ВМ-НВХ, част 66

  • 36 143
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • SA
  • Мнения: 3 196
Биби, аз имах предвид, че когато човек яде еднообразна храна, тя в даден момент започва да се вьзприема просто като "зареждане", а не като някакво сетивно удоволствие. И е по-малко вероятно човек да прибегне кьм нея , за да си достави удоволствие и да поглези сетивата си. Отделно, че като цяло сериозната вьглехидратна рестрикция убива и апетита.
Поне така си мисля. Аз всьщност никога не сьм имала сериозни емоционални преяждания и е вьзможно и да греша.  Embarassed
Танче, ти пьк какво толко ги белиш тия зеленчуци? Аз най-много обичам брюкселско зеле и броколи - слагам ги да се посварят до омекване, овкусявам и ям. Зеле сьщо ми е доста лесно за рязане на ситно. Доматчета чери - само ги измиваш и хаммм.  Simple Smile Морковите - беля ги с картофобелачка и така си ги хрупам. За тиква - наистина си е играчка, ако е голяма. Но тук има едни малки тикви, като ябьлка на големина. Слагам ги по 2- 3 в тенджера, сварявам, режа, махам семките и ям.
И аз сьм от доста мьрзеливите.  Embarassed

# 751
  • Мнения: 2 275
сега тикво -ябълки ще търся Laughing
колкто 4-5 ябълки има и са още по -трудни Tired
броколи,карфиол,зелен боб-замразени
но праз,кромида,целина,алабаш,тиква,гъби ooooh!
минавам само на кисело зеле до пролетта,това дето е нарязано( при руснаците има)

# 752
  • Мнения: 6 346
Влада, страхотна история, браво! Hug

След малко ще направя нова тема. kameloth, май в новата тема трябва да те обявя като проповядваща учението на Тим Ноукс Laughing Sunglasses

И само нещо да препоръчам: черен дроб от треска (консерва) - толкова мазничко, благо и вкусно, направо се топеше в устата Embarassed Има различни варианти - руски, литовски, норвежки. Не са в мазнина, а в собствен сос, който обаче се поомазнява, докато дробът седи в консервата. На 100 грама има 60 грама мазнини Wink Но не се усеща тежко, а само много вкусно Embarassed

# 753
  • SA
  • Мнения: 3 196
сега тикво -ябълки ще търся Laughing


Gem squash се казват тия, дето аз ги купувам.
А, и за гьби - купувам едни много големи, които лесно се мият. Могат да се изпекат на фурна , напьлнени с масло и кашкавал.

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 19:27 от kameloth

# 754

Общи условия

Активация на акаунт