Съпруги на военнослужещи - 15

  • 45 416
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 855
Добро утро и от мен!
Тази седмица при мен е натоварено, а и бързам всичко да си приключа , че другата седмица е ваканция и искам да съм в отпуск.

И аз не знам да има проблем от това ,че си военен за болничните. По-скоро процедурата за болничен за дете на бащата е сложна-доколкото ми е известно това става само ако майката е умряла или в болница т.е. невъзможност тя да ползва. Обикновено за да се избегне тази процедура колегите при мен си вземат за тях болничен и гледат децата си. Но пък и за 2 дни не си струва болничен, защото финасово е голямо ощетяването, така че варианта с отпуската е най-добър за такъв малък период.

Аз не съм много за емиграцията, обаче в темата за 2 клас има една майка от Канада и по това , което пише направо се радвам, че живея в България...нещо начина на обучение, на контрол, на доброволчество, на постоянни ангажименти  не ме влече...Другите обаче много  се превъзнасят и като хвалят Канадската образователна система...Но като държава може и да е добре...

Днес  беше много прилично като температури, ама едни води, едни киши...

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 9 713
Добро утро и от мен. Фло, мерси за кафенцето, пия си го с удоволствие.
Днес вече заявката за по-топло време трябва да се изпълни. Да вземе да се стопи този лед най-накрая.

kativita, не знам каква им е образователната система. Имам приятелка, която е учител в Монреал. И познати, които живеят там. В началните класове не се напъват май много много, освен на френския наблягат на спорт, музика, изкуства, английски. Имат условия за това. Но пък да стигнеш до университет не е проста работа. Но Канада е социална държава, няма да те оставят да тънеш в мизерия. Та тези мои познати не се чувстват особено добре в Канада /Квебек/. Трудно се справят с френския, много неща от БГ им липсват, но заради децата /едно, родено тук, и две там/ ще стоят. Пък на старини, кой знае, може и да си дойдат.
Виж във Франция примерно не бих отишла да живея. Но Швейцария ...  Crazy ама там не ни искат.

И ММ чака да види как ще се отразят 7 дена болнични на заплатата. Той и затова не взе допълнителните болнични, а си пусна отпуска. Така или иначе има още дни от миналогодишната.

Приятен ден на всички. Дано vivianka се е справила с Раковски. Той е борбена личност, може пък и да им е привлякла вниманието. Нали все пак няма да говорят за литературните му изяви.

 Hug

# 722
  • Асеновград-Стара Загора-Шумен
  • Мнения: 512
Как да нямат...ММ си е вземал преди една година болнични...
Незнам. В понеделник взехме ние и го занесъл в поделението на колега да го придвижат, а му го върнали с предтекст, че военните нямали право да ползват болничен за гледане на дете.
Дали е ново разпореждане, какво е незнам. И понеже няма как иначе пуснали му отпуска два дена. Викам му снощи: вие военните деца нямате. Още повече както сме и сами, баба  наоколо няма...и какво правим? newsm78

 kativita,да при такива условия му казали че може да ползва. То недай си Боже. Трябва или да съм извън страната или да съм починала. А пък и процедурата пак била много сложна.
Абе то като трябва дето се вика за него си ще вземе болничен или отпуска ще пусне, ама не е там въпроса. Понякога като имат много работа и отпуска не ги пускат.

Карай. То какво ли не е било, та това ли....

# 723
  • Мнения: 724
Добро утро, момичета! Взимам си от кафето на Фло. Фло дано новият цвят се хареса на децата ти, абе то май трябваше внуците да питате, нали стаята е за тях! Моята малката би одобрила розово и лилаво - любими са й. За болничните и в нашето семейство винаги аз съм взимала, а ММ дори и за себе си не е ползвал, а камо ли за детето. Той от предната си работа не можеше изобщо да отсъства, нямаше заместник и дори с 40 градуса температура е карал наряд, ходил е с бъбречна криза, защото и отпуск не му даваха. Ходехме на почивка само за по 2-3 дни, от компенсациите му Cry.
Ох и при мен се струпаха грижи - каката със запушен нос и сухота в гърлото, минусовите температури се отразили мн зле на къщата на нашите (уж щяхме да спестим като живеем заедно през зимата, а сега ще ни се наложи ремонт - абе то сме си за бой, защото не взехме мерки и студът ни изненада smile3538 smile3538.

# 724
  • София
  • Мнения: 8 384
Чета ви милички мои и си казвам: Къде са ония, дето нямат връзка с военните, дето все цвъркат срещу привилегиите на военните и полицаите, та да им набия здраво канчето на простите глави bash box

Дано болничките малки и големи бързо да се преборят с вирусите.

# 725
  • Мнения: 1 855
Ох, Дунди не ме дразни с тази Швейцария...Преди 15г. бях на обучение в един малък град, единствена жена и военни от цял свят.Трябва да ти кажа ,че толкова сигурна не съм се чувствала никъде другаде. Освен това работата имаше  потенциален риск за здравето , но такава блестяща организация и всичко предвидено до най-малката подробност, че въобще не съм се притеснявала ако нещо се случи. За природа, забележителности ,хора,  кухня...няма какво да говоря....Наистина различна държава...

Вивианка, друг път ако ви се налага болничен да си взема таткото за него и тогава няма как да го върнат. В началото на кариерата си ММ ако решеше да ползва болничен, той след това се разрешаваше от командира, който има право да го спре. Ама това беше преди повече от 20 години....сега не етака...Да не задълбаваме, обаче наистина ми е интересно как поделението спира болничен, който предполагаме че е законово издаден? newsm78Просто ми е интересно...

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 9 713
При ММ има куп войници, мъже и жени. Болнични има почти всеки ден. Предполагам, че при жените има и такива за гледане на болно дете. Не е казвал да има върнат болничен, ама ще го питам.  Peace

kativita, аз пък водих едни деца на фестивал там. 2000 година. Събраха 2000 деца от целия свят в Мюлуз /Франция/, Базел /Швейцария/ и Фрайбург /Германия/. Е там за каква организация ставаше въпрос, не е истина просто. Та ще ги стигнем швейцарците, ама друг път. Не че всичко им е цветя и рози, ама са си направили държавата за тях, да си живеят те там и да въртят парите на целия свят.   smile3521


# 727
  • Мнения: 1 408
Днес е Световният ден на шоколадовата торта  Laughing Да го отбележим както подобава



И в добавка



Приятен следобед на всички!  Hug

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 6 637
Минавам да ви видя, докато почивам, че и днес съм на работа Whistling

По въпроса с болничните на военните татковци - няма такова нещо, да не се полага болничен. ММ беше в болнични заради малката, докато аз бях на очни Peace
И в болница лежа с баткото, когато го оперираха, а аз си бях вкъщи с малката - тъкмо родена...

Фло, благодаря за съвета, но стомаха му е слабото място Sad Нищо не му помага Sad Днес пак само лежи, а за нещастие, са се обадили от яслите, че малката е с температура... Прибрал я е, та сега спели и двамата, но ако-се обади, ще трябва да ми търсят смяна на мен... Баби и ние нямаме на разположение, та е "малко" приключение, като падне някой болен ooooh!
...и не стига това, ами и на мен нещо свят ми се вие... Ще стискам зъби, пък дано и вкъщи положението се подобри.

По въпроса за стаята - и аз съм на мнение, че розАвото не е добра идея, но съм предубедена - хич не го харесвам тоз цвят hahaha

Браво на Димитрова за взетия изпит!

Бързо оздравяване на болните!

# 729
  • Мнения: 1 605
Добро утро момичета,днес ви моля за много стиснати палчета,след малко тръгвам за изпита,като се върна ще рапортувам как е минало.Дано да е успешно,уж съм подготвена,а имам чувство че всичко в главата ми е каша,дано като седна да пиша всичко да си дойде на мястото
 Hug на всички и нека денят ви да бъде много слънчев и успешен

# 730
  • Варна
  • Мнения: 383
Добро утро,хайде на кафето.

Димитрова успех на изпита ще стискаме палци.Фло добре е малката стопява нервите на майка си,няма още зъбки но много я мъчат,а дали ще има скоро незнам.Баткото ми изкара на годинката първия зъб и то без проблеми никакви,но госпожицата е много крива,надути и са венците от два месеца и лапа вичко де каквото свари.Понеже мозъка ми го няма след раждането и затова немога да помня кой какво е писал затова само ще ви пожелая всички болни  да оздравеят,всички проблеми да се решат и приятен може би слънчев ден на всички и много Hug.

# 731
  • Мнения: 724
 juli0976 добро утро! 
dimitrova8002  спокойно, ще се справиш, стискаме палци!



една виртуална почерпка, че днес помъдрявам с още една година Laughing. Снощи бях на рожден ден на приятелка, а тази вечер ще празнувам своя. И голям майтап, обикновено, не забравям вещите си, но днес си забравих телефона в къщи Joy.

# 732
  • Мнения: 38
Добро утро! Минавам за мъничко..
albena30, Честит Рожден Ден!  Желая ти много здраве,щастие и късмет!  Весел Празник!

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 9 713
ОООООО, кафенце. Мерсиииии. И почерпка. albena30, да си жива и здрава. За забравянето - винаги има пръв път. Важното е да не зачестява.  Laughing
dimitrova8002, стискаме палци. То ще е каша в главата ти, разбира се, защото си чела. Ако не беше чела, нямаше да има материал за кашата. Ще се справиш, с такава дружна подкрепа от нас, няма начин да не се получат нещата.

Вчера ММ похарчи някой лев във военния магазин. 2 тениски, чорапи и 2 ризи. Кубинки имаше, ама 39 и 41 номер  Shocked Иначе имаше и шуби, и панталони, но не от всички номера. Та ако някой има нужда от нещо, може да се пробва.  Laughing Новите униформи за Крумово и Графа щели да са готови най-рано през октомври.
Като влезеш във военния магазин и се връщаш 30-40 години назад във времето. Сигурно този магазин е изглеждал така и когато са го отворили за първи път. И сърдитата "лелка" чука там на една елка, каквато можеш да видиш само в български пощи.  Laughing А и е готова веднага да се кара. Ей, страшна работа сме. Толкова сме груби помежду си, че направо е непоносимо.

Днес дават да се постопли. Приятен ден на всички.  Hug

# 734
  • Мнения: 3 050
Албенка, честит рожден ден! Бъди здрава и много щастлива! Приятно изкарване на празника и наздраве! А за телефона - е, точно днес ли?!  Mr. Green
Димитрова, успех и късмет на последния ти изпит!
Ние вчера бяхме на разходка, издокарах се с нови слънчеви очила. Днес в Сф е яко слънчево, пак ще излезем, но не знам дали няма да пътуваме към Пловдид да свършим една работа, много хубава работа  Blush
Фло,ние след доста експерименти с бои по стените, вече сме почитатели на бялото.
Хубав ден, мацки

Общи условия

Активация на акаунт