Колко дълго отнема на разбитото сърце да си събере парченцата?

  • 11 409
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 662
Ако е истинската боли,много дълго време боли.Почти никога няма да те напусне това чувство на тъга и неудовлетвореност.Това не означава ,че няма да има други силни емоции които да объркаш с любовта в даден момент,но това първо, чисто чувство ,което е разбило сърцето ти ,няма как да изчезне.Според мен

# 16
  • Мнения: X
О, изчезва, разбира се!
Може да трябват 3-4 години, но изчезва. В един момент почваш да мислиш за ОНЗИ като за някой мимолетен познат. Особено ако не ти се мотае пред погледа.

Но в острата фаза не вярваш, че болката ще свърши някога.

# 17
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Не мисля, че може да се даде точен отговор. Съгласна съм с мнение по нагоре, че зависи дали си по влюбчив или се влюбваш трудно. Аз съм от втория тип. След връзка от около 6 месеца ми трябваха поне 3-4 за да спра да плача по нощите и още около 5-6-7 месеца, за да спра да мисля, за този човек постоянно. При всеки е различно. Може би зависи и от това, как е протекла раздявала, ако е била предусетена и неизбежна мисля е по лесно, ако е била като гръм е по трудно.
Но пък имам познати, които след връзки сериозно от по 3-4-5 години се оправяха за около месец.
Едно е ясно трудно е и боли. Много! Но минава!

# 18
  • Мнения: 327
Ние сме хора и е човешко да ни боли,когато една любов си отиде,а ние не сме готови да я пуснем.От опит знам,че тази болка минава и винаги,когато една врата се затвори,друга се отваря.Понякога ,ако връзката е била по продължителна минава по бавно,защото мислите ни са само там.Но винаги там някъде има друг специален човек и той ни чака.И да така на думи е лесно,болката трябва да се изстрада,да се наплачем,да дадем воля на чувствата и все пак да не забравяме,че ,,,,,,и това ще мине.

# 19
  • Мнения: 7 006
Има човек с когото не съм имала сериозна връзка,всичко е минало преди повече от 10 години..И още ме боли..
От друга страна..БНД когото също много обичах и май още обичам по някакъв начин,съм прежалила без никаква болка..

Странно нещо са дебрите на човешката психика

# 20
  • Мнения: 1 844
Има човек с когото не съм имала сериозна връзка,всичко е минало преди повече от 10 години..И още ме боли..
От друга страна..БНД когото също много обичах и май още обичам по някакъв начин,съм прежалила без никаква болка..

Странно нещо са дебрите на човешката психика

Болднатото никак не звучи като оптимистичен вариант. Tired
Познавам и аз жена, която вече 10-15 години не може да утеши болката и любовта си по един мъж от миналото.
За мен лично това е плашещо. Да изживееш цял един живот, копнеейки и вехнейки по човек, който не е до теб..та това ми се струва, че може да обезцвети целия живот и цялата душа.
Иска ми се да вярвам, че всичко минава. Че времето лекува всичко, дори и любовните рани.
Иначе човек няма как да е щастлив и пълноценен, ако винаги го носи в душата си.

# 21
  • Мнения: X
А колко е страшно да бъдеш разлюбен
на 40 години, на 40 години...
Бел болка, без магия, без сълзи...
и знаеш, че не умираш...

 Wink

# 22
  • Мнения: 7 006
Има човек с когото не съм имала сериозна връзка,всичко е минало преди повече от 10 години..И още ме боли..
От друга страна..БНД когото също много обичах и май още обичам по някакъв начин,съм прежалила без никаква болка..

Странно нещо са дебрите на човешката психика

Болднатото никак не звучи като оптимистичен вариант. Tired
Познавам и аз жена, която вече 10-15 години не може да утеши болката и любовта си по един мъж от миналото.
За мен лично това е плашещо. Да изживееш цял един живот, копнеейки и вехнейки по човек, който не е до теб..та това ми се струва, че може да обезцвети целия живот и цялата душа.
Иска ми се да вярвам, че всичко минава. Че времето лекува всичко, дори и любовните рани.
Иначе човек няма как да е щастлив и пълноценен, ако винаги го носи в душата си.
Ами то..Не е нужно да съхнеш и да вехнеш,когато те боли..Все пак живота си върви,а човек свиква с тези болежки и така..Няма драма,освен ако изкуствено не драматизираме

# 23
  • Мнения: 25
Абе я..... тегли му една майна. Осъзнай щастливите неща в живота си, които имаш и продължи напред. Нараненото си его не можеш да изцериш със самосъжаление.

# 24
  • Мнения: 1 817
Аз някога бях много влюбчива и така гадно си изживявах всяко разочарование, че сега ми е някак смешно за какви неща съм се тормозила. Помагат алкохол, кръчми  и развалени приятели!  Mr. Green Laughing

# 25
  • SF
  • Мнения: 21 500
Аз ще дам формулата. Laughing
Появата на нова любов значително скъсява процеса на страдание по предишната. Но трябва да е любов, наистина любов, която да обсеби мисленето и чувствата ни, а не просто някого, с когото си пием кафето и се чуваме от време на време. Колкото по-дълго не срещнем такъв човек, толкова по-дълго си  живеем със старите чувства. Защото имаме нужда да обичаме някого и да си мислим за него постоянно.
Клин клин избива.

# 26
  • Мнения: 2 289
Някъде бях чела, че трябва да мине половината от времето през което сте били заедно.
Тогава вече душата е излекувана .  Peace

Много зависи и какво ти се е случило и какво ти се случва. Но определено има едни чувства, които си остават и не могат да избледнеят.

# 27
  • Мнения: 2 222
Аз пък съм на мнение, че и най-голямата любов може да умре за един ден. Не й трябват месеци и години.

# 28
  • Мнения: 1 972
10 години! Трудни години....... Сега мисля, че връзката е била неперспективна но страдах много....

# 29
  • Мнения: 1 159
Аз ще дам формулата. Laughing
Появата на нова любов значително скъсява процеса на страдание по предишната. Но трябва да е любов, наистина любов, която да обсеби мисленето и чувствата ни, а не просто някого, с когото си пием кафето и се чуваме от време на време. Колкото по-дълго не срещнем такъв човек, толкова по-дълго си  живеем със старите чувства. Защото имаме нужда да обичаме някого и да си мислим за него постоянно.
Клин клин избива.

И аз си мисля,че това е формулата Simple Smile Но в повечето случаи май не става толкова бързо,защото докато мислиш постоянно за този с който не се е получило нямаш очи за други.Но пък понякога просто се появява някой и уауу,отнася те Wink

Общи условия

Активация на акаунт