РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 576
  • 467
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 312
sillsav, от тестото станаха 2 големи тави пица (от тези дето са към фурната). Едната я пекох вчера на обяд и я изядохме 3 души, а на вечеря и другата тава - тогава бяхме 4-ма. Като си помисля трима души да изядат голяма тава изглежда като за рекордите на Гинес, но тестото е тънко, така, че не сме преяли.
Дозата с 500 грама брашно ще ти стигне. Пицата се изпече в загрята на max. фурна точно за 10 мин и е по-вкусна топла-топла.

И една тънкост - тестото май обича олио. Понеже е доста меко (точните пропорции) като го меся с ръце и повечето тесто ми остава по ръцете. Като си намажеш ръцете с олио и тестото вече спира да лепне и се оформя на топка.

# 346
  • Мнения: 1 352
днес ще имам гости и ще я правя тази пица, само се чудя дали това тесто ще стигне за направата на пица за 4 души newsm78 или двойна доза да замеся?

4 пици е абсурд да станат при тези пропорции, освен ако тавите не са ти много малки. По-добре направи двойна доза, да не оставиш гостите гладни Peace.

# 347
  • Мнения: 1 352
Сега виждам, че са 4 души, а не 4 пици Blush.

# 348
  • София
  • Мнения: 1 163
благодаря  за отговорите Hug

 а вчера да се похваля правих индийска салата,ходихме на индийски ресторант и много ми хареса, и нали пише какво съдържа, та взех че я направих
  цедено кисело мляко, нарязани на много ситно краставица, лук и домат/ аз не сложих домат, а морков и стана супер/. Използвах чопъра, за да са наситно нарязани, само дето краставицата пуска много вода и поизцедих за да не се разводни салатата/ не ми се занимаваше на толкова ситно да я режа/. Сол и млян кимион, така че да му се усеща вкуса в салатата.

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Още един глас за тестото за пица  Peace

# 350
  • Мнения: 2 199
благодаря  за отговорите Hug

 а вчера да се похваля правих индийска салата,ходихме на индийски ресторант и много ми хареса, и нали пише какво съдържа, та взех че я направих
  цедено кисело мляко, нарязани на много ситно краставица, лук и домат/ аз не сложих домат, а морков и стана супер/. Използвах чопъра, за да са наситно нарязани, само дето краставицата пуска много вода и поизцедих за да не се разводни салатата/ не ми се занимаваше на толкова ситно да я режа/. Сол и млян кимион, така че да му се усеща вкуса в салатата.

 Peace много известна раита  Crazy

# 351
  • София
  • Мнения: 1 163
пицата стана супер Hug, направих и сос от кис.мляко, майонеза, горчица, кетчуп и чесън на прах и стана невероятна.

# 352
  • Мнения: 794
Принцески с кашкавал и кайма.

Не е ресторантско, но сега съм на вълна принцеси...

Кашкавала се нарязва на малки кубченца и се омесва с каймата.
По този начин при печенето се получават малки "области" с кашкавал в самата кайма.
Подправяте на вкус с чубрица и т.н.

 Simple Smile

# 353
  • Мнения: 162
   НИкой не пише за чесновото сосче на "Верди". Не ми се получава. Дайте ми идея. Аз смесвам кисело мляко, чесън, майонеза, но не е същото.

# 354
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Пицата на "Верди" е велика.Стана страхотна.

   НИкой не пише за чесновото сосче на "Верди". Не ми се получава. Дайте ми идея. Аз смесвам кисело мляко, чесън, майонеза, но не е същото.
И аз искам да питам същото Praynig Peace

# 355
  • София
  • Мнения: 541
Аз пък искам да питам за една тортичка - стара френска селска торта. С цедено кисело мляко и страхотен вкус. 
Дали някой я знае? chef

# 356
  • Мнения: 7 430
Утре ще я правя тази прословута пица. Надявам се тестото да стигне за 10 човека ...как мислите?

Зависи колко си похапват Mr. Green

labrex, мерси - ще погледна Wink

# 357
Момичета, често /най-вече събота/ следя кулинарните предавания на Антони Томпсън по Zone Club /ако го имате този ТВ канал/. Самият той предлага много бързи и общо взето лесни рецепти. Погледнах в сайта им, но от месец им висят едни и същи рецепти, явно не си дават много труд да си го обновяват, но иначе предаването е first - той си пада и майтапчия. За тези, които не разбират английски- доста често е със субтитри. Често кани прочути гости- ресторантьори- един от друг по-прочути - водещи на кулинарни предавания по ББС,собственици на ресторанти /както и самия водещ/. Почти редовен гост му е Мери Бери. Тя често предлага сладкиши, но веднъж предложи и изпълни едно страхотно предястие с пушена сьомга. Записах си рецептата и ви я предлагам - за по-специални случаи, когато чакате гости. А иначе става страшно лесно.
Записала съм рецептата по този начин:

ОРДЬОВЪР СЪС СЬОМГА /чуден вид/
Продукти:
Тънки листа пушена сьомга
Крема сирене
4-5 с.л. майонеза
копър или магданоз
краставичка нарязана на ситно
Приготовление:
Облепваме чашка с фолио за свежо съхранение. Върху него облепваме по стените и дъното с листове сьомга. Вътре се пълни със сместа от крема сирене, майонеза, копъра, лим.сок, краставицата и наситно нарязани няколко парчета сьомга.
Слагаме за 15 мин. Във фризера. Изваждаме чашките  и обръщаме на чиния. Украса – пресен копър или магданоз

# 358
  • Мнения: 4 202
Облепваме чашка с фолио за свежо съхранение. Върху него облепваме по стените и дъното с листове сьомга. Вътре се пълни със сместа ...


Въобще не мога да си го представя как става  Embarassed

# 359
  • Мнения: 1 352
Някой да каже от тестото за пици какво друго може да се прави. Мекици разбрах,  че не стават.

Общи условия

Активация на акаунт