Отговори
# 45
  • Мнения: 2 352
Бийте им по два зад врата на тези деца. Те ще имат право на избор.  ooooh!

# 46
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Стига детето да има мерак да кара колело, то ще се научи даже да е ползвало помощни.
Какъв е този мерак децата да направят нещо тутакси?

# 47
  • Мнения: 1 499
Сега тъкмо се опитваме да подкараме без помощни колелото на баткото. Проблем е само, че малкият ми син (3,5г) е по-нисък и по-трудно стъпва на земята, но мисля че ще свикне за няколко излизания.
Ако той си пожелае помощните колела, ще му ги дам разбира се.
Но и не виждам смисъл да кара още половин и една година с помощни и после пак да го учим без  Peace

# 48
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Идеята да подката детето колело с помощни колелета е да се научи изобщо да кара, т.е да гледа напред, за давива, да намалва, да усвои като цяло начина на предвижване с колело. Това става по-лесно като е с помощни, иначе ще трябва хем да прави горните неща, хем да внимава да не падне.
Ние тази година ще се пробваме да махнем колелцата, защото до миналата година детето почти нямаше мерак за каране на колело, чак към края на лятото започна да обикаля без помощ из парка и да преценява къде да намали и къде да завие. Няма да остане ненаучено детето.

# 49
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Моя син чак на 5г изяви желание за колело.Преди това не искаше даже на триколка да се вози, караше си тротинетката. Едни познати ни подариха колело. Кара го като балансбайк доста време, не искаше да върти педалите, така си му харесваше, не сме слагали помощни колела никога. Вече почти кара,върти педалите, малко практика му трябва. Аз се научих сама на 6г. , на колелото на една приятелка- редувахме се, тя по-точно можеше, аз не. За 2 дни се научих.

# 50
  • Мнения: 8 348
Сина ми кара колело 16 цола без помощни колела от 3 годишен.
Между 2 и 3 години караше баланс байк. На 3 ят рожден ден получи колело , на което не сме монтирали помощни колела. Понеже е роден зимата колелото го прибрахме в гаража.  Оказа се ,че като са се прибирали от ДГ моя мъж е вадел колелото и детето го е карало в пространството между гаражите. На 3 години и 1 месец се оказа, че вече го кара съвсем добре.

Вчера виждам съседа , сина му е на 5,5. Бащата целият червен тича след колелото и придържа седалката. Детето се клати във всички посоки. Да си призна честно не бих си го причинила.
Въпреки, че аз самата така прокарах колело преди 30 години. Дядо тича по улицата цяла седмица.

# 51
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вече писах как прокарах аз колело на 2 гуми. Бях на 5 години и половина като баща ми махна помощните колелета от Зайката, защото видя че те са изкривени от каране. Като ги махна за 5 минути се научих как да карам Зайката на 2 гуми, а като ми купи Балканче само на първото качване на колелото ме държа. Сега поне има много видове колелета, така че всеки да си преценява.

# 52
  • Мнения: 5 513
Детето ми откак е проходило се иска нещо.да кара.Вече е завидно добър.И бензиново моторче кара от 5 и нещо.Обаче има желание.Никой не го кара.Даже бих искала да намали темпото.
Колелото е забавление.Не е задължителен елемент от каквото и да било.И не е определящ за каквото и да било в развитието на детето.
Бих осъдила две неща.Ако детето иска, а родителите не позволяват.Дори малко и под надзор,но да позволят.И ако детето не иска,а родителя настоява.Такъв ми идва и на мен да го фрасна.Гледам да се махна.

# 53
  • Мнения: 258
На 5г. преди около година сам пожела да ги махнем. Няма ненаучило се дете.

# 54
  • Мнения: 667
Онзи ден страшно се подразних на съседката под нас . Дъщеричката и още няма 2 годинки на около година и 7-8 мес. е някъде те и купили тежко колело с помощни колелца . Детенцето естествено почти не го кара  ,повече е на пързалките и в пясъчника, а когато опитва да го кара  няма сили да завърти педалите, мъчи се с него майка и или бабата я бутат . Като се прибираха излязох нарочно да балкона и я запитах не вижда ли че детето и се мъчи с тва колело . Тя ми отвърна : "   Ами трудно и е ,но ще се научи", при което аз и споменах ,че съществуват колела без педали а тя отвърна    :" Ами сигурно ". Не знам каква овца трябва да си да вземеш на току що проходило дете колело с помощни,  което тежи повече от него самото ! Наскоро в университета преподавателят ми по  директен маркетинг ни беше задал практическа задача да се опитаме да направим рекламно клипче на даден продукт в екипи по двама . Аз и моята колежка правихме за баланс колелата и човекът много го хареса . Следващия път ще взема да го покажа на малоумницата под нас . https://www.youtube.com/watch?v=L_qzKsJqbws&feature=youtu.be

Последна редакция: сб, 04 юни 2016, 17:06 от iris 40

# 55
  • Мнения: 792
А баланс байка на година и 7-8 месеца от раз ще го подкара  Joy

# 56
  • Мнения: 667
А баланс байка на година и 7-8 месеца от раз ще го подкара  Joy
ВИЖДАЛА СЪМ ДЕЦА ДА КАРАТ НАВЯРНО ПЪРВО С ХОДЕНЕ СА СЕ УЧИЛИ ,НО БЯХА НА ОКОЛО ГОДИНКА И НЕЩО И КАРАХА НАЙ- МАЛКИЯ МОДЕЛ БАЛАНС МИНАЛАТА ГОДИНА. Един малчуган в една градинка веднъж поиска да се повози на баланса на един батко на около 2-3 годинки . Майка му го качи за малко и буташе , защото той още не достигаше земята . Толкова му беше харесало балансчето на по - голямото момченце ,че накрая се сърдеше и не искаше да слезе от него .

# 57
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Най-малката е на 2,4 месеца ... дребничка е - няма 86 см. и 11 кг. ... Имаме от средната щерка Пуки, но е тежичко и е 12-цоловка ... Пролетта купихме Сматртрайк -> по-леко е и е 10-цоловка. Първите 2 дни не смееше най-малката дори да се качи на него, после го подкара от раз, а в парка го вземат и го карат деца на по година и 5,6 месеца. Просто ние изчакахме пролетта за нея. Сигурна съм, че ако го бяхме купили по-рано щеше да го подкара и тогава Simple Smile

# 58
  • Мнения: 667
Най-малката е на 2,4 месеца ... дребничка е - няма 86 см. и 11 кг. ... Имаме от средната щерка Пуки, но е тежичко и е 12-цоловка ... Пролетта купихме Сматртрайк -> по-леко е и е 10-цоловка. Първите 2 дни не смееше най-малката дори да се качи на него, после го подкара от раз, а в парка го вземат и го карат деца на по година и 5,6 месеца. Просто ние изчакахме пролетта за нея. Сигурна съм, че ако го бяхме купили по-рано щеше да го подкара и тогава Simple Smile
А какво бихте казали за по - горния ми пример ?
 Детето току що проходило те му купили колело с помощни да го мъчат .

# 59
  • Мнения: 792
А баланс байка на година и 7-8 месеца от раз ще го подкара  Joy
ВИЖДАЛА СЪМ ДЕЦА ДА КАРАТ НАВЯРНО ПЪРВО С ХОДЕНЕ СА СЕ УЧИЛИ ,НО БЯХА НА ОКОЛО ГОДИНКА И НЕЩО И КАРАХА НАЙ- МАЛКИЯ МОДЕЛ БАЛАНС МИНАЛАТА ГОДИНА. Един малчуган в една градинка веднъж поиска да се повози на баланса на един батко на около 2-3 годинки . Майка му го качи за малко и буташе , защото той още не достигаше земята . Толкова му беше харесало балансчето на по - голямото момченце ,че накрая се сърдеше и не искаше да слезе от него .
И моят 2-годишен син иска да го возя на колелото на батко му ... и се сърди, като слезе от него. О, и също така обича да го бута. Това не означава, че утре трябва да му купя колело с педали, за да си играе с него.
Личи си, че малко наизуст ги говорите нещата. Направихте едно клипче и вече имате самочувствието да обиждате родителите на "малоумници". Ами очевидно са избързали хората с тази си покупка. Сигурна съм, че те сами ще стигнат до този извод и ще изчакат няколко месеца, преди да мъчат детето да върти педали.  Peace
А назидателните главни букви дори няма да ги коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт