За хората без деца, които ви дават съвети за родителството

  • 39 743
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 374
Горкото детенце  Rolling Eyes

Не съм, и нямам проблем със съвети от хора без деца. Точно обратното.
Получавала съм купища безумни съвети от хора с по едно, две, а в един случай и три дечурлига.
От как се кърми и как се захранва, до кога се дава първата попара (плюс рецепта).
Включително и трябва или не, да се води малко дете (2 г.) на море.

На няколко пъти съм се разправяла с майки и баби, които бутат в ръцете на детето ми чипсове, осолени фъстъци, кока-кола.

Мацката с фъстъците всъщност едва не отнесе шамар от мен, защото беше адски настоятелна.

# 46
  • Мнения: 54 951
И аз вече не казвам какво ще прави или не моето дете, защото преди да имам дете си мислех, че всичко е в ръцете на родителите и те са виновни.
Да, ама се оказа, че не е така. Crossing Arms

Затова не им се сърдя на тези хора без деца, просто не им е дошло до главата.

# 47
  • Мнения: 14 513
Хора, които са казвали "Това мойто дете след време никога няма да го прави", се оказва, че позволяват най- много нещата, които са отричали най- много.

Това е много вярно. Аз се заричах, че детето ми няма да гледа телевизия.  Laughing

# 48
  • Мнения: 4 954
И какво стана? Извинявам, ако е офф топик, но явно всички решихме, че майката си знае най-добре и не приема и дава съвети.  Laughing Но като бъдеща (ха дано) майка ми е интересно какво се случи, че твърдото решение да не пускаш телевизора се промени. Аз също съм го решила за себе си, ММ вече е трениран от телеманиак да не го пуска въобще и сега седи като кутия, от която се пускат само новините, АКО въобще решим да се ядосваме с това. Не го приемайте като заяждане, просто наистина ми е любопитно, а "като родиш ще разбереш" само дразни любопитството.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 374
Това съвсем не е вярно.
Сещам се поне за 5 неща, за които през годините съм казвала, че няма да допусна при наличие на мое собствено дете. Е, не съм ги допуснала  Sunglasses

И моето не гледа ТВ, вече цели 4 години.

Последна редакция: чт, 17 юли 2014, 12:50 от Tаис

# 50
  • Мнения: 14 513
Ами не знам как стана, тя беше на 2 г., когато започна да гледа клубът на Мики Маус, после някакви други филмчета по други канали, след това пуснаха Baby tv, което намирам за много полезно. Започна и сама да учи думи на английски от телевизора и така. Сега е на 6, не я спирам да гледа, понякога гледа и по 2-3 часа, после сама спира и отива да рисува или майстори нещо. Това в къща, в която като цяло не се гледа много телевизия, аз почти не гледам, и не одобрявам, когато човек е вкъщи телевизора да е пуснат нон стоп.

# 51
  • София
  • Мнения: 23 130
Не обичам крайностите. Не смятам, че час-два телевизия на ден ще нанесат непоправими вреди на детето.  Peace
Само едно съм наложила като твърда забрана - ходенето в Макдоналдс.

# 52
  • Мнения: 4 841
Това съвсем не е вярно.
Сещам се поне за 5 неща, за които през годините съм казвала, че няма допусна при наличие на мое собствено дете. Е, не съм ги допуснала  Sunglasses

И моето не гледа ТВ, вече цели 4 години.

 Peace Подкрепям.

Определено нещата, за които съм отстъпила от първоначалните си убеждения са в пъти по-малко от тези, за които не съм, и доста по-незначителни.

Може би при мен имаше значение, че родих по-късно от (почти) всичките си приятелки и познати, и имах достатъчно пораснали примери - и положителни, и отрицателни - за да видя как се отразяват определени неща след време...
Да, децата са различни, и родителите сме различни, и начина ни на живот е различен, но има достатъчно базови неща, които са общи за всички. Кока колата, шоколадът и телевизията влияят еднакво на всички нервни системи по света. И личният избор дали ще се подложиш на това влияние не го променя по същество.

# 53
  • Мнения: 1 174
Аз не приемам съвети нито от родители, нито от тези , които са без деца, дори не ги изслушвам, ако не съм ги поискала. Вече зависи от настроението (доста променливо е, което прави характера ми тежък за околните) ако съм в добро настроение изслушвам ги, моеж да ги изкоментирам, може и да ги подмина все едно нищо не е казано. Но, ако "съветника" ме хване в не особено добро разположение на духа, съм груба и рязка ... Аз докато не забременях, не се интересувах от чуждите деца... така, че и съвети не съм давала.

# 54
  • Мнения: 14 513
Не обичам крайностите. Не смятам, че час-два телевизия на ден ще нанесат непоправими вреди на детето.  Peace
Само едно съм наложила като твърда забрана - ходенето в Макдоналдс.

Много вярно - от крайностите в отглеждането на дете няма особена полза. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 12 374
Филмчета детето ми гледа по 1-2 на седмица.
Настоящите фаворите са ''Колите'' и ''Как да си дресираш дракон''  Simple Smile

Но телевизия не гледа. Шоколад яде само когато сме канени някъде на РД, че там не ми се разправя с цяло ято превъзбудени майки.

BirdsFlu, подкрепям  Peace

За мен крайност е точно детето всеки ден да яде шоколад, да пие по една фанта/кола, и да зяпа час телевизия. За други - познавам много такива - това е ежедневие.

# 56
  • Мнения: 39 670
Гледам, че има и други майки на недоносени деца.
Приятелки не са ми давали акъл как да си гледам детето, но външни хора ме дразнеха като ме подпитваха защо не давам на детето да яде пюре на негови 6 месеца, при условие, че съм казвала че нещата се правят не по дата нараждане, а по термин. Накрая вдигнах ръце и спрях да се обяснявам.

# 57
  • Мнения: 22 527
Съвет само ако попитат, или поискат такъв.
Не коментирам иначе нищо друго.

Съвети от хора без деца не съм получавала, от такива с деца - да.
Слушам, пък ако видя нещо полезно, може да се възползвам.
Ако дрънкат глупости, просто кимам, усмихвам се и казвам добре.

След първото дете, категорична не съм в нищо.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 374
О, сигма, от съветите за моето недоносено мога роман да издам  Wink
Сега ми е весело, де, но първата година съм била неведнъж на миша стъпка от убийство.

Но пак съветите бяха от разни роднини и познати, родили бебета по 4 кг. А не от хора без деца.

# 59
  • Мнения: 311
И приемам и давам съвети ако ми ги потърсят .
В приятелски отношения съм със почти
всички учители на децата ми .
Обичам да се уча и да наблюдавам хората и си "крада"
постъпки , които ми харесват .
Аз съм от тези майки , които правят чайчета... и първо и второ и
десерт  Grinning
Но за мен най същественото си остава взаимотношението
между родител -дете , а не толкова битовизмите .
Прави ми впечатление , че родители се карат на едно дете
за абсолютни глупости , като изцапани дрехи , палавост ,
а за държане на тон и грозни думи подминават .

Общи условия

Активация на акаунт