмично по 200 - 250 грама - като основно хранене, не десерт. Това ми е нещо като седмично глезене. Снощи ядох сметаната на Хармоника - божествена беше Embarassed Но тази седмица не планирам да ям пак сметана. А иначе рядко се случва да правя някакъв десерт със сметана - това е примерно веднъж в месеца.

Сигурно е възможно да се яде по-често в по-малки количества, не знам, но не трябва да е всеки ден по една кофичка Wink

# 43
  • Мнения: 1 809
Благодаря и аз за новата тема!  bouquet

Лилава коса, 5 пъти в седмицата правиш силови ли? Предлагам ти да пробваш следното - редуваш дните като в единия ден силови, на другия HIIT.

Преди година се бях засилила да правя режима, тогава тренирах като теб. Станах като биче. Реших, че май нещо не ми понасят мазнините и от тях наедрявам. Но реших да променя нещо и в тренировките. И да, причината изобщо не беше ВМ-НВХ, а неправилното ми трениране. Започнах 5 дни в седмицата да правя ХИИТ и започнах така да се каже да се смалявам Simple Smile Сега си тренирам в реда, в който ти предложих на теб. Трябва да се внимава да не се прекалява и с протеините.
И освен това се радвам, че не се отказах да чета за режима и че в крайна сметка го започнах отново. Все повече виждам и усещам ползите от него. Вчера установих как ми е светнало и изчистило лицето Simple Smile И най-хубавото пък е, че турската закусвалня която е точно до офиса  и е пълна със солени и сладки вкусотии, ама грам не ме впечатлява вече. Grinning/дори като ми замирише от закуските и ми се гади понякога/

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 40 853
Момичета,този тип хранене идва ли ви по-скъп и отразява ли ви се на джоба Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт