Бихте ли се върнали в България?

  • 195 928
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 2 040
  • Мнения: 2 472
Момичета, написали сте го точно както го усещам, всяка дума отговаря и на моето мнение. 4 години се опитвам да се почувствам щастлива от живота на новото място, но не се получава. Един ден ми мирише на зеления лук от градината на мама, друг ден - на дърва в печка примерно, просто всичко ме тегли към познатото ми. И сте прави, така е, плюсовете и минусите ги осъзнавам, но трудно се живее с болка в душата заради едното спокойствие. Единствено малко съжалявам, че давах шанс да свикна заради мъжа си, иначе още преди 2 години да бяхме се прибрали. Но явно сега е точното време. При нас всичко се разви изненадващо страхотно точно сега.

Имаш носталгия, затова трудно свикваш, ако изобщо свикваш както го описваш.
И аз познавам българи, които са се намусили до не знам си каква степен.Стоят тук, неудовлетворени, но може би удовлетворени материално. Затова са тук, но в душите им е ад.
Също така познавам българи, които са си родили децата тук, после се прибират в БГ и преди няколко години се върнаха отново тук и са доволни чак сега.

# 2 041
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Така е понеже, предполагам, всичко свързано с България се поставя на пиедестал. Това са само хубави спомени обаче. Като те трясне суровата действителност в родината и изживяваш културен шок. Simple Smile На мен като ми замирише барбекюто на съседите или като си набера една шепа малини от двора и ми става едно готино...

# 2 042
  • Мнения: 1 495
Аз също се лашкам от идея на идея за това дали да се прибираме, дали да останем.  На мен Канада много ми харесва,  тук децата растат щастливи и спокойни,  не мислиш за финансите,  защото парите винаги стигат дори да не спестяваш. И въпреки това България е в моето сърце и хората,  които са избрали да останат за мен са хора достойни за уважение. Някои да,  нямат възможност да емигрират, други пък нямат тази смелост,  защото се изисква голяма доза сила,  за да го направиш.  Ние до скоро мислехме окончателно да се прибираме след някоя друга година, предимно заради мен,  но после решихме да опитаме летата да си бъдем в Бг за два месеца и да видим как ще се чувстваме.  Яко два месеца са ни достатъчно тогава няма да предприемаме крайни мерки за прибиране.  Мисля, че това е един приемлив вариант,  когато човек е така раздвоен и му харесва и на новото място.

# 2 043
  • Мнения: 9 902
Мечтая на стари години да живея на място, където ще имам 2 вида обувки - сандали и джапанки! Simple Smile
Но всеки живее там, където му харесва и е щастлив!
Ми ние така си ходим в пустинята, но и там климатът е екстремен, а грижата за
педикюра двойно повече 😆

# 2 044
  • SF
  • Мнения: 21 096
По навик бих казала, че предпочитам да живея на топло място, с дълго и слънчево лято. Но ако трябва да избирам между Швеция и Того, заминавам на север!!!
Така че, всико е относително. В Петрич е много по-топло и през лятото, и през зимата, но не бих напуснала София, за да замина за Петрич.

# 2 045
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Хубаво е, че всеки харесва и търси различни неща. Иначе представяте ли си всички едно и също място/страна да харесаме. Останалата част от планетата ще остане безлюдна 😂 🤣
Аз пък много харесвам снега и какво ли не измислям, за да не пропуснем зимата в Алпите.

# 2 046
  • Мнения: 2 472
Лошо е когато двамата партньори са на различно мнение. Единият иска в новата страна, другия дърпа за БГ, приятели, родители, спомени. Лично за нас казвам, че 37 години ни бяха прекалено достатъчни да живеем в Бг, затова и преди години предприехме да заживеем на друго място, с многообразието от хора, навици, традиции, климатични условия и т.н.

# 2 047
  • Мнения: 859
Това наистина си е проблем - единият съпруг да е реализиран и удовлетворен, а другият да се разкъсва от носталгия и да се чувства нещастен.
Аз обожавам зимата в Канада - чиста, хубава с много сняг и всякакви възможности за ски, хижи, курорти, спа на открито, въргаляне в снега, кънки...Не ми харесват само дните, в които е кански студ, но и тогава животът не спира. В тези дни обикновено си взимаме отпуска и отиваме на някой карибски остров.
Хубавите спомени от Бг са свързани с младостта и безгрижието, които няма как да се върнат. Сега си ценя спокойствието, реда и сигурността. И Канада е съставена от провинции и се касае за огромна територия. Ванкувър също е в Канада (не е във Владивосток:grinn:) и Аляска не е в Канада.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 01:59 от fmino

# 2 048
  • Мнения: 2 266
Ех,тази Канада.И аз съм влюбена в Канада,но мъжът ми и синът ни не искат да се преместят там.Чувстват се добре и тук ,където сме.На мен ми остава само щастието,че я посещаваме веднъж годишно за по седмица.

# 2 049
  • Мнения: 201
Аз няма да остарявам в Белгия със сигурност , няма кво да правя там ...

# 2 050
  • Мнения: 140
Той просто се надяваше да ми мине, но сега му личи, че се вълнува и се радва за връщането, въпреки опасенията.

# 2 051
  • Мнения: 28 396
Така че, всико е относително. В Петрич е много по-топло и през лятото, и през зимата, но не бих напуснала София, за да замина за Петрич.
Аз пък бих, ако мога да си намеря работа, която да ми осигурява нормален живот, защо не! В малкия град и разходите са по малки, животът е по семпъл и спокоен! Бих се чувствала щастлива там..!
Доста мои познати....визирам 3 семейства си продадоха имотите в Сф и се преместиха!
Разбира се И професиите са им такива, че като цяло могат да работят и в по малките градове!

# 2 052
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Уви, в много то темите се шири подобен агресивен тон. На всяка цена да се докаже собствената правота и да се наложи личното мнение.
Ако сте добре там,където сте в момента, лошо няма.  Ако имате някаква причина, да се върнете в родното  място,  и в това лошо няма. Но да се запази добрият тон на общуване, би трябвало да е основно правило на общуване между участници във форума
( и не само).

# 2 053
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Аз повече не желая да участвам в тази група. Ужасявам се от начина на комуникация, която има тук. На Добър Час на Всички (връщащи се или заминаващи от България)...
Уви, в много то темите се шири подобен агресивен тон. На всяка цена да се докаже собствената правота и да се наложи личното мнение.
Ако сте добре там,където сте в момента, лошо няма.  Ако имате някаква причина, да се върнете в родното  място,  и в това лошо няма. Но да се запази добрият тон на общуване, би трябвало да е основно правило на общуване между участници във форума
( и не само).

# 2 054
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Изтрий си единия пост, че ще ти се скарат. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт