Испански сериали - Тема 5

  • 143 801
  • 737
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155



Bienvenidos!






Списък на заглавията:


Скрит текст:
„Интернатът” (El Internado) – наши дни, мистика, трилър. Сериалът има 7 сезона, приключил е. Към него има бонус: 30-тина къси (по около 15 минути) епизодчета за това, как е сниман "Интернатът"  - Les Secrets de El Internado

- SMS – 2 сезона, приключил. Насочен към по-младежка аудитория.

- „Хората на Пако” (Los hombres de Paco) – започва като невероятно готино смешно криминално сериалче, обаче накрая нещата нещо много загрубяват. 9 сезона, приключил е.

- „Защитените” (Los Protegidos) – разказва се за деца със свръхестествени способности, добре направен. 3 сезона, приключил.

- „Корабът” (El barco)– впечатляващо начало, гениални идеи, но много издънки и нелогични епизоди в края на последния сезон. 3 сезона, приключил е.

- „Моите мили съседи” (Mis adorables vecinos) – една от най-добрите комедии на ситуациите   . В сериала играе звездата Карлос Бауте. Ако някой не знае, клипът на песента му (разкошна балада!) Colgando en tus manos е сниман в Пловдив. 4 сезона, приключил.

- „Щурите съседи” (Aquí no hay quien viva) – комедия, не ми хареса особено, гледах на пресекулки.

- „Толедо” (Toledo)– исторически. 1 сезон от 13 серии, приключил е.

- "Гранд Хотел" (Gran Hotel)- криминален, действието се развива през 1905 година. Също невероятно добър сериал, препоръчвам и него с две ръце. 3 сезона + 23-ти епизод бонус – „Филм за филма”, приключил.
-  
- "Аида" (Aída) - много приятна лека комедия. 9 сезона, 182 епизода.

-   „Луна, мистерията на Календа” (Luna, el misterio de Calenda) – криминале с елементи на мистика (върколаци). 2 сезона, приключил.
-  
-   „Без цици няма рай” (Sin tetas no hay paraiso). 3 сезона  с Амая Саламанка в главната роля.
-  
-   „Силикон за рая” (Sin senos no hay Paraíso) сапунка (185 серии), в главната роля е Кармен Виялобос.

- "Карабуджан" (Karabudjan)-криминален трилър,с елементи на мистерия.Преследван от нещастно събитие в миналото,главният герой се опитва да предотврати такова в настоящето като се впуска приключение на живот и смърт,за да спаси безследно изчезнало момиче.В главаната роля-Уго силва.1сезон,6еп.-приключил.Много ми хареса сериала,препоръчвам!

- "Изабел" (Isabel)-исторически.Сериалът проследява борбата на Исабел Кастилска за прaвото й да бъде кралица на Испания.В главната роля Мишел Дженнер/Хората на Пако/.1сезон,13епизода.В очакване на 2-ри тази година,и заплануван 3-ти,догодина./не съм го гледала още,но отзивите са повече от добри. Peace/

- "Земя на вълци" (Tierra de lobos)-приключенски:2сезона,23 епизода.В очакване на 3-ти през септември тази година.

- "Новите съседи" (La que se avecina)-комедия,спин оф на "Щурите съседи".Същите лица и абсурдни ситуации,с някои ролеви различия.6 сезона,в очакване на 7-ми
Не ми допадна,колкото "Щурите съседи",но определено има своите силно-комични моменти.

-"Águila roja" и в България го превеждат като "Червеният орел''. Наскоро започна 5-и сезон
"Легендата за Испания" - приключил с 3-ти сезон. Исторически сериал, по действителни събития, но с повечко художествена измислица. Борба за свобода, идеали, любов и страст, кръв и насилие.
И още сериали:

Fisica o Quimica – 7 сезона, приключил  
Ángel o demonio – 2 сезона, приключил


Добавени от illlzy
La fuga-1 сезон, 12 епизода, продукция на Телесинко, приключил

Con el culo al aire-комедия на Антена 3, един излъчен сезон (12 епизода) и през март месец се очаква да почне втория - непреведен

Los Serrano - не е преведен. Участват Белене Руеда, Нуриа Гонзалез и Адриан Родригез. Осем сезона, приключил през 2008

Farmacia de Guardia - 5 сезона, комедия
Los Simuladores - 1 сезон от 17 епизода, комедия
Gavilanes - драма
Un paso adelante - комедия (музикална, каквото и да значи това)
La Regenta
Aguila Roja - този е добър според Фенчето, изцяло му се доверявам  
Cuenta atras
Herederos
Goya

Imperium - исторически сериал
Verano azul - От 1981 година е, има 19 епизода и в него участва Juanjo Artero ( добре познат от Корабът).Разказва се за едно незабравимо лято на група приятели и техните приключения - това е прочутият "Синьо лято".
Gran Reserva. Сериалът е от 2010 година

Un Paso Adelante
Medico de familia
Los Serrano
Cuentáme

Сериали сезон есен/ зима (2013/2014) - все още без превод!

- El tiempo entre costuras - разказва се за млада модистка, която изоставя спокойния си живот в Мадрид, семейството си и бъдещия си годеник, за да замине в Мароко с един непознат, които среща съвсем случайно и се влюбва в него. Момчето обаче се оказва измамник и тя се остава съвсем сама в една напълно непозната страна. Претърпяла аборт, тя не може да се върне в Испания и започва да гради живота си наново. Сега животът й предобива съвсем друга насока, тя отново се завръща към шиенето, но целта й е съвсем различна. Открива ателие, което е предтекст за едно опасно занимание, а именно да доставя важна информация на тайните служби на Съюзниицте по времето на най-опасната война в историята на човечеството.

- Vive cantando - един лек и приятен сериал, които разказва за историята на една млада певица на име Трини. Тя е съвсем обикновена певица с големи мечти, преследването на които объркват изцяло отношенията й със семейството и приятелите й. Точно когато е напът да стане известна и да получи всичко, за което е мечтала сестра й умира и тя трябва да се завърне при баща си, за да му помага с отглеждането на племенниците си. Завръщането обаче не е лесно, защото трябва да се разрови в миналото, където е оставила много недовършени неща.

- 'Galerias Velvet' - След смъртта на родителите си,младата Анна/Paula Echevarria/ пристига от провинцията в Мадрид при единствения й останал роднина-чичо Емилио/Jose Sacristan/.Eмилио работи като ръководител на отдел личен състав на модна къща 'Galerias Velvet'.Tам тя ще се окаже заобиколена от лукс и стил,както ще се запознае и с Алберто/Miguel Angel Silvestre/,най-малкият син на началника-Дон Рафаел.
Няколко години по-късно,Анна работи като помощник в шивашкият цех,в който се е преместил чичо й,и се среща тайно с Алберто.Но по-възрастните не подкрепят този роман.Така Дон Рафаел,решава да сложи край на това младежко приключение,като изпраща сина си да учи в Лондон.Но нито времето,нито разстоянието може да сложи край на тази любов,и когато Алберто се връща,15г по-късно,любовната искра отново пламва между тях.
Алберто решава да се откаже от наследството си и от това да живее под подчинението на баща си,и бяга със своята любима.Но нещо ужасно се случва,и той трябва да избира между чувствата си,и това да продължи делата на баща си.Но скоро той осъзнава,че това са две несъвместими неща.
Но от липса на любов,Алберто не страда.Кристина Отеги/Manuela Velasсo/-красива,елегантна,привлекателна жена от висшата класа,която е силно влюбена в бъдещия наследник на семейство Маркес-Алберто.Тя се счита за идеалната партия за него.Иска да бъде негова любяща съпруга и страхотна майка на бъдещите им деца.
Външно,Кристина изглежда мила и очарователна,но тя умело крие истинските си чувства и вълнения,и манипулира хората около себе си,когато е нужно.Въпреки,че изглежда добра и невинна, в действителност тя е готова да направи всичко,за да постигне своите цели,в това число и да спечели любовта на Алберто.
Тя чувства,че сърцето му не принадлежи на нея и знае,че той крие нещо.Но е убедена,че ще дойде време,и той ще я заобича,както тя него.






Анкети:

Скрит текст:
Въпрос:    Какъв жанр испански сериали предпочитете?

комедия    - 45 (29.8%)
трилър, мистерия,фантастика    - 50 (33.1%)
приключенски    - 21 (13.9%)
криминални    - 18 (11.9%)
исторически    - 15 (9.9%)
други    - 2 (1.3%)
   
Общ брой гласове: 75


Въпрос:    Кои са любимите ви испански сериали?

Гранд хотел    - 45 (16.2%)
Защитените    - 12 (4.3%)
Изабел    - 4 (1.4%)
Интернатът    - 69 (24.9%)
Корабът    - 60 (21.7%)
Карабуджан    - 1 (0.4%)
Силикон за рая ( с Амая Саламанка)    - 9 (3.2%)
Толедо    - 6 (2.2%)
Хората на Пако    - 24 (8.7%)
Щурите съседи    - 47 (17%)
   
Общ брой гласове: 140
















Архив:

Тема 1   Тема 2   Тема 3
Тема 4

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 04:55 от DimiLoca

# 1
# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
 Heart Eyes

Чакам предложения за анкета!





Промо на "Изабел" - сезон 3

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 21
Heart Eyes

Чакам предложения за анкета!


Какво ще кажете за анкета, кой сериал бих гледал отново или коя е най-подходяща за следващо гадже на Марио Касас ( шегувам се ) ?  Laughing

# 4
  • Мнения: 119
Хайде, честита ни нова тема  bouquet  bouquet  bouquet
  Дими, благодаря Hug Пожелавам да се напълни само с хубавинки Simple Smile
За Лос Протехидос - ти откъде го дърпаш - в п2п не е активен. На 6-та серия суб.  не ми
паснаха и се принудих да го гледам на исп. с другите - не съм имала проблем. Иначе съм до 9-ти еп.

   Направо разкошна презентация на Изабел! Целия филм, /до 5-та с. на 2-ри сезон съм гледала/ е мн. добре направен!
 
  Марица, благодаря ти за инфото за Sin Identidad. Значи няма и да го започвам Sad по принцип темата е тежка, а това, което пишеш съвсем ми го прави тежък за гледане...
Скрит текст:
Долнопробния език и на мен ми прави безобразно впечатление. Нещо интересно ми се случи в тази тази връзка. Когато бях във Венецуела, на сладка приказка една вечер, употребих думичките "миерда"и "коньо" - бях с мои братовчеди, 3-то поколение венецуелци, които не знаят български, а те изпаднаха в потрес и ми казаха:... пред чужди хора докато съм там, никога да не казвам тези думи....казаха, че в Испания може да е нормално, ама тук не е..Аз току що бях изгледала няколко сезона на Хората на Пако Simple Smile
И да те попитам - дай ми сносен превод на забележителността в Ронда - ''Балкон де коньо", че от когато бях там, до сега ме трови този въпрос  ooooh!


# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Мари, дръпнах първите епизоди оттук: http://zelka.org/browse.php?incldead=1&search=los+protegidos&page=1 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 119
    Много ти благодаря за бързия отговор Heart Eyes Супер! Тук ги има всички!!! Прави ми впечатление, че като помолиш за сийд в замунда, ти пускат. А в п2п и да молиш,молиш..."надааа..." Sad

# 7
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Скачам със запис и търпение за следващите преводи! Чудесна нова темичка!  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 9 977
И да те попитам - дай ми сносен превод на забележителността в Ронда - ''Балкон де коньо", че от когато бях там, до сега ме трови този въпрос  ooooh! [/spoiler]

Хахахха, понеже след няколко дни, живот и здраве, ще съм в Ронда, погледнах за въпросния балкон - много весела историята на името му  Joy

# 9
  • Мнения: 21
Тормента -първа част е вече качен. Приятно гледане!

# 10
  • Мнения: 119
Lana-a-a.....
Скрит текст:
Как ми се изсмя само Laughing ...ама кажи къде я чете, де - аз нищо не открих... Thinking

# 11
  • Мнения: 309
Благодаря за темата   bouquet

# 12
  • Мнения: 119
  Чакам, чакам, но .....нямааа. Дали не се отказаха и нашите от превода на Гран Резерва? ...има само още 3 серии от 1-ви сезон Praynig

# 13
  • Мнения: 3 098
Честита нова и хубава тема!   bouquet


  Марица, благодаря ти за инфото за Sin Identidad. Значи няма и да го започвам Sad по принцип темата е тежка, а това, което пишеш съвсем ми го прави тежък за гледане...
Скрит текст:
Долнопробния език и на мен ми прави безобразно впечатление. Нещо интересно ми се случи в тази тази връзка. Когато бях във Венецуела, на сладка приказка една вечер, употребих думичките "миерда"и "коньо" - бях с мои братовчеди, 3-то поколение венецуелци, които не знаят български, а те изпаднаха в потрес и ми казаха:... пред чужди хора докато съм там, никога да не казвам тези думи....казаха, че в Испания може да е нормално, ама тук не е..Аз току що бях изгледала няколко сезона на Хората на Пако Simple Smile
И да те попитам - дай ми сносен превод на забележителността в Ронда - ''Балкон де коньо", че от когато бях там, до сега ме трови този въпрос  ooooh!




Скрит текст:
Нормално е в Латинска Америка да изпадат в потрес от испанският начин на изразяване. Според тях испанците са си опростачили и омаскарили много езика, до степен да ги болят ушите, когато ги слушат как си говорят.  Laughing Правилно са те посъветвали, те в Л. Америка приемат за крайно неуважително и невъзпитано да не се поздравява, да не се говори на Вие с непознат човек, при искане на информация да се пита направо, без 'ако обичате", "извинете", "бихте ли ме упътили" и т.н., както питат обикновенно испанците. Пък ти си представи да им се появиш с репертоара от хората на Пако.  Grinning

Относно балкона на коньото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green, една от версиите за произхода на името му е, че хората когато се изкачат и видят височината на която се намират, възкликват
"Coño que alto esta esto" Коньото предполагам знаеш какво е, няма да го пиша.  Blush
Аз последният път когато видях нещо спиращо дъха си казах "Прекрасна гледка", а виж оня балкон какви мисли им нявява на испанците.

# 14
  • Мнения: 657
Ей, в голямо затишие сме - черна дупка! За Гран резерва - мисля, че няма защо да се притеснявате - руснаците са превели сезона, така че нЕма начин да останем без превод. Лошото е, че те обявиха, че няма да превеждат нататък. А сезонът приключи интересно, интригата се заплете, така ми се гледа...но засега няма изгледи. Velvet също го забавиха много руските преводачи - май от 20 дена серията им стои на 99,8%.

Общи условия

Активация на акаунт