Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 125
Синът ми кара 2 години баланс байк. Взехме го евтино от Спортдиректа и го скъса от каране.
Сега е много смешен - кара колело с помощни и не дава да се свалят, а баща му така ги е изкривил, че все едно ги няма.
Така че са за някаква психологическа подкрепа по-скоро.

# 31
  • Мнения: 30 802
Какво значение има дали детето се е научило да кара колело без помощни на 4 или на 6 години, че да го натискам и да му казвам НЕ, ЩЕ КАРАШ БЕЗ ПОМОЩНИ, когато то си иска колелцата. Един ден каза, че иска да се научи и се научи в същия ден.

Научих се да карам колело сигурно по-близо до 10-годишна възраст, с много зор, падания, отне ми цяло лято. Но накрая се научих.

Синът ми сега няма мерак да кара, започна с помощни, не иска да пробва да балансира. Не го насилвам- все някога ще се научи.

# 32
  • Мнения: 5 513
Аз не разбирам и защо е толкова важно да кара колело.Като не иска ,не иска.Приятелче на моето дете на неговата възраст не с помощни ,а педалите го е страх да върти.
В махалата от над 10 деца до 10г възраст само моето и още едно дете карат колелета.Има и деца на които родителите не искат да купят,заради опасностите.

# 33
  • Мнения: 49
Определено препоръчвам първо баланс колело, следващата година колело без педали. Вярно е, че разходът е по-голям, но си заслужава. Купихме на сина ми баланс колело на 2 г. Когато стана на 3,5 г. един ден забелязахме, че качва краката на рамата и успява да запази баланс. Решихме, че е време за "истинско" колело без педали. Купихме го и за 20 мин. го подкара съвсем сам. Единствената помощ беше баща му да го бутне, за да тръгне първоначално. Сега е на 4 г. и толкова се отпусна, че кара прав, слиза по рампи с колелото и т.н.

# 34
  • Мнения: 337
Дъщеря ми кара баланс байк около 2 год. За 5-тия рожден ден и купихме колело 16 цола. Още в магазина свалихме помощните колела, които вървяха комплект с него.
Веднага го подкара.
Прочетох само първите няколко коментара, но и аз се присъединявам към тези, които са "за" баланс колелата и карането без помощни колелца след това.  Peace 
Вярно е , че по наше време нямаше баланс колела... и аз съм карала "Зайка" с помощни, а преди това някаква триколка, но при положение, че сега има.. всеки си решава.  Peace

# 35
  • Мнения: 342
Реших да споделя моя опит, който като гледам се разминава сериозно с вашите  Grinning
Имам близнаци. Много искаха колела, купих им когато бяха на 3г, с помощни колелца бяха. Единия близнак не слизаше от колелото, другия го беше някак страх, изморяваше се и редовно се мъкнеше колелото а си седеш до пейката..
Ентусиаста логично свикна бързо..развиваше и немалка скорост, без страх в завои и пр и започнахме да му повдигаме страничните по-малко.. така и да непрецени даден завой..наклон..неравност..и да залитне въпросното помощно колело подпре в нужния момент колкото да не се уплаши детето.И не става дума за по-лесно да ми е..но аз немога да търча два часа след него ако е без такива колела и да го придържам ако недай Боже залитне..да не говорим, че като са двама редовно са в различни посоки Wink. Дойде момент в който помощните бяха доста повдигнати..и наблюдавайки го докато кара, забелязах коя посока е още леко проблемна , та махнахме изцяло другото  помощно колело, покара известно време само с едно помощно и махнахме и него. Аналогично беше и за брат му, разликата беше в желанието на двамата и упоритоста, от там и времето за научаване на единия отне една-две седмици, на другия месец и нещо.
Така на 3 г синовете ми караха колела с педали, спирачки и пр. , които бяха за 4г деца Simple Smile  Сега са на 6г, карат без ръце, спират със  завъртане.. и всякакви трикове дето се сетите, качват се и на по-големи колела на техни приятели. За мен на първо място е детето да не се страува. Ако залитайки се плаши ще се удължи времето за научаване, а може и съвсем да се обезсърчи.  
Подобно е с ролерите и кънките на лед, с кънките на лед свикнаха бързо..за 3-4 пъти караха сами.. предполагам заради това че на леда се чустваха по в безопасност..въпреки паданията и синките, там са с дебели грейки и дрехи..на асфалта, наколенки, налакътници, каски, накитници..рани не стават, но дупетата им ги боляха..караха веднъж седмично заради което, и единия бързо изгуби желание Simple Smile .
Водещо за мен е, да са в безопасност, да не се страхуват и желанието да етяхно, а не да ги убеждавам аз. Peace

# 36
  • Мнения: 46
Ето и нашата статистика: на 2г. и половина малко колелце с помощни, но бяха доста криви особено едното доста вдигнато, на 3г. и половина бяхме на почивка във Велинград и там кара за десетина минути колело без педали и като каза вече да му махаме помощните извади ни душите. След 7 часово пътуване на връщане от почивката вечерта излязохме с колелото без помощни и веднага тръгна, не ми даде дори да го държа. На 4г. и половина купихме 18 цола и го подкара веднага, само първите дни му беше по трудно да го удържа с ръце като е слязъл от него, понеже са ни слабички ръчичките. Но всичко зависи от детето, видях много грозна гледка едно по-големичко момиченце на 6-7 године се мъчеше да кара колело без помощни и плачеше, че не може и не иска, а баща му вика и му се кара да продължава...

# 37
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Не сме купували баланс байк, по простата причина, че когато щерката беше малка, тия байкове бяха безбожно скъпи, нямахме наблюдения или възможност да се пробва и види на живо. Май само Пукитата от нета бяха вариантите.
Взехме и 16 цола с помощни и го подкара лесно. Обаче тежи, измаря се бързо, има недостатъци. Най-голимият си остава нежеланието да го кара сега без помощните. Не настояваме, но ми е странно нежеланието й. Не е падала, не е от уплаха някаква. Иначе кара ролери изключително добре и ги предпочита. Като малка летеше с тротинетката. Сега стана значително по-предпазлива.

# 38
  • Мнения: 5 173
Повлияна от съветите тук, купихме Пуки за третия РД на каката. Надявам се да се сработи с него и да го кара с удоволствие.

# 39
  • Мнения: 553
Но всичко зависи от детето, видях много грозна гледка едно по-големичко момиченце на 6-7 године се мъчеше да кара колело без помощни и плачеше, че не може и не иска, а баща му вика и му се кара да продължава...
Надявам се грозна гледка според теб е представлявал бащата, а не детето! Не е срамно да не можеш да караш колело. Срамно е да не уважаваш детето си. Добре е да ги мотивираме и да изискваме от тях, но умерено!

# 40
  • Мнения: 5 513
Момчето на сестра ми кара колело ,колкото да се каже,че кара.На 8г е вече.Изобщо не е спортна натура.Ходи на футбол.И там е на опашката от умения ,но има желание.И е трогателно да го гледаш как се старае.
Моя кара колело.Но пък не може да рита.Не му харесва особено.По малки деца ритат топката по добре от него.
Всеки с желанията и възможностите си.Никой не се е затрил,защото не може да кара колело или не може  нещо друго.

# 41
  • Мнения: 46
Но всичко зависи от детето, видях много грозна гледка едно по-големичко момиченце на 6-7 године се мъчеше да кара колело без помощни и плачеше, че не може и не иска, а баща му вика и му се кара да продължава...
Надявам се грозна гледка според теб е представлявал бащата, а не детето! Не е срамно да не можеш да караш колело. Срамно е да не уважаваш детето си. Добре е да ги мотивираме и да изискваме от тях, но умерено!
Разбира се, че се възмутих от жестокостта на бащата. Ако за всяко нещо, което затруднява децата ни им крещим и ги караме насила, горките деца...

# 42
  • Варна
  • Мнения: 87
Повлияна от съветите тук, купихме Пуки за третия РД на каката. Надявам се да се сработи с него и да го кара с удоволствие.

Сигурен съм, че ще сработи. Използвайте всеки слънчев ден, когато имате възможност, за да се движите повече.

Зимата всички много се застояваме, а това не помага за здравето!

# 43
  • Мнения: 9 459
Децата ми караха с помощни колела, не бяха изкривени, просто едното е по-високо от другото. Дъщерята - 2 години, синът - само 1 година. После по собствено желание на 5г. възраст- дъщеря ми и синът ми на 4 г. подкараха без. Не са се мъчили, научиха се за 2 часа. Пробваха първо на бебешкото, колело за деца до 5 г. без помощни,защото е по-малко. После подкараха 18- цоловите. Никога не съм ги карала насила да карат колело, нито съм пробвала без тяхно желание да им махам помощните.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 87
Време е да събудим темата, защото е важна какъв старт ще се даде на детето, за да се научи да кара колело това лято.

Ако започнем с помощните колелца - почти сигурно цяло лято ще се търкаляме с тях. Или няма да караме колело изобщо.

Ако детето знае, че няма помощни колелца, ще събере повече инат и смелост, да се научи да кара колело без тяхна помощ. Родителите също трябва да упорстват иначе няма как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт