Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 92 305
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 48 071
Ще експериментирам
Гледам всички рецепти с карфиол препоръчват кимион? Явно много подхожда.

# 721
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Ще експериментирам
Гледам всички рецепти с карфиол препоръчват кимион? Явно много подхожда.

Ето още една:
http://www.vkusnoteka.bg/2014/10/blog-post_7.html

# 722
  • Мнения: 2 783
Пепи, пастета ми е много прост - малко кайма и дробчета,  сварени, мама ми го каза,  злоядите го харесват....та им правя. Аз добавям лук, олио и малко черен пипер. Преди да пасирам - масло.
Но сега стана рядък,  та моля за съвет,  как да го сгъстя.

Може ли рецептата? Щом е изпитана на злояди деца и я харесват значи е точно за нас  Hug

Може би малко късно се включвам, извинявам се  bouquet.
Аз правя по малко, че да успеят децата да го изядат. 2-3 дробчета, около 100гр кайма (правих и с пилешко филе- също им хареса), половинката на малка главичка лук, сол, малко черен пипер, струйка олио...малко, все пак и каймата има мазнина. Наливам вода до нивото на продуктите в тенджерката, варя до готовност...само не доливай вода като мен  Laughing. След това добавям бучка масло (около30гр), пасирам....аз го правя с гъстота на крем супа, че като изстине се сгъстява.....Това е. Извинявам се на Vanja, пробвала съм и рецептата, пробвах и други, от блогове...със сметана и много др добавки, но на децата им идва твърде силен вкуса, когато пастета  е само от дробчета. Този им допада, та  този им правя  Peace

# 723
  • Мнения: 5 159
Пепи, пастета ми е много прост - малко кайма и дробчета,  сварени, мама ми го каза,  злоядите го харесват....та им правя. Аз добавям лук, олио и малко черен пипер. Преди да пасирам - масло.
Но сега стана рядък,  та моля за съвет,  как да го сгъстя.

Може ли рецептата? Щом е изпитана на злояди деца и я харесват значи е точно за нас  Hug

Може би малко късно се включвам, извинявам се  bouquet.
Аз правя по малко, че да успеят децата да го изядат. 2-3 дробчета, около 100гр кайма (правих и с пилешко филе- също им хареса), половинката на малка главичка лук, сол, малко черен пипер, струйка олио...малко, все пак и каймата има мазнина. Наливам вода до нивото на продуктите в тенджерката, варя до готовност...само не доливай вода като мен  Laughing. След това добавям бучка масло (около30гр), пасирам....аз го правя с гъстота на крем супа, че като изстине се сгъстява.....Това е. Извинявам се на Vanja, пробвала съм и рецептата, пробвах и други, от блогове...със сметана и много др добавки, но на децата им идва твърде силен вкуса, когато пастета  е само от дробчета. Този им допада, та  този им правя  Peace



Не е късно  Hug. Искам да имам рецепти и като накупя продуктите да го забъркам. Не е спешно. Ще имам предвид съветите ти, за да не сгафя.
Благодаря ти  bouquet

# 724
# 725
# 726
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
От втория опит се отвори при мен...дадена е рецепта за печене на блат в тенджера  newsm78
Не съм го пробвала, но така или иначе не бих го пробвала, защото ми куца след това разрязването на дебел блат. Обичам всеки да си го пека поотделно.

# 727
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Направих първи опит да приготвя  домашно сирене. Млякото беше био, сложих мая за сирене, колкото пишеше на етикета, спазих температурата на затопляне на млякото - 35 градуса. Получи се крема сирене, меко.  newsm78  

Според всички рецепти, сега трябва да го залея със солена саламура. Опасявам се, че ще се размие. Нещо май не се е получило и не знам как да процедирам.  Tired Може ли някой да помогне със съвет ?

# 728
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Според всички рецепти, сега трябва да го залея със солена саламура. Опасявам се, че ще се размие. Нещо май не се е получило и не знам как да процедирам.  Tired Може ли някой да помогне със съвет ?

трябва още да го изцедиш...
по принцип се притиска с нещо, за да излезе водата.

понякога като подквасвам мляко и по невнимание ми става сирене, та леко го изцеждам в една цедка, че е малко. слагам го внимателно в купичка и заливаm със саламурата. не се разпада. след 2-3 дена е готовo, свежо сирене си става, мажем си го на хляб.

Последна редакция: пт, 18 ное 2016, 21:24 от asyalein

# 729
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Благодаря ти, asyalein!  Hug Значи продължавам процедурата.

# 730
  • Мнения: 2 974
А саламурата как я правиш?

# 731
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вода и сол. на око.
последния път сложих и 1 с.л. млечен кефир.някой еше споменал да се остави да зрее в рядък яйрян със сол...

Последна редакция: пт, 18 ное 2016, 22:45 от asyalein

# 732
  • Мнения: 318
Имате ли идея защо мъфините ми почти не се надигат при печене? Смесвам течната и сухата част и бъркам. Слагам и набухвател. Къде греша? Thinking

# 733
  • Мнения: 9 144
дай да им видим рецептата и градусите.

# 734
  • Мнения: 1 090
И аз да се включа с въпрос по темата 'мъфини' Simple Smile
Избрала съм тези:
http://www.supichka.com/рецепта/440/мъфини-с-шоколад
Питането е може ли да разменя бакпулвера със сода за хляб?
Мисля и двойна доза да спретна след малко, та се надявам да са сполучливи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт