НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 116

  • 49 492
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 309
Благодаея за усилията за новата тема!
Дами, при започване на режима забелязва ли се някаква промяна в цикъла? Мисля, че цъфнах по-рано с около седмица (без пмс).

При мен имаше . Появи се и после, с времето стана и редовен, което за мен е новост. Аз съм с пкя де и заради това започнах, основно. И пмс нямам така брутален.

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 308
Благодаря за новата тема!
И аз така с цикъла - стана доста редовен, за пмс не знам, и е все така обилен, но като че ли не е така болезнен, по-рядко нагъвам парацетамоли.
За кафето, кафето по принцип дразни стомаха, моят мъж има сериозни киселини от кафето, а аз дълги години бях с грастрит и кафето без захар на гладно сутрин направо ме сгърчваше. Сега го пия с бадемово мляко от кутия /не знам колко е ок това/ или рядко с краве и хапвам по нещо за закуска заедно с него и съм ок.

Някой беше питал за идеи за закуска по-рано. Аз често ям салата от варено яйце /или две/ с нарязан домат, маслини, моцарела, полети с масло или объркани с лъжица сметана. Когато искам нещо топло правя сирене под капак пак с моцарела. Опитвам се уж да ограничавам млечните, но ако спра и сиренето, направо не знам какво ще ям.
Не съм се теглила скоро да не се обезкуражавам, но разлика по дрехите си все още не виждам, аз и не успявам да съм толкова стриктна колкото искам, каквото такова. Поне от тестените отвикнах отдавна и не ме блазнят вече и не ми липсват.

 

# 17
  • София
  • Мнения: 3 709
Благодаря ви! Аз съм часовник с цикъла по принцип, та леко се изненадах.
55,4 кг. днес! Почти 4 кила за почти месец (първата седмица беше по-скоро протеинова, отколкото ВМ). Доволно! Довечера като пристигне колелото и като му почна едни ми ти въртели! Сега последните кила ще са най-трудни, но няма отказване!
За обяд запекох броколи, гъби и синьо сирене с 30% сметана и едно яйце. Стана малеей!

# 18
  • Мнения: X
И от мен     bouquet   за темата, Kameloth !  

Ако не закусвам яйца, често закуската е някаква част от предишната вечеря-месо, дроб, наденичка, или кашкавал на тиган.Купуваме един домашен, от производители, който на тиган не се разтича, а само се запича прекрасно....    Laughing  Толкова е вкусен, че ако не си наложа, най-вероятно мога да омахам наведнъж поне половин кг......Затова и не взимаме всяка седмица.    Mr. Green
Сега пека свински дроб за обяд и вечеря.
Утре кюфтенца.Повечко, че ще ми трябват и за път.


# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На мен ми подрани с около седмица миналия месец. Случвало ми се е да закъснява и това ме изненада. Но пък нямах никакъв ПМС. Ще видим този месец как ще е.
Купих си книгата ,,Новата диета Аткинс", нямам търпение малкия да заспи и да я започвам.

4 кила за месец? Боооже, аз толкова за три месеца свалих. Последната седмица съм качила един даже, ама здраве да е.

Blackisback, една вратна имаш от мен!
Айнщайн, трябва да изтриеш съществуващата версия на фитнеспала и да инсталираш изтеглената, при мен така се получи.

Благодаря за новата тема!

Последна редакция: пт, 04 авг 2017, 13:10 от tanya_79

# 20
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Първоначално и аз имах леко скъсяване на цикъла. Сега се върна към предишната продължителност. Не го усещам как идва - само по календара се ориентирам.

# 21
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И аз да следя тук, благодаря за новата тема. 😃 И стиснати палчета за бубанка и дъщеря й, дано се повлияе положително.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 737
На мен ми подрани с около седмица миналия месец. Случвало ми се е да закъснява и това ме изненада. Но пък нямах никакъв ПМС. Ще видим този месец как ще е.
Купих си книгата ,,Новата диета Аткинс", нямам търпение малкия да заспи и да я започвам.

4 кила за месец? Боооже, аз толкова за три месеца свалих. Последната седмица съм качила един даже, ама здраве да е.

Blackisback, една вратна имаш от мен!
Айнщайн, трябва да изтриеш съществуващата версия на фитнеспала и да инсталираш изтеглената, при мен така се получи.

Благодаря за новата тема!

Благодаря! Получи се

# 23
  • Мнения: 39 383
Краси, никога не съм пекла дроб. Може ли да споделиш рецепта!

# 24
  • Мнения: X
Краси, никога не съм пекла дроб. Може ли да споделиш рецепта!
Нямам конкретна.    Simple Smile
Нарязан на парчета, в намаслена тава, подправки на вкус-аз слагам черен пипер, кимион, кориандър, куркума, слагам няколко парчета масло и отгоре и пека на фурна.
Понякога добавям 2-3 с л доматено пюре, като го разреждам и с толкова вода.Така първо се задушава малко, после пак се пече до оставане на мазнина.
Соля, като извадя от фурната.
Ако сложа доматено пюре, сол не добавям, то си е солено.

# 25
  • Мнения: 39 383
Мерси. Ще го пробвам!

# 26
  • Мнения: 5 062
Да, извинявам се. Първо деинсталирате наличния апп Simple Smile

# 27
  • Мнения: 283
Здравейте и от мен. Все още чета за НВ-ВМХ, на път съм и аз да започна този вид хранене. Ще се постарая да изчета и тук информацията, а ако мога и темите назад.

# 28
  • Мнения: 35 968
Бубанка,в ДМ продължават ли промоциите или бяха до сряда? bouquet

да, все още има промоция, аз днес взех още 2 бурканчета бадемов мус /много ми е вкусен/, но бадемово брашно не намерих и в други дм магазини
за това пък видях кокосова захар  Crazy

за девойката - благодаря на всички!  bouquet
на нея също й стана вкусно да хапва мазничко - маскарпоне, сметана и хоум мейд шоколад с малко стевия ...
дано удържи по-дълго на режима - проблем е, когато излезе вън с другите деца

нежеланието си да ям мазно месо /ям бяло пилешко и сухо свинско/ компенсирам с много кокосово, какаово и обикновено масло
без се да ограничавам /често пъти се чувствам и преяла, не успявам да хвана добре момента, в който се нахранвам и го прескачам/ съм свалила още 1/2 кг., не очаквах
цикълът ми се колебае между 24 и 28 дни, отдавам го на дъртозата  Laughing
за статистиката - 170 см., 42 г., 61 кг. като до преди 2.5 месеца бях 71 кг., но правих и 2-3 седмици японско чудо без въглехидратните неща в него

# 29
  • Мнения: 39 383
Бубанка, ми че ти си екстра, бре! Още ли ще отслабваш или просто подобряваш качеството на живот?

Общи условия

Активация на акаунт