Коледа 2013 - тема 3

  • 59 086
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пуснах  НОВАТА ТЕМА

# 751
  • Мнения: 3 271
Аз мисля утре да направя и тези медени подкови http://www.ilrai.blogspot.com/2011/12/blog-post_17.html не ги видях на първа страница.Но дали ще са хубави до Коледа.  newsm78

Не съм пробвала да стоят чак толкова дълго. Има още 10 дни до Коледа. Макар че са от сладките, които колкото повече стоят, по-хубави стават, не смея да те посъветвам нищо. Аз лично бих ги направила другата неделя.  Peace
Много благодаря.
Скрит текст:
Днес направих пробно баклавата която много ме съблазни.Стана невероятна.Благодаря ти  Hug

# 752
  • Мнения: 1 080
Да споделя и аз "кулинарният си опит"с ванилените рохлички на наталина!
Внимавайте с формата за печене,защото тази на Факелман не влиза във фурна на 50 см.печка!!
Слагах я най-отдолу и първият и последният ред не се изпичаха добре..абе оправих се,но определено съм з адругия вид форма по 30 бр.
Поизмених рецептата на Наталина и сложих 1 яйце вместо 2 жълтъка,еми..станаха и на вкус са страхотни!!Лешниците смлях необелени и небланширани,но се получи добре.
Сега забърках още 1 доза с орехи този път и сложих 2 жълтъка та да видя разликата.
Сложих нишесте с вкус на ванилия от тези, с които правим крем.Не можах да намеря натурално.
Със сигурност това е рецептата,която ще правя на всеки празник,защото са страхотни,чудесни,ароматни и ...как ще ги опазая-не знам!
Благодаря на всички,които споделят в темата!  bouquet  bouquet  bouquet

На мен явно фурната ми е голяма и тая тава не стига до края. Имам само една скара и няма как да пека по 2 тави.

Гледам от открити сладки се оплаквате, ей затова, нищо не крия  Grinning Наредени са кутиите една до друга и кой каквото му душа иска.
 Срам не срам ще си призная, че съм стопила 3кг масло за по-малко от месец  Embarassed

# 753
  • Мнения: 1 517
елате в новата тема момичета.

Общи условия

Активация на акаунт