ХАЛИТ ЕРГЕНЧ И БЕРГЮЗАР КОРЕЛ В "ТИ СИ МОЯТА РОДИНА" /Vatanim sensin/

  • 63 818
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 23 374
Цитат
...а в тази серия усетих за пръв път и блясъчетата в очите и на Берг.

Ами тя за пръв път трябваше да свали гарда и да покаже, че се страхува за него и го обича. Имам предвид в обща сцена. Иначе тайно все реве и се моли за него. Е, от време на време има и по едно "да върви по дяволите баща ви"  Joy

Пък Халит ядосан, нежен все си я гледа влюбено. Той по друг начин не може, когато Бергюша е пред него  Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Дааааа, как ги е усетил Кубилай. Момчето не само е талантливо, ами има и набито око.  Laughing Laughing

Колкото до умората. На мен това ми е много истинско. Като я гледам Берг в сериите, наистина имам чувството, че е превита под планина от проблеми. Усещам го. Не е само до декларации, до думите, които казва по сценарий. Ако си помислите в предната серия единствената сцена, в която малко живна, беше когато посрещна Джевдет. И в кабинета на Васили. Там без думи му опъваше нервите на Джевдет и го въртеше на бавен огън.  Забавляваше се с това. Знаеше, че няма да го издаде, но нарочно го поизмъчи малко. Много хубаво го бяха направили в онзи фенски колаж. През цялото останало време мъка, мъка, мъка.  ooooh!
Много добре го показва това, но съжалявам, че е толкова изтощително и емоционално, и физически за нея.

Последна редакция: нд, 11 дек 2016, 17:32 от varna_2

# 676
  • Мнения: 11 116
Усетих я не само, когато се завърна Джевдет. Също в сцената, когато я попита дали тя е извикала Тефик. Мноого любима муцунка на Берг - хем е сърдита, хем е инатлива, хем го иска.... Joy Joy Joy Joy
-------------------

Беше много сладка и когато се обясняваше на Йълдъз за нея и баща и...пак измърмори нещо защо се е омъжила за него...

# 677
  • Мнения: 23 374
Цитат
Да не се надяваме на коледни партита и купони от онзи вид от КД....Първо не трябва да ги виждаме заедно, после и двамата залагат много на този сериал, защото това е голяма отговорност, която са поели.

Не само по тази причина. В Турция обстановката е много, много мрачна.

Сега гледам в туитър хората масово споделят думите на бащата на едно от момчетата загинали в атентата вчера. Студент по медицина, на 19 години.

"Синът ми е бил в такси, което съвсем случайно е минавало от там. Това е всичко. Съвсем случайно. Казват, че синът  ми е загинал в името на родината. Не, не е загинал за родината. Синът ми просто беше убит."

Много известни хора бяха в спортната зала, до която избухнаха бомбите вчера. Видях, че споделяха радостни снимки преди започването на мача. Жената на Къванч беше, Седеф Авджъ, Зейнеб Бешерлер и други. Голям ужас е било сигурно.

Последна редакция: нд, 11 дек 2016, 17:54 от varna_2

# 678
  • Мнения: 11 116
Разбира се и за това. Няма как да бъдат подминати тези трагедии, защото няма застраховани и това прави хората още по-съпричастни.

# 679
  • Мнения: 9 758
Благодаря на Варна bouquet за поредния превод и на Дари bouquet за бъдещия превод Heart Eyes Heart Eyes

Само го прочетох, по- късно ще си пусна серията и ще я гледам с превод Wink

Писах преди време, че ми липсва тръпката и напрежението от мисията.
Пораздвижват се нещата Wink

Някак си образите лавират- във всяка серия светлините на прожекторите са насочени към определен типаж. Веднъж доминира Азизе, после в другата серия Джевдет...
Имаше серии в които доминираше Али Кемал, Хилал, сега и Лео...макар и бавно имат развитие- градивно- разкриват ни ги постепенно .
Кой би си помислил във втора серия, че Хилял ще помага на грък Mr. Green а Лео на туркиня , която помага на грък, осъден на смърт... Mr. Green
Вероника, бабчето..
И Лео израства , възмъжава постепенно- наложи се стреля по приятел, оцеля в клопката, сивите клетки са нащрек/съмненията към Джевдет/...
Всички в един или друг момент  ни изненадват с нещо.
Интересно ми е Ефталия какво ще предприеме от тук нататък... тя разбра, че Тефик/който едва не я уби!/ пет пари не дава за нея- към кого ще насочи отмъщението си- към Тефик или към Азизе....
Това са неща , които следим в първите серии, но прокламацията ще разбърка целият сценарий до сега- новата Турска република ще воюва да освободи заробените територии. Каква ще е ролята на Джевдет?
Не съм много впечатлена до сега от него- не се натъкна на някаква секретна информация, която да е от значение за Турската република, нито откри оръжието...време е да се развихри и да заслужи доверието и усилията на хората, които го внедриха- никак не е лесно да се добереш до пост като неговия. Очакванията ми към главния герой бяха  повече... Rolling Eyes


# 680
  • Мнения: 11 116
Моите очаквания са да гледам по-простичките неща в сериала, съдбите на обикновените хора, затова и неотдавна писах, че очите ми търсят Азизе. В сцените с военните работи не се вглеждам детайлно.
Вълнува ме съдбата на Азизе и децата, на Вероника - харесва ми, когато сравняват двете съпруги като отношение към мъжете, към войната, към службата на техните съпрузи, към децата. За Вероника не съществува нищо друго освен Леон, където е той, тя ще бъде с него до гроб. Азизе е представена със социална мисия, неслучайно изрече определени реплики в болницата, нещата при нея се случват между семейството, болницата и борбата за оцеляване и големите деца, както беше казал Тефик - като огнени кълба са.

# 681
  • Мнения: 23 374
Хахахаха!

Ами, Лили, никой не е поискал от него да върши нечувани подвизи. Не че не може. Вече не знам колко серии го карат да търси някакво оръжие, което отгоре на всичко май ще отиде зян другата серия.

Определено трябва да има повече екшън, напрежение, опасности за главния герой, обрати. Противниците му нито са особено умни, нито особено изобретателни. Васко едва тази серии се поразсъбуди от зимния сън. Тефик е откачалка, но не ме впечатлява, може би защото съм изгледала пълна колекция от психопатски номера  в КД. Той е като учебник.  Joy

Каквото и да си говорим на Джевдет му припари под краката едва в седми епизод. Дотогава беше на пълен пансион в конака и ходеше по балове.  Mr. Green

................................

И аз следя нещата, за които е писала Майдрийм.

Искаше ми се да гледам Джевдет и Азизе като родители, като съпрузи, отношенията им с децата, между тях, с околните. Но така както са поставени нещата, това е невъзможно. Умът на Джевдет трябва да е насочен към мисията му. В главата му няма място за друго. Той затова е като чуждо тяло. Витае като дух около семейството си, но реално го няма. Затова и изявите му като баща, като съпруг са само щрихирани. Не мога да кажа, че усещам Джевдет като нещо повече от Тефик като присъствие в живота на децата и съпругата му.

Последна редакция: нд, 11 дек 2016, 19:23 от varna_2

# 682
  • Мнения: 11 116
Ако му беше припарило много под краката, трябваше да се разплитат лъжите още в първите няколко епизода, едва ли това е целта. Говорим за турски сериал. А и нали семейството на Джевдет трябва да повярва във версията - и бал ще има, и подслон при Васили  Joy Joy Joy
 В КД Махир Кара го разкриха в не знам кой епизод. Знаехме всичко като зрители и се смеехме на определени сцени. В 29 епизод, ако не се лъжа Фериде узна истината.
Дано не чакаме Азизе да бъде далеч от истината още 20 епизода. Съвсем ще го отсвири! Joy Joy Joy

# 683
  • Мнения: 23 374


Вярно, че и Махирката беше под прикритие.   Laughing

Но това не пречеше на любовта. Затова казвам, че схемите на тия сценаристи са ми непознати.  Joy

Там си знаех- черно, черно, но все ще има някоя слънчева серия. Даже две-три. Пък тук и до целувка не ги оставят да стигнат. За нула време намират за какво да се скарат.

# 684
  • Мнения: 9 758
Разбира се, че и аз искам да наблегнат на чисто човешките взаимоотношения.
Когато излезе новината за този сериал, писах, че не ми се гледа нито ретро, нито военен или исторически сериал, но се примирих.

А Джевдет като го играе шпионин, да си гледа работата по съвестно Mr. Green за толкова време уби само един изнасилвач и това е...
След като имаше съмнения за клопка, след като се натъкна на "неизвестен мъж" в дома на Ефталия и го изпусна, да беше взел под наблюдение Ефталия... но ще свърши сериала, ако разкрие Тефик  Mr. Green

И от Азизе очаквам повече- голямата любов! Трябваше да се усъмни вече в поведението на Джевдет и да потърси истината.

# 685
  • Мнения: 11 116
Дали и остава време да търси истината?

Пък и Джевдет като я разтърси още веднъж по-яко, ще и се отще да я търси  Joy Joy Joy
То не бяха саби в леглото, изчезвания по нощите, приказки за друга жена, вазифета  rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 686
  • Мнения: 9 758
Дали и остава време да търси истината?

Пък и Джевдет като я разтърси още веднъж по-яко, ще и се отще да я търси  Joy Joy Joy
То не бяха саби в леглото, изчезвания по нощите, приказки за друга жена, вазифета  rotfImbo rotfImbo rotfImbo


 Joy Joy Joy

# 687
  • Мнения: 23 374

А аз се питам дали изобщо ще разбере истината Азизе.

Защото, ако това стане, ролята на Тефик, например, става безпредметна.

# 688
  • Мнения: 11 116
Азизе не само няма да разбере истината скоро, а допускам, че ще живеят в една къща с Тефик. Само гледайте. На вас ви се струва крайно, но ще стане. То, ако щяха да сдобряват Азизе и Джевдет - имаха прекрасна възможност - престоя във Вила Василиса. Толкова години един без друг и ги разделиха с тази сабя. Изобщо нямам думи!

# 689
  • Мнения: 23 374
Цитат
Азизе не само няма да разбере истината скоро, а допускам, че ще живеят в една къща с Тефик

Е, ако това стане, вече и Ефталия ще се обърне срещу Азизе. Досега действа изненадващо интелигентно. Търси сметка от Тефик за увлечението му по Азизе, а не от нея.

И все пак от гледна точка на тогавашните нрави няма как да заживеят заедно. Това и бабата не би го позволила, въпреки че винаги е на страната на Азизе.

Но и Азизе е супер заблудена. Даже Али Кемал забеляза, че Тефик й е хвърлил око. Тя приятел, та приятел.  ooooh!


Общи условия

Активация на акаунт