Православни пости 2016 година

  • 156 935
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 990
Вярно ли е, че бисквитките Орео се правят без животински продукти? Сякаш си спомням, че пишеше, че могат да съдържат мляко...

Веганите ги ядат много. Не съм чела съдържание, но най-вероятно няма животински продукти.  Peace

# 241
  • Мнения: 4 871
Белият крем, с който са слепени, няма ли мляко? На прах поне? newsm78

# 242
  • Мнения: 2 552
Ехе... много отрано започнахте с бисквитките  Joy
Но и на мен ми се прияжда сладичко, затова съм предвидила жито със сушени плодове и малко галета. Приготвям го накиснато с вряла вода в термос. За няколко часа е готово.

А днес направих конопено мляко по най-мързеливия възможен начин: три супени лъжици белено конопено семе, чаена чаша вода и хоп - в блендера, с 1 фурма за вкус. Супер стана! Не съм го прецеждала, но и така ми харесва.

Правя вече втора доза крекери - този път с доматено пюре и маслини. Много са ми удобни за хапване в движение, засищат добре, а и ми се виждат доста по-добър вариант от обикновения геврек.

За вечеря имам ориз с моркови, праз, грах и маслини на кръгчета. А и от салатката не се отказвам  Wink.

# 243
  • София
  • Мнения: 2 992
А,на мен като ми се дояде сладичко,си хапвам халва или стафиди. И, хей така се залъгвам....  Има и едни локумени вафли, и те стават.Но тях ги избягвам.

# 244
  • Мнения: 9 990
Не гарантирам 100% за Орео, трябва да се види етикета.  Peace

Дядо Хаджия,
Скрит текст:
минах през маг. но не си носех телефона. Погледнах пак въпросното бурканче, има с различни вкусове, четох и етикета, направено е от билки и глюкоза май + ..... Изрично пише, че е подходящо за диабетици, не е от Стевия. Не помня името, но надявам се другия път да го снимам.

В лукума май има желатин.  Peace

# 245
  • София
  • Мнения: 8 887
Не гарантирам 100% за Орео, трябва да се види етикета.  Peace

Дядо Хаджия,
Скрит текст:
минах през маг. но не си носех телефона. Погледнах пак въпросното бурканче, има с различни вкусове, четох и етикета, направено е от билки и глюкоза май + ..... Изрично пише, че е подходящо за диабетици, не е от Стевия. Не помня името, но надявам се другия път да го снимам.

В лукума май има желатин.  Peace

Локума ако е локум е с нишесте, а не с желе.

А за другото аз не бързам.  Laughing

# 246
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Не започвам рано с бисквитките, просто се сетих и реших да попитам. Simple Smile

Веднъж съм купувала Орео и се сещам, че си бях спомнила за това, че веганите ги ядат, затова и бях погледнала етикета, като в края на състава (който не съдържаше животински продукти) пишеше с по-тъмни букви, че може да съдържат мляко.

Това го срещам върху много етикети - може да съдържа мляко, яйца, ядки и т.н... Фактически, какво точно означава това?

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 4 968
Означава, че в сладкарските цехове ползват едни и същи миксери за различни видове сладки и може да има остатъци от друга рецепта в машината.

# 248
  • Мнения: 9 990
Не започвам рано с бисквитките, просто се сетих и реших да попитам. Simple Smile

Веднъж съм купувала Орео и се сещам, че си бях спомнила за това, че веганите ги ядат, затова и бях погледнала етикета, като в края на състава (който не съдържаше животински продукти) пишеше с по-тъмни букви, че може да съдържат мляко.

Това го срещам върху много етикети - може да съдържа мляко, яйца, ядки и т.н... Фактически, какво точно означава това?

Че в машините, в които се правят, правят неща с мляко, ядки и тн. Сещай се.  Peace

# 249
  • Мнения: 2 552
Означава, че в сладкарските цехове ползват едни и същи миксери за различни видове сладки и може да има остатъци от друга рецепта в машината.
Peace
Предупреждението е по-скоро за хора, които имат алергии към тези продукти - да знаят, че има риск за здравето им. Не мисля, че е толкова от значение за постещите. "Може да съдържа следи..." звучи доста хипотетично, за да бъде взето под внимание  Grinning.


# 250
  • Мнения: 1 073
Здравейте, аз съм от постещите и четящите. Гледам сладко коментирате, аз се подлаждам със следната смес : тахан, мед и какао.
Днес менюто ми е:
банан, качамак с маслини и цвекло, вечерята някакво вариво със салата.

# 251
  • Мнения: 1 632
Пешеходче, и тук се намерихме  Hug Hug Няма скриване, ей  Simple Smile
Днес елда с коприва, спанак, пресни домати, портокали и тахан с мед. Правя я с накисване от предния ден, само с варене. Без мазнина става приказна. Не се разбира, че няма.

# 252
  • Мнения: 10 168
Привет!
Снощи и аз готвих ориз с тиквички, моркови и праз. Стана много добре.

Може ли да попитам защо накисвате елдата?! Rolling Eyes Аз много  често консумирам и просто я сварявам. Става за 10-15 минути. Защо е нужно да се накисва?  newsm78

# 253
  • Мнения: 24 467
Снощи- задушени зеленчуци, тофу, зелена салата с репички и лук, домашен хляб. Десерт- попаднахме на страхотен ананас- сладък и сочен! Големият синковец обаче го омаха половината, докато боцна няколко пъти и голямата купа се преполовила... Днес ще купя пак от същата партида поне два. Че да има и за мен.
Купих и спанак за супа и ако, живот и здраве, успея да се прибера днес навреме, може да отидем да си наберем коприва.

# 254
  • Мнения: 9 990
Eлда и аз не кисна, готвя от бланшираната, която ми харесва много повече от другата.

Веган мляко се прави много лесно, в купешкото предполагам има консерванти. Най-често правя от сусам, защото е много евтин.

Хубаво казахте крекери, да взема да спретна.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт