Всякакви въпроси относно съдомиялните - 20

  • 75 971
  • 727
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
уплътнение за вратата на Беко DIS 5831.
Каталожен номер по:
- Беко 1749190200
http://www.tetshop.bg/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BD … 8/BEKO/1749190200
- WHIRLPOOL, 481246668881
- Indesit C00330951
- Bauknecht 854830701000
-....   
ПП търся го някъде налично
Проблемът с теча може да е от перката(пукнатина) 6.00лв, а не от уплътнението!
Имахме такъв случай със на съфорумка съдомиялната.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 29 дек 2017, 21:47 от Анонимен

# 301
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
Много благодаря PAV, дано да намеря, но ще погледна и перката за всеки случай, защото започва да капе от дясната панта, като завърти перката, но не във всички случаи.

# 302
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
Май намерих виновника.


Сега ще търся долна перка.

PAV1, наистина много ти благодаря! Страхотна си, но ти си го знаеш! bouquet

# 303
  • Мнения: X
Май намерих виновника.
Скрит текст:
Да, от там е проблема.
Сега ще търся долна перка.
Заповядай:
http://servicebg.net/shop/index.php?id_product=1490&controller=product
Ето при съфорумката след сменени уплътнения имаше теч, като проблема бе от перката (пост# 542) :
http://www.bg-mamma.com/?topic=958946.540

Последна редакция: пт, 29 дек 2017, 22:49 от Анонимен

# 304
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
Още веднъж благодаря!

Весела и щастлива Нова Година ти желая!

# 305
  • Мнения: X
Сърдечно благодаря за пожеланията!  bouquet

# 306
  • Мнения: 2
Проверете  настройките на солта. Възможно е също да не е затворена добре капачката на солта или нещо да е спукано. Това, което пишете, според мен се дължи на прекалено много сол.
Здр. най-вероятно е било от солта това побеляване.Но защо толкова бързо свърши при положение,че преди 20 дни я заредих.А кошници някъде продават ли като резервни части?

# 307
  • Мнения: 5 593
Проверете  настройките на солта. Възможно е също да не е затворена добре капачката на солта или нещо да е спукано. Това, което пишете, според мен се дължи на прекалено много сол.
Здр. най-вероятно е било от солта това побеляване.Но защо толкова бързо свърши при положение,че преди 20 дни я заредих.А кошници някъде продават ли като резервни части?

Има, но са към 450 лв двете.  За още малко пари ще си вземе човек нова машина направо.

# 308
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
Проверете  настройките на солта. Възможно е също да не е затворена добре капачката на солта или нещо да е спукано. Това, което пишете, според мен се дължи на прекалено много сол.
Здр. най-вероятно е било от солта това побеляване.Но защо толкова бързо свърши при положение,че преди 20 дни я заредих.А кошници някъде продават ли като резервни части?


За кошници не зная, но ако е така, какво е писала Кати, май не си струва.
Относно солта, не пишете , какво сте установили. Едва ли е от настройките щом е свършила за 20 дни. Мисля си, че дори на максимална степен да е настроена, пак би издължала поне 1,5 - 2 месеца.  Ако  капачката на отделението за сол е добре затворена и не виждате никакви пукнатини и продължава да харчи много сол, най-добре да извикате техник.

# 309
  • Мнения: 2 295
Моята миялна ми я инсталираха на 16 октомври. 45см за вграждане е.
Сипах сол на Сомат, остана ми малко в кутията, значи около 1килограм и 300-400гр да е поела.
И до 9 декември, издържа с тази сол.
Като се пада по горе долу веднъж на ден да я пускам. На 3 степен ми е солта.
Сложих останалото количество и успя да измие веднъж и пак светна индикатора за сол.

# 310
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
На моята машина /също 45 см./, като и заредя сол /поема около 1,6 кг./, изкарва около 3 месеца. Пуска се, почти всеки ден.  Настроена е на 4 от 6 степени.  Винаги, след като заредя сол, си купувам нова кутия, за да си имам. Ползвам сол на Лидл, едра е , доволна съм.

# 311
  • Мнения: 3
Здравейте,

Тъй като си избираме съдомиялна, но на сайта на Бош http://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/free-standing-d … s-with-60cm-width не мога да се ориентирам как са обозначили екстрата за автоматично отваряне на вратата в края на програмата. Например за някои модели има описано "Servo-заключване", но това по-скоро е защита за отваряне на уреда от деца.
Някой може ли да помогне за какво да гледаме?

# 312
  • Мнения: X
Сложих останалото количество и успя да измие веднъж и пак светна индикатора за сол.

# 313
  • Мнения: X
Здравейте,

Тъй като си избираме съдомиялна, но на сайта на Бош http://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/free-standing-d … s-with-60cm-width не мога да се ориентирам как са обозначили екстрата за автоматично отваряне на вратата в края на програмата. Например за някои модели има описано "Servo-заключване", но това по-скоро е защита за отваряне на уреда от деца.
Някой може ли да помогне за какво да гледаме?
На 95% съм сигурна че съдомиялните на Бош нямат отваряне на вратата след измиване. Там изсушаването е на друг принцип което всъщност е по-добро. Изсушаването чрез проветрение е най-евтиното решение, най-нискоефективно е , изпуска излишно влага в помещението и т.нат.

# 314
  • Мнения: 2 295
Сложих останалото количество и успя да измие веднъж и пак светна индикатора за сол.

Ами моята машина не успя и 1,5кг да побере сол. Водата излизаше и накрая вече и солта взе да излиза навън, бърках и с лъжица.
Като светна индикатора нямах купена нова кутия сол, така че сложих останалото ми от първата ...успя да измие вечерта и на другия ден, имаше нужда от зареждане. Тогава вече си купих нова кутия сол.
А индикатора ми за сол или гланц веднага реагира. Смисъл на изкл дисплей слагам, като пусна дисплея след зареждането, не светят индикаторите. Без дори да пускам цикъл на миене.

Общи условия

Активация на акаунт