Грижи за косата – Тема 97

  • 88 813
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 127
Благодаря ви за отговорите. Тъй като косата ми е къдрава,а в момента краищата ми са много изтощени и седят като "метла", една колежка ми каза да си направя тази маска, за да може косата ми да стане мека и да не се увреждат така краищата. Но ,ако знаете други маски, които ще са ефективни, ще съм ви много благодарна, ако ги споделите.

# 736
  • Мнения: 1 698
Нацъфтелите и изтощени краища не могат да се спасят, те се изрязват, а за останалата част от косата се прави маска.

# 737
  • Мнения: 3 027
Нацъфтелите и изтощени краища не могат да се спасят, те се изрязват, а за останалата част от косата се прави маска.
Не съм съгласна. Спасяват се, аз от януари не съм се постригвала....

# 738
  • Мнения: X
И как точно се спасяват нацъфтелите и изтощени краища без ножица ?
Когато подстрижеш цъфтежите и започнеш интензивна грижа с превенция, да  Peace, но на вече нацъфтели краища нищо не помага, освен ножица  Peace

# 739
  • Мнения: 18 585
Естествено,че не могат да се спасят!Може да се замаскира, но така само се слепват и така разцепени те си продължават нагоре по косъма и съситват косата и косъма се раделя на две. Peace
Абсолютна заблуда е обратното. Само ножица на цъфтежи и последва защита от тях.Няма как да стане такова нещо като "спасяване" на цъфтежите.

# 740
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И как точно се спасяват нацъфтелите и изтощени краища без ножица ?
Когато подстрижеш цъфтежите и започнеш интензивна грижа с превенция, да  Peace, но на вече нацъфтели краища нищо не помага, освен ножица  Peace
От както ползвам професионален полировчик за коса, повредените краища чувствително намаляха.Отрязва само повредения връх.Не променя формата или дължината на косата..

# 741
  • Мнения: X
Предполагам, че е способствал за по-малко цъфтежи, но едва ли е спасил вече съществуващи такива този полировчик  Wink

# 742
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Спасява от цъфнали краища, защото ги отрязва и повече не цъфтят .Изрязва само повредената част от косъма..

# 743
  • Мнения: X
Ох, аз реших, че за продукт ми говориш  Laughing
Ами
Спасява от цъфнали краища, защото ги отрязва и повече не цъфтят .Изрязва само повредената част от косъма..

отново стигаме до извода, че отърваването от нацъфтели краища се крие в отрязването им  Wink

# 744
  • Мнения: 3 027
Ами факт е при мен, че не съм постригвала месеци и в момента нямам нито един цъфтеж, а имах периоди, в които имах и цъфтеж и експлозии. Ако не вярвате ще снимам.
Била съм на такава ножица, не знам дали е от нея или от проф. козметика и дом. маски.

# 745
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ох, аз реших, че за продукт ми говориш  Laughing
Ами
Спасява от цъфнали краища, защото ги отрязва и повече не цъфтят .Изрязва само повредената част от косъма..

отново стигаме до извода, че отърваването от нацъфтели краища се крие в отрязването им  Wink
Да няма друг начин.Няма как нацепен косъм да се върне в здраво положение без да се отреже.Въпросът е след като се отреже да не се цепи отново.

Последна редакция: пт, 24 юни 2016, 08:24 от sl

# 746
  • Мнения: 7 012
Аз от два месеца не се бях подстригвала, нямах цъфтежи, но връхчетата ми бяха така сухи и твърди, че пак заминаха два пръста  Cry

# 747
  • Мнения: 127
А как да я поддържам? Имам предвид каква козметика да използвам, за да е винаги мека,лъскава,лесна за разресване и да не цъфтят краищата? newsm78

# 748
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Няма универсална схема.Зависи от какво се нуждае косата. Има тема за професионалната козметика за коса.Там ще намериш отговори на въпросите си.

# 749
  • Мнения: 1 698
Според мен най-добри са домашните маски за коса. Дадох ти рецептата на една такава, спокойно може да си я правиш на две - три седмици веднъж. Не си харчи парите за скъпи козметики, в които не знаеш колко химия има. В интернет има и други рецепти за домашни маски за коса и кожа.

Общи условия

Активация на акаунт