Бъдещи осмокласници-тема 69

  • 63 621
  • 938
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 477
Успех на второ класиране!
Ние може би ще го пропуснем, натам вървят нещата Wink

# 31
  • на майната си
  • Мнения: 425
Записана е девойката. Свърши се. Класа е само от момичета, след II-ро може и да сдобият с младежи за цвят.
За новият език - предложих и да огледам за летни курсове по ФЕ, да не е съвсем боса - отказа ми. Мисля си, че като е различен от АЕ, който за повечето е познат, поне ще са на едно и също ниво.
Пари не ни събраха - септември ще е ръсенето.
След около 2 седмици заминава на лагер, за първи път, много е щастлива.
Успех отново на всички, които продължават.

ПС още не мога да се настроя, че няма нужда да следя темата в детайли, да ровя статистики, да смятам... Снощи изхвърлих една торба тестове, статистика от последните години разпечатани по всевъзможни признаци Simple Smile и официално си обявих края на кампанията за мен.
Благодаря на всички за времето, в което споделихме тревоги и успехи. На всички, които помагаха търпеливо с информация  smile3525

# 32
  • Мнения: 2 190
Успех на второ класиране!
Ние може би ще го пропуснем, натам вървят нещата Wink

Във вашия близнашки случай е грехота да се откажете от 2-ро класиране, че даже и от 3-то.

# 33
  • София
  • Мнения: 477
Успех на второ класиране!
Ние може би ще го пропуснем, натам вървят нещата Wink

Във вашия близнашки случай е грехота да се откажете от 2-ро класиране, че даже и от 3-то.


Може би е така , но с нашия бал според мен е абсурд да се класираме в някоя от основните ЕГ.
А на трето класиране, тази година едва ли ще остане нещо за подбиране Mr. Green,

# 34
  • Мнения: 636
Записана е девойката. Свърши се. Класа е само от момичета, след II-ро може и да сдобият с младежи за цвят.
За новият език - предложих и да огледам за летни курсове по ФЕ, да не е съвсем боса - отказа ми. Мисля си, че като е различен от АЕ, който за повечето е познат, поне ще са на едно и също ниво.
Пари не ни събраха - септември ще е ръсенето.
След около 2 седмици заминава на лагер, за първи път, много е щастлива.
Успех отново на всички, които продължават.

ПС още не мога да се настроя, че няма нужда да следя темата в детайли, да ровя статистики, да смятам... Снощи изхвърлих една торба тестове, статистика от последните години разпечатани по всевъзможни признаци Simple Smile и официално си обявих края на кампанията за мен.
Благодаря на всички за времето, в което споделихме тревоги и успехи. На всички, които помагаха търпеливо с информация  smile3525
parsy  Много успехи желая на девойката  bouquet, дано да случи на клас, учители и да учи с желание френския език.

# 35
  • Мнения: 478

Може би е така , но с нашия бал според мен е абсурд да се класираме в някоя от основните ЕГ.
А на трето класиране, тази година едва ли ще остане нещо за подбиране Mr. Green,

[/quote]

Не се сещам какъв ви е балът, но досега за трето класиране винаги е имало апетитни местенца. Ако не сте доволни от класирането до сега и мислите, че нямате шанс за добро място и на второ, участвайте в трето. През годините съм забелязала, че за трето  остават местенца и в 1- ва АЕГ, и във 2-ра, и в НПМГ-физика, във френската... може пък да имате невероятен късмет. Пожелавам ви го.
На всички, участващи във второ класиране - успех!

# 36
  • Мнения: 636
Обсъждате вариант за трето класиране и искам да попитам нещо...

Примерно рискуваме на трето класиране и не ни приемат, където сме искали най-много.След това какво следва на четвърто класиране.Бихме ли могли да се върнем отново  в училището, където са ни приели на 2-ро примерно класиране и не сме се записали...., ако никой не се е намърдал на него през това време/ трето класиране/ и е останало свободно.

оф имах друго предвид...

Записваме се на второ класиране, но не ни устройва напълно.След това излизат свободни бройки за трето класиране и виждаме , че може да пробваме.Отписваме се и изтегляме документи от училището и подаваме за трето. Не ни огрява, та въпроса ми е може ли пак да се върнем в предходното училище, но вече на четвърто класиране. Дали сега стана ясно newsm78

Последна редакция: сб, 27 юни 2015, 18:11 от kalona

# 37
  • София
  • Мнения: 5 131
Обсъждате вариант за трето класиране и искам да попитам нещо...

Примерно рискуваме на трето класиране и не ни приемат, където сме искали най-много.След това какво следва на четвърто класиране.Бихме ли могли да се върнем отново  в училището, където са ни приели на 2-ро примерно класиране и не сме се записали...., ако никой не се е намърдал на него през това време/ трето класиране/ и е останало свободно.
3 и особено 4 класиране са много рисковани. За 3 се подава наново заявление за места, които ще станат ясно по-късно. 4 класиране е така нареченото директорско. То вече не е централизирано, а се подава в съответното училище, ако има незаето място. Кандидатите пак се редят по бал.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 245
За трето класиране се обявяват някакви свободни места (да речем "Х"). "Y" ученици си изтеглят документите и участват за тези "Х" места. Една част са приети, но да речем има някаква част неприети. Неприетите не могат да се върнат в училищата си по второ класиране, затова и третото класиране е огромен риск. Но в същото време освободените от тях места ("Y") остават незаети и се разиграват на четвърто класиране. Така че може отново да се кандидатства за тях, но вече директно в училището. Теоретично детето има най-голям шанс да се класира в освободеното от него място на второ класиране, но следва да се има предвид и деца, които са останали неприети на трето класиране и са с по-висок бал.

# 39
  • Мнения: 636
благодаря ganis и Ясмина, май сте ме разбрали точно  Embarassed

че е рисковано е вярно, но все пак трябва да се прецени реално какви са шансовете.
Спомням си миналата година обявиха 2 свободни места за ЕГ Ромен Ролан Стара Загора, за трето класиране и в резулат на късмет и риск влязоха две деца с доста по нисък бал от последното прието дете на второ класиране. И за тях този риск е бил правилното решение, например.

# 40
  • Мнения: 636
Обсъждате вариант за трето класиране и искам да попитам нещо...

Примерно рискуваме на трето класиране и не ни приемат, където сме искали най-много.След това какво следва на четвърто класиране.Бихме ли могли да се върнем отново  в училището, където са ни приели на 2-ро примерно класиране и не сме се записали...., ако никой не се е намърдал на него през това време/ трето класиране/ и е останало свободно.
3 и особено 4 класиране са много рисковани. За 3 се подава наново заявление за места, които ще станат ясно по-късно. 4 класиране е така нареченото директорско. То вече не е централизирано, а се подава в съответното училище, ако има незаето място. Кандидатите пак се редят по бал.

ganis, 4-то класиране обявява ли се публично, както е с другите?

# 41
  • София
  • Мнения: 18 055
В случаи като този на Влади75 риск няма (ако решат да се пробват, разбира се), има само проточване  на нещата във времето. За трето класиране винаги има хубави местенца и в езиковите. А малко хора на практика  рискуват, което позволява приема и с доста по-нисък бал. А ако  въпреки това нищо не се получи, девойката ще може да бъде записана при брат си в НПМГ.

# 42
  • Мнения: 2 190
Обсъждате вариант за трето класиране и искам да попитам нещо...

Примерно рискуваме на трето класиране и не ни приемат, където сме искали най-много.След това какво следва на четвърто класиране.Бихме ли могли да се върнем отново  в училището, където са ни приели на 2-ро примерно класиране и не сме се записали...., ако никой не се е намърдал на него през това време/ трето класиране/ и е останало свободно.
3 и особено 4 класиране са много рисковани. За 3 се подава наново заявление за места, които ще станат ясно по-късно. 4 класиране е така нареченото директорско. То вече не е централизирано, а се подава в съответното училище, ако има незаето място. Кандидатите пак се редят по бал.

ganis, 4-то класиране обявява ли се публично, както е с другите?

обявяват се, виж например за София 2014 г: http://www.rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/2014_docs/s … a_4_klasirane.pdf
Има даже място за 9 ФЕГ момче за най-атрактивната паралелка.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Трябва да си доста рисков състезател, за да стигнеш до трето и четвърто класиране.
Или да няма какво толкова да губиш.
Аз като че ли не бих си го причинила.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Успех на продължаващите по-натам с класирането.  Hug

Джулиса, после разкажи за униформите.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт