Кои търсеха мъже?

  • 26 274
  • 792
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 478
Въпросния "професор" е най-обикновен високоплатен конюктурчик за мен.
Еманципацията на жените беше направена от мъжете с цел евтина и послушна работна ръка по време на индустриалната революция и смея да твърдя, че все още е така. Нископлатените работни места в повечето случаи се заемат основно от жени.
Жените са изпълнителни, послушни и с малко претенции в професиите си.
Този тип еманципация е кофти както за мъжете така и за жените. Първо, защото свали цената на семейството-то вече не е така желано за жените. Много жени разбраха, че хем да се трудиш някъде за заплата по 12 часа и да въртиш и дом и деца е просто изнурително и често невъзможно..
 Мъжете пък разбраха, че не са единствени и незаменими на пазара на труда и вече не толкова ценени даже...което им се отрази на самочуствието. Но търсят виновник в жените уви...което продължава да захранва спиралата на разпада на баланса между половете.

Този професор насочва погледа в грешна посока и изобщо не набраздява даже повърхността на проблема. За мен той обслужва големия бизнес, който има интерес в армията от работна женска ръка...както казах вече-послушна и изпълнителна..

# 31
  • Под липата
  • Мнения: 620


Цитат
Еманципацията на жените беше направена от мъжете с цел евтина и послушна работна ръка по време на индустриалната революция и смея да твърдя, че все още е така. Нископлатените работни места в повечето случаи се заемат основно от жени.
Жените са изпълнителни, послушни и с малко претенции в професиите си.
Този тип еманципация е кофти както за мъжете така и за жените. Първо, защото свали цената на семейството-то вече не е така желано за жените. Много жени разбраха, че хем да се трудиш някъде за заплата по 12 часа и да въртиш и дом и деца е просто изнурително и често невъзможно..
 Мъжете пък разбраха, че не са единствени и незаменими на пазара на труда и вече не толкова ценени даже...което им се отрази на самочуствието.

 Това звучи достоверно и съм напълно съгласна, но не и с това :

Цитат
Но търсят виновник в жените уви...което продължава да захранва спиралата на разпада на баланса между половете.

Никъде не намерих дори и намек за търсене на подобна вина.
А, относно това..., надали ...

Цитат
Този професор насочва погледа в грешна посока и изобщо не набраздява даже повърхността на проблема. За мен той обслужва големия бизнес, който има интерес в армията от работна женска ръка...както казах вече-послушна и изпълнителна..

# 32
  • Мнения: 14 478
Мисля, че всяка една от вас е виждала типичния мъж шеф. Въпросния господин гледа да наема жени за подчинени и то по съвсем логични причини.
-Не му оспорват авторитета.
-Съгласни са на по-ниско заплащане
-Не смеят открито да му противоречат
-Винаги ги е страх от уволнение, особено тези които са с деца или разведени с дете...
-Стараят се в работата си /жените по природа са старателни/ и са изпълнителни.

Е-ето ви еманципация.

Много от мъжете наистина ги няма в тази схема, освен във вид на баш началници. Но не всички мъже, очевидно, могат да станат баш началници...
 Rolling Eyes Rolling Eyes

# 33
  • Под липата
  • Мнения: 620
Това, което описваш е т.нар. пирамидална бизнес-структура. На върха е доминантен мъж-лидер. Под него има малко на брой ( ама наистина малко ) мъже с ръководни функции, а след тях са цяла армия от жени на малко или по-малко такива длъжности. Цялата комуникация, се ръководи от тълпи секретарки и асистентки, които правят разнообразните връзки между звената. Най-отдолу на пирамидата са мъже - доставчици, шофьори, общи работници, охрана - физически издържливи и силови елементи.
Да, това е така, но това само потвърждава казаното в статията, че мъжете с годините за загубили изначалната си роля, а това води до много печални последствия и за двата пола - все по и повече самотни и неудовлетворени жени ( поради липса на качествени партньори ) и голямо количество неудовлетворени и подтиснати мъже.
 Цялата система е сбъркана. Корпоративният бизнес е изначално сбъркан. Парите движат света, но в неправилна посока. И всички страдаме и ще страдаме.

# 34
  • Мнения: 14 478

 Цялата система е сбъркана. Корпоративният бизнес е изначално сбъркан. Парите движат света, но в неправилна посока. И всички страдаме и ще страдаме.
Да. Ако основата на икономиката е семейният бизнес, а не корпоративния монопол нещата биха си дошли постепенно на местата.

# 35
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Е, тук вече не мога да не спомена Теорията за световната конспирация  Mr. Green, като казахме корпоративен бизнес  Whistling

Вметвам просто...  Sunglasses

# 36
  • Мнения: 14 478
Чак пък световна конспирация...
Горките мъже-остана сега и масоните да са им скроили шапката.

Виж-жените никога няма да седнат и да се оплакват или да се самосъжаляват..
Време е и мъжете да си вземат малко поука, вместо само да оплакват нараненото си мъжко самочуствие...едва ли ще седна да ги съжалявам, че вече пениса им не е  достатъчно условие за добър стандарт и покорна съпруга...

# 37
  • Мнения: 1 749
Аз наблюдавам точно обратното -  VP на Източна Европа в богата компания, чийто бранд е най-разпознавания по света, наред с Кока-Кола, е жена.  "Главите" на 30 % от тези пазари също са от женски пол. Най-отдолу в компанията работят предимно мъже. Говоря за типичната американска корпорация, от която имам най-преки впечатления.
CEO-то на AVON също е жена.
По дяволите, Ангела Меркел също е жена. Laughing
Изобщо, теорията за наемането на жени, защото са по-послушни ми се струва грешна.

# 38
  • Мнения: 14 478
Аз наблюдавам точно обратното -  VP на Източна Европа в богата компания, чийто бранд е най-разпознавания по света, наред с Кока-Кола, е жена.  "Главите" на 30 % от тези пазари също са от женски пол. Най-отдолу в компанията работят предимно мъже. Говоря за типичната американска корпорация, от която имам най-преки впечатления.
CEO-то на AVON също е жена.
По дяволите, Ангела Меркел също е жена. Laughing
Изобщо, теорията за наемането на жени, защото са по-послушни ми се струва грешна.

Не е грешна. Но просто си има изключения. То и преди е имало кралици нали? Колко са като Ангела Меркел? Единици...
Виж ако искаш и статистика по въпроса-има достатъчно налична...

# 39
  • Под липата
  • Мнения: 620

Изобщо, теорията за наемането на жени, защото са по-послушни ми се струва грешна.


То, така се е почнало, а виж до къде доведе  Laughing Жените са получили право, влезли са на партера, образно казано, а после по реда на нещата , с увеличаване на капацитета им - ето, на!
Лошо няма, но може би сте чували за ''Ефекта на пеперудата''?  Един полъх от преди десетилетия, отвява представите ни за ролите на мъжете и жените в обществото, а защо не и до по драматични последствия...
Подушваме ги във въздуха още, но скоро ще ни се стоварят върху главите с все сила.
А, на бас!  Wink

# 40
  • Мнения: 1 749
Аз наблюдавам точно обратното -  VP на Източна Европа в богата компания, чийто бранд е най-разпознавания по света, наред с Кока-Кола, е жена.  "Главите" на 30 % от тези пазари също са от женски пол. Най-отдолу в компанията работят предимно мъже. Говоря за типичната американска корпорация, от която имам най-преки впечатления.
CEO-то на AVON също е жена.
По дяволите, Ангела Меркел също е жена. Laughing
Изобщо, теорията за наемането на жени, защото са по-послушни ми се струва грешна.

Не е грешна. Но просто си има изключения. То и преди е имало кралици нали? Колко са като Ангела Меркел? Единици...
Виж ако искаш и статистика по въпроса-има достатъчно налична...

И са единици заради кое, Герри?

Роли се играят в театъра, Рафаела.

# 41
  • Под липата
  • Мнения: 620
Игра на думи, S k i n, игра на думи....  Wink Не, че думите могат да играят, пак по същата логика  Sunglasses

# 42
  • Мнения: 1 749
Роли има в театъра. Пак да кажа.
Пепеляшка и Принца, да знаеш, играят в театъра.
В живота няма сценарист. Който както си го направи. Ако за теб е ОК да приемеш същност, наложена от някой друг - ОК. Но реалността се различава съществено от това, което се случва у вас.

# 43
  • Под липата
  • Мнения: 620
 То, и празните приказки са обект на много разсъждения, но аз нямам време да се занимавам с безсмислени спорове. Ако само това можеш да кажеш по въпроса, няма повече да си правя труда да отговарям  Sunglasses

# 44
  • Мнения: 1 749
Не, по написаното от теб нямам какво повече да кажа.

Общи условия

Активация на акаунт