Работа, CV-та, HR-и, съвети - 53-та тема

  • 81 146
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 301
Пред дилема съм и знам, че сама трябва да взема решение, но ми се иска да чуя и странични мнения:

Настояща работа:
+близко до дома
+хубава заплата и стабилно големи годишни бонуси
+познато място, познати хора; работа, която не е кой знае колко трудоемка
+изключително добродушни шефове
-мениджърката ми е кофти...
-шефовете са изключително непостоянни
-въпреки че колегите са ок, като цяло няма никакъв екипен дух

Потенциална нова работа:
+интересна длъжност
+готин мениджър
-намира се далеч
-поради горната подробност, голяма част от заплатата ще отива за транспортни разходи
-/+ непознат екип, нова длъжност - кой знае какви ще са им техните недостатъци...

Засега клоня към оставане на настоящата работа и ако след 3 месеца не съм доволна - ще си търся нова работа.

Ще ви помоля да не ме цитирате - ще махна подробностите утре, понеже се притеснявам да не се разпознае мениджърката ми  Crazy

Последна редакция: пн, 02 май 2016, 13:19 от Славейче

# 31
  • Сф
  • Мнения: 4 767
Аз бих останала. Доста добре звучи сегашната ти работа. Мениджърката ти може утре да я няма и още повече да се оправят нещата.  Peace
3 часа път и разходите са твърде много.  Peace

# 32
  • Мнения: 5 215
Бих избрала настоящата работа.

# 33
  • Мнения: X
Славейче, и аз съм така, имам супер работа, мн. добри условия и заплащане, шефовете са странни и не много адекватни, меко казано... имам и едни кофти колеги. Не ми се ходи на работа, мечтая си да работя с нормални хора, някой път направо откачам от идиотиите в офиса, но си седя си на д*то и се стимулирам и успокоявам от нещата в тази тема... По-добре питомното, отколкото да гоня дивото и да рискувам... Peace

# 34
  • Мнения: 501
И аз бих останала на настоящата работа.
3 часа път на ден ще ти изпарят ентусиазма много бързо.

# 35
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
за темата  bouquet

На късмет да е за търсещите!

# 36
  • Мнения: 4 569
+1 за мнението на Мираж.

# 37
  • София
  • Мнения: 16 070
3 часа път на ден - не бих си го причинила.
Дори и да поемат разходите пак времето е много.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 219
Няма идеален екип, Славейче.
Доста тегаво решение ще трябва да вземеш, обаче в случая за мен най-големият минус е разстоянието. Не знам дали в си заслужава да си причиняват този стрес. Обаче щом си подала оставката значи си взела решение, вътрешно, за себе си. Само мога да ти пожелая да се паднеш на поне толкова разбрани шефове. Те и те никога не са идеални.

# 39
  • Другата България
  • Мнения: 37 430
Това
3 часа път на ден - не бих си го причинила.
Дори и да поемат разходите пак времето е много.
и това
Аз бих останала. Доста добре звучи сегашната ти работа. Мениджърката ти може утре да я няма и още повече да се оправят нещата.  Peace
е и моето мнение.

# 40
# 41
  • Мнения: 301
Благодаря за мненията  bouquet

Обаче щом си подала оставката значи си взела решение, вътрешно, за себе си.

Когато взех решението, условията на новата работа бяха малко по-различни и щяха да ми покриват разходите за транспорт. Тогава си мислех, че ще го преживея - ако те са склонни да покриват разходът (който си е значителен), и аз ще се справя с няколкото часа път на ден. Сега се промениха нещата - явно не сме се разбрали правилно и се оказа, че няма да ми покриват разходите за транспорт.
Това, което ме тормози в момента, е че когато подадох оставка почувствах много приятно удовлетворение и бях изпълнена с ентусиазъм по отношение на новата работа.
Каквото и решение да взема искам да не съжалявам след месец-два. Ясно е, че няма как да знам дали настоящата или бъдещата работа ще ми носят повече удовлетворение. Искам да не стигам до момент, в който да се обърна назад и да си помисля, че съм завила в грешната посока...

# 42
  • София
  • Мнения: 3 708
Аз бих останала на старата работа. Възможно е на новата работа колегите да са още по-непоносими. В комбинация с дългия път не си заслужава според мен.

# 43
  • Мнения: 130
Трябват ми още мнения по моя казус. Много и различни мнения дадохте на тд в миналата тема. Дайте и на мен!

Тд, как са при теб нещата?
При мен нещата засега са много добре.
Коренно се промени отношението на шефовете към мен. Дано и занапред да е така.
 
Относно питането за неприятния колектив, ще ви кажа и на двете, Естел и Славейче-навсякъде си има дразнители, интриганти и тем подобни, както и други писаха преди мен. Аз примерно с такива хора намирам най-различни начини за справяне. Ако всичко друго не ви притеснява, по-добре според мен си стойте на старата работа.

Славейче, особено ти с това 3-часово пътуване newsm78-направо не знам.
Аз лично пътувам 5-7мин. до работата с кола, минавам само три светофара и често пъти-избухвам и ми идва...да заключа колата и да си продължа пеша, а пък ако трябва да пътувам час и половина в едната посока Mr. Green Sick

Все пак Ви пожелавам, и на двете успех, във вземането на крайното решение bouquet

# 44
  • Мнения: 4 569
Успех и на теб, тд! Дано да се запази доброто отношение към теб и да си все доволен!

Общи условия

Активация на акаунт