Математически турнири - 27

  • 92 512
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 58
И последно - резултати от онова Сингапурско ли беше?... Да са излизали?
Това ли?
https://www.facebook.com/MatematikaZaTalanti/photos/a.5151414886 … ype=3&theater

Класирането за SASMO 2014 в доста по-удобен вид и файлов формат тук:
http://www.mathematicalmail.com/category.php?id=69

В тази връзка на същата страница преди време имаше и задачите+решенията от SASMO 2014 на английски език. На тяхното място вече излизат задачите и решенията на "Математика без граници" - пролетен кръг. Предполагам има някакъв проблем официално да се разпространяват и затова са били временно там.
Ако "случайно" някой да си е свалил файловете, ще помоля да ги сподели. След има няма 10-11 месеца ще е SASMO 2015 и всички ще се сетят, че им трябват задачите от миналата година. Благодаря предварително!

# 721
  • Мнения: 668
Има ли някъде изнесена информация за броя явили се деца по възрастови групи?

# 722
  • София
  • Мнения: 10 825
Има ли някъде изнесена информация за броя явили се деца по възрастови групи?
На сайта на SASMO пише че резултатите и наградените ще бъдат обявени на 16 юли Thinking
Не пише бройката на явилите се тази година, миналата са се явили над 200 000  Shocked от 11 държави, няма разбивка по възраст и по държави, обаче.

# 723
  • Мнения: 668
  bouquet Браво на децата

# 724
  • Мнения: 58
Относно състезанието на Академия "21 век":

Вчера (10 май) излезе актуализирана класация. Едно от децата, за които им бях писал при второкласниците все още липсва. Писах им отново снощи. Въпреки неделния ден имам отговор, че ще изчакат и други сигнали за липсващи деца и на 15 май ще има нови актуализирани рейтинги.
Засега мога да кажа само добри думи за организаторите!

Относно резултатите и награждаването на SASMO 2014:
Подробна информация има тук:
http://www.alekdimitrov.com/comment.asp?NID=214
В една от връзките има и задачите от тази година, за които питах. Благодаря!

# 725
  • Мнения: 54
Здравейте! Някой има ли днешните темата от ПМЗ - Варна за 1., 2., 3. и 4. клас?

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 295
А някой наясно ли е с критериите за оценяване на ПМЗ Варна, коя задача колко т.носи и колко е макс. резултат за 3ти клас ? И кога се очакват резултатите също?  Rolling Eyes

Имам задачите за 3ти клас, но листа е понадраскан вече със сметки и отговори ,ако не  е проблем ще го сканирам и изпратя!  Simple Smile

# 727
  • Мнения: 6
здравейте, за ПМЗ - Варна ако някой има отговорите за 4 клас , моля да ги пусне.

# 728
  • Мнения: 17
1-2014  2-0 3- 265 4-5  5-3186 6-20 7-2025 8-127 9- а) 11 часа и двамата б) 25 в)10 мин 10- а)154 б)81 в)11 11- а) 12 на 18 см и 16 на 36 см за б не сме сигурни

# 729
  • Варна
  • Мнения: 676
Изнесени ли са някъде отговорите? Има спомени от предходна година, че бяха залепени на стъклото на МГ.

# 730
  • Мнения: 67
За сингапурското състезание - всички деца, които имат някаква награда (златна,сребърна,бронзова) отиват в Сингапур, така ли? Също така подочух, че щяло да има национален кръг от състезанието..Някой ще ме светне ли? Simple Smile

# 731
  • Варна
  • Мнения: 676
Информацията за Сингапурското състезание е доста оскъдна, че и противоречива. Финалът ще е в Китай, а не в Сингапур и още не се знае как ще се осъществи участието на българите; не са изпратени и поканите за финалистите. Така че още няма яснота по въпроса /или поне аз не знам нищо повече/.

# 732
# 733
  • Мнения: 924
Информацията за Сингапурското състезание е доста оскъдна, че и противоречива. Финалът ще е в Китай, а не в Сингапур и още не се знае как ще се осъществи участието на българите; не са изпратени и поканите за финалистите. Така че още няма яснота по въпроса /или поне аз не знам нищо повече/.

Обичайната практика за подобен род състезания е: участниците си плащат пътя (самолетните билети) + такса участие, като в тази сума се включват и разходите за ръководителите (учители, родители) на децата; организаторите поемат разходите по престоя (хотел, храна) на предварително определен, обикновено лимитиран брой участници.

Като гледам, че само в България има над 330 медала, от които близо 60 златни, някак си не си представям 3-4 чартъра от България за Азия, пълни с деца/родители/учители, които да защитават „българската математическа чест”.

Доколкото знам, организаторът е физическо лице и децата се състезават индивидуално, а не от името на страна/град/училище, така че отговорът на въпроса „кой плаща?”, най-вероятно е родителите на децата-участници.

Ако има „национален” кръг, доколкото прочетох в Несебър, който да определи участниците за Китай, е хубаво човек да се поинтересува: колко деца от възрастова група ще получат правото да се състезават в Китай; кой и какви разходи поема, при евентуално участие в Китай; кой и какви разходи поема при участие на „национален” кръг в Несебър.

В Азия състезания „бол” и е хубаво човек малко да попрочете за „тежестта” на тези състезания. Има например: EMIC – Elementary Mathematics International Competition (от България ще участват 4 отбора по 4 деца – СМГ, МГ Варна, ПМГ Бургас, 125-то СОУ), Po Leung Kuk Primary Mathematics World Competition (от България ще участват 4 отбора по 4 деца – СМГ, ПЧМГ, ПМГ Бургас, МГ Русе), Raffles Institution Primary Mathematics World Contest, IMSO – International Mathematics and Science Olympiad, APMOPS – Asia-Pacific Mathematical Olympiad for Primary Schools и т.н. и т.н.

Като взема предвид фиаското с две подобни състезания в България WMTC – World Mathematics Team Competition, организирано не от кой да е, а от „папата” на състезанията в България, проф. Сава Гроздев и IMAS – International Mathematics Assessment for Schools, където също се чакаше да има поканени на лагер в Хонг Конг, преди да се възторгвам, бих написал един дълъг и подробен мейл на организатора на SASMO за България.

# 734
  • Мнения: 41 649
Ако има „национален” кръг, доколкото прочетох в Несебър, който да определи участниците за Китай, е хубаво човек да се поинтересува: колко деца от възрастова група ще получат правото да се състезават в Китай; кой и какви разходи поема, при евентуално участие в Китай; кой и какви разходи поема при участие на „национален” кръг в Несебър.

А също така и с кого ще изпратите децата си на другия край на Света? Едно е отборът на СМГ, пътуващ заедно с учителите си, които имат опит в тези неща, познават децата и са вече оформен колектив. И съвсем друго е някой да събере някакви непознати деца и да ги поведе нанякъде. И това нанякъде не в ЕС, а в държава с различна култура и неразбираем език.

Общи условия

Активация на акаунт