Отговори
# 15
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Баланс байка е само още една играчка. Вече родителя е този, който ще прецени дали да го купува или не, също дали въобще да купи колело.
Мисълта ми е, че и без баланс байк детето мож да се научи да кара колело.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 87
Какво значение има дали детето се е научило да кара колело без помощни на 4 или на 6 години, че да го натискам и да му казвам НЕ, ЩЕ КАРАШ БЕЗ ПОМОЩНИ, когато то си иска колелцата. Един ден каза, че иска да се научи и се научи в същия ден.

Значение има, защото така стимулирате детето да не се справя с трудностите, а щом  може да е по лесния начин, нека да е по този начин.

Естествено е всеки да избира този начин, който го кара да полага най-малко усилия. Но за това сме родители да насочваме децата към правилния начин, дори и да се налага да се използва повече енергия.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 87
Баланс байка е само още една играчка. Вече родителя е този, който ще прецени дали да го купува или не, също дали въобще да купи колело.
Мисълта ми е, че и без баланс байк детето мож да се научи да кара колело.

Разбира се, че може.

Но това да реши дали да купи колело на детето си или не - това може да го реши само такъв човек, който като дете не е карал колело. Такива мъже не познавам.

# 18
  • Мнения: 1 499
Моето лично мнение е, че и баланс байк и колело (без помощни гуми) са необходими за развитието на всяко едно дете.
Сега просто е по-честа гледка дете да кара колело с помощни гуми и затова може някои родители и деца да предпочетат този вариант. Но за мен баланс байк и после директно на колело с педали без помощни колела е най-естествения и лесен преход.
Моят съпруг и той не се отказва лесно от помощните колела, но малкия ми син на 3г явно не е достатъчно силен да върти педалите все още и ще отложим за догодина по-голямото колело.

# 19
  • Мнения: 697
Определено смятам, че ако детето получи първото си колело на 3-4 годинки, то трябва да е с помощни. Първо, по-лесно е за детето да се усети, какво става,после, по-спокойно е за родителите. Освен това си е и до дете, колко бързо ще свикне и кога ще поиска да се махнат помощните.

# 20
  • Мнения: 553
Трудно го приех, но е факт, че има хора, за които колелото не е толкова велико занимание. Едни обичат да карат, други не обичат да карат. Влагам енергията си в неща, които са му приятни. Кой е казал, че всяко дете трябва да кара колело! Малкото ми дете не иска и да погледне превозни средства, а имаме всички видове. Баткото само сменя средството от както беше на година и половина - кола за бутане с крака, тротинетка, триколка, колело, баланса на малкия си брат и т.н.

# 21
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Трудно го приех, но е факт, че има хора, за които колелото не е толкова велико занимание. ...


 Joy Joy Joy
След 15000+км изкарани от ММ, след като голямата кара за удоволствие, средната се радва и кара колело ... малката гледам, че и тя започва да бута баланса ... Трудно им е да приемат, че ги подкрепям, но ... мразя да карам колело ... Мога, но не ме кефи ... Ако ми е неотложно, адски необходимо и няма как по друг начин да се придвижа ... карам ... по 1-2 км. в годината Simple Smile, но иначе ненавиждам това превозно средство Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 352
И заради нечия представа за най-правилно да се потъпка страха на някого и въобще да се откаже от ползването на колело? Имам страшно много пораснали познати, които не са се научили да карат колело само защото някой е мислил какво е правилно за някой друг. За всичко си има време. Когато достигнеш до твоето време, правиш нещото много бързо и ти доставя радост. А дотогава е добре да намерим начин децата да заобичат движението. Бабите и дядовците ни все с баланс байк са се научили да колоездят. Байкър до байкъра.
Аз се научих да карам велосипед под рамка на една Украйна. Детето ми се научи на много по-ранна от моята възраст. Първо ползвайки помощните колела и след втората проба да подкара без тях.

# 23
  • София
  • Мнения: 129
Всичко зависи от детето. Моят син получи баланс байк на 1.5г., първоначално го побутваше вътре (леко на пръсти), че беше зима. Искаше да влиза с него и в тоалетната.   Stop
Кара го до 3 годишен и каза, че иска колело с педали. Купихме му и го подкара веднага без помощни, като му трябваха 10 минути да се усети как да завърти педала, за да тръгне.
Към този момент (на почти 4) виждам два минуса- не върви, изобщо. Иска само на колело. Няма шанс да стигне от точка А до точка Б без да мрънка.
Не може да се пази- от хора, кучета, други велосипедисти. (малък е просто)
Второто ще го насърчавам първо да се научи да ходи и после да кара колело.  Rolling Eyes
пп. То пък може да няма такова желание...

# 24
  • София
  • Мнения: 13 236
От опит с две деца ще кажа, че помощните колела само пречат. Няма и аз да изброявам за тежестта на колелото, дупките и пр. Малката ми дъщеря като кара с помощни и виси на една страна. Кара изкривена като я гледаш отзад и от това няма никаква полза. Опитахме се да махнем помощните и тя рева ужасно.  Tired 100 пъти се проклех, че изобщо ги сложихме като знам за какво става дума. Сега ще вадим колелото чак на пролет и "О, чудо" то ще се окаже без помощни.  Crazy
Голямата помучи колело на около 5 г. възраст. Караше с помощни и на 6 г. ги махнах. Трябваха ми точно 10 минути да й обясня някои неща за баланса и тя подкара без проблем.

П.С. Аз се научих да карам колело на  Балканче, на 7 г. без помощни.

# 25
  • Мнения: 5 513
От опит.Хич не съм се замисляла дали му пречат или не.На 2г и 10м получи колело с педали и помощни.Подкара го из къщи.Беше зима.Лятото го караше бясно и не можех да го гоня.С помощни.На другото лято на 3г и нещо махнахме помощните.За 2-3 дни го подкара бясно и без помощни.Сменихме колелото с друго.Краката му не опираха земята,но караше.
На 4г и нещо децата му викаха Байкъра.Караше и кара умело ,прави чертички,върти задна гума и др. трикове ,които вижда от големите.За всичко това нямам принос.Освен купуването на велосипедите.И не ми е приятно,че прави разни неща с колелото.Страх ме е.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Средната караше от 1,5 до 4 баланс колело. После взехме 16 цоловка и го подкара за 10-тина мин. без помощни колела. Според ММ, баланс колелото развива чувството за равновесие и силата на краката, после просто трябва да схване как да тръгва, спира и върти педалите, което при нас отне 10 мин. и няма нужда от помощни колела.
Това е и нашият случай с най-малкото ни дете.
Да, двамата големи се научиха по начина, по който и аз навремето, но сега като има без педали и според мен са най-добрият първи вариант на колело.
Не казвам да е насила което и да е. И хората са различни.  Simple Smile

# 27
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Има едно дете в махалата, което на година и половина хвърчеше с тротинетката, а на няма 3 получи баланс байк. Така професионално караше този байк, че ни събираше очите. Но на самото дете силата и влечението му е към преводните средства.

# 28
  • Мнения: 792
Аз не разбирам, как може изобщо да говорим за "вреда". Искаме децата ни на 3-4 години да могат да карат самостоятелно колело или какво? Аз познавам само 2 деца, които на 4 и половина се научиха да карат без помощни, и двете преди това бяха карали и триколки и колела с помощни гуми!!!

Моето мнение - предпочитам 4-годишното ми дете да излиза с баща си в парка и да карат заедно, да се забавлява и да не го е страх. Като му дойде времето ще се научи да кара и без помощни колела. Аз се научих да карам колело (Балканче) на 7 години, естествено директно без помощни колела Grinning Само как съжалявам, че от 4 до 6 години нямах колело с помощни гуми  Sad Но при положение, че детето ми има желание да излиза да кара колело и навърта километри с него, то подобно изкривено мислене че не, с помощни колела не може, само би било в ущърб на детенцето. Почти всичките му приятелчета на неговата възраст карат колела с помощни гуми и не виждам с нещо да им е "навредено". А малкото от тях, които не карат с помощни гуми, всъщност не карат никакво колело! А относно баланс байковете - познавам достатъчно хора, които само си дадоха парите, децата им така и не проявиха интерес към тях. Това, което искам да кажа е, че наистина не са за всяко дете.  Peace Добре е да се пробват преди да се купуват, защото все пак не струват малко пари!

Интересно ми е авторът на темата какъв личен опит ще сподели. Детето му на колко години подкара колело без помощни гуми, след като има такъв татко за пример?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Моят син така и не се научи да кара с помощни колела. Направо се научи без тях, но чак на 6 години. Когато  беше на възраст за баланс байк, още бяха рядкост и много скъпи, но мисля, че са много полезни. Познато момиченце караше баланс байк и на 4 години подкара направо колело на 2 гуми.

Общи условия

Активация на акаунт