НВ-ВМХ, част 86 - за здравословното хранене и връзката между хрането и здравето

  • 48 534
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 849
Мерси, мацки!  bouquet

# 46
  • In transit
  • Мнения: 11 914
Cioccolata, благодаря за новата тема!   bouquet

Herzen, в личен план от приема на омега 3 вече няколко години без прекъсване ми изчезнаха болките в ставите, почти не боледувам (мноооого рядко и то минавам леко), липидния профил ми беше чудесен за разлика от предния път преди 2 години. Друго не се сещам. Моя прителка с ревматоиден артрит също се похвали, че вече сутрин не я болят ръцете и се чувства по-добре.

Шоки, като сме на вълна магнезий да попитам 500мг магнезиев оксид как са на ден при условие, че пия 5000IU D3 + 100mg МК-7 на ден? На мен оксида изобщо не ми действа лаксативно.  Rolling Eyes Пия го вечер преди лягане заедно с 30мг цинк. (Повече от година сигурно). Обаче на моменти дефектния ми лакът взе да се обажда и ако изпия още 250мг магнезий и болката минава. затова се чудя за дозата, която да пия, да не взема да предозирам нещо или няма опастност? По спомени от статия на Др. Меркола от оксида се усвояват околко 60%, това значи ли, че ако пия 1000мг например, все едно съм поела 600мг чист магнезий?  Flushed

# 47
  • Мнения: 6 346
Мики, предозирането обикновено се проявява като разстройство, така че щом нямаш такива проблеми, увеличи магнезия.

# 48
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Момичета, взех си магнезиево олио и се мажа...
Какво ви е мнението, ползвали ли сте го? Hug

# 49
  • Мнения: 1 931
Mikkey, ти какъв магнезий пиеш?

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Здравейте и от мен и благодаря за новата тема!По въпроса с добавките аз хапвах преди време всеки ден по 1 бразилски орех.Бях чела,че това е дневната доза селен,която е необходима на организма.Обаче започна да ме боли глава,а четох,че това е сигнал за предозиране и го спрях.Още не смея пак да си купя,а чета,че вие ядете даже по 3 на ден и се чудя дали грешката не в моя телевизор newsm78.Сигурно пак ще пробвам.Пия и Вигантол от есента,чувствах се отпаднала,нямах тонус и си мислех,че може да е от недостатъчно протеини.Шоки обаче ми обърна внимание,че тези симптоми може да се дължат на много други причини,една от които недостиг на вит.Д.Така и се оказа,още след първата седмица почувствах промяна и сега го пием цялото семейство.

# 51
  • In transit
  • Мнения: 11 914
Момичета, взех си магнезиево олио и се мажа...
Какво ви е мнението, ползвали ли сте го? Hug
локално помага, ама трябва да се мажеш постоянно. Като спреш, след ден-два пак почва да боли там където мажеш.

Mikkey, ти какъв магнезий пиеш?
в момента съм с този: http://fitness1.bg/gnc-magnesium-250mg-90tabs/ по 2 до 3 таблетки на ден.

Поизчетох из архивите на форума, че оксида не се усвоявал почти... обаче ми е странно, не мога да си внушавам, че на мен ми действа.  И ММ пие същите дози. newsm78 Принципно тренирам редовно и съответно когато пия след тренировка ми облекчава мускулната треска, ето на лакътя ми помага, като го съчетая с цинк и Б6 спя като бебе. Ще си взема и от другите форми сега за да видя дали ще усетя разлика.

# 52
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Момичета, взех си магнезиево олио и се мажа...
Какво ви е мнението, ползвали ли сте го? Hug
локално помага, ама трябва да се мажеш постоянно. Като спреш, след ден-два пак почва да боли там където мажеш.

Mikkey, ти какъв магнезий пиеш?
в момента съм с този: http://fitness1.bg/gnc-magnesium-250mg-90tabs/ по 2 до 3 таблетки на ден.

Поизчетох из архивите на форума, че оксида не се усвоявал почти... обаче ми е странно, не мога да си внушавам, че на мен ми действа.  И ММ пие същите дози. newsm78 Принципно тренирам редовно и съответно когато пия след тренировка ми облекчава мускулната треска, ето на лакътя ми помага, като го съчетая с цинк и Б6 спя като бебе. Ще си взема и от другите форми сега за да видя дали ще усетя разлика.
Благодаря ти....може да е от внушение, но сякаш спя по-добре... Embarassed

# 53
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
Момичета, взех си магнезиево олио и се мажа...
Какво ви е мнението, ползвали ли сте го? Hug
локално помага, ама трябва да се мажеш постоянно. Като спреш, след ден-два пак почва да боли там където мажеш.


Благодаря ти....може да е от внушение, но сякаш спя по-добре... Embarassed

# 54
  • Мнения: 11 823
Здравейте. Чета ви от известно време, поздравления за хубавата и полезна тема! И чудесно синтезираната информация на 1 стр., Cioccolata!  bouquet

Ние опитваме цялото семейство да сме на този режим и като цяло се справяме. Най-трудно ми беше с алтернативната закуска в училище, но с помощта и идеите на моя приятелка, която вече доста време спазва, успявам да разнообразявам. Дъщеря ми предизивиква страхотно любопитство в училище, всеки ден с интерес я следят какво ще извади за закуска. Simple Smile Ако някой проявява интерес, може да споделя.. Харесах си и доста рецепти от темата.

# 55
  • Мнения: 6 346
Сиси ♥♥, ще се радвам да споделиш твоя опит. Simple Smile Сигурна съм, че ще бъде полезен на четящите темата.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 915
Момичета, взех си магнезиево олио и се мажа...
Какво ви е мнението, ползвали ли сте го? Hug
ползвам го, но моето щипе адски- от солта- едва 10 мин. седи и го отмивам Confused

# 57
  • Мнения: 11 757
Сиси, сподели ястията, моля. На мен ще ми е интересно да споделиш. Дори може всеки ден да пишеш менюто. Няма да ти се разсърдя  Embarassed

# 58
  • Мнения: 11 823
Ще опитам.. Ето по-конкретно за закуските (при нас се предпочитат солените):
- "сандвич" с основа солени ореховки (сложих рецепта в другата тема) или опалянки (от вас ги видях Hug), сусамен сухар
- "сандвич" с основа листо - от зелена слата, Айсберг, китайско зеле (по твърдичко е), сурова чушка, пълнена с..
Сандвичите обикновено са намазани (или напълнени) с Филаделфия, а отгоре сьомга или някакво филе (сушим си вкъщи), или зеленчук, маслини, каквото харесваме и обичаме.. Или пък са само с кашквал, гауда и др. сирена + зеленчук (краставица, репичка, морков..). Пробвам и други "хлебчета" с бадеми, бадемово брашно и също стават сполучливи.
- палачинка или дюнер с пълнеж, който е винаги различен според наличните продукти в хладилника
- мъфини в различни вариации, но основно с яйца, сирена, сушени доматчета и др.. хрумки
- кокоски или кокосови палачинки, мъфини също в най-различни варианти

А когато нямам време за приготвяне на нещо по-завъртяно пращам просто:
- кисело мляко 6 или 10% (Тертер) с плодове (напоследък напр. със замразени боровинки)
- Маскарпоне също с различни добавки
- сурови ядки (за съжаление не винаги успявам да ги накисна предварително)
- кокос, нарязан на лентички за по-удобна консумация
- сушени плодове или сезонни плодове

Със сигурност изпускам нещо, но просто правя безброй комбинации с на практика едни и същи основни съставки, знаете как е.  Grinning Ще се радвам и аз да споделите и вие още идеи за училищна закуска или храна за офис, за навън.. Rolling Eyes Другите хранения през деня са ясни и по-лесни! Wink

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 18:43 от Сиси ♥♥

# 59
  • Мнения: 10 912
Една статия за връзката между глутеновата непоносимост и фертилност. Не мога да преценя дали не преувеличава на места, но като цяло дава храна за размисъл.

Благодаря за темата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт