Отговори
# 60
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Най-малката е на 2,4 месеца ... дребничка е - няма 86 см. и 11 кг. ... Имаме от средната щерка Пуки, но е тежичко и е 12-цоловка ... Пролетта купихме Сматртрайк -> по-леко е и е 10-цоловка. Първите 2 дни не смееше най-малката дори да се качи на него, после го подкара от раз, а в парка го вземат и го карат деца на по година и 5,6 месеца. Просто ние изчакахме пролетта за нея. Сигурна съм, че ако го бяхме купили по-рано щеше да го подкара и тогава Simple Smile
А какво бихте казали за по - горния ми пример ?
 Детето току що проходило те му купили колело с помощни да го мъчат .

А ... аз не съм подходящият човек, който да питате Simple Smile Никога не бих и не съм купувала помощни колела (и ски, и ролери, и скейт е учено да се кара само с каска, наколенки, налакътници, за ските без щеки ..., абе "както се кара по принцип от знаещ да го прави човек")Simple Smile смятам, че създават фалшива "следа" в мозъка на човек за баланс. която преминава в подсъзнанието и се превръща в навик ... после е малко по-трудно да се подкара без тях ... Мое мнение - не искам никой нито да се съгласява, нито да го опровергава Simple Smile

# 61
  • Мнения: 667
Друго мое съседче в една къща до нас . До около 2 годинки бръмчеше с акумулаторна количка . Като порасна и стана на около 3 3 и половина вече му омръзна и татко му реши да го учи да колело . Явно беше дал доста пари за количката и не му се даваха още за баланс байк не съм сигурна за причините . Човекът направи следното в мазето имаше останали 2 малки колела 12 и или 14 цола  от племенниците му . Той свали педалите и веригата на едното и го превърна в баланс байк . Малкият за нула време се научи да пази равновесие и страшно се забавляваше с импровизирания си баланс  ,даже веднъж докато отиваха да пазаруват в дъжда той си го караше весел с дъждобран и гумени ботушки . Като се научи да върти редуваше двете удоволствия караше и с педали и без . Миналото лято като стана вече на около 6 и половина 7 му купиха колело със скорости 24  цола . Много му се радваше и го караше без никакви проблеми ,даже веднъж пробва и малко по - голямото колело на майкa си (26цола ),тя естествено беше свалила седалката и там също се справи без проблем .

# 62
  • София
  • Мнения: 5 197
Моя син от 1ги8м е по колела и камиончета.
В момента е на 4г.и 6м и не иска да слезе пт балансиращото.
Може да върти педали, кара колело с помощни гуми, но като че ли още няма сила да кара толкова бързо,колкото кара с балансиращото.
С балансиращото, вече е супер напреднал. Кара прав, с една ръка, поставя си краката отстрани на рамките, но не иска да си кара с педалите колелото.
Взехме му 18цола, та сега си мисля, проблем ли е, че по рано не му взех с педали?

# 63
  • Мнения: 8 324
Wind щом кара баланс за какво му са помощни гуми?
Слагаш каска , наколенки и пускаш с голямото колело.
Явно детето има някакв бариера -просто предлагаи голямото редовно. В един момент ще тръгне с него.

# 64
  • Мнения: 2
Здравейте, моят син е на 4 и половина и вчера буквално за 5 минути се научи да кара без помощни колела. Като беше на 2 и половина му купихме колело без педали. Той дори без да осъзнава се научи да пази баланс на него. Като беше на 3 и половина му купихме колело с педали и с помощни. Беше му тежко и трудно го караше.С страхуваше се да го кара, защото не стъпаше на земята добре и падна няколко пъти. Имаше желание пак да си кара старото без педалите. Миналата седмица му купихме колело, което е по леко, без нищо излишно по него, но с помощни. Една седмица го караше с помощни докато добие смелост и упознае колелото. След това му свалихме помощните и буквално за минути се научи.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 197
Права си Hope ,
Махам помощните, ще се опитам още повече да му вдъхна кураж.
Забелязам ,че и други деца се мъчат с помощните и въпреки цялото желание за каране на колело,  не желаят да карат.

# 66
  • Мнения: 667
Права си Hope ,
Махам помощните, ще се опитам още повече да му вдъхна кураж.
Забелязам ,че и други деца се мъчат с помощните и въпреки цялото желание за каране на колело,  не желаят да карат.

По - горе описах как съседчето ми на импровизиран баланс направен от старо колело на братовчедите му се научи да кара . Постоянно караше в двора без педали а после започна да редува с и без на двете малки колела . Миналата година му купиха байк 24 цола със скорости кара го без проблеми . Нека си кара баланса пък стане ли готов за нормално колело той ще си го покаже няма нужда от помощни след вече е карал колело без педали .

# 67
  • Мнения: 365
Големия ми син, който никога не се беше качвал на никакво колело до преди 20 дена, освен на бебешката си триколка, която е карал общо 10тина пъти, се сдоби с BMX  по случай първата си лятна ваканция. Не му помогнахме - опитахме, но се влошиха и затрудниха нещата от нашите крякаши напътствия и разнопосочни съвети, затова го оставихме да се бори сам в заградено асфалтирано игрище и му отне около 3-4 часа да подкара колелото (без помощни, колелото не е детско). На следващия ден ентусиазмът не стихна и кара цял ден - понасини се но доизпипахме завои, засилки, преодоляване на бордюр и т.н.
Малкия (на 2г и съвсем малко) правеше компания на брат си първите 2 дена със старата триколка - въртенето на педали беше съвършен "провал". Даже напротив - искаше да бута детето, но педалите му пречеха. При което след двудневен онлайн рисърч и най-вече на ютубски филмчета от баланс байк състезания за мъници, поръчах английски баланс байк, почти пълно копие на американския Strider, но малко по-лек, половин път по-евтин и не се наложи да го чакам да идва от Амазон, защото инак в БГ няма вносител на Strider. Вече балансира на него и се засилва много успешно (правихме състезание днес и ми се наложи да тичам доста силничко, за да поддържам скорост). Другото е, че задържа доста вниманието на детето - от 6 часа навън днес, повече от половината е прекарал на колелото и много се кефи. Единствено съжалявам, че съм лишила голямото си момче от такава играчка, още повече, че изобщо не знаех, че в него се таи един запален байкър Simple Smile
Колело с помощни колелца карах аз като малка. Едно лято тате ги махна и ми обеща, че ще държи отзад багажника, докато свикна. Аз виках "държиш ли?" паникьосано, той викаше "тука съм, спокойно"..е там беше - вървеше след мен, ама после разбрах, че всъщност само върви, пък аз сама си карам..

# 68
  • Мнения: 667
Големия ми син, който никога не се беше качвал на никакво колело до преди 20 дена, освен на бебешката си триколка, която е карал общо 10тина пъти, се сдоби с BMX  по случай първата си лятна ваканция. Не му помогнахме - опитахме, но се влошиха и затрудниха нещата от нашите крякаши напътствия и разнопосочни съвети, затова го оставихме да се бори сам в заградено асфалтирано игрище и му отне около 3-4 часа да подкара колелото (без помощни, колелото не е детско). На следващия ден ентусиазмът не стихна и кара цял ден - понасини се но доизпипахме завои, засилки, преодоляване на бордюр и т.н.
Малкия (на 2г и съвсем малко) правеше компания на брат си първите 2 дена със старата триколка - въртенето на педали беше съвършен "провал". Даже напротив - искаше да бута детето, но педалите му пречеха. При което след двудневен онлайн рисърч и най-вече на ютубски филмчета от баланс байк състезания за мъници, поръчах английски баланс байк, почти пълно копие на американския Strider, но малко по-лек, половин път по-евтин и не се наложи да го чакам да идва от Амазон, защото инак в БГ няма вносител на Strider. Вече балансира на него и се засилва много успешно (правихме състезание днес и ми се наложи да тичам доста силничко, за да поддържам скорост). Другото е, че задържа доста вниманието на детето - от 6 часа навън днес, повече от половината е прекарал на колелото и много се кефи. Единствено съжалявам, че съм лишила голямото си момче от такава играчка, още повече, че изобщо не знаех, че в него се таи един запален байкър Simple Smile
Колело с помощни колелца карах аз като малка. Едно лято тате ги махна и ми обеща, че ще държи отзад багажника, докато свикна. Аз виках "държиш ли?" паникьосано, той викаше "тука съм, спокойно"..е там беше - вървеше след мен, ама после разбрах, че всъщност само върви, пък аз сама си карам..
https://www.striderbikes.com/balance-bikes те май са единствените  които имат модели и за по - голямо дете

# 69
  • Мнения: 49
Преди в темата коментирах в подкрепа на баланс колелата и в последствие колело без педали. Ако ще бъде в  полза на някого, ние купихме ето това: http://promocii.bg/moni-balansirasht-velosiped-step-by-step-6649 . То не е дървено, но пък ми хареса, че има спирачка, цената му е добра и върши страхотна работа. А има и вариант за друго колело на марката, което съчетава колело без педали и колело с педали - по-малък разход: http://moni.bg/products/product_id/3966/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0 … B0%D1%89-2%D0%B21

# 70
  • Мнения: 667
Преди в темата коментирах в подкрепа на баланс колелата и в последствие колело без педали. Ако ще бъде в  полза на някого, ние купихме ето това: http://promocii.bg/moni-balansirasht-velosiped-step-by-step-6649 . То не е дървено, но пък ми хареса, че има спирачка, цената му е добра и върши страхотна работа. А има и вариант за друго колело на марката, което съчетава колело без педали и колело с педали - по-малък разход: http://moni.bg/products/product_id/3966/%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0 … B0%D1%89-2%D0%B21

Баланс колело и колело без педали и едно и също !

Общи условия

Активация на акаунт