ВМ-НВХ, част 66

  • 36 165
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 809
Влад@ , като каза за кожата на лицето , да споделя че и аз забелязвам промяна. Избистри ми се, едно такова сякаш светна. Другото, което забелязвам вече втори месец, нямам това подуване и влудяващия дискомфорт преди МЦ. До преди това още от овулацията ме започваха мъките -подуване, нервност, отпадналост, вълчи глад постоянно, пъпки и всякакви такива екстри. Сега само деня преди МЦ леко се надувам и до там.

XXX_, бързо да ти минава таз гадост! Hug

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 255
Аз пьк си мислех, дали точно това "омрьзване" не играе положителна роля за справяне с емоционалното хранене.
поне при мен като се замисля освен ролята на занижените въглехидрати върху кръвната захар,мисля че това което си писала е право в десятката,в смисъл точно преди да те прочета си го помислих,това първо
2-ро от както съм така имам странно чувство в устната кухина,ако речем че съм в кетоза може и да е на ацетон и благодарение на този вкус не ми липсва онова просволуто чувство за което често пишем ,когато се оплакваме от емоционален глад и то е следното:редовно като хапвам дори корема да ми е пълен до пръсване имам нужда още и още да си засищам вкусовите рецептори в устата,сега този така наречен ацетонов вкус ми спестява това усещане за още,но лично аз нямам кой знае какви наблюдения още де,че съм така само от неделя

# 737
  • SA
  • Мнения: 3 196
Влад@ , благодаря, че сподели!  Hug Много интересни наблюдения и опит!
Отличничка си и още как!
mis_val , ти при тези 2-5% вьглехидрати, с положителност си в кетоза. Успех и по-нататьк пак да споделиш какво се случва с теб!  Simple Smile

# 738
  • Мнения: 1
Брей, момичета, много сте изписали и то все интересни неща! Прочетох всичко, но само отгоре-отгоре, после ще се върна пак да чета като имам време. Сега само да кажа, че днес се поглезих с 60-70 грама био черен шоколад 86%  Heart Eyes. Чувствам се толкова добре. Аз също имам проблем с емоционалното хранене. Случва се често след като вече съм сита да продължа да ям от лакомия, но се опитвам да се справя с това.  Embarassed Като цяло съм свела храната до месо, яйца, масло, сирене и зеленчуци. Спрях киселото мляко напълно, не си купувам тахан. Сутрин си пия кафето с кокосово масло и яйце попринцип, но сега кокосовото масло ми свърши и честно казано нямам намерения да си купувам пак. Да, много е ароматно и ми харесва, но е твърде скъпо за мен и мисля, че може да се замести с нормално краве масло. В тази връзка да попитам: Вие какво краве масло си купувате? Аз използвам Deutsche Markenbutter, изглежда ми истинско. Знам, че и президент е добро, но ми идва леееко скъпичко, макар че за качествена храна пари не пестя. Българските масла, доколкото знам, са пълни ментета и от тях не купувам. 

# 739
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Баничка*, маслата на Добрев и Равногор са много хубави.  Peace

# 740
  • София
  • Мнения: 10 858
Напоследък - маслото от Лидл, харесва ми.
От българските не съм опитвала много, но мисля, че на Маджаров е хубаво.

# 741
  • Мнения: 6 347
Влизам, без да чета, но за да кажа, че ще мога да пусна новата тема по-късно вечерта. Ако искате, пуснете я по-рано Wink

# 742
  • Мнения: X
Аз от няколко дни определено имам проблем с тоалетната  Mr. Green Каквото хапна не се задържа повече от 10мин в стомаха ми. Та днес съм на сухари Mr. Green...

Бързо оправяне
Пробвай извара, тя се води доста стягаща


Маслото от Лидл е много добро, него взимаме, когато сме в БГ

# 743
  • Мнения: 5 892
Благодаря ви!  Hug Иначе и аз забелязах, че нямам подуване преди МЦ, доста леко ПМС ИМАХ.  Wink

# 744
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз до сега не съм имала подуване, качване на кг, задържане на вода или други симптоми на ПМС, освен напрежение в гърдите.
Този месец обаче това напрежение не ми се случи, отдавам го на ензимите  Rolling Eyes

Уасп, мисля, че ти сподели за задушено в масло зеле ... може ли да разкажеш как точно го правиш?

А туршии хапвате ли зимата, все пак в тях има захар?
Аз правя една царска, която има 2 с.л захар в един буркан, чудя се дали мога да я ям, до каква степен тази захар се просмуква в зеленчука  Laughing
Какъв е вашият опит с туршиите?

# 745
  • Мнения: X
Аз ям кисело зеле, туршии купуваме, но тук са предимно турски и сръбски и все не уцелваме на вкус

Зеле в масло не се сещам да съм писала, ама точно така го правя, да
Първо в тенджера, добре посолено, даже може да го посоля от предишния ден да омекне повече
Като омекне добре и попие мазнината, слагам червен пипер, домати, копър и в тава и във фурната


Но предпочитам в тавата да сложа свински врат да се припече и пусне мазнина и да добавя зелето към него, тогава става най-вкусно

Зеле съм правила и в уок, леко припечено в горещо масло
После с един чили сос е ммм

# 746
  • София
  • Мнения: 10 858
Може би варианта с уока си споменала ... не е класическото зеле с ребра/врат, то е ясно.

Това препеченото с масло ще го пробвам, благодаря  Hug
Иска ми се да разнообразя зеленчуците, та търся не изискващи време начини.
Щом хапвате туршии, това е добре. Все пак е един резервен вариант за спешни случаи, а и са си много вкусни  Heart Eyes

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Л не С, чудесен резултат, продължавай в същия дух!
Влада, интересно, благодаря за споделеното!Аз съм далеч от такива висоти, но се възхищавам на всички, които се реят там...
За шоколада: аз си взимам основно Линд 99%. Вярно, скъп е, но излиза евтино, понеже 1 шоколад го ям над месец... Mr. Green
За маслото: аз взимам различни немски, все ми харесват. Президент ми е любим, но не ми се дават толкова пари за масло, така че го смятам за деликатес и рядко го купувам.
Относно българските масла, Равногор съм яла няколко пъти, отначало ми харесваше много, но после какво стана, на кофти партида ли попаднах, отвратително беше и пак се върнах към немските масла.
Днес, не знам как стана, се излъгах да хапна пица тип закуска и оттогава цял ден съм в несвяст почти, ужасно ми се спи, едва преди час започнах да се съвземам... Confused
За туршиите: и аз хапвам понякога, но аз като цяло го карам по-либерално. Напоследък обожавам също салата от печени чушки+оцет+чесън, също и краставици само със сол и оцет - и двете ми наподобяват туршия на вкус. Обаче този оцет май ме разяжда повече... newsm78
Също да споделя, че напоследък малко от по-либерална минавах в графата "леко изпуснала му края"  Crazy, т.е. въглехидратите ми неусетно скочиха. Не знам има ли връзка, но за първи път от една година се поразболях повече. Не кой знае колко сериозно, но вече цяла седмица не мога да преборя една досадна хрема...

# 748
  • Мнения: 126
Аз пьк си мислех, дали точно това "омрьзване" не играе положителна роля за справяне с емоционалното хранене.
Kam, това не го разбирам. newsm78
При мене е точно обратното - когато ми омръзне да ям месо, яйца, масло и зеленчуци, почвам да се оглеждам за нещо по-разнообразно. Когато ми е скучно и не съм на кеф, пак по същия начин, т. е. при емоционален глад пак така действам със смяна на храната. И най-често това нещо е въглен.

# 749
  • Мнения: 2 275
мда Thinkingаз дори не си задвах въпроса защо ги няма главоболните кризи,които завършваха с облекчаващо повръщане  Embarassed(моля за извинение)
също така нещо като псориазис под лакътя го няма
за лицето се сетих,че режима е "виновен" да се харесвам,пу-пу
само едно нещо ми писна ooooh!
да мия,беля ,чистя,режа зеленчуци Tired
мързела ме бута да мина и аз само на месо,яйца ,масло и авокадо (по-лесно се чисти Mr. Green),но ме е страх половинката да не се върне към хляба Tired
приемам идеи,но без замрзени зеленчуци:те са си мое многодишно откритие
дори тиква нарязана и замразна има Mr. Green и авокадо,но вкуса не е същият
-----
цветна77,Пинки е на втори,но МЕСЕЦ на ВМ-НВХ  и се похвали за близо 4 кг минус

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 18:49 от tania6

Общи условия

Активация на акаунт