ВМ-НВХ, част 66

  • 36 166
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 677
Да ви питам какъв натурален шоколад ще ми препоръчате като марка?
Най-много обичам Линдт  Mr. Green
Бързо възстановяване ти желая  Hug

# 706
  • Мнения: 3 091
Здравейте, напоследък имам много работа и не мога да ви изчета...
5 кг. съм надолу, откакто съм на режима. Продължавам в същия дух, надявам се да задържа докато падна под 60 кг.
Не съм яла шоколад, само по някоя ябълка и зеленчуците... Явно наистина въглехидратите при мен са проблема. Щом ги спра, килограмите тръгват надолу.

Успех на всички и бъдете здрави

Ламята

# 707
  • Мнения: 1 935
Здравейте момичета  Hug
Най-накрая успях да изчета поне тази тема, че на последните 2-3 им изтървах края Embarassed
Да ви попитам от къде купувате какао на зърна?

И да споделя нещо като плюс от режима-само да кажа, че не спортувам, по цял ден съм на компютър и вървя не повече 30-40 мин. на ден и то не наведнъж, а на интервали по 10 мин.Вчера ми се наложи да изкача на два пъти 12 етажа и да сляза съответно и се поизморих естествено, но и при качването нагоре говорих по телефона, та може и от това да съм се задъхала Simple Smile Очаквах днес да съм с мускулна треска, но нищо подобно.Няма и помен от такава.Знам, че мускулната треска се дължи на млечната киселина, и може би заради храненето не произвеждам такава или знам ли newsm78 Кам, Шоки, Уасп, а и другите по-запознати  имате ли обяснение на това ?

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 12:07 от Влад@

# 708
  • Мнения: 20 233
Изличз, че дори при перфектно хранене, ако човек е подложен на огромен стрес, тялото го регистрира като физически и създава дебел слой от мазнини като защита срещу външни влияния.  Shocked А аз се чудех защо бях толкова пълна като дете и най-вече в гимназията, а то било от училището-мъчилище.  Sick Наистина се чувствах ужасно като ученичка и ми беше много натоварено години наред. Оттогава съм се заклела да не се занимавам с абсолютно нищо, което да ме стресира. Дори професията съм си я избрала да имам колкото се може по-малко натоварване на нервите.
Аги, преди да се разболея, винаги съм отслабвала най-много когато не съм ходела на работа, и доста съм се чудела през годините защо е така. Мисля, че това е обяснението, тогава стреса ми е бил на-малко.  Thinking

# 709
  • SA
  • Мнения: 3 196
Влад@, за мускулната треска май досега няма единно обяснение какво точно я причинява. Някои считат, че не е млечната киселина, която изчезвала часове след физическото усилие и не можела да обясни болката през следващите 1-2 дни. Има теории, че главна причина за мускулната треска са микротравми на самите мускулни влакна.
Иначе за млечната киселина - може наистина на тялото ти да не се е наложило да я произвежда при това натоварване, което си имала, ако мускулите ти ефективно са използвали свободни мастни киселини за енергия. Млечната киселина е продукт от разграждането на вьглехидрати ( гликоген в мускула) при липса на достатьчно количество кислород.

# 710
  • Мнения: 6 347
Л не С, браво на теб! Страхотен резултат! Simple Smile

cvetna77, аз най-много харесвам "Belgian" 85% - той се продава в Пикадили и Аванти (понякога се изчерпва все пак). В Метро също я има тази марка, но когато ходих миналия път, имаше само млечния и тъмния с портокал, който е с доста захар все пак.

Харесвам и един немски или може би австрийски с 84% какао, който се продава в магазините "Моменти". Има и големи (по 100 грама), и малки шоколади (по 50 грама), но цената е доста висока (около 5 лв за тези по 50 грама).

Също е хубав (но по-горчив, разбира се) тъмният с 90% какао на "Вивани" - от биомагазините.

Друг тъмен (92% какао), който съм опитвала, е "Wavel" - полски, продава се в Метро, май понякога в Карфур, а и в по-малки магазинчета тук-там.

"Линд" на мен не ми е толкова по вкуса Embarassed

Кори, не знам вече какво да мисля за стевията Embarassed Ако искаш, прочети тук: http://www.marksdailyapple.com/stevia/#axzz2jK1YKKze С две думи, предизвиква отделяне на инсулин, но не скок на инсулина, т.е. не голямо и рязко повишение, а в същото време се оказва, че подобрявал инсулиновата чувствителност newsm78 Аз лично много не харесвам вкуса на стевията (не съм пробвала от Айхърб обаче) и предпочитам да карам без нея. Разбира се, ако човек е пристрастен към сладкото и все търси сладкия вкус, е по-добре да не ползва никакви подсладители.

Влад@, аз купих какаови зърна на "Гайо" (опаковка от 100 грама) от магазин "Сирене и вино за приятели" на ул. "Цар Иван Асен ІІ". В един биомагазин на "Солунска" май също видях. Предполагам, че ще има в биомагазините и в магазините, където продават продуктите на "Гайо".

Не знам за мускулната треска, т.е. нищо не мога да кажа със сигурност. Много хора казват, че при този начин на хранене имат много по-малко мускулна треска, но не знам дали важи за всички.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 255
момичета от неделя съм ограничила въглехидратите(като учотнявам отново,че за мен въглехидрати са само зеленчуци и плодове,защото аз от 01.2013 други въглехидрати не консумирам) на около 2% най-много 5
Имам въпрос,тъй като ми се отразява супер,най-вече и на емоционалното хранене,а това ми е нещо над което много работя и ми е важно,искам да ви попитам,някой от вас има ли информация колко дълго мога да го правя,има ли някакво време
В смисъл както едно полодолечение е макс 20 дни,има ли и тук някакво ограничение,когато има строга въглехидратна рестрикция?
момичета,ще се самоцитирам

# 712
  • Мнения: 6 347
mis_val, не знам какво да те посъветвам Embarassed Не е необходимо да държиш въглехидратите толкова ниски прекалено дълго време. Т.е. можеш да го правиш, и то дори неограничено, ако това е най-добрият вариант за теб. Нищо толкова страшно няма да се случи, предполагам. Има хора, които с години се хранят предимно с месо, масло и яйца, почти без растителна храна. Но имай предвид, че те се стремят да ядат и вътрешности, а не само пържоли и прочие мускулно месо. Така че вредност едва ли ще има, особено ако караш така само няколко седмици. Но ако и при по-голямо количество се чувстваш добре, поддържаш си теглото и нямаш проблеми, не е нужно да ограничаваш прекалено много.

# 713
  • Miami
  • Мнения: 413
Cioccolata, благодаря много    bouquet 

# 714
  • Мнения: 6 347
Кори, няма защо Simple Smile Аз не ти дадох кой знае колко информация Embarassed Според мен, ако нямаш проблеми с пристрастяване към сладкото и ако не искаш да караш съвсем без никакво подслаждане на определени десерти, си използвай стевия.

Ако си спомняте, преди десетина дни се появи първата част на филм по австралийската телевизия за това защо мазнините са обявени за вредни, а въглехидратите за полезни. Сега излезе втората част - за вредността на статините: http://www.abc.net.au/catalyst/stories/3881441.htm

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 255
Cioccolata,благодаря   bouquet
Знам,че няма нужда,но от много време не съм се чувствала така добре и ми се иска това да продължи възможно най-дълго.Не държа да е вечно,просто исках да знам дали ако реша да е за по-дълго има ли нужда да мисля колко да е това,това което си ми дала като отговор ми звучи добре  Hug

# 716
  • SA
  • Мнения: 3 196
mis_val, не зная да има някакво строго ограничение вьв времето за периода сьс стриктна вьглехидратна рестрикция. По-скоро на повечето хора им е трудно и еднообразно такова ядене, а и не е необходимо да се измьчват, при условие, че могат да постигнат добри резултати и с не чак толкова сериозни ограничения. Но ако на теб ти се отразява добре и ти помага в постигането на някои твои цели, не мисля, че ще ти навреди да го практикуваш и за по-продьлжителен интервал от време. Доколкото знам , Vilhjalmur Stefansson се е хранил само се месо, риба и вьтрешности една година по време на експеримента, в който е участвал, без да е имал никакви болестни отклонения.
А пьк ако имаш предвид период от няколко седмици - не се притеснявай изобщо. Все пак има хора дето тотално гладуват за такьв период от време, без да развият някакви сериозни дефицити.

# 717
  • Мнения: 6 347
Доколкото знам , Vilhjalmur Stefansson се е хранил само се месо, риба и вьтрешности една година по време на експеримента, в който е участвал, без да е имал никакви болестни отклонения.

Да, през годината на експеримента е било точно така. А по-късно, след години, когато заедно с жена му повтарят в известна степен този експеримент, ядат месо, яйца, масло, на кафето понякога слагат малко сметана (ако закуската не съдържа достатъчно мазнина) и често по половин грейпфрут (сигурно са си разделяли един), но без друга растителна храна. И така се чувстват добре, а самият Стефансон, освен че сваля няколкото досадни килограма, които му пречели, напълно забравя за артрозните болки в коленете, тазобедрените стави и раменете.

# 718
  • Мнения: 3
 Момичета,благодаря ви за отзивчивоста и вниманието, което отделяте за форума  Hug
Форумът лично за мен е много полезен и се надявам да ми помага и в моментите, в които ще ми е трудно, защото знам, че тези моменти са неизбежни.Аз също се боря с емоционално хранене и много се надявам да се справя.Самият режим предполага към справяне, защото самата храна е такава,че не те кара да искаш и още и още както захарта Peace

# 719
  • Мнения: 1 935
Благодаря за отговорите за мускулната треска! Аз определено сигурно нямам никакъв гликоген в мускулите  Mr. Green Въглехидратите ми идват само от бяло вино и отвреме на време краставица или зеле.Млечни не консумирам.Така съм от доста време.Чувствам се добре, аз явно съм от хората на които не им трябват повече въглехидрати, не ми липсват.
За протокола на 11.11 ще станат 2 години от както съм на режима.Висока съм 170 см и съм 55 кг, мускулите ми се запазиха плътни и вече по-релефни без никакъв спорт, отслабнах само откъм мазнини.Завиждам на спортуващите, но аз съм мързелива  вече Embarassed През годините доста съм спортувала, без да виждам резултат Sad, а сега само с храненето изглеждам перфектно  Sunglasses
( да се похваля сама  Laughing)
И още нещо - справих се с емоционалното хранене или по-скоро дори и на моменти да изпитвам емоционален глад и желание да се натъпча с количества, ми се прияждат само режимни храни Peace

Общи условия

Активация на акаунт