Тестова версия на BG-Mamma

  • 18 578
  • 204
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 544
Имаме удоволствието да Ви представим работната версия на



Какво е новото?

- Бърз преглед на новите теми във форума, избрани теми от редактор и препоръчано съдържание на началната страница.
- Текстови известия за всичко ново в темите с Ваше участие и следеното от Вас съдържание.
- Вече можете да оценявате полезните мнения на останалите потребители в темите.
- Нова търсачка, която Ви позволява моментално да намирате информация в сайта.
- Бърз достъп до всички категории и групи на форума от основното меню на сайта.
- Известия за нови теми в избраните от Вас групи.
- Лесно и удобно качване на снимки от Вашия компютър.
- Персонализирано препоръчано съдържание спрямо темите, които четете.

Моля, имайте предвид, че Beta.BG-Mamma.com e в процес на разработка и е възможно определени функции да липсват или да не работят напълно. Към момента имате достъп до основните страници в сайта. Всички останали страници, личният Ви профил и настройките ще бъдат достъпни само през www.bg-mamma.com.


Можете да споделяте Вашето мнение, както и да сигнализирате за забелязани проблеми, чрез съответната форма на Beta.BG-Mamma.com или да пишете до екипа на e-mail: beta@bg-mamma.com.


С уважение,
Екипът на BG-Mamma

Последна редакция: чт, 02 мар 2017, 14:45 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 452
Новата версия влияе ли върху текущия сайт по някакъв начин? Да очакваме ли проблеми с Бг-мамма.ком? Ако е така, да знаем на какво се дължат.
Кога ще интегрирате новата версия окончателно?

# 2
  • Мнения: 6 323
Не се очаква проблеми в липсващи функционалности или бъгове в новата версия да влияят върху настоящата. Кодовете са разграничени. Трябва все пак обаче да се има предвид, че двете версии работят с една и съща база данни и публикуването и направените промени в публикации през едната версия ще се виждат и през другата, като е възможно да има разлика във визуализациите.

# 3
  • Мнения: 1 318
OK

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 08:45 от Зимна Утрин

# 4
  • Мнения: 35 981
Моля, не отправяйте Вашите забележки тук, в темата.

Можете да споделяте Вашето мнение, както и да сигнализирате за забелязани проблеми, чрез съответната форма на Beta.BG-Mamma.com или да пишете до екипа на e-mail: beta@bg-mamma.com.

# 5
  • addicted
  • Мнения: 1 083
А въпроси можем ли да задаваме? Защото аз не разбирам напълно каква е функцията на камбанката горе в дясно. Има цифра с.. брой на известията предполагам, и наистина първите няколко теми са такива, които следя, но след първите десетина следват теми, в които никога не съм участвала, нито съм отбелязвала като следени.

# 6
  • Мнения: 6 323
Камбанката показва броя и списък с известия за:
1. Теми, в които сте участвали и имат нови отговори
2. Нови отговори в теми, за които сте включили известяването
3. Нови теми в групи, за които сте абонирани.
4. Ваши мнения, които други потребители са оценили като полезни.

Може да видите пълните списъци на теми с нови отговори и нови теми от Вашите групи през основното меню Меню - Нови отговори / Следени теми / Нови теми


Моля, направете скрийншот на въпросното каре с известия при Вас в частта, съдържаща теми, които според Вас не би трябвало да са там и изпратете с кратко описание на имейл beta@bg-mamma.com

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 12:26 от Mamma

# 7
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Благодаря Мамма, мисля, че няма нужда от скрийншот, защото темите, които визирах, попадат в

3. Нови теми в групи, за които сте абонирани.

и очевидно са там по замисъл.

# 8
  • Мнения: 47 996
Аз се интересувам какво е особеното на темите, отбелязани като любими? Има ли някакво значение тази функция?

# 9
  • Мнения: 5 207
Харесва ми новата версия, доста е пъргава и изчистена, с едър шрифт за старите ми очи. Смятам да ползвам нея засега поради горните изброени причини.
Въпрос. В старата версия имаме "Харесани теми" в лявото меню, откъдето можем да си намерим бързо темите, които сме харесали със сърчицето. В новата се наричат "Любими теми", но не ги намирам в менюто.
Всъщност, докато пиша, намерих "Любими теми" скрити в профил -> моят избор. Добре, малко неудобно, но ги има. Все пак, ако има по-бърз и лесен достъп до тях, моля да ми кажете. Благодаря!

# 10
  • Мнения: 4 942
На мен тази версия си ми харесва повече. Може би, защото новата не съм я свикнала още.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 998
Ще може ли да се ползва настоящата версия, за който не му допада новата?
Мен точно по-големият шрифт ме дразни много. Също постоянно изскачащият прозорец долу в дясно.

# 12
  • Мнения: X
От телефона вече не мога да вляза.Блокира ми достъпа.

# 13
  • Мнения: 31 774
Имам въпрос за новата версия на форума.
Погледнах я и не ми допада. Ще има ли опция да си останем със старата версия или в един момент всички ще използваме новата?

# 14
  • Мнения: X
И аз се присъединявам към гореспоменатото, не ми допада новата версия. Peace

+1 Пак почва ходенето по мъките.

Има ли тема, в която да могат да се обсъждат тези промени? Тук може ли или още трябва да се пишат мейли?

# 15
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
И аз споделям горните мнения и се надявам да имаме право на избор коя версия да ползваме.

# 16
  • Мнения: 2 577
Наистина ли не ви харесва новата мобилна версия? На мен ми допада много. Много ми хареса бутона "Полезно", че се вижда броя на новите публикации в тема, бутона, който връща в началото на страницата, цветовете. Честно казано няма нещо, което да не ми хареса. Дано да има избор обаче, щом на толкова много хора не са доволни.

# 17
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Къде е новата мобилна версия? Аз съм си с досегашната.  newsm78

# 18
  • Мнения: 11 569
Май само някои я имат, на случаен принцип- пробно.
Ха, смених си я- най- горе има жълт банер да минеш към новата.

# 19
  • Мнения: 31 774
Къде е новата мобилна версия? Аз съм си с досегашната.  newsm78

Това не е нова мобилна версия.

# 20
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Наистина ли не ви харесва новата мобилна версия? На мен ми допада много.
Аз заради това.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 695
Новата версия не е чак толкова различна от досегашната. На мен ми допада.

# 22
  • Мнения: 6 604
Ако има нова мобилна версия, искам да я тествам и аз. Моля.

# 23
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
На мен ми харесва новата версия. Единственото,което ми се иска е да има опция да си останат и старите емоти. Сред тях се намират някои доста изразяващи и въпреки,че новите също показват съответната емоция - не е същото.
Проверката за правопис също е полезна опция,особено ако човек бърза или е шумно около него или просто му се случва често да изяжда букви  Grinning

# 24
  • Мнения: 150
Харесва ми новата версия! Много лесна и удобна за ползване.

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 16:32 от Малвина~Ина

# 25
  • Мнения: 6 323
Аз се интересувам какво е особеното на темите, отбелязани като любими? Има ли някакво значение тази функция?
Темите, отбелязани като "Любими" се добавят в един списък като Bookmarks/Favorites.

Ще може ли да се ползва настоящата версия, за който не му допада новата?
Мен точно по-големият шрифт ме дразни много. Също постоянно изскачащият прозорец долу в дясно.
Скоро новата версия ще стане основна, но старата версия ще бъде достъпна още известен период от време. Шрифтовете и цветовете ще претърпят лека корекция. Изскачащият прозорец долу е за периода на теста - форма за обратна връзка и докладване на проблеми.

Ако има нова мобилна версия, искам да я тествам и аз. Моля.
Скоро ще бъде представена и новата мобилна версия. Засега само новата десктоп версия е достъпна за всички на адрес http://beta.bg-mamma.com

 

# 26
  • Мнения: 6 604
Благодаря.  Интересувам се само от мобилната. 😉

# 27
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Mamma , би ли могло старите емоти и проверката за правопис да бъдат включени към новата ?

# 28
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Подкрепям за емотиконите. Новите са изключително ..неемоционални.

# 29
  • Мнения: 2 695
И аз подкрепям  Peace
новите са много фейсбукски  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 31 774
И аз подкрепям да си останат старите емотикони.

# 31
  • Мнения: 10 067
И аз подкрепям да си останат старите емотикони.
+1 подкрепям

# 32
  • Мнения: 4 942
И аз подкрепям да си останат старите емотикони.
+1 подкрепям
Аз също искам да са си старите емотиконки! Много са готини! newsm17

# 33
  • Мнения: 4 872
Mamma , би ли могло старите емоти и проверката за правопис да бъдат включени към новата ?
Това ме интересува и мен.
 Отделно ми е много бяла и ми липсва синичкото, но най-вероятно ще свикна с този облик и визия.

# 34
  • Мнения: 10 067
Има ли възможност да се спре следене на тема, в която съм участвала?
 Няколко пъти опитвах и се връщам на старата версия, за да го направя успешно.

# 35
  • Мнения: X
Аз така и не успях да намеря прословутата форма за обратна връзка. Ако е изскачащ прозорец - с адблок съм и не бих го деактивирала, дано не ограничава и други функционалности.

# 36
  • Мнения: 2 998
Ако е изскачащ прозорец - с адблок съм и не бих го деактивирала.
Не е това причината. На мен ми се показва въпреки адблокера.

Къде е "Проверка правопис", никъде не виждам бутон?

# 37
  • Мнения: X
След колко време в сайта и къде точно изскача? Единствено при първоначално отваряне ми се показва този с информацията за новата версия, за щастие не всеки път.
Нещо съвсем се объркаха нещата, след няколко влизания в новата вече произволно ме препраща от едната към другата.

# 38
  • Мнения: 2 998
Появява ми се като скролна, някъде по средата на страница. Изглежда така: http://prikachi.com/images/249/9131249j.png
Виж при теб да не е скрит http://prikachi.com/images/253/9131253M.png Тогава кликни върху стрелката ^ и ще се покаже.

# 39
  • Мнения: X
Благодаря, bubbata, няма такова нещо при мен - ABP и Мозила. Не виждам и на интуитивните места алтернативен вариант за връзка, освен мейл, а поне аз не бих влизала в пощата си специално за това. Дано ни оставят модераторите някъде тема за споделяне на впечатления, или поне да ориентират къде има форма за такива като мен, на които не излиза.

# 40
  • Мнения: 1 124
Не ми харесва новата версия.Объркващо е поднесена информацията-няма прегледност, някакви хаотични прозорци...
Защо разваляте нещо, което работи и то работи добре. Колко пъти вече все нови версии??!!

# 41
  • Мнения: 5 820
   Включвам се да чета темата, тъй като новата версия е доста объркваща.

# 42
  • Мнения: 4 942
Трудно май ще се свикне с нея. И е много бяла и изчистена. Вкарайте малко цвят. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 695
Да, няма да е лошо да вкарате повече цвят. Малко по-шаренко да е, това бяло е доста стерилно.

# 44
  • Мнения: 2 998
Ох, моля ви направете нещо с тази камбана! Не може на едно място да отчита нови отговори в теми, които следя и заедно с това и всички теми от дадена група. В момента е много по-удобно. Темите с участие и тези само с известяване са отделно, но по-важното е, че не ми се трупат напълно излишни нотификации за теми, които никога няма да отворя.

# 45
  • Мнения: X
Нещо такова ще остане - от няколко години точно този дизайн се утвърждава и доста сайтове минаха към него. Лично аз ги зарязах или ограничих времето в тях, защото изобщо не ми понася на очите толкова светлия фон, нищо, че се води удобен за четене. Хем съм с IPS, добре настроен. Няколко идеи по-тъмен фон или добре подбрана текстура, както е в момента старата, и както бяха другите преди да се модернизират - огромна разлика. Но за тези, които четат по-малко, вероятно наистина е по-удобен новия стил.

# 46
  • Мнения: 4 872
bubbata,  аз ги отварям от  меню-то  горе в ляво. Там са разделени : Нови отговори, следени теми и т.н.  

# 47
  • Мнения: 6 323
Има ли възможност да се спре следене на тема, в която съм участвала?
 Няколко пъти опитвах и се връщам на старата версия, за да го направя успешно.
От менюто заредете списъка с Нови отговори по теми, в които имате участие
http://beta.bg-mamma.com/?action=topic_listing;sa=new_posts

Посочете полето на избраната от Вас тема. Ще се визуаризира иконка "кошче". Натиснете го и темата ще бъде премахната от списъка. Няма да се появява докато не отворите отново темата.

Ако желаете да премахнете тема от списъка със следени теми, от менюто изберете Следени теми
http://beta.bg-mamma.com/?action=topic_listing;sa=following_topics

Когато посочите полето на избрана от Вас тема, ще се визуализира задраскана камбанка. Натиснете я и няма да бъдете известявана повече за тази тема.


Аз така и не успях да намеря прословутата форма за обратна връзка. Ако е изскачащ прозорец - с адблок съм и не бих го деактивирала, дано не ограничава и други функционалности.
Формата за обратна връзка се появява в долния десен ъгъл след като се зареди напълно страницата и скролнете надолу.
Когато е затворена изглежда като бледо синя лентичка със стрелка нагоре. При клик върху стрелката се отваря формата за писане.
По отношение на Адблока - не можем да гарантираме пълно и безпроблемно функциониране на сайта при включена Адблок програма.


Къде е "Проверка правопис", никъде не виждам бутон?
Скоро ще бъде добавена функционалността за проверка на правопис и в новата версия.


Ох, моля ви направете нещо с тази камбана! Не може на едно място да отчита нови отговори в теми, които следя и заедно с това и всички теми от дадена група. В момента е много по-удобно. Темите с участие и тези само с известяване са отделно, но по-важното е, че не ми се трупат напълно излишни нотификации за теми, които никога няма да отворя.
Известията са за теми, в които сте публикували отговор, и за теми и групи, към които сте проявили интерес и сте включили известяването.
Камбанката с известията дава бърз директен достъп до:
1. Теми, в които сте участвали и имат нови отговори
2. Нови отговори в теми, за които сте включили известяването
3. Нови теми в групи, за които сте абонирани.
4. Ваши мнения, които други потребители са оценили като полезни.

Ако искате да видите пълните списъци с Нови отговори и Следени теми, то те са лесно достъпни от секция Абонаменти в основното меню и с индикатор за броя теми с непрочетени от Вас нови отговори.


От тези списъци може да управлявате темите, които са в тях - да ги премахвате от списъците и да спирате известията за тях.



Що се касае до старите емотикони - те са анимирани gif файлове и доста утежняват зареждането както на формата за писане, така и визуализацията на темите, особено в случаите, когато са използвани много и различни емотикони на една страница. От друга страна тези картинки са изключително стари и не се визуализират добре на новите дисплеи (изглеждат размазани). Дискусията с екипа по отношение на възможността и намиране на техническо решение да бъдат достъпни и старите емотикони не е приключила.

# 48
  • Мнения: 2 998
3. Нови теми в групи, за които сте абонирани.
Ето за тези говоря най-вече. Показват ми се постоянно теми (8-9 на брой), които са от групите. Но са само от една група, което пък въобще не знам каква му е логиката. Свикнала съм със сегашното положение, щом има цифра е нещо важно за мен. Ако искам да прочета новите теми от дадена група си има лесен начин. Просто тава ми се струва излишно.

Въпросните 8 теми бяха от "Строителство и ремонт" и те няма как да са последните създадени 8 теми.

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 15:06 от bubbata

# 49
  • Мнения: 4 841
В процеса на използване, многократно попълвах формата за коментари, и  я намирам за много добро решение за обратна връзка, вместо обичайните теми за обсъждане - отнема по-малко време, а и се пише в момента, в който е забелязан проблема, без да се излиза от съответната тема/страница. Затова, след като съм си казала забележките където е трябвало, тук ще спомена някои от нещата, които ми харесват.

Отварянето на емотиконите в отделен прозорец в старата версия ми беше неприятно - неведнъж се е случвало, да изляза от форума, а прозореца с емотиконите си стои отворен, някъде по лентите или екрана. Сегашния вариант ми допада повече, също и подредбата в дясно спрямо текста.

Допадат ми много цветовите "шапки" на отделните подфоруми, за сметка на по-изчистената и ненатрапчива цветово съдържателна част. Вече дори започнах да се ориентирам къде съм, само по цвета на лентата.

След няколко часа активно четене, писане и всякакво ровене в новата версия, при влизане в старата, цветовете буквално ми "извадиха очите" Astonished  Определено новата версия ми допада, смятам да я ползвам предимно нея.

# 50
  • Мнения: X
Искам да попитам има ли индекс новият форум и как се стига до него?

# 51
  • София
  • Мнения: 4 713
Въпроси относно новата версия на сайта
Т.к.видях че сайта е с нова версия искам да попитам откога ще стане за всички и няма да може да се върнем към старата както сега ...лично на мен не ми харесва много сигурно защото съм свикнала на старата версия.На вас как ви се струва?

# 52
  • Мнения: 3 315
На мен на пръв поглед не ми харесва ... постна ми е някак ... а и сякаш ми дразни очите  Shocked прекалено светъл фон.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 713
И аз подкрепям да си останат старите емотикони.
+1 подкрепям
Аз също искам да са си старите емотиконки! Много са готини! newsm17
+10000  Naughty
Няма ли да е най добре да се направи анкета  newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

# 54
  • Мнения: 35 981
По повод старите емотикони:

Що се касае до старите емотикони - те са анимирани gif файлове и доста утежняват зареждането както на формата за писане, така и визуализацията на темите, особено в случаите, когато са използвани много и различни емотикони на една страница. От друга страна тези картинки са изключително стари и не се визуализират добре на новите дисплеи (изглеждат размазани). Дискусията с екипа по отношение на възможността и намиране на техническо решение да бъдат достъпни и старите емотикони не е приключила.

# 55
  • Мнения: 4 942
По повод старите емотикони:

Що се касае до старите емотикони - те са анимирани gif файлове и доста утежняват зареждането както на формата за писане, така и визуализацията на темите, особено в случаите, когато са използвани много и различни емотикони на една страница. От друга страна тези картинки са изключително стари и не се визуализират добре на новите дисплеи (изглеждат размазани). Дискусията с екипа по отношение на възможността и намиране на техническо решение да бъдат достъпни и старите емотикони не е приключила.
Кофти...дано успеете! Peace

# 56
  • Мнения: 4 306
Да, няма да е лошо да вкарате повече цвят. Малко по-шаренко да е, това бяло е доста стерилно.
Да и с това BG mamma черно - колкото и да е дизайнерско, за мен е зловещо и грозно.

Бледосиният фон е супер, то е част от асоциациите ми с форума. Така е като вестник с мърдащи неща.

# 57
  • София
  • Мнения: 11 587
Като цяло бих казала модерен вариант, има положителни неща, има и отрицателни.

1. Фонът на постовете е твърде напрягащ очите. Реално след 2 минути ползване човек само трябва да си играе с контрастта, както и при преминаване в друг сайт. Чисто белият фон е подходящ за сайтове, които се ползват основно през деня.

2. Другото е, че favicon-ът изчезва периодично.

3. Акцентите са странно изместени. Човек ще свикне с времето, но като цяло за мен са неразбираеми, не е user friendly спрямо този форум.

Например, в дадена тема никнеймът на потребителя е по-незабележим от цитирането "Цитат на: Mamma в ср, 31 май 2017, 14:46".
Когато се отвори някой раздел, също са обърнати акцентите. Човек първо вижда брой виждания, вместо никнейма на последния отговорил. Досега този никнейм беше с различен цвят, както и самата подребда беше по-добра. В този форум е пълно с дълги теми и според мен човек мноого рядко въобще би го интересувало колко виждания има, а това е, което ни предлагате в средата на екрана. 

Потребителите в този форум са различни и би трябвало акцентите да са на други места.

4. Първата страница е много неподредена, но аз и досега не я ползвах.

# 58
  • Мнения: 14 491
Бегемама май е единствения форум, който продължително и упорито се опитва да стане социална мрежа. Това е моето впечатление като разгледах бета версията. Не мисля, че е по-удобен за ползване от сегашния, а първоначалният беше най-лесен за ползване.

# 59
  • Мнения: 4 306
Бегемама май е единствения форум, който продължително и упорито се опитва да стане социална мрежа. Това е моето впечатление като разгледах бета версията. Не мисля, че е по-удобен за ползване от сегашния, а първоначалният беше най-лесен за ползване.
Съгласна съм. Синьото е знаково за мен и асоциацията
ми за форума. После дойде аналогичността с фейсбук. Накрая ще стане като модерно "Работническо дело".

# 60
  • Мнения: 5 300
Бегемама май е единствения форум, който продължително и упорито се опитва да стане социална мрежа. Това е моето впечатление като разгледах бета версията. Не мисля, че е по-удобен за ползване от сегашния, а първоначалният беше най-лесен за ползване.

Подкрепям  Peace.

# 61
  • София
  • Мнения: 8 652
Светлият фон ми е доста неприятен.Както и главната страница с акцентите-избраните теми. Никаква яснота няма, както и не са ми удобни. Поне аз, когато вляза, искам да видя новите отговори по теми, в които съм писала и евентуално подфоруми, които следя. Горе камбанката с известията също ме затруднява, не ми допада.
Отрстрани лентата, която се показва не е зле, но ми липсва списък с темите(не като в камбанката), където имам нови отговори.
Пи по-предишната версия ми беше много полезно показването отстрани на подфоруми и число за новите теми там.
Като цяло, новата версия по-скоро ме затруднява и ми е неприятна за очите.

# 62
  • Мнения: 6 323
Много благодарим за изказаните мнения!

По отношение на цветовите схеми, то решенията за тях са взети на база задълбочени проучвания, статистика и потребителски тестове, като при създаването на новия сайт, екипът ни е следвал всички съвременни тенденции в технологиите и потребителския интерфейс.

Що се касае до структурата, то най-голямата структурна промяна е претърпяла заглавната страница на BG-Mamma. Всичко останало следва логиката на досегашния сайт и е обогатено с допълнителни и по-добри функционалности.

Известията от камбанката дават бърз и директен достъп (без да е необходимо преминаване през списъци) до:
1. Теми, в които сте участвали и имат нови отговори.
2. Нови отговори в теми, за които сте включили известяването.
3. Нови теми в групи, за които сте абонирани.
4. Ваши мнения, които други потребители са оценили като полезни.

За Ваше удобство в новия дизайн сме създали различни иконки, чрез които бързо и лесно да разпознавате какъв тип е съобщението, което сте получили.

В случай, че желаете да прегледате пълните списъци с нови отговори в теми, в които сте участвали и следени теми, то те са достъпни от всяка една страница на сайта чрез основното меню в раздел Абонаменти, като има и индикатор на броя теми с нови отговори. Също от главното меню директно, бързо и удобно са достъпни всички категории, форумни групи и подгрупи.

# 63
  • Мнения: 4 942
Да разбираме ли, че фонът си остава толкова светъл и толкова изчистен?

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 12:19 от тинити

# 64
  • Мнения: 6 323
Както вече по-горе писах, цветовите схеми и решения са взети на база задълбочени анализи, статистики, изследвания за възприемане на цветове и текст.

Мога да Ви уверя, че екипът ни следи внимателно всички отзиви, впечатления и споделени с нас мнения - те са важни за нас. Ако след преминаване на новата версия в течение на времето бъде натрупана статистически достатъчна маса критични мнения по отношение на която и да било функционалност или елемент от визията, то това ще бъде взето предвид и ще бъдат предприети необходимите стъпки за промяна.

# 65
  • Мнения: 47 996
Светлият фон наистина е ужасно неприятен, сега трябва всички поотделно да го пишем ли Worried Струва ми се глупаво, при положение, че на всичкото отгоре е очевидно
Айде, емотиконите ги прежалвам, но фона...

# 66
  • София
  • Мнения: 8 652
Сред какви групи е проведено изследването/анализа?
То е ясно, че аз или някой друг отделен потребител не сме представителна група, форумът има потребители, сред които е логично да има допитване. Интересно ми е кой сте питали, освен някакви изследвания за възприемането на цветовете.

# 67
  • Мнения: 247
Айде, емотиконите ги прежалвам, но фона...

Мисля, че някъде писаха, че старите емотикони ще се преработят в осъвременен дизайн и формат, но когато се завършат по-важните и приоритетни задачи по новия сайт.
Ще почакаме малко Smile

# 68
  • Мнения: 2 998
За Ваше удобство в новия дизайн сме създали различни иконки, чрез които бързо и лесно да разпознавате какъв тип е съобщението, което сте получили.
Защо няма различни икони за теми в които се пише и такива, които само се следят?

# 69
  • Мнения: 4 942
За Ваше удобство в новия дизайн сме създали различни иконки, чрез които бързо и лесно да разпознавате какъв тип е съобщението, което сте получили.
Защо няма различни икони за теми в които се пише и такива, които само се следят?
Защото май се отнася за личните съобщения? newsm78

# 70
  • Мнения: 2 998
Може и да не съм разбрала, че е за личните, но пак въпросът ми си остава за иконите на камбанката.
Чак сега осъзнавам, че няма известия, а всичко е в следени теми независимо дали е писано в тях.

# 71
  • Мнения: 2 204
Според мен пък, новия дизайн е много добър и следва всички съвременни и модерни световни тендендии в изграждането на подобни сайтове. Не си заслужава, заради мнението на няколко недоволни потребители, сайта да изостава от съвременните тенденции в уебдизайна и да изглежда като любителски сайт от миналия век. Трябва да сме в крак с новото все пак.
То ако питаш някои, сегашната социална мрежа, каквато вече представлява БГМамма, да вземе да се върне 20 г. назад, когато си беше едни най-обикновен форум, най ще са доволни. Да ама не става - прогрес трябва да има, развитие....

# 72
  • Мнения: 4 942
Според мен пък, новия дизайн е много добър и следва всички съвременни и модерни световни тендендии в изграждането на подобни сайтове. Не си заслужава, заради мнението на няколко недоволни потребители, сайта да изостава от съвременните тенденции в уебдизайна и да изглежда като любителски сайт от миналия век. Трябва да сме в крак с новото все пак.
То ако питаш някои, сегашната социална мрежа, каквато вече представлява БГМамма, да вземе да се върне 20 г. назад, когато си беше едни най-обикновен форум, най ще са доволни. Да ама не става - прогрес трябва да има, развитие....
Да, така е, но не пречи в съвременните тенденции да има малко повече цвят и креативност. Новата версия е по-семпла и скучна на вид от старата. Това ли е световната модерна тенденция?

# 73
  • Мнения: 4 872
Иконите в камбанката са различни - следена от вас тема, тема с ваше учатие и нова тема .

В иконата Меню в горен ляв ъгъл са разделени , както в старата версия на сайта.




# 74
  • Мнения: 6 323
Защо няма различни икони за теми в които се пише и такива, които само се следят?

Иконите в карето за известия (от камбанката) са 4

- Нов отговор в тема с Ваше участие.

- Нов отговор в следена от Вас тема.

- Нова тема в група, за която сте включили известяването.

- Известие за получена оценка "Полезно" за Ваше мнение.

# 75
  • Мнения: 4 942
Защо няма различни икони за теми в които се пише и такива, които само се следят?

Иконите в карето за известия (от камбанката) са 4

- Нов отговор в тема с Ваше участие.

- Нов отговор в следена от Вас тема.

- Нова тема в група, за която сте включили известяването.

- Известие за получена оценка "Полезно" за Ваше мнение.
Ей сега вече и на мен ми стана ясно. Благодаря!

# 76
  • Мнения: 2 695
От две седмици умишлено ползвам само новата версия и не съм превключвала на старата. Да ви кажа бързо се свиква, функционална е, дори цветовете вече не са ми така натрапчиво бели. Явно е въпрос на навик.

Камбанката горе в дясно ви показва едновременно темите, които следите и темите с ваше участие. Ако искате да видите отделно тези теми трябва да минете в ляво на Меню-Абонаменти и там се разделят Нови отговори и Следени теми.

# 77
  • Мнения: 4 942
Разбира се, че ще се свикне. Няма друг вариант. Peace Wink Sunglasses

# 78
  • Мнения: 4 872
От две седмици умишлено ползвам само новата версия и не съм превключвала на старата. Да ви кажа бързо се свиква, функционална е, дори цветовете вече не са ми така натрапчиво бели. Явно е въпрос на навик.

Аз също Simple Smile

# 79
  • Мнения: 4 942
Кога новата версия ще бъде актуална и на телефона?
Ще бъде хубаво, ако направите направо мобилно приложение.

# 80
  • Мнения: 31 774
Разбира се, че ще се свикне. Няма друг вариант. Peace Wink Sunglasses
Е то като нямаш избор, щеш не щеш, ще свикнеш.
Емотиконите не ми харесват. Дано си останат старите. Аз още си ползвам старата версия и ще я ползвам до последно пък.

# 81
  • Мнения: 4 841
Според мен пък, новия дизайн е много добър и следва всички съвременни и модерни световни тендендии в изграждането на подобни сайтове. Не си заслужава, заради мнението на няколко недоволни потребители, сайта да изостава от съвременните тенденции в уебдизайна и да изглежда като любителски сайт от миналия век. Трябва да сме в крак с новото все пак.
То ако питаш някои, сегашната социална мрежа, каквато вече представлява БГМамма, да вземе да се върне 20 г. назад, когато си беше едни най-обикновен форум, най ще са доволни. Да ама не става - прогрес трябва да има, развитие....

Подкрепям написаното Hands Thumbsup И не помня дали споменах в предишен коментар по темата , или съм го писала по друг повод, но след известно време в новата версия, после като се върна на старата, определено мога да кажа, че по-натоварващата за зрението е старата.
Говоря като човек, който прекарва поне по 8-9 часа дневно в интернет,  и съвсем умишлено си щади възприятията.

# 82
  • Мнения: 2 998
Иконите в карето за известия (от камбанката) са 4
Не и при мен. До сега първата икона не съм я виждала. Всички отговори ми излизат в "следени".
Скрит текст:

# 83
  • Мнения: 25
Сред какви групи е проведено изследването/анализа?
То е ясно, че аз или някой друг отделен потребител не сме представителна група, форумът има потребители, сред които е логично да има допитване. Интересно ми е кой сте питали, освен някакви изследвания за възприемането на цветовете.

Здравейте Дези,
Разбираме Вашия интерес, но за съжаление това е информация, която не можем и не е редно да оповестим.

Кога новата версия ще бъде актуална и на телефона?
Ще бъде хубаво, ако направите направо мобилно приложение.

Здравейте Тинити,

разбира се, че екипът ни работи и по нова мобилна версия на сайта.
Тя ще бъде активна след средата на месец юни.
Ще създадем специална тема и за нея, в която да споделяте коментари и впечатления.

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 17:33 от Tatti

# 84
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Светлият фон наистина е ужасно неприятен, сега трябва всички поотделно да го пишем ли Worried Струва ми се глупаво, при положение, че на всичкото отгоре е очевидно
Айде, емотиконите ги прежалвам, но фона...
Имам някакъв спомен, че и при предишните промени първоначално фонът беше бял, тогава отново много, много потребители се изказаха, че дразни и в крайна сметка го направиха син. Обаче явно някой много упорито се е вкопчил в този бял фон, защото отново се опитват да го наложат Twisted Evil
За статистиката - грозен ми е и на мен! Оставете отморяващото синьо, това бяло е адски изморяващо, просто не мога да разбера кой и къде прави проучванията си.

# 85
  • Мнения: 47 996
Ми сигурно е много разпространен, па дори и по неволя...ето на другия монитор работя с ексел, 1:1 са Simple Smile 
За заблуда на шефа  Simple Smile 

# 86
  • Мнения: X
За мен синият цвят е част от марката Бг-мамма и ще ми липсва. Не се сещам за кои модерни сайтове говорите, дайте някакви линкове.

Сори, това все пак е форум, а не "социална мрежа".

# 87
  • Мнения: 4 841
То и сладкото бебенце и големия биберон от по-по-по-предишната версия бяха символ на бг-мамма. И за тях що приказки се изприказваха... Но съм сигурна, че ако сега се сложат в шапка, много хора, които не са ги виждали преди и нямат сантимент, ще критикуват колко е разкривено, цветово несъответстващо си и със стилов разнобой Grinning

Истината е, че хората просто не обичат промените, защото ги изкарват извън зоната на комфорт и се изисква някакво макар и минимално усилие да се придобият нови навици. И така до следващата промяна.

# 88
  • Мнения: 47 996
Това е така, да
Но също и : Което работи, не го разваляй Wink

# 89
  • Мнения: 4 942
Кога новата версия ще бъде актуална и на телефона?
Ще бъде хубаво, ако направите направо мобилно приложение.

Здравейте Тинити,

разбира се, че екипът ни работи и по нова мобилна версия на сайта.
Тя ще бъде активна след средата на месец юни.
Ще създадем специална тема и за нея, в която да споделяте коментари и впечатления.
Благодаря!  bouquet
А за мобилно приложение има ли вариант или само мобилна версия остава. Rolling Eyes Така и така правите нови неща. Ако има мобилно приложение би било впъти по-удобно. Wink

# 90
  • София
  • Мнения: 8 652
Бялото можеше да не е толкова ужасно, ако не бяха блуждаещите картинки на избрани теми в него и слабоватите буквички, в които специално трябва да се взра, за да разбера за какво иде реч.
Не нося очила, нямам диоптър ...уж виждам добре, но това ми поставя предизвикателство.
И аз от две седмици ползвам новата версия, заставих се да я търпя, но има неща, които ме побъркват.
Освен цвета, камбанката ми е неприятна и лентата, която се появява отгоре на темата. Редовно натискам пък камбанката на синьото поле с цел да видя друг нов отговор и да изляза от темата...но не, включвам известяване  Laughing

Аз все още се интересувам от изследванията и допитванията за цвета.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Пълен кошмар. Защо новата версия както винаги няма нищо общо със старата и се налага търсене, изследване, чудене и естествено изнервяне? Откъде примерно да прочета само непрочетените мнения в дадена тема, примерно Звездни компромати? Може да е обсъждано, ама колкото и да се кьорах бутон Ново не видях и успявам единствено да отворя темата от началото!

# 92
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
А тези червени "бутончета" не ви ли подсказват, че това са новите мнения?

Или така?

# 93
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Ами не виждам никакви червени бутончета.
п.п. сега ги намерих, то докато открия как да вляза в конкретен подфорум... Намерих темата от меню Популярни, редно е и там да има червени бутончета, както е в момента в Нови отговори, но няма.

# 94
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Много е вероятно АдБлокът да има нещо общо с това, че не ги виждате...
Или някакви други ограничителни настройки.

Но това е мое лаишко мнение.
Може би от екипа ще ви отговорят компетентно.

# 95
  • Мнения: X
Освен цвета, камбанката ми е неприятна и лентата, която се появява отгоре на темата. Редовно натискам пък камбанката на синьото поле с цел да видя друг нов отговор и да изляза от темата...но не, включвам известяване  Laughing

И на мен ми се случва същото. 2 камбанки в две ленти, трябва да се скролне нагоре, за да се скрие цветната лента.

След като видиш последното непрочетено мнение камбанката не се рефрешва, стои на (1) и това ме заблуждава.

На началната страница http://beta.bg-mamma.com честно казано бих предпочела класически Индекс, а не избор на редактора, акценти и т.н. Малко нееднородно ми стои това, че всеки подфорум си има цвят, та изборът на редактора е купчина розови, кафяви и други каренца. Тези надписи са много бледи:

# 96
  • Мнения: 47 996


След като видиш последното непрочетено мнение камбанката не се рефрешва, стои на (1) и това ме заблуждава.


Това е много много неприятно и мислех, че ще го оправят, но уви...

# 97
  • Мнения: 10 067

След като видиш последното непрочетено мнение камбанката не се рефрешва, стои на (1) и това ме заблуждава.

Същото се случва и при мен и е много объркващо.
Отварям наново камбанката, отбелязвам ги като прочетени и в крайна сметка след малко се появяват пак същите, които малко преди това са прочетени и отметнати.
Отделно, вдясно открих, че пак мога да ги отметна, но не помага.
Изнервящо е  и моля да се оправи тази бъркотия. Praynig

# 98
  • Мнения: 25
Благодаря!  bouquet
А за мобилно приложение има ли вариант или само мобилна версия остава. Rolling Eyes Така и така правите нови неща. Ако има мобилно приложение би било впъти по-удобно. Wink

В момента приоритети за екипа ни са новия сайт с безкомпромисно работещи нови функционалности, както и мобилната версия.
Но, разбира се, ние следваме потребителските настроения и при ясна индикация, че подобно приложение е необходимо, бихме насочили усилията си и в тази посока. Blush

# 99
  • Мнения: 2 695


След като видиш последното непрочетено мнение камбанката не се рефрешва, стои на (1) и това ме заблуждава.


Това е много много неприятно и мислех, че ще го оправят, но уви...
Да, изключително неприятно е. Надявам се да бъде коригирано от екипа, който се занимава с новата версия.

# 100
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Ако има възможност "полезно" да може да изразява още няколко емоции(развеселен,натъжен,учуден,раздразнен и обичащ ),аналогично на бутона "харесвам"  във фейсбук ще бъде интересно.  Grinning

# 101
  • Мнения: 4 942
Тези емотиконки са като на Фейсбук доколкото виждам, + / - някое допълнене или пропуск.Rolling EyesWink

# 102
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Не за емотите при коментарите, а за реакция спрямо друго мнение. В момента има "полезно" като еквивалент на "харесвам" . Ако "полезно" може да се разгърне и в други емоции,както във фейса ще е интересно.

# 103
  • Мнения: 4 942
Да, права си! Simple Smile
Аз искам да похваля нещо, и това е, че поне вече могат да се качват директно снимки от компютъра,а не като преди, да влизаш в сайтве, там да ги качваш, после да копираш и т.н. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 6 323
Иконите в карето за известия (от камбанката) са 4
Не и при мен. До сега първата икона не съм я виждала. Всички отговори ми излизат в "следени".
Скрит текст:
Това се е случило, защото за всички теми, които сте посочили, сте включили и следенето, тоест те са и теми с Ваше участие, и следени теми. Приоритетът обаче трябва да е обратен и когато дадена тема е и следена, и с Ваше участие, иконата да е първата от показаните от мен. Отбелязано е вече и подадено за корекция към програмистите. Благодаря Ви!


След като видиш последното непрочетено мнение камбанката не се рефрешва, стои на (1) и това ме заблуждава.
Това също ще бъде развито като функционалност и е планирана задача - известията ще се обновяват след отваряне на дадена тема. Също така се предвижда и добавяне на възможност за отбелязване на дадена тема като прочетена от карето с известия.


... докато открия как да вляза в конкретен подфорум...
Всички категории и групи са достъпни от основното меню от всяка една страница на сайта. В допълнение в секцията Абонаменти имате изведен бърз достъп до Вашите групи.
В най-горната част на менюто са четирите страници - началната (Акценти), Избор на редактора, Популярни и Нови (от всички групи), след тях са Вашите Абонаменти - Нови отговори, Следени теми, Нови теми (от Вашите групи), Последно активни (от Вашите групи) и Моите групи (групите, към които сте се включили).

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 20:35 от Mamma

# 105
  • Мнения: 2 695
Да, права си! Simple Smile
Аз искам да похваля нещо, и това е, че поне вече могат да се качват директно снимки от компютъра,а не като преди, да влизаш в сайтве, там да ги качваш, после да копираш и т.н. Simple Smile
Може ли? Това не го знаех. Наистина много полезно Yum

# 106
  • София
  • Мнения: 6 155
И аз от известно време ползвам новата версия с цел да свиквам. Бялото не ми пречи толкова (макар да предпочитам предишния вариант) до момента, в който се появят цветните ленти отгоре. Твърде силни цветове са за иначе безцветния форум и ми "натежават".  Двете камбанки и мен ме объркаха няколко пъти и включвах известия, където не са ми необходими. Дали е възможно да бъдат различни иконите на цветната и бялата лента? И още един въпрос- възможно ли е темите в известия (камбанката) да са подредени? Например първо да са теми с мое участие, после следени теми, после нови теми. Аз предпочитам първо да прочета това, което ме интересува и после да отварям нови теми и ми се струва, че би било по- лесно, ако са подредени.

# 107
  • Мнения: 4 942
Да, права си! Simple Smile
Аз искам да похваля нещо, и това е, че поне вече могат да се качват директно снимки от компютъра,а не като преди, да влизаш в сайтве, там да ги качваш, после да копираш и т.н. Simple Smile
Може ли? Това не го знаех. Наистина много полезно Yum
Да, може, днес пробвах. Peace

# 108
  • София
  • Мнения: 4 713
Да, права си! Simple Smile
Аз искам да похваля нещо, и това е, че поне вече могат да се качват директно снимки от компютъра,а не като преди, да влизаш в сайтве, там да ги качваш, после да копираш и т.н. Simple Smile
Може ли? Това не го знаех. Наистина много полезно Yum
Да, може, днес пробвах. Peace
smile3501 newsm44 smile3501 newsm44 smile3501 newsm44 а как ?!

Последна редакция: ср, 07 юни 2017, 06:57 от mihaela(n)koko

# 109
  • Мнения: 4 942
Да, права си! Simple Smile
Аз искам да похваля нещо, и това е, че поне вече могат да се качват директно снимки от компютъра,а не като преди, да влизаш в сайтве, там да ги качваш, после да копираш и т.н. Simple Smile
Може ли? Това не го знаех. Наистина много полезно Yum
Да, може, днес пробвах. Peace
smile3501 newsm44 smile3501 newsm44 smile3501 newsm44 а как ?!
Когато влезеш да пишеш коментар, отгоре в лентата на предпоследни място има една камера, цъкаш на нея, след това даваш на прикачи от компютър и готово. Бързо и лесно. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 2 629
 Обаче останалите потребители не ги виждат Rolling Eyes Това, което съм качила си го виждам само аз.

# 111
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
По-скоро останалите потребители,които са на старата версия. Тези,които ползват новата го виждат  Peace

# 112
  • Мнения: 4 942
Откъде да спра следенето на дадена тема, в която само съм коментирала, без да натискам СЛЕДИ?

# 113
  • Мнения: 6 323
Ако не сте включвали известията, то когато има нов отговор по тази тема, тя (както и в старата версия) ще се появява в списъка Нови отговори и можете да я премахнете от там.

Кликнете върху МЕНЮ - изберете Нови отговори. На страницата, която ще се зареди, е списъкът с всички теми, в които имате участие и в тях има нов/непрочетен от Вас отговор.
При посочване на полето на темата, която желаете да премахнете от списъка, в десния ъгъл на полето ще видите две иконки - кошче (за премахване на темата) и тикче (за маркиране на темата като прочетена).
Натиснете кошчето и темата ще бъде премахната.
Темата няма да се появява повече в карето с известия и в списъка с нови отговори докато не влезете да я четете отново.

# 114
  • Мнения: 4 942
Благодаря за разяснението! Simple Smile

# 115
  • Мнения: 10 067

При посочване на полето на темата, която желаете да премахнете от списъка, в десния ъгъл на полето ще видите две иконки - кошче (за премахване на темата) и тикче (за маркиране на темата като прочетена).

Това тикче при мен не работи. Има го, маркирам го, появява се отдолу черният правоъгълник, който ми известява, че темата е маркирана като прочетена и след малко пак се появява като непрочетена.
Т.е. излиза си червеното квадратче с непрочетени отговори, а като отворя са същите, маркирани
като прочетени.
Само при мен ли е така? Какво мога да направя, за да не се получава това?
Искам да свикна  с новата версия, но това ме обърква и пак се връщам на старата.

# 116
  • Мнения: 6 323
Тъй като не можем да възпроизведем този проблем, моля за по-подробно описание.

Тема от Нови отговори или от Следени теми маркирате с тикчето като прочетена?
След като се покаже карето, което Ви уведомява, че темата е маркирана като прочетена, то не натискате бутона Отмени, нали?
След това къде виждате темата с червен индикатор за нови мнения - в някой от списъците или в дадената група, където е темата?

Тествахме маркирането като прочетена на тема и от Нови отговори,  и от Следени теми, като веднага тази тема изчезва и от карето с известия от камбанката горе, и в групата, където е темата заглавието и вече не е болднато и няма индикатор за нови мнения.

Кога пак Ви се появява индикаторът, че има нови отговори и как сте сигурна, че са същите, а не нови отговори в същата тема?

# 117
  • Мнения: 10 067
Благодаря Mamma, че обърнахте внимание!
Доста пъти опитвах и не, не съм натискала бутон Отмени в карето долу.
Ще се опитам да обясня, как точно се случва.
И в Нови отговори и в Следени теми:
1. Обикновено започвам от Последно активни от моите групи и там виждам някои от новите отговори.
2 .Отварям Нови отговори и чета непрочетените.
3. При маркиране на тикчето, червеното правоъгълниче изчезва.
4. След като отворя и прочета непрочетени мнения от следващи теми и ги маркирам като прочетени, в
един момент пак се появяват старите квадратчета със същите мнения.
5. Опитвам да ги маркирам и от камбанката, но и там нямам успех. Често до камбанката се появява трицифрено число, а също и на лични съобщения, но при отваряне, нямам такова.
6. Когато рефрешна, се връщам на Последно активни и понякога изчезват всички прочетени
мнения, но пък забелязах, че няма индикация за нови отговори, а такива има.
За да съм сигурна, че всичко е изчистено се връщам в началото.
7. Няколко пъти ненадейно ме прехвърля в Клюкарник.

Не знам къде бъркам. Забавих се с обяснението, за да опитам за пореден път. Извинявам се!

пп. Дали, това, че двете версии в момента са активни, се оказва проблем при мен?

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 21:43 от delpel

# 118
  • Мнения: 6 323
Възможно е да има известно забавяне в обновяването на информацията/синхронизацията между старата и новата версия.
Проблемът с появяването на цифра при иконата за нови лични съобщения без да има нови такива е забелязан и отстранен на работната версия, като скоро ще бъде ъпдейтнато и на beta.
Когато маркирате през beta, моля обърнете внимание дали в списъците и в групите в beta изчезват темите, без да преминавате към старата. Благодаря!
Паралелно с това и ние ще продължим да правим тестове в опит да предизвикаме този проблем, докладван от Вас, и да го отстраним, ако установим такъв.

# 119
  • Мнения: 2 695
Mamma малко се затрудних с качването на снимки при новата версия. Със сигурност аз бъркам някъде, но не можах хубаво да се ориентирам как да го направя. Така. В полето за писане на текст, горе в дясно предпоследната иконка е "Вмъкни изображение". Когато я избера ми излиза нов прозорец, който ми дава възможност да кача снимка от компютъра, ПОЗДРАВЛЕНИЯ за което Yum , че сте го дали като опция, най-долу пише "Можете да добавите изображение и от URL адрес" с добавен прозорец за поставяне на линка от съответния адрес. И затруднението ми идва точно тук. Поставям линка в този прозорец и след това не знам какво да направя, за да бъде прикачен този линк (снимка) към мнението, което пиша. Например, както е при старата версия иконката с [ img] [ /img], тя нали директно прикачва снимката към текста с мнение. Надявам се, че го обясних разбираемо, въпреки че е много лаишки казано Yum

Последна редакция: пт, 09 юни 2017, 10:06 от NoMe

# 120
  • Мнения: 4 841
Проба, проба...


Стана бързо и лесно - избрах от компютъра, коригирах леко границите през визуализацията, и като натиснах "предварителен преглед", в полето картинката излиза както преди - с тагове IMG отпред и отзад.

Само ако може, в полето за определяне на границите, да има и възможност за реално оразмеряване, не само за изрязване. Сега се наложи да намаля снимката с вмъкване на width=

# 121
  • Мнения: 3 495
Аз не виждам снимката.

# 122
  • Мнения: 2 695


BirdsFlu ти си качила снимка от компютъра, а аз се опитвах с адрес от прикачи-то. И там не знам как да кача в мнението, което пиша.

System Error снимките качени от компютър се виждат през новата версия. Мисля че на старата не са видими. Останах с такова впечатление.

# 123
  • Мнения: 3 495
Да, минах на новата версия и вече я виждам.

# 124
  • Мнения: 4 942
Не я виждаш, защото си през стара верия, влез през новата и пробвай пак. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 31 774
Според мен не се вижда, защото сайта е imgur. Тук не се виждат качени снимки там.

# 126
  • Мнения: 4 841
Много странно. Аз виждам снимката и през новата версия, и през старата, и като не съм логната (от друг браузер).

# 127
  • Мнения: 4 942
Темата, която уж спрях да следя отново ми излиза. Иначе влезах в нови отговори, след това натиснах кошчето, което означава спиране на следенето и премахване на темата. Темата изчезна, но пак ми излиза, когато някой пише в нея. Какво да направя?

# 128
  • Мнения: 6 323
По отношение на качването на снимките, все още функционалността е в процес на разработка и докладваните по-горе затруднения се отстраняват.



тинити, след като премахнете темата от Нови отговори, ако отново влезнете в темата, тя отново ще се появи в списъка. Тази функционалност е същата, както и в старата версия. Известията за нови отговори в теми, в които имате участие се спират, но ако възродите интереса си към темата и я отворите за четене, то отново автоматично ще се включи известяването за нови отговори в нея.

# 129
  • Мнения: 4 942
По отношение на качването на снимките, все още функционалността е в процес на разработка и докладваните по-горе затруднения се отстраняват.



тинити, след като премахнете темата от Нови отговори, ако отново влезнете в темата, тя отново ще се появи в списъка. Тази функционалност е същата, както и в старата версия. Известията за нови отговори в теми, в които имате участие се спират, но ако възродите интереса си към темата и я отворите за четене, то отново автоматично ще се включи известяването за нови отговори в нея.
Аз я спрях и тя отново се появи без да влизам в нея. Явно нещо бъркам, не знам, пак ще пробвам. Благодаря.

# 130
  • София
  • Мнения: 4 713
Откога влиза в сила новата версия ?
Щом като може да се качват снимки по -лесно с новата версия супер ,емотиконите не са ми толкова важни за разлука от снимките Flutter

# 131
  • Мнения: 2 695
Скрит текст:
Mamma малко се затрудних с качването на снимки при новата версия. Със сигурност аз бъркам някъде, но не можах хубаво да се ориентирам как да го направя. Така. В полето за писане на текст, горе в дясно предпоследната иконка е "Вмъкни изображение". Когато я избера ми излиза нов прозорец, който ми дава възможност да кача снимка от компютъра, ПОЗДРАВЛЕНИЯ за което Yum , че сте го дали като опция, най-долу пише "Можете да добавите изображение и от URL адрес" с добавен прозорец за поставяне на линка от съответния адрес. И затруднението ми идва точно тук. Поставям линка в този прозорец и след това не знам какво да направя, за да бъде прикачен този линк (снимка) към мнението, което пиша. Например, както е при старата версия иконката с [ img] [ /img], тя нали директно прикачва снимката към текста с мнение. Надявам се, че го обясних разбираемо, въпреки че е много лаишки казано Yum


Отговарям си на въпроса от сутринта, защото открих как да го направя. Разбира се грешката беше у мен.
Ще опиша тук как стана, защото може да е в помощ на други, които като мен са изпитали затруднение.
Когато стигнем на етап "Можете да добавите изображение и от URL адрес" с добавен прозорец за поставяне на линка от съответния адрес, трябва да поставим адреса в прозорчето и след това да натиснем Enter на клавиатурата. Снимката се качва, като се показва опция за нейното форматиране. Натискаме потвърди и готово YumYum

Ето като пример

# 132
  • Мнения: 5 367
Изобщо не ми харесва новата версия,пуснах я за час,нищо не разбрах и се отказах. Laughing

# 133
  • Мнения: 4 942
Изобщо не ми харесва новата версия,пуснах я за час,нищо не разбрах и се отказах. Laughing
След време няма да имаш този избор, така че влизай в новата версия и свиквай с нея. Аз така направих.SmileSmileSmile

# 134
  • Мнения: 4 841
По повод емотиконите - току що открих, че много ми липсва лъжльото с дългия нос. Ако може да я добавите, други забележки нямам.

# 135
  • Варна
  • Мнения: 25 252
И аз не мис ля да се моря с новата. Всичко е наопаки, всичко! Защо трябва да е толкова различно, толкова ли не може да е по-близка до старата? И защо постоянно има нови версии, тази сегашната като я обсъждахме уж се правеше да е по-хубава, по-функционална, айде мина не мина година давай пак нещо коренно различно! Ами като я спрат старата версия няма да имаме избор, освен да свикнем, докато имам избор ще се възползвам!

# 136
  • Мнения: 2 695
В момента има проблем с аватарите и подписите на потребителите, някои се виждат, други не. На едни се вижда само аватар или само подпис и обратното. Дали се дължи на работата върху новата версия на сайта или да се търси на друго място проблема?

# 137
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Не е проблема в новата или старата версия на сайта,а сайта в който са качени не работи  Peace

# 138
  • Мнения: 47 996
Дали, някои хора виждат едни картинки, други - други

# 139
  • Мнения: 2 577
Има ли от къде да се увеличава шрифта в новата версия?

# 140
  • Мнения: 47 996
Търсачката работи доста странно и направо неизползваема

# 141
  • Мнения: 2 629
Аз от няколко дни се каня да я похваля. Много по - удобна ми е от предишната.

# 142
  • Мнения: 25 648
Страхотно работи търсачката – най-хубавото за мен от новата версия.  Grinning

# 143
  • Мнения: 4 942
Страхотно работи търсачката – най-хубавото за мен от новата версия.  Grinning
И на мен ми харесва. Много по-лесно си намирам темата, която ми трябва. Wink

# 144
  • Мнения: 6 323
Има ли от къде да се увеличава шрифта в новата версия?
Шрифтовете в новата версия са уголемени спрямо настоящата и за момента не е предвидена възможност за регулиране на шрифта от потребителите.
Бихте ли указали кой от шрифтовете (на коя страница и в коя част) Ви притеснява?



Търсачката работи доста странно и направо неизползваема
Търсачката е изцяло подменена с нова технология, която позволява много по-бързо и лесно намиране на нужната информация, и до момента събраните отзиви са изцяло положителни.
Моля, опишете какви са затрудненията, които срещате. Благодаря!

# 145
  • Мнения: 47 996
Явно не умея да боравя още с нея, защото написвам търсене например "гранулом", и ми излизат разни резултати, измежду които
"Апикална остеотомия на гранулом. Колко продължава отока?1
Автор: k33pwalk1ng, пн. 20 юли 2014, 11:45
Стоматология"

След това търся само "остеотомия" и маркирам "Текуща група", но там трябва да напиша нещо, иначе резултата е 0( а както виждате има поне една такава тема в Стоматология) . Ако не го маркирам, или напиша специално "Стоматология", ми дава резултати. А уж съм в Стоматлогия, когато търся. Или пък след като вече съм търсила, не ме брои че съм в този раздел, не знам. 

# 146
  • Мнения: 6 323
Благодаря за подробното описание!
Всъщност при търсене на "остеотомия" излизат две теми - и двете са в група "Стоматология".
Има явно дребен бъг при филтрирането на резултатите само от текущата група. Предадох на колегите да го разгледат и отстранят.

# 147
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
А при търсенето в новата версия остава ли опцията за търсене на мнение от съответен потребител ?
Кога се очаква преминаването на изцяло новата версия ?

# 148
  • Мнения: 25
Кога се очаква преминаването на изцяло новата версия ?


Привет Чолито,

дата за изцяло преминаване към новата версия ще бъде определена след приключване на тестовете, които текат в момента.
Искрено се надяваме да е скоро, защото отзивите за новия дизайн са много добри. Промяната се приветства от мнозинството от потребителите, което е много радостно за нас.

Разбира се, преминавайки към новата версия, за неопределен период от време ще е активна и старата такава.
Heart Eyes

# 149
  • Мнения: 6 323
А при търсенето в новата версия остава ли опцията за търсене на мнение от съответен потребител ?
Да, има такава възможност.
Кликнете върху лупата в лентата горе. Попълнете търсената от вас дума в полето. От лявата колона кликнете върху Добави филтри. В полето Автори започнете изписването на името на потребителя, в чиито мнения искате да бъде извършено търсенето. Ще се появи списък с "подсказки" с потребителски имена, от който може да изберете желаното.

# 150
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Mamma, благодаря за упътването.  Мисля,че има лек бъг обаче. Търся едни капки за бебенца. Помня потребителя и пиша ключова дума, а мнението не излиза. Потребителя вече не влиза редовно. Когато тръгна да пиша част от дума и съответната сричка се намира в негов коментар ми излиза подчертана,като резултат,но това се получава само с последните му няколко мнения ,които са от тази година  Thinking

Намерих мнението през гугъл и видях,че то съдържа ключовата дума с която съм пробвала и в бг-мамма.

п.п. Сега се сетих,все пак да пробвам и с търсене през старата версия - излизат всички мнения в които фигурира думичката .

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 02:36 от Чолито

# 151
  • Мнения: 4 942
Имам проблем с известието за нови теми, който са публикувани. Понеже отварям въпросните нови теми, но те не се махат от извеснията. Какво да правя?Thinking

# 152
  • Мнения: 6 323
Проблемът е установен - случва се при известия за нови теми докато в тях още няма отговори. Проблемът е локализиран и отстранен на работната версия и скоро ще бъде ъпдейтнат и на beta.

# 153
  • Мнения: 4 942
Проблемът е установен - случва се при известия за нови теми докато в тях още няма отговори. Проблемът е локализиран и отстранен на работната версия и скоро ще бъде ъпдейтнат и на beta.
Добре.Благодаря!

# 154
  • Мнения: 2 577
За размера на текста ми беше много удобно да си увеличавам шрифта, този си е добре, просто аз недовиждам:smiles:

Последните няколко дни отваряйки сайта през айпад (3 различни устройства) ми дава, че имам само 4 непрочетени теми ( следени теми) в действителност са много повече, намаляват до 1 и така си остава. Днес специално преброих, изписва ми 1,  а в действителност са 14. Новите отговори ми ги отчита правилно.

# 155
  • Мнения: 2 629
Все още не виждам снимки, които другите потребители качват през новата версия. Аз също съм на новата.

# 156
  • Мнения: 2 695
Последните няколко дни отваряйки сайта през айпад (3 различни устройства) ми дава, че имам само 4 непрочетени теми ( следени теми) в действителност са много повече, намаляват до 1 и така си остава. Днес специално преброих, изписва ми 1,  а в действителност са 14. Новите отговори ми ги отчита правилно.
Горе в дясно на камбанката ли? И при мен там показва само темите, които са следени, но не и тези, в които имам участие.

# 157
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259
Не ми харесва на мен. Липсата в момента на известия за нови отговори прави леко невъзможно да се ползва от мен новата версия. Аватарите са минималистични  Crossing Arms

# 158
  • Мнения: 25
Все още не виждам снимки, които другите потребители качват през новата версия. Аз също съм на новата.

Maeve, благодаря за информацията. Екипът ни работи за разрешаване на този въпрос.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 12:46 от Lynn

# 159
  • Мнения: 25
NoMe, Tiffany Aching,

благодаря ви.
Това, което споделяте относно известията, е коригирано.
Моля, ако в бъдеще забележите отново някакъв проблем, да ни сигнализирате.

# 160
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
А с търсенето как стоят нещата ?

# 161
  • Мнения: 25
А с търсенето как стоят нещата ?

Може ли да обясните какво точно имате предвид?

Търсачката на сайта е изцяло променена с много опции за търсене по теми, мнения, потребители и други филтри.
Препоръчвам да я тествате.Hands Plus1

# 162
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Mamma, благодаря за упътването.  Мисля,че има лек бъг обаче. Търся едни капки за бебенца. Помня потребителя и пиша ключова дума, а мнението не излиза. Потребителя вече не влиза редовно. Когато тръгна да пиша част от дума и съответната сричка се намира в негов коментар ми излиза подчертана,като резултат,но това се получава само с последните му няколко мнения ,които са от тази година  Thinking

Намерих мнението през гугъл и видях,че то съдържа ключовата дума с която съм пробвала и в бг-мамма.

п.п. Сега се сетих,все пак да пробвам и с търсене през старата версия - излизат всички мнения в които фигурира думичката .

Тук съм описала. Но ако нещо не е ясно ще обясня пак .
Бъгът все още стои.

# 163
  • Мнения: 47 996
На мен лично трудно ми се получава търсенето лесно и интуитивно
Бихте могли да предложите кратки инструкции
Също не ми харесва, че като дам "търсене", вляза в някоя тема от предложените резултати, прочета каквото искам и дам "back", не ме връща в страницата с резултатите от търсенето...така трябва да "търся" отново и отново...

# 164
  • Мнения: 2 695
NoMe, Tiffany Aching,

благодаря ви.
Това, което споделяте относно известията, е коригирано.
Моля, ако в бъдеще забележите отново някакъв проблем, да ни сигнализирате.
При камбанката продължават да се отбелязват само темите, които следя. Трябва да вляза в Меню (в ляво), за да видя темите с мое участие и следените теми. Да не би аз да съм дала някаква настройка и на камбанката да ми се показват само следените теми?

Използвам момента, за да кажа, че ползвам само новата версия. Бързо се свиква с нещата, доволна съм. Не съм се връщала на старата версия.

# 165
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259
Някакво несъответствие има обаче.

В старата на писмото- 61 нотификации за нови отговори и 61 теми
В новата на камбанката- 21 нотификации- и то с теми, които аз не следя. Изписва ми някакви теми, в които преди малко е писано, а не новите отговори в теми, които следя.

# 166
  • Мнения: 47 996
Айде другите неща бели кахъри, ама дали може камбанката да се ъпдейтва някак си...по-регулярно..например като отворя някое известие, то то да се "нулира"в камбанката, а не да седи . И ако може и да не чака да "рефрешна" или да "мръдна" нанякъде, а да се обнови, примерно след 1 или 5 минути...ще е чудесно

# 167
  • Мнения: 35 981
Ще се ъпдейтва, Мамма го писа преди няколко страници. Бета версията все още не е в окончателния си вариант - този, който ще бъде реално работещият.

# 168
  • Вестерос
  • Мнения: 38 259
Мисля, че е по-важно също на камбанката да не ти излизат всякакви нови теми навсякъде, а отговори само в това, което следиш.

# 169
  • Мнения: 4 942
Мисля, че е по-важно също на камбанката да не ти излизат всякакви нови теми навсякъде, а отговори само в това, което следиш.
Съгласна съм, така или иначе има в началото нови теми, могат да се видят от там, не е нужно да излизат като известие.

# 170
  • Мнения: 2 695
При опит да прикача снимка от фейсбук ми изписа

Моля, въведете валиден URL адрес



# 171
  • Мнения: 4 841
Чисто клюкарски въпрос Joy
Къде в новата версия се вижда колко хора  са "на балкона" и четат темата? Виждам отгоре "Преглеждания  81 999  Мнения  2 429  Онлайн  82" - това означава, че 82 са онлайн в темата в момента, или че 82 от тези, които са писали мнения са онлайн?
Преди беше разделено:
26 634 прегледа
1 123 отговора
11 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Не че е кой знае колко важно, ама пусто любопитство...

# 172
  • Мнения: 35 981
Когато кликнете върху "Онлайн  82", което е било числото в конкетната тема за конкретния момент, се отваря прозорец, в който ще намерите желаната от Вас информация.



Скрит текст:

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 15:53 от bubanka

# 173
  • Мнения: 4 841
Когато кликнете върху "Онлайн  82", което е било числото в конкетната тема за конкретния момент, се отваря прозорец, в който ще намерите желаната от Вас информация.


Благодаря!

# 174
  • Мнения: 4 942
От време на време камбанката и съобщенията ми се побъркват, преди малко ми покажа, че имам 45 известия и 45 съобщения, показвало ми е и огромни цифри, като цъкна на тях и изчезват. Какво става?

# 175
  • Мнения: 35 981
По версията все още се работи и подобни неща са нормални, особено ако са кратковременни.

# 176
  • Мнения: 824
Новата версия ми харесва, вече пратих няколко обратни връзка, лека е, удобна.
Все още не съм тествала търсачката, която със сигурност е голямо подобрение с предишната неработеща такава.

Голямо неудобство за мен е въпросната камбанка
разбирам замисъла, максимално сте се опитали да ни улесните с иконките, но за мен няма никакъв смисъл да скролвам безкрайно в този списък, а дори нямам много абонаменти за разделите.

Иконите всъщност не помагат, защото са в стила на новата версия, графично опростени, сливат се със средата, няма цвят, виждат се имената на потребителите, писали последно, пуснали нова тема и т.н. Рядко темите имат къси заглавия, затова в този прозорец излизат на няколко реда, просто не е удобно за четене.
Всъщност разбрах, че за да е прегледен моят списък от камбанката, трябва да спра абонаментите си към много раздели, така или иначе не ме интересуват всички теми в един раздел.
Предишният бутон за известия беше много по-добре позициониран, горе, с червен цвят новите известия, по темите, които сам си избрал да получаваш такива.
Сега за да получа същата информация трябва ползвам меню - да избера от падащ списък - следени теми- още един път КЛИК, за да получа това, което най-много ме интересува и което се случваше само с един клик до скоро.
Когато имам достатъчно време, мога да влезна и да разгледам който и да е раздел със всичките му теми.

Ако все пак, оставите така организирана камбанката за известия, моля, обсъдете възможността, иконите за следените теми да са в цвят.

# 177
  • Мнения: 25
Нианта, благодарим за споделеното мнение и препоръки.

Въпросите около камбанката се анализират много сериозно от продуктовия ни екип.
Вероятно веднага след официалното пускане на новата версия на сайта, ще започне работа по подобряване логиката и подредбата на зоната за известия.
Благодарение на всяко потребителско мнение, вече има набелязани конкретни стъпки. Hands Hand Grinning

# 178
  • Мнения: 6 323
Здравейте,
Благодарим ви за споделените мнения, препоръки и докладвани проблеми!
Докладваните бъгове са отстранени (все още не са достъпни на beta).

През следващите 24 часа се предвижда стартиране на процеса на преминаване към новата версия на сайта. Възможно е да има краткотрайни прекъсвания и затруднения в ползването на сайта до приключване на процеса по миграция. След преминаването към новата версия, тя ще стане основна, а старата версия ще бъде достъпна още известно време през линка в горната лента.

Има допълнителни функционалности, които постепенно ще бъдат добавяни и към новата версия - напр. проверка на правопис, бърза редакция и други.

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 18:08 от Mamma

# 179
  • Мнения: 47 996
Но мобилната версия остава със стария облик?

# 180
  • Мнения: 6 323
Едновременно с преминаването към нова десктоп версия ще бъде активирана и новата мобилна версия.

# 181
  • Мнения: 2 629
А вероятност за мобилно приложение има ли?

# 182
  • Мнения: 4 942
А вероятност за мобилно приложение има ли?
Много искам мобилно приложение. Много по-лесно и достъпно ще е. Дано да има вероятност.Stuck Out Tongue

# 183
  • Мнения: 4 942
Защо, когато маркрам дадено изречение и цъкна на цвета, за да го сменя, той не се сменя при публикуване? Остава си черен.

# 184
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
Здравейте,
Благодарим ви за споделените мнения, препоръки и докладвани проблеми!
Докладваните бъгове са отстранени (все още не са достъпни на beta).

През следващите 24 часа се предвижда стартиране на процеса на преминаване към новата версия на сайта. Възможно е да има краткотрайни прекъсвания и затруднения в ползването на сайта до приключване на процеса по миграция. След преминаването към новата версия, тя ще стане основна, а старата версия ще бъде достъпна още известно време през линка в горната лента.

Има допълнителни функционалности, които постепенно ще бъдат добавяни и към новата версия - напр. проверка на правопис, бърза редакция и други.

Има ли някакъв вариант да има достъп и до старите емоти ?
Как стоят нещата с бъгът с търсенето по потребител, който описах ?

# 185
  • Мнения: 6 323
А вероятност за мобилно приложение има ли?
Към настоящия момент няма планиране на мобилно приложение. Има планирани подобрения на съществуващи функционалности и добавяне на нови в новата десктоп и мобилна версия.

Защо, когато маркрам дадено изречение и цъкна на цвета, за да го сменя, той не се сменя при публикуване? Остава си черен.
Моля, укажете мнението и напишете какъв е браузерът и версията, които ползвате, за да проверим. В редактора за публикуване и форматиране на теми/отговори и лични съобщения има направени подобрения, които още не са качени на beta.

А при търсенето в новата версия остава ли опцията за търсене на мнение от съответен потребител ?
Има такава възможност. След като напишете търсената от Вас дума в полето на търсачката, може да добавите филтри за група, тема, автор и период.
Моля, опишете конкретния казус като ключова дума за търсене и потребител в писмо до beta@bg-mamma.com
Благодаря!

# 186
  • Мнения: 2 695
При опит да прикача снимка от фейсбук ми изписа

Моля, въведете валиден URL адрес




Този проблем продължава в новата версия. Ако искам да прикача снимка от Фейсбук трябва да премина на старата версия.

# 187
  • София
  • Мнения: 9 306
Новата версия ми харесва повече, но бих се радвала някъде горе до камбанката да има и иконка за нови отговори,  защото това с влизането в меню и оттам в Нови отговори затруднява. Освен това мисля ще е добре да се разработи приложение за андроид bg-mamma.

# 188
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690
А при търсенето в новата версия остава ли опцията за търсене на мнение от съответен потребител ?
Има такава възможност. След като напишете търсената от Вас дума в полето на търсачката, може да добавите филтри за група, тема, автор и период.
Моля, опишете конкретния казус като ключова дума за търсене и потребител в писмо до beta@bg-mamma.com
Благодаря!
Mamma, благодаря за упътването.  Мисля,че има лек бъг обаче. Търся едни капки за бебенца. Помня потребителя и пиша ключова дума, а мнението не излиза. Потребителя вече не влиза редовно. Когато тръгна да пиша част от дума и съответната сричка се намира в негов коментар ми излиза подчертана,като резултат,но това се получава само с последните му няколко мнения ,които са от тази година  Thinking

Намерих мнението през гугъл и видях,че то съдържа ключовата дума с която съм пробвала и в бг-мамма.

п.п. Сега се сетих,все пак да пробвам и с търсене през старата версия - излизат всички мнения в които фигурира думичката .

# 189
  • Мнения: 6 323
Ако искам да прикача снимка от Фейсбук трябва да премина на старата версия.
Този бъг е отстранен. Промените ще бъдат видими след приключване на миграцията към новата версия.


Вот так .,
Моля, опишете конкретния казус като ключова дума за търсене и потребител в писмо до beta@bg-mamma.com
Благодаря!
В публикацията Ви тук няма конкретика, на база на която екипът да провери. Затова помолих да опишете в мейл и да укажете точно думата, която търсите, в публикациите на кой потребител.

# 190
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 690

Вот так .,
Моля, опишете конкретния казус като ключова дума за търсене и потребител в писмо до beta@bg-mamma.com
Благодаря!
В публикацията Ви тук няма конкретика, на база на която екипът да провери. Затова помолих да опишете в мейл и да укажете точно думата, която търсите, в публикациите на кой потребител.

Изпратих нужната конкретика. Тук или там ще има информация ?

# 191
  • Мнения: 4 841
Изведнъж в прозорчето за отговор се смени шрифта Dizzy FaceDizzy FaceDizzy Face

Дано е някаква временна проба, защото този шрифт първо ужасно се бие с всички останали изчистени и безсерифни шрифтове на сайта, и второ - на мен лично ми е силно неприятен.

Ето така ми излиза: https://---shortener8712-bWe5xv- давам линк, защото качването на снимки не ми е активно в момента.

# 192
  • Мнения: 5 367
Аз се опитах да кача снимка,но не се появи изобщо.

# 193
  • Мнения: 47 996
А аз що съм новак
♥ HAPPY ♥ - Новак
JoyJoyJoy
Мнения: 15 840

# 194
  • Мнения: 35 981
А аз що съм новак
♥ HAPPY ♥ - Новак
JoyJoyJoy
Мнения: 15 840

Защото имате малко на брой мнения в подфорум "Правила".
В "Клюкарник" имате почти пет хиляди и сте с ранг "Пристрастен".

# 195
  • Мнения: 47 996
Ужас Joy
Благодаря, после се позагледах, и разбрах че ранга е различен за различните подфоруми Simple Smile

# 196
  • Мнения: 6 323
Благодаря, после се позагледах, и разбрах че ранга е различен за различните подфоруми Simple Smile
Simple Smile Това е така и на старата версия, не е ново.

Изведнъж в прозорчето за отговор се смени шрифта...
Временно е.

Докато тече процесът по миграция, тестове за натоварвания и т.н. е възможно да се появяват бъгове, временни затруднения при ползването на форума, частични прекъсвания.
Предварително се извиняваме и благодарим за проявеното разбиране!

# 197
  • Мнения: 2 695
Mamma, моля ви преразгледайте отново проблема с прикачването на снимки. В новата версия се опитах да прикача снимки, чаках повече от минута и се отказах. Преминах на старата версия и всичко се случи без проблем и много бързо, както си е било винаги.

Да не би грешката да е в мен? Моля, обяснете по-подробно как се прикачат снимки в новата версия.

# 198
  • Мнения: 2 577
Този бутон "полезно" не може ли да е просто "харесвам"? В повечето случаи харесваш даден пост без да ти е полезен с нищо.

# 199
  • София
  • Мнения: 28 614
"Полезно" е различно от "харесвам". Първото предполага наличието на полезна за потребителите информация, която не е задължително да е харесвана или да изразяваш съгласие с нея.
Сега забелязах, че в новата версия няма известяване при редакция. Предвижда ли се като функция?

П.П. Нямаше да питам тук, но няма къде.

# 200
  • Мнения: 6 323
NoMe, проблемът с качването на снимки е разрешен, скоро ще бъде достъпен от новата версия на форума.
Вече тече процесът по миграция и съвсем скоро сайтът ще бъде обновен.

Хоп-Троп!, целта на бутона е именно открояване на полезните мнения и съответно потребителите, които публикуват полезно съдържание. "Харесвам" е много експлоатиран бутон и често се използва многозначно (като "харесва ми", "подкрепям", "благодаря" и др.).
"Полезно" е много по-конкретен, еднозначен бутон и няма как да се използва за друго, освен за отбелязване на реално полезни мнения и информация.

# 201
  • Мнения: 2 577
Ясно. Мисля, че преди време се обсъждаше точно този бутон "харесвам", който беше наличен в старата версия да отчита кой е харесал мнението, за да се избегнат безброй постове +1, съгласна съм и подобни. Иначе наистина "полезно" ще е от голяма помощ особено в специализираните подфоруми.

Миленака, благодаря за разяснението! Беше ми много полезно Smile

# 202
  • София
  • Мнения: 28 614
Скрит текст:
Ясно. Мисля, че преди време се обсъждаше точно този бутон "харесвам", който беше наличен в старата версия да отчита кой е харесал мнението, за да се избегнат безброй постове +1, съгласна съм и подобни. Иначе наистина "полезно" ще е от голяма помощ особено в специализираните подфоруми.


Миленака, благодаря за разяснението! Беше ми много полезно Smile
А така Grinning

# 203
  • Мнения: 2 695
Благодаря Mamma  Grinning

# 204

Общи условия

Активация на акаунт