Shedd - купувай и продавай

  • 17 524
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 943
Shedd е мобилно приложение за мода - с него можете да купите и продадете рокли, дънки, обувки и всичко, свързано с модата!
http://www.shedd.bg/

От скоро разбрах за това приложение. Вие използвате ли го? Купувате ли? Продавате ли ?Доволни ли сте? Нека да споделим мнение.  smile3503

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 09:48 от тинити

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
   Малко шантав въпрос, но възможно ли е да се ползва Shedd и през компютъра, освен през телефона? newsm78 Ако някой знае, да сподели.

# 2
  • Мнения: 4 943
   Малко шантав въпрос, но възможно ли е да се ползва Shedd и през компютъра, освен през телефона? newsm78 Ако някой знае, да сподели.
Само от телефона може да се използва. Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
   Лошо... Confused

# 4
  • Мнения: 4 943
С телефона е много удобно. Снимаш даденото нещо за продажба и директно качваш. Вече за разглеждането на артикулите щеше да е по- лесно. Peace

# 5
  • Мнения: 1 753
като харесам продукт, не виждам опция да го добавя в някакъв любим списък, това ми липсва само, иначе е супер приложението

# 6
  • Мнения: 4 943
като харесам продукт, не виждам опция да го добавя в някакъв любим списък, това ми липсва само, иначе е супер приложението
А ти купуваш, продаваш, или и двете?
Чудя се понеже не съм продавала до сега, а мисля да кача едни дрешки, дали има случаи, където някой си поръчва, а после не отива да си вземе пратката и така се набутваш с доставката в две посоки? Понеже понякога така става, но в обяви във Facebook. Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 1 753
Тинити, то гаранция няма... Навсякъде може да ти се случи, зависи на кого ще попаднеш. Аз съм купувала, но тези дни смятам да продавам, че са ми са се събрали няколко чифта нови обувки и други неща, които не нося.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
   Т.е., според вас, в Shedd продажбите се осъществяват сравнително лесно, има потенциални купувачи?

# 9
  • Мнения: 4 943
Тинити, то гаранция няма... Навсякъде може да ти се случи, зависи на кого ще попаднеш. Аз съм купувала, но тези дни смятам да продавам, че са ми са се събрали няколко чифта нови обувки и други неща, които не нося.
Да, така е и това го има. Дано да не попадаме на такива. Stop
И аз ще пускам дрешки, и обувки имам, които не нося, или съм носила веднъж, но нещо не ми се продават. Все си казвам, че ще дойде ден, в който ще ги обуя.  Grinning
Успех с продажбите! Peace

# 10
  • Мнения: 5 444
Имам го приложението.Купувам,качила съм неща за продаване,но никой нищо не е купил Confused

# 11
  • Мнения: 539
на много неща цените са завишени....но може би е нормално.

# 12
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Нормално е защото обикновения продавач-физическо лице си слага каквато цена реши. Аз го имам на телефона, два пъти съм пазарувала, нямам нищо качено за продажба. Не съм имала издънки.

# 13
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Не съм го пробвала, обмислям, но се чудя , тъй като има продавалника и сума ти групи във фб

# 14
  • Мнения: 4 943
Не съм го пробвала, обмислям, но се чудя , тъй като има продавалника и сума ти групи във фб
Така е, в днешно време има много сайтове за покупки и продажби, както и различни групи из Facebook. На мен приложението ми харесва повече от продавалник и т.н., така че ще го пробвам, пък да видим дали ще имам успешни продажби, а ако събера парички и покупки, разбира се. Peace Wink

# 15
  • Мнения: 443
Здравей! И аз го имам. Продала съм няколко неща. Не се е случвало до сега да не вземат нещо, което са ми поръчали. Имах единствено веднъж по- голямо забавяне с вземането, но се случва на всеки. Иначе, ако питаш мен, със сигурност има и такива, които поръчват и накрая не вземат това, което са поръчали. Като цяло не е лошо приложението, по едно време ми бъгваше на моменти, ама не е кой знае какво. Сега от около месец, два, нито съм качвала някакви обяви, нито някой е искал да купи нещо, малко съм в застой. Пробвай, така или иначе можеш да го изтриеш по всяко време, ако не ти хареса. Успех Simple Smile

# 16
  • Мнения: 4 943
Качих вече някои неща, сега остава някой да се включи и да видим как е. Peace

# 17
  • Мнения: X
Здравейте и от мен, аз ползвам приложението от около 4 месеца и смея да твърдя, че през него нещата се продават много по-бързо отколкото в олх и базар. Много е важно снимките да са хубави и с висока резолюция, ако ви ги качат на заглавна страница - още по-добре. Трябва да има и достатъчно хаштагове, описващи продукта, за да се намира по-лесно, иначе само с един #рокля например ще има да чакате....

При мен обаче приложението спря да работи преди 2 месеца след обновяването си. Свързах се с екипа, но не можаха да ми помогнат. Предполагам че не става, защото съм със стар андроид 4ка. Доколкото разбрах на айфон 4 също не работи, затова предполагам че е от ОС проблема и не знам какво да правя сега...

# 18
  • Мнения: 4 943
Не знам какво да те посъветвам, но явно е от андроида.
Аз качих няколко неща, но още няма интерес. Сложила съм 3-4 хаштага (нова съм с приложението и го разучавам, кое и как) , но май както казваш трябва повече хаштага. В приложението има толкова много неща, и наистина е важно как ще представиш това, което предлагаш.

# 19
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Пиши цветове, материя, размер, разни думички като стилно, красиво, удобно, шик, модерно

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Имам приложението и активно го ползвам.

От съвсем скоро има опция да следиш даден продавач. Мислех, че ще получа известие, когато качва нови обяви, както е в олх, но не се случва.

За да има интерес, наистина снимките трябва да са хубави. Дрехите да не са снимани върху шарен фон, например, но има ужасно много такива снимки.

За цените - не мисля, че са по - високи.

Вярно е, че трябва повече хаштаг. Вероятността, купувачът да намери вашата обява нараства много повече, ако сте използвали повече хаштаг - вид дреха, марка, размер, цвят, състояние, стил на дрехата, ако е купена от чужбина, нова или като нова, ако е с етикет или ако е нова, но без етикет.

Shedd според мен, вече е претрупан с дрехи, така че не очаквайте бърза продажба.

Няколко пъти съм писала на модератор. Бързо реагира. Не знам в случай на невзета пратка, как защитават правата на продавача. Дано не ми се случи!

# 21
  • Мнения: 4 943
Мерси за написаното, ще знам за по- нататък да слагам повече хаштагове. Забелязах и аз, че има да следиш даден човек,за да следиш обявите му.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Мерси за написаното, ще знам за по- нататък да слагам повече хаштагове. Забелязах и аз, че има да следиш даден човек,за да следиш обявите му.
Може да си редактираш обявите, за да добавиш още хаштагове.

# 23
  • Мнения: 4 943
Мерси за написаното, ще знам за по- нататък да слагам повече хаштагове. Забелязах и аз, че има да следиш даден човек,за да следиш обявите му.
Може да си редактираш обявите, за да добавиш още хаштагове.
Мерси, ще ги редактирам. А дали като ги редактирам ще излезнат в началото, или излизат само новите модели?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Не знам  Simple Smile
Логично ми се струва да излязат в началото отново.

# 25
  • Мнения: 154
И аз използвам активно приложението, но по - скоро продавам отколкото да купувам, поради причината, че имам 4 гардероба пълни и се опитвам да направя място за бебо  Mr. Green

Много повече се продава в това приложение, защото olx вече има лимит на обявите в под категориите. И ако да речем ти имаш пет панталона за продажба, можеш само два да качиш. В olx хората се пазарят за цената много повече, отколкото в Shedd.

Дотук един път не са ми взимали пратка, и мисля, че ми предстои още една такава. Но се случват такива неща. Не е приятно, но вместо да се карам с хората, съм пратила предложение да има оценки за хората, както преди беше в OLX. 

Относно цените. Определено има такива, които надхвърлят цените прекалено много.  Купуват на намаленията и после ги продават за повече отколкото са били преди намаленията. Но ако искаш много нещо... просто се примиряваш. Защото всеки сам за себе си решава.

# 26
  • Мнения: 4 943
И на мен повече ми допада от olx, а и има все повече хора. Всеки сам определя цената си, и е нормално да има и по завишени цени. Моите цени са нормални, но все още няма интерес към обявите ми. Иначе аз лично си харесах доста неща. Peace

# 27
  • Мнения: 4 943
Вече стана седмица откакто качих нови дрешки в приложението, този път сложих повече хаштагове, както ме посъветвахте, но все още никой не е направил запитване и не е поръчвал. Имам няколко харесвания на артикулите и до там.Neutral Face

# 28
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Платформата е голям микс от авторски неща, китайски стоки и стоки втора употреба. В началото очаквах подборът да е по-сериозен, а продуктите да са основно хендмейд, но не би. За съжаление се търгуват основно евтинджосите. Всеки гледа, ако може да изглежда скъпарско и новичко, но да струва стотинки.

# 29
  • Мнения: 4 943
Нищо не успях да продам с това приложение, мисля да го трия. Ще останат ли обявите ако го изтрия?

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Защо си се концентрирала толкова върху тази продажба?
На всяка цена да продадеш?
Стига го мисли, чака и да броиш харесвания.
Ако се продаде, продаде, ако не, здраве да е.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
Е, човек, като се занимава да качва обяви / да прави снимки, все очаква някаква парична възвращаемост за усилията си. Laughing

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Разбира се!
Аз също качвам обяви, но не съм се вманиачила кога ще продам нещо и да се сърдя на платформата щото нищо не съм продала.
То и в магазин да ги продаваш може и една година да мине и никой да не ги купи.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
Така е, съгласна съм. Peace

# 34
  • Мнения: 4 943
Мисс, какво ти става бе? Нещо не си на кеф? Нито съм се вманиачила, нито нищо. Просто споделям.

# 35
  • Вестерос
  • Мнения: 38 321
Пробвай в многобройните фб групи.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 814
Аз също съм с приложението ,имам обяви ,нищо не съм продала още ,но като цяло има яко неща . По-добре е от олх -там е фраш с боклучави неща

# 37
  • Мнения: 1 398
От няколко месеца ползвам приложението и половината от нещата, който качих съм ги продала, някои от тях много бавно. Имам неща, които булвално 3 - 4 месеца си седяха. Аз не си играя да качвам постоянно, както други потребители, нещата си седят там и, ако някой прояви интерес пише. До сега един път имах забавяне, но все пак си взеха дрехата. Относно купуването съм си поръчвала няколко неща, но вече не го правя. Имах една издънка с рокля, която нямаше нищо общо със снимката и я върнах, но платих доставката.

# 38
  • Мнения: 154
Много е важно каква е заглавната снимка. Моите наблюдения са, че колкото по добро качество и по светла, толкова повече хората де заинтересуват. Също дрехата трябва да изглежда в добро състояние, а не намачкана. Виждам че и съчетаните по някакъв начин дрехи също обират вниманието. Това са само идеи какво можем да подобри всяка от нас. Аз на месец си докарвам около 130 лв оттам при положение, че нешата ги продавам по макс 13 лв.

# 39
  • Мнения: 4 943
Супер, браво на теб!😉

# 40
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Най-важна е цената  Mr. Green Ако ще и супер снимки да има - евтинкото си е евтинко и българинът го търси. Ако може да прилича на скъпо, а да струва 5лв ще е идеално. Whistling

# 41
  • Мнения: 14 700
Да,бе!Няма как да сложа запазен UGG например за 5-10лв.Не съм продавала в нета,но се замислих за някои неща.Като чета как върви ми се отщява.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
Да,бе!Няма как да сложа запазен UGG например за 5-10лв.Не съм продавала в нета,но се замислих за някои неща.Като чета как върви ми се отщява.

Според мен пък, ако предложиш нещо качествено / марково, дори и да сложиш висока цена, ще намериш купувач рано или късно. Simple Smile Поне това говори моят опит.

# 43
  • Мнения: 154
Да,бе!Няма как да сложа запазен UGG например за 5-10лв.Не съм продавала в нета,но се замислих за някои неща.Като чета как върви ми се отщява.

Според мен пък, ако предложиш нещо качествено / марково, дори и да сложиш висока цена, ще намериш купувач рано или късно. Simple Smile Поне това говори моят опит.

Така е. Аз съм продавала чанта на Мошино за 130 лв, чисто нова, заколкото я бях купила.
Ако твоите UGG са ползвани ест и това трябва да имаш напредвид. Но се продават и по скъпи неща в Shedd

# 44
  • Мнения: 84
Имам приложението, от самото му създаване почти. Първоначално само купувах. От около година и половина, купувам и продавам активно. Тоест, буквално купувам, продавам и пак купувам  Joy май ще излезе, че съм на загуба.
Моите наблюдения са същите, като Вашите, най-важното нещо са снимките, най-добре на бял фон, аранжирани с нещо(цветя, други аксесоари), или пък на подвижна закачалка отново на светъл фон. Резолюцията е много важна. Аз качвам обяви и в олх, двете платформи просто нямат нищо общо, в олх ми пишат само за коментари на цената и други пазарлъци. Да не говорим, че с тези ограничения на "до 2 обяви в подкатегория", ще си останат само с гадните китайски онлайн магазини.
В Shedd е много важно да хванеш и сезонноста, примерно юли и август, много вървят банските, къси топове и шорти. Качвала съм горнища на бански и буквално съм ги продавала за минути.
Сега примерно имам две нови парки, но ги пазя за да ги пусна октомври да кажем, когато всеки търси изгодна връхна дреха.

# 45
  • Мнения: 338
Здравейте! Нова съм в Shedd и искам да знам как търсите по размер? Защото да преглеждам безброй рокли например, които не са моят размер ми звучи абсурдно кликане. Както и там могат ли да се качват оригинални снимки на дрехата взети от сайта на марката?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 612
#рокли #размер36 #мразмер #размерм#размерs#размерs...
И на английски #dress и т.н.

Като започнеш да пишеш думата размер и от падащото меню излизат различните варианти в размерите.

Има много обяви със снимки от сайтовете.

# 47
  • Мнения: 84
Има обяви със снимки от сайтовете на съответните марки, но в повечето случаи, потребителите(потенциални купувачи) искат на лично съобщение реални снимки, за да са сигурни в това, което ще получат(разбира се, гаранция няма).

# 48
  • Мнения: 1 398
А някой може ли да ми каже какво означава този надпис " Сигурна доставка ", който лепнаха от днес?

# 49
  • Мнения: 338
Някой случайно знае ли как да не ти излиза обявата с този надпис сигурна доставка?

# 50
  • Мнения: 154
Сигурната доставка всъщност е,
Че можеш вече чрез приложението да си подготвиш товарителницата. Като натиснеш на такъв артикул Buy Now, това излиза.
А мисля че можеш да пуснеш обява без това ако си цъкнеш на Sell, а не на Transactions.

# 51
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Здравейте!
Имате ли проблеми при отваряне на приложението?
От около месец вече не мога да роботя с него-отварям, не успява да зарежи снимките и ми изписва" За съжаление приложението не работи". След което моментално се затваря.
А преди нямах проблеми. Изпращам рипорт, но какво от това. Къде може да е проблема?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Имайте предвид, че никой не защитава правата ви при измама. Това си е ваш риск. Аз попаднах на некоректна потребителка, която поръча и в последствие отказа да си отиде за пратката. Доколкото разбирам собственици на приложението са ОЛХ (не знам колко е вярно). Няма начин некоректните потребители да бъдат отбелязани или да се направи нещо, с което да санкционират или поне обявят некоректните. От приложението просто са ок с измамниците и продължават да им дават платформа.
Има обаче черен списък на онлайн потребителите. Хубаво е, ако попаднете на такива измамници да ги записвате, а преди да пратите нещо да проверявате там.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
Веселина79, няма как това, което предлагаш, да се случи, защото реално не става въпрос за измама, в класическия смисъл на тази дума, а по-скоро за несериозност от страна на купувача. Peace

Така е във всички сайтове за безплатни обяви. Не можем да очакваме чудеса от модерацията, все пак...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Можем, можем Wink Много е просто и вече измислено в ибей и други. Просто се прави опция за оценка на продавача/купувача и така некоректните отпадат( в ибей дори свалят плофили на натрупави лоши отзиви).

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
В eBay продавач не може да остави отрицателен feedback на купувач.

Там системата е съвсем различна, плащането минава директно през платформата. Изобщо не може да става и дума за аналогия с нашенските сайтове.

# 56
  • Мнения: 1 398
Дори да изтрият профила на некоректен потребител в Shedd нищо  не му пречи да си направи нова регистрация. Ясно е, че поемаш риск, особено с новорегистрирани.  За мое щастие до сега не са ме връзвали да не си вземат пратката, но все забравям да питам, ако се случи, само в едната посока ли си поемаш разходите за връщнето. Аз веднъж съм отказвала пратка с опция преглед и тест и платих 4 лв.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Поемаш отиване и връщане.
На мен ми се случи от Базар. Бг.
Все още си стои профила на жената, която ми върза тенекия и тя си го ползва.
Грешката ми беше, че тя не оферира и аз следователно нямаше как да напиша отрицателно мнение в профила й.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 15 570
Дори да изтрият профила на некоректен потребител в Shedd нищо  не му пречи да си направи нова регистрация. Ясно е, че поемаш риск, особено с новорегистрирани.  За мое щастие до сега не са ме връзвали да не си вземат пратката, но все забравям да питам, ако се случи, само в едната посока ли си поемаш разходите за връщнето.

Ако купувачът изобщо не се появи, за да си вземе пратката, трябва да платиш доставките в 2-те посоки, за да ти я върнат. Изключение правят случаите, при които пускаш пратката до точка в същото населено място, в което си и ти. Например, от София до София. Тогава втората доставка отпада, ако се наложи пратката да се върне към офиса, от който си я подала. Peace

# 59
  • Мнения: 98
Здравейте, виждам, че темичката е стара, но не намерих по - нова с търсачката.  Embarassed Чудя се дали, когато добавям обява в Shedd, трябва да пиша цената с включена доставката или не. В приложението ми изписва да включа и доставката в цената, но виждам, че има обяви с цена по левче, което едва ли е с доставката.  Grinning

# 60
  • Мнения: X
Аз пиша само цената, а доставката обикновено купувача си я покрива.

Мен напоследък много ме дразни приложението. Изчезнаха ми описанията от всички обяви, някои се дублираха, постоянно ми свети, че имам известие, а нямам, и още куп бъгове Simple Smile Ползвам приложението през iOS и никак не ми харесват промените от последните месеци.

# 61
  • Мнения: 443
Аз пиша само цената, а доставката обикновено купувача си я покрива.

Мен напоследък много ме дразни приложението. Изчезнаха ми описанията от всички обяви, някои се дублираха, постоянно ми свети, че имам известие, а нямам, и още куп бъгове Simple Smile Ползвам приложението през iOS и никак не ми харесват промените от последните месеци.



Абсолютно подкрепям!!!

# 62
  • Мнения: X
Вече няма да има Shedd в България  Sad Вижте какъв имейл получих:


Цитат
Hey there Shedder,
Shedd was born in 2014 to make better use of the worlds possessions. Since then, hundreds of thousands of people have traded millions of underused fashion items across the globe – from Australia to Colombia, and many places in between.

However, true to the original vision we now see more opportunity in helping rehome the worlds underused possessions by focussing on the broader category and not just fashion. Due to this we have decided to close Shedd in all markets.

From 10/12/2018 you will no longer be able to list new items on shedd, but the existing items will be available to browse and message on only.

If you use Shedd in Bulgaria, you can try OLX to buy and sell not just your fashion, but absolutely anything.

Thank you for your support.

The team at Shedd x

# 63
  • Мнения: 514
Да, явно...

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 612
И аз, което е жалко, защото купувам от там и почти не влизам в магазин вече.

# 65
  • Мнения: X
И аз много купувах от там. Може би хората ще се преместят в базар, там поне няма ограничения.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 814
Странно ,аз мейл не съм получила ,а кога се очаква да ги закрият ,знее ли се ? Аз онази вечер рових последно ....но и на мен не ми харесва обновения вид....както и да е

# 67
  • Мнения: X
На 10.12 пише, че го затварят. Ще може да се браузва и да се пишат съобщения, но не и да се качват нови обяви. Поне да си бяха направили труда да преведат имейла на български...

# 68
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Аз ги получих на български и то два пъти, като втория път имаше дата 20.12.18 за край на използването му.

# 69
  • на пистата
  • Мнения: 5 857
В съобщението най-долу пишат ползвайте olx....ей всичко за пари.Според мен има някаква врътка,ще го върнат приложението,но ще е платено и то

# 70
  • Варна
  • Мнения: 10 612
И на мен ми направи впечатление, че рекламират олх, към тях да се насочим, а за базар, нито дума.
Дали един собственик стои зад всичко това?

# 71
  • на пистата
  • Мнения: 5 857
И на мен ми направи впечатление, че рекламират олх, към тях да се насочим, а за базар, нито дума.
Дали един собственик стои зад всичко това?
Миналата година ми се мерна някъде,че са една и съща компания.Определено имат нещо общо

# 72
  • на пистата
  • Мнения: 5 857
Изпълнителният директор за България на shedd и olx е един.И двете са част от OLX груп.Така,че...

# 73
  • Мнения: 338
Вие сега към кое приложение сте се насочили? Къде се местят всички? Къде продавате? Как можаха да затворят такова хубаво приложение, направо не знам какво да кажа.

# 74
  • Мнения: X
Аз гледам, че някои от по-популярните магазинчета там са оставили координати в инстаграм, някои ги намирам и в базар. Но се броят на пръстите ми. Не съм забелязала някакво "преселване" все още. Много ме е яд, аз предимно пазарувах от там, но и съм си продавала много неща. Другия вариант е да има някакви фейсбук групи, които не знаем, но пък там е супер неудобно. И защо последните месеци постоянно пускаха ъпдейти и подобрения по приложението като са мислили да го затварят... Унищожиха продавалника, а сега и това... пълна тъпотия.

Общи условия

Активация на акаунт