Тромбофилия

  • 165 083
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 173
fatoumata, Да, със секцио, заради този възел на пъпната връв. Най-вероятно в 38гс. Да, вижда му се краят, дано всичко е наред още малко. Но съм си казала, че ще си направя пълни генетични изследвания след бременността.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Все пак да те успокоя. Виждала съм с очите си жени с намалели води да добутат почти до термин. Водите не се възстановяват, но ако могат да не намаляват.
Да не се мъча значи с три литра вода на ден и вода от кокос. Така или иначе не открих никаква логика - как аз ще се наливам и това ще повиши водите...

# 32
  • Мнения: 173
Тайга, надявам се всичко да е наред. Имах позната с намалени околоплодни води, без доказана тромбофилия; пи дузодрил и в 38гс. роди с планувано секцио. Желая ти успешно износване!

# 33
  • Мнения: 361
Здравейте, прочетох, че при тромбофилия лечението трябва да започне навреме. Има ли случаи, при които са включили фраксипарин след 9-та седмица и бременността е била успешна?
Аз съм с 4G/4G и съм бременна в 8-ма седмица, но приемам само АП след трансфера. На всеки преглед питам за фракси, но ми казават, че аспирина е достатъчен. Миналата седмица правих изследване на плацентарни молекули и бяха в норма, но към долната граница. Изписаха ми и дуфастон, но фракси пак не.
Имам един мисед в 7-8-ма седмица и ужасно се притеснявам.

# 34
  • Мнения: 39 296
Абсолютно не се наливай зорлем с вода. Няма никакъв смисъл.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И последно да те питам, това намаляване на водите при теб беше ли придружено с някакво, хм, изтичане? Защото аз не съм забелязала или поне не е наведнъж и обилно, за да прави впечатление.

# 36
  • Мнения: 39 296
Никакво. Ходех на около 10-тина дни на прегледи и на последния доктора видя, че са много намалели и ме приеха в МД. От там системи 23 дни и накрая плиснаха наведнъж.

# 37
  • Мнения: 1 347
Здравейте, прочетох, че при тромбофилия лечението трябва да започне навреме. Има ли случаи, при които са включили фраксипарин след 9-та седмица и бременността е била успешна?
Аз съм с 4G/4G

Да, аз, но както писах по-горе, не се оказа добро решение в моя случай. Факт е обаче, че тази се води нискорискова мутация и просто няма категорично и единно мнение за по-сериозната профилактика. По възможност намали рисковите фактори, върху които имаш власт, напр. поне не се залежавай.

# 38
  • Мнения: 361
easy rider, благодаря   bouquet

# 39
  • Мнения: 131
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темата.
Първо Честит 8ми март на всички мами и бъдещи мами.
След един мисед в 7 седмица АГто ме посъветва да си направя изследвания за тромбофилия.
Можете ли да ми дадете съвет къде да ги направя. Виждам, че цените в МД са доста по-ниски от другите места. Трябва ли да си запазя час и при пускането на изследванията задължително ли се срещам с лекар. Ако да как мога да си запазя час при доктор Кременски? Чета добри отзиви за него. Съжалявам за многобройинте въпроси, но по принцип съ страшно неориентиран човек и ми трябва малко яснота, за да съм спокойна.

# 40
  • Мнения: 20
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темата.
Първо Честит 8ми март на всички мами и бъдещи мами.
След един мисед в 7 седмица АГто ме посъветва да си направя изследвания за тромбофилия.
Можете ли да ми дадете съвет къде да ги направя. Виждам, че цените в МД са доста по-ниски от другите места. Трябва ли да си запазя час и при пускането на изследванията задължително ли се срещам с лекар. Ако да как мога да си запазя час при доктор Кременски? Чета добри отзиви за него. Съжалявам за многобройинте въпроси, но по принцип съ страшно неориентиран човек и ми трябва малко яснота, за да съм спокойна.

Здравей,
Аз също имам мисед в 7 седмица. Направихме генетично изследване на зародиша, няма грешка в ДНК-то. Също АГ-то ме посъветва да се изследвам за вродени тромбофилии. Аз си ги направих в Геника: http://www.genicalab.com/bg. И аз забелязах, че за значително по-евтини в Майчин дом, но не бях сигурна, че покриват всички "панели", а докторката ме посъветва да си направя всички панели. В Геника са много любезни, имат два кабинета: на Плиска и НДК, веднага ти се обаждат като са готови изследванията и на дълго и широко ти ги тълкуват. Но цената е 320лв.
Като ги взема ще си запиша час при АГ-то за назначаване на терапия.

# 41
  • Мнения: 39 296
Тайга, държиш ли положението?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Да, но съм в болница още и постоянно на системи. Успях да вляза в 31-ва седмица днес, да видим до коя ще стигна.

# 43
  • Мнения: 145
Тайга стискам палци да удържиш възможно най близо до термин. Искам да те питам само докторите на какво казват че се дължи намаляването на водите? Тромбофилията ли е виновна? Аз направо се шашкам защото моето лечение започна чак в 12 седмица и няколко дни въпреки че се знаеше за проблема почти от началото на Б.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Честно си признавам, че така и не попитах дали тромбофилията и намалените води са във взаимовръзка.
Иначе на какво се дължи...плодът употребява повече, отколкото организмът произвежда, най-лаишки обяснено. И наистина, тази загуба на води въобще не е нужно да се чувства и подозира от майката.

Аз пък като съм на терапия от деня след теста, нямах една седмица без грижи и тревоги.

Общи условия

Активация на акаунт