УСМИХНИ СЕ С МЕН!

  • 135 604
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 080
ZA KRASOTINKA  DA TAKA E V ISPANIA SOCIALNATA POLITIKA E MNOGO PO DOBRA OT BG. MAIKA SAM NA 2 DECA SLAVA NA BOGA JIVI I ZDRAVI DA6TERIA MI E NA 7 GODINI I HODI NA U4ILI6TE DARGAVNO NA MESEC HRANATA I STRUVA 80 EVRO .DARJAVATA MI PLA6TA 80%OT SUMATA OSTANALOTO PLA6TAM AZ .SINAT MI E NA 2GOD. IPOLOVINA I E V 4ASTNA DETSKA GRADINA PONEJE TUK DARJAVNITE SA MALKO I TRIABVA DA SI KASMETLIA ZA DA TE PRIEMAT .NA MESEC PLA6TAM ZA OBIAD I SLEDOBEDNA ZAKUSKA 300EVRO .DARJAVATA MI POEMA OTNOVO 80% OT SUMATA .I TIVA NE E VSI4KO IMA O6TE MNOGO NE6TA ZA KOITO PAK DARGAVATA TI PLA6TA A DA NE GOVORIM ZA BOLNITE DECA TUK TE NE SE 4UVSTVAT BOLNI I OTHVARLENI OT SVETA (IZVENI ME ZA IZRAZA)

# 1 081
ZA KRASOTINKA NADIABAM SE BALGARIA SKORO VREME DA SE OPRAVI ZA DA MOJEM I NIE KOITO SME PO 4UJBINA DA SE VARNEM I DA JIVEEM NORMALNO ZA6TOTO MISLIA 4E VSEKI KOITO E V 4UJBINA ME4TAE EDIN DEN DA SE ZAVARNE V BG. PRI BLIZKITE SI I DA JIVEE 6TASTLIVO .STISKAM VI PALCI I SAM S VAS NE SE PREDAVAITE SAMO NAPRED!NALI ZNAE6 VSI4KO SE VRA6TA NA TOZI SVIAT RANO ILI KASNO PO EDIN ILI DRUG NA4IN

# 1 082
  • Мнения: 135
Силно се надявам скоро и при нас да се променят нещата.Надеждата умира последна.Така,че ще продължаваме да се борим за здравето на децата ни,защото те са бъдещето на България. Hug

# 1 083
  • София
  • Мнения: 1 333
ВАЖНО

Преди малко ми се обадиха от Народното събрание във връзка с връчените от нас Предложения и Искания на работната среща на 17.01.09.

Господин Пирински ги е връчил на различните комисии и сега Комисията за въпросите на Децата, Младежта и спорта ни кани на среща.
Срещата е на 05.02.09 от 14.30ч. в сградата на Народното събрание (бившия Партиен дом-входа от към Дондуков).
Знаем че е много трудно да пътуват толкова често представители от цялата страна - страшно активни са майките от Добрич, за което направо им се прекланям- толкова са бойни и силни и смели и оправни  Hug Hug Hug
Затова предложението ни е да бъдем този път майки от София и да водим децата си с  нас. Което ще бъде огромен шанс Комисията която отговаря за децата на България да се срешне лице в лице с тях и да каже конкретно какво може да направи за по-добрият техен живот и бъдеще.

Моля Ви помислете и ми пишете кой може да дойде .... сам или с дете , както му е удобно.... важно е да сме там и да си кажем какво искаме...
Ето най-после се чу гласа ни след дългите протести навън, на студа .... има възможност тези на върха да се срешнат с народа и да си заработят наистина заплатките и да защитят избирателите си ...
Елате и кажете исканията си, говорете директно с тези от които зависим ние и децата ни.

МОже да ми пишете тук в темата, на лични, да ми пишете на email: nandy@mail.bg SKYPE: nandy_sunny или да ми се обадите по тел (след като съм ви го дала на лични)....

# 1 084
  • Мнения: 167
Привеееееееееееет! От Агенцията за социално подпомагане веднага са се обадили в Добрич и са задействали една от майките ни да бъде включена в програмата ЛА.  Очаквам и за останалите да се получи. Смело напред, майки-героини, явно трябва да ревем #2gunfire #2gunfire #2gunfire, че да ни накърмят Joy Joy Joy

# 1 085
  • Мнения: 167
nandy ние от Добрич пак сме с вас-намерихме транспорт, пиши ни в списъка. Обаче имаме нужда на тази среща да дойдат и депутати от комисията по здравеопазване. Можеш ли да го уредиш? В здравеопазването са ни големите дефицити и едва ли ще имаме възможност пак да се влачим до София за евентуална среща на "здравно ниво"! То възможност ще се намери, но направо каталясахме от път и харчене на пари и си побъркахме децата и бабите им  #Crazy
Аз ще помоля да дойдат депупатките чиито визитки имам, които бяха на срещата с Адемов. Днес нашата рехабилитаторка ми каза, че идеята ни за рехабилитатори в масовите у-ща е чудесна-те ще работят с децата с гръбначни изкривявания и наднормено тегло, както е било по комунистическо време.

# 1 086
  • София
  • Мнения: 1 333
Красотинка, Уникални сте просто  Hug Hug Hug
аз направо нямам думи  Embarassed да ви кажа колко се радвам

Незнам дали ще мога да направя нещо по въпроса за депутати от тази комисия, но ще опитам .... утре ще се обадя на дамата, която ни покани на среща и ще я питам дали тя може да покани такива експерти и депутати. А всъщност той Адемов си е председател н атая Комисия и би трябвало той сам да инициир атакава среща, защо го прави НЕЗНАМ
А ти верно звънни на тези с които се видяхме в Народното събрание и им кажи къде и кога ще бъдем, та да дойдат и те ако има такава възможност (изобщо не съм наясно с реда, етикета,  за организация на такива срещи) със сигурност те ще могат да си издействат покана.... ако им се идва де .... щото определено тези двенките дето бяха в НС направо не им се работеше ... и си казаха че всичко му е ОК на МЗдравеопазването и няма никакви проблеми  #2gunfire

Много се радвам за мъничкия УСПЕХ, който е постигнат от срещата ни вчера ..... дано така се решат проблемите на всички нас  Praynig
И в Златица са звъняли и са извикали Директорката на Социалните тук в София.... само на мен още никой не ми е звънял  newsm78 що ли ???? 
не могат на местно ниво да се разберат ли ?? ама то в София всичко е по-трудно

# 1 087
  • Мнения: 838

Много се радвам за мъничкия УСПЕХ, който е постигнат от срещата ни вчера ..... дано така се решат проблемите на всички нас  Praynig
И в Златица са звъняли и са извикали Директорката на Социалните тук в София.... само на мен още никой не ми е звънял  newsm78 що ли ???? 
не могат на местно ниво да се разберат ли ?? ама то в София всичко е по-трудно

[/quote]
Е как защо ,Нанди,че той вашия и нашия район с тия задръствания как да ги проверят Joy

# 1 088
  • Мнения: 396
Много горещо желая успех!
Викайте" силно , за да ви чуят!

# 1 089
  • Мнения: 3 835
Краси, говорих с Pogar и с Нанди за двете срещи, в четвъртък и петък.  Исках да се ориентирам коя каква е, и каква ще е важността й.
В четвъртък е с Комисията по въпросите на младежта и спорта, в петък е работна среща м/у представители от МТСП, на която ще се разисква програмата ЛА, искат нашето мнение за проблемите с нея, като потребители, ползватели. Ще се обсъжда пак диференцирания минимален доход (ДМД), и доколкото разбрах все проблеми от този характер. На мен ми се вижда доста важна тази среща, по повод спряганите проблеми на нея. За срещата в четвъртък, говорихме с Нанди, не сме много сигурни как могат да въздействат и помогнат Комисията по младежта и спорта по отношение на нашите искания, те имат и финансите и възможностите, да създадат програми, за безплатно ползване рехабилитационни услуги от ДУ, например плуване или други комплексни услуги по общини, детски центрове, училища и т.н.. Та преценете на коя среща е по-важно да дойдете, понеже аз не разбрах за кой ден се стягате. Heart Eyes  bouquet Пишете като прецените. Hug

# 1 090
  • Мнения: 186
nandy, поздравления!

Ами то не останало време до срещата...

Ето и комисията ви очаква:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=165&id=3711
Цитат
40-то Народно събрание
Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта
четвъртък, 5 февруари 2009, 14:30, пл. "Княз Александър I" №1, зала 456


Дневен ред:
1. Обсъждане на предложения на организациите на жените-майки, внесени при проведената среща в НС на 27.01.2009г. и постъпили на 30.01.2009г. в конкретизирана форма в КВДМС

2. Други

Аз съм толкова не във час, но не ми обръщайте внимание, ако идеите ми са глупави. Мисля си, че е хубаво днес утре:

1. Да се погледнат кои са 15-те членове на комисията http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … =show&gid=165

2. Да се прегледа поне последната им стенограма от 17.01.2007/8(?) http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … id=165&id=863 , която ме подсеща:
2.1 не си ходят на заседанията, има 3 гласувания на този ден със съответно гласували 9, 7 и пак 9 члена от общо 15. Човек винаги може да вмъкне забележката, колко жалко "че останалите са възпрепятствани"
2.2  от стенограмата "На членовете на комисията са предоставени предварително материалите за заседанието" - ние (и аз се пиша от вас майчета) имаме ли печатни материали в поне 15 екземпляра (за комисията и за медиите, ако има такива)- Предложенията дето са повод за тази среща; Кратък вариант на същите с по-големички букви; Малко статистика с опростени и ярки графики...

3. Информация за медиите отнапред, а и след срещата.


Ако мога да помогна с нещо през интернет - раздавайте задачи!

# 1 091
  • Мнения: 838
nandy, поздравления!

Ами то не останало време до срещата...

Ето и комисията ви очаква:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=165&id=3711
Цитат
40-то Народно събрание
Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта
четвъртък, 5 февруари 2009, 14:30, пл. "Княз Александър I" №1, зала 456


Дневен ред:
1. Обсъждане на предложения на организациите на жените-майки, внесени при проведената среща в НС на 27.01.2009г. и постъпили на 30.01.2009г. в конкретизирана форма в КВДМС

2. Други

Аз съм толкова не във час, но не ми обръщайте внимание, ако идеите ми са глупави. Мисля си, че е хубаво днес утре:

1. Да се погледнат кои са 15-те членове на комисията http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … =show&gid=165

2. Да се прегледа поне последната им стенограма от 17.01.2007/8(?) http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … id=165&id=863 , която ме подсеща:
2.1 не си ходят на заседанията, има 3 гласувания на този ден със съответно гласували 9, 7 и пак 9 члена от общо 15. Човек винаги може да вмъкне забележката, колко жалко "че останалите са възпрепятствани"
2.2  от стенограмата "На членовете на комисията са предоставени предварително материалите за заседанието" - ние (и аз се пиша от вас майчета) имаме ли печатни материали в поне 15 екземпляра (за комисията и за медиите, ако има такива)- Предложенията дето са повод за тази среща; Кратък вариант на същите с по-големички букви; Малко статистика с опростени и ярки графики...

3. Информация за медиите отнапред, а и след срещата.


Ако мога да помогна с нещо през интернет - раздавайте задачи!
Добре дошла Hug  bouquet
Приемаме всякаква помощ от всеки,кой с каквото и колко може. Hug  bouquet

# 1 092
# 1 093
  • Мнения: 3 835
................Ако мога да помогна с нещо през интернет - раздавайте задачи!

Ти си злато!  bouquet

Аз вече започвам да щракам като какви задачи би могла ти да ни раздадеш, много ми хареса организацията, както я предлагаш. Конкретните искания и предложения ги имаме, Pogar, моля те прати ги. Може би най-важните от тях да отделим отделно с големи букви. В 15 екземпляра, няма проблем, ще ги отпечатам. Отделно и петицията не е зле да отпечатаме пак в 15 копия, но на мен ще ми издъхне тонера, ще видим. Аз си мисля тая петиция вече като я раздаваме да искам номер, на който после да се обадя и да ми дадат вх. номер, аз на кой ли не я раздадох вече, какъв в смисъла да ходя да я внасям тия дни пак до същите. Tired
Графики, тук не знам какви трябва да са те, статистики, трябва да ги изровим в нета.
За медиите, да, не е никак зле да имаме отработен вариант. newsm78

# 1 094
  • Мнения: 215
Момиета ако е възможно помислете и изкайте промяна за семейства като моето и на това семейство с двама члена с увреждане .Можеби изкам много но ако не се каже сега пак ще се стопим с трагедийте в маглата
Нека повече софийски майки да се включат !

Публикации: 44


МОИТЕ ДЕЦА СА ВСИЧКО ЗА МЕН

Местожителство:
ГАБРОВО


  Re: личен асистент
« #112 Понеделник, 26 Януари 2009, 11:38 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Здравей те  аз все чета и чета и се не пиша ама сега ще ви кажа и моята версия благодарение на ajeliya за което и благодаря много  и аз си подадох всички излишни според мен документи и със молба да ми ги разгледат по изключение тъй като съм изтървала срока.
Не знам дали ще ме одобрят но това което най много ме смути е че АКО стана Л.А ще е само на едното дете( имам близнаци и двамата със 100%+ придружител)
защото не може да ми дават пари за две деца а само за едното но когато подадох само за едното ми казах да пиша и двете после разбрах защо.
ЗАЩОТО  така не мога да назнача друг човек за другото дете
дано сте ме разбрали какво искам да кажа.Но въпреки това съм поне малко доволна ако ме одобрят защото в интерес на истината се помъчих да работя но за 18 дена ме уволниха(ИЗЛЯЗОХ В БОЛНИЧНИ)
Стискай те палци да мине всичко добре че иначе лошо.
 
 Информирай модератор   
_____________________________________ 

Общи условия

Активация на акаунт