За хората без деца, които ви дават съвети за родителството

  • 39 745
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 130
Аз често майтапя моя близка приятелка заради склонността й да купува по-големи дрехи и обувки на дъщеря си, че да ги носи по-дълго време. Последно купи ролери на детето си, което е на 6 години, и сега се ядосва, че са му големи и че се оказало, че нейният крак без проблем влиза в тях.  Mr. Green

# 31
  • sofia
  • Мнения: 8 957
Изслушвам всякакви съвети, но най-много се дразня на тези казани с толкова категоричен тон, че все едно няма друга истина.

Понякога знаеш какво да правиш, но е много трудно да го изпълниш и точно в такъв момент ми се казва какво да правя ..... тогава и майни тегля.

Тонка, тоя мурсалски чай и на мен ми е гаден.

# 32
  • Мнения: 2 658
Предполагам, че повечето бездетни, даващи съвети, изхождат от своя собствен опит, добър или лош, когато те самите са били деца. Изключвам професионалните съвети. Всички сме били деца и помним как са ни отглеждали. Това е моето обяснение. Може да се чуят и добри, непрофесионални съвети от хора без деца. Както и неприложими от многодетни родители.

# 33
  • София
  • Мнения: 23 130
Тонка, тоя мурсалски чай и на мен ми е гаден.
На мен ми е гаден като го правя вкъщи. Но когато ми го напраби бабата, при чието семейство отсядаме в Родопите, е просто божествен.

# 34
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Чувам какво казват и понякога много ме веселят.

# 35
  • Мнения: 5 513
Всеки е виждал дете със сополи омазани до ушите...А майката не го чисти.
Една цяло лято разхожда 2 г си дъщеря по площадките без памперс и пликчета по голо дупе и д*да.
Не казах нищо.Ама ми идеше.
Вие как реагирате?Това са хора с които имате общи приказки.Често на площадката.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мурсалският чай не е много за препоръчване за малки деца, поради силно възбуждащия ефект. Някъде бях чела, че до 6 години само под лекарски контрол.
Иначе моите деца обичат всякакви чайове.

# 37
  • Мнения: 15 104
Ами никак не реагирам. Не ми е работа да реагирам. Всеки да си гледа детето, както намери за добре.

# 38
  • Мнения: 11 578
Ние пием чай от машините. Голям кеф е докато намериш работеща, която ще пусне и чай и чашка. Някои и стотинки не връщат. По маршрута има 5, та все уцелваме, щото в нас чай няма. ooooh!

Давам съвети, особено на една позната с голямо 10- годишно момиче и сега с бебе на годинка. Не може в тези жеги ти да държиш това бебе без да му смениш памперса от 09.00 до 19.00!!! Много се дразня и от навличането на децата, много. И в парка веднъж казах на една баба- с терлици посред лято. Айде, моля!
На мен сега започнаха да ми дават съвети, но са поискани от мен. Иначе не са ми се месили.

# 39
  • Мнения: 54 952
Една цяло лято разхожда 2 г си дъщеря по площадките без памперс и пликчета по голо дупе и д*да.

Голо ли? Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 11 262
Освен в бг-мама, никъде не съм попадала на феномена "хора без деца дават акъл на родители".

Около мен тези, които нямат деца, не се вълнуват особено от тях - така че и аз гледам да не ги занимавам с битността си на родител, и всичко е наред в отношенията ни.
Аз също преди години, преди да родя, не съм се вълнувала грам от чуждите деца.

А и, честно казано, повечето съвети, които получавам от други "опитни" родители, са невменяеми за моите схващания, та не отразявам и тях.

# 41
  • Мнения: 5 513
Една цяло лято разхожда 2 г си дъщеря по площадките без памперс и пликчета по голо дупе и д*да.

Голо ли? Rolling Eyes
Да.И детето си сядаше и търкаляше като всички останали.Остави гледката.На мен не ми е хигиенично.Не казах нищо.Така ,че не зная и нейната теория .

# 42
  • Мнения: 1 571
Не си позволявам да давам съвети. И мен ме е дразнило, например, като си говоря с някой по темата (а нито аз, нито човека отсреща нямаме деца) и той ми каже "Е мойто ще е еди как си". И аз, обикновено казвам, като имащите вече деца "Хайде да имаме по едно, пък да видим". Пред очите ми са се случвали странни метаморфози. Хора, които са казвали "Това мойто дете след време никога няма да го прави", се оказва, че позволяват най- много нещата, които са отричали най- много. Затова си трайкам. И се моля да не позволявам някакви неща, но нищо повече. Нямам грам идея как бих реагирала, когато имам дете, за да си позволя коментар. Само мога да се надявам, че ще съм добра майка.   bouquet

# 43
  • Мнения: 15 104
То въпросът не е само как ти би реагирала, много зависи и от детето как би реагирало. Всичко е свързано.

# 44
  • Мнения: 1 571
То въпросът не е само как ти би реагирала, много зависи и от детето как би реагирало. Всичко е свързано.
Именно. А аз не съм компетентна по въпроса. И за това избягвам да давам непоискани съвети   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт