ВМ-НВХ, част 66

  • 36 164
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 347
Влад@, много добре звучи написаното от теб Simple Smile А освен краставица и зеле понякога, никакви други зеленчуци и/или плодове ли не ядеш? Embarassed

# 721
  • София
  • Мнения: 10 858
Влад, чуден пост!   bouquet
Благодаря, че сподели, приятно е да се прочетат резултати Hug

Шоки, много благодаря за подробностите относно черните шоколади, копирах си информацията и като имам нужда от нея, ще си я ползвам. И аз усещам, че Линд не ми харесва, но засега съм яла само от неговите различни проценти. Благодаря  Hug

# 722
  • Мнения: 5 892
Cioccolata,благодаря   bouquet
Знам,че няма нужда,но от много време не съм се чувствала така добре и ми се иска това да продължи възможно най-дълго.Не държа да е вечно,просто исках да знам дали ако реша да е за по-дълго има ли нужда да мисля колко да е това,това което си ми дала като отговор ми звучи добре  Hug
Т.н безвъглехидратна диета е на този принцип с много ограничени въглехидрати и пише че се прави 26 дни, после почивка 3 седмици и после може да се направи още 26 дни.

# 723
  • Мнения: 6 347
Не мисля, че е нужно да се ограничава до 26 дни, ако човек се чувства добре. А няма причина да не се чувства добре, ако яде разнообразно месо, риба, мазнини и яйца. Peace Но и също така не е необходимо чак такова ограничение, ако и по-умерен вариант ни върши работа. На мен просто ми е любопитна практическата страна на нещата - дали не омръзва, кои точно са храните (само месо, яйца, масло и по малко зеле или краставица от време на време ли?), какво е усещането (от гледна точка на ситост, енергия, дали няма проблеми с тоалетната Embarassed Въобще, любопитно е, може да бъде добра опция за някои хора, а най-хубавото е, че Влад@ може да даде информация от първа ръка Wink

# 724
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аз пьк си мислех, дали точно това "омрьзване" не играе положителна роля за справяне с емоционалното хранене.

# 725
  • Мнения: 1 935
Шоки, за тези две години плодове съм яла само 2 пъти- първият път беше една плодова салата след 7 месечен режим т.е  лятото на 2012 и вторият път бяха 3-4 доста едрички смокини от нашето дърво в двора това лято  GrinningА преди режима ядях основно плодове и зеленчуци.Тогава не знаех, че подуването, бодежите и газовете в стомаха се дължат на тях.Такова подуване получавах и от овесените ядки и пълнозърнестия хляб - все "здравословни храни"(бял хляб не ям от години).А се подувах ужасно - стомах и корем, започваше от под бюста и изглеждах като в доста напреднала бременност Laughing И болката беше ужасна.След като започнах режима и спрях плодовете и изключих глутена,това подуване изчезна.
Ще споделя и още нещо.От дете страдах от ужасни мигренозни, както ми казваха докторите ,пристъпи.Не ме болеше главата, а лявото око, скулата , челюста и в основата на тила от ляво, не знам дали стана ясно. EmbarassedЛявата ми ноздра се запушваше и от болката повръщах.В най-добрия случа всичко продължаваше 24 часа , понякога и повече.Бях абсолютно неспособна да мисля или работя.Болката беше ужасна.Какви ли не изследвания ми правиха и ме тъпкаха с лекарства.Най-ранните ми спомени са от около 10 годишна та чак до преди 2 години.Сега съм на 36 т.е 24 години мъчения.Никога никой не е предполагал, че може да има връзка с храненето, а аз сега сама благодарение на информацията в темата си поставих диагнозата-според мен имам някаква форма на глутенова непоносимост.Така не ме е боляла глава от началото на режима и само в деня преди цикъл за ден имам главоболие.
Забравих да пиша за зеленчуците - до края на август ядях домати, краставици и печен пипер.Всъщност пипера го спрях по-рано - забеязах, че от него получавам болка в бъбреците или поне там я усещах.Доматите  спрях след като изядохме домашните от свекъра и трябваше да купуваме дървените и безвкусни. SickОстанаха само краставиците с много копър  GrinningЗеле пък до скоро избягвах, до миналата година не се спогаждах с него, с броколите и карфиола.Но сега установих, че с повече зехтин зелето  не ми създава проблеми.
Та това е моята история и тук е момента да отдам дължимото на Милко, че благодарение на него открих режима и започнах да чета темата и разбира се и на вас момичета Hug за безценната информация и помощ.Започнах с цел отслабване, а то не само се случи, но и колко неподозирани ползи за здравето ми донесе!Вие и режимът ми помогнахте да реша много болезнени здравословни проблеми Hug  bouquet
Спирам, че стана дълго.Аз не пиша, не пиша, но като се развихря и ...

# 726
  • Мнения: 20 233
На мен просто ми е любопитна практическата страна на нещата - дали не омръзва, кои точно са храните (само месо, яйца, масло и по малко зеле или краставица от време на време ли?), какво е усещането (от гледна точка на ситост, енергия, дали няма проблеми с тоалетната Embarassed Въобще, любопитно е, може да бъде добра опция за някои хора, а най-хубавото е, че Влад@ може да даде информация от първа ръка Wink
И на мен ми е интересно.
А започвам да изпитвам леки притеснения как ще ми се отрази в дългосрочен план храненето ми, което основно е месо, масло, яйца и домати със сирене. Нямам оплаквания от менюто, това са ми все любими неща. Плод не съм яла от юни, не, че и ми се прияжда де, изобщо даже. Сега започвам да добавям ряпа, червено цвекло, карфиол, тиква, броколи но в главата ми продължава да витае лекото притеснение, че видиш ли ако не се храня разнообразно няма да си набавям необходимите витамини и минерали. Сега, ясно ми е, че са породени от набиването цял живот в главите ни колко са полезни и плодовете, хляба и бобовите храни, и млякото и не мога да се отърся все още от това нещо.Thinking

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 255
 Cioccolata, kameloth  Hug    bouquet

# 728
  • Мнения: 1 935
Не мисля, че е нужно да се ограничава до 26 дни, ако човек се чувства добре. А няма причина да не се чувства добре, ако яде разнообразно месо, риба, мазнини и яйца. Peace Но и също така не е необходимо чак такова ограничение, ако и по-умерен вариант ни върши работа. На мен просто ми е любопитна практическата страна на нещата - дали не омръзва, кои точно са храните (само месо, яйца, масло и по малко зеле или краставица от време на време ли?), какво е усещането (от гледна точка на ситост, енергия, дали няма проблеми с тоалетната Embarassed Въобще, любопитно е, може да бъде добра опция за някои хора, а най-хубавото е, че Влад@ може да даде информация от първа ръка Wink
На мен не ми омръзва, не знам.Може би съм свикнала с еднообразието, като такова.Аз от години се храня с по-ограничен асортимент храни-дали са били предимно плодове и зеленчуци, овесени ядки, предимно солети  с кисело мляко ooooh!И винаги съм била постоянно гладна и уморена, но тъпо и упорито съм продължавала.Изтощавах се допълнително и с домашни тренировки.Сега чак разбирам каква глупост съм проявявала  ooooh!
Сега пак ми е ограничен асортимента - всеки ден около 100 гр.краве масло, основно яйца или месо, или дроб, бекон.От време на време и кокосови стърготини добавям и малко орехи , но рядко, когато ми се яде нещо различно.Но имам енергия, сита и спокойна съм.И сякаш съм станала по-умна  Grinning

За тоалетната -аз принципно никога не съм имала проблеми и сега е така.Това, което забелязвам обаче, че черният дроб с масло ме разхлабва  Laughing

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 14:56 от Влад@

# 729
  • София
  • Мнения: 2 995
Влада, интересно ...
И аз имах едно нетърпимо главоболие, за което дълго време не успявах да открия причините, а направих доста изследвания при доста лекари (11, ако трябва да съм точна). То изчезна от само себе си преди 3 години,но никога не съм го свързвала с храненето. Но пък защо не.

Сега пак ми е ограничен асортимента - всеки ден около 100 гр.краве масло, яйца или месо, или дроб, бекон.От време на време и кокосови стърготини добавям, но рядко.Но имам енергия, сита и спокойна съм.И сякаш съм станала по-умна  Grinning
smile3501 отличничка!

# 730
  • Мнения: 1 935
Благодаря, Assos  Hug
ама не съм чак колкото ми се иска.Ех, това бяло вино  Embarassed

# 731
  • Мнения: 1 809
Благодаря, Assos  Hug
ама не съм чак колкото ми се иска.Ех, това бяло вино  Embarassed
Ама как да не си?! От това което прочетох, само мога да ти се възхитя и да взема пример.
Благодаря, че го сподели! Hug

Благодарение на всички вас в тази тема, както и на момичетата от тренировъчната, промених толкова много неща в начина си на хранене и живот.  А в  резултат  на това , от личния пример който давам на сина си, той също следва този път! Затова благодарностите ми са към всички!  bouquet

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 15:10 от MALVINA

# 732
  • Мнения: 1 935
MALVINA,  Hug
И като съм почнала да споделям  Laughing да кажа и за кожата.Дълго време имах ситни подкожни пъпчици по ръба на долната челюст от дясно, като трънчета и леко сърбящи на моменти.Същите имах и по задната част на ръцете над лактите(те ми се появиха след раждането).В един момент забелязах, че са изчезнали.Според мен са се дължали на някакво хормонално нарушение, и с режима тези хормони са се нормализирали.
А това,че лицето ми е свежо, не сиво и измъчено и почти нямам сенки под очите, въобще няма да коментирам, това всички сте го забелязали по себе си  Laughing

Последна редакция: пт, 01 ное 2013, 15:19 от Влад@

# 733
  • Мнения: 5 892
Аз от няколко дни определено имам проблем с тоалетната  Mr. Green Каквото хапна не се задържа повече от 10мин в стомаха ми. Та днес съм на сухари Mr. Green...

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 255
XXX_,пропуснала съм твоя пост,благодаря и на теб    bouquet
 Влад@,наистина звучи доста мотивиращо  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт