Отговори
  • Мнения: 42
Октомврийчето  първата си Kоледа посреща, радостта на мама и на татко се във въздуха усеща!







ИМАМЕ СИ

59 ПРИНЦA          и      54 ПРИНЦЕСКИ

               
ТОВА СА НАШИТЕ КРАСИВИ СЛЪНЦА



ИМЕНА, РАЗМЕРИ, ДАТИ:




ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ



Полезни линкове към здравни и бебешки сайтове
Справка за лекарства по време на кърмене
Указания за съхранение на кърма
Хранене от шише с изцедена кърма
Здраве и имунизации
ПЛАН ЗА ХРАНЕНЕ И ЗАХРАНВАНЕ ОТ 0 ДО 36 МЕСЕЦА
Детски сайт
Популярни Детски Песни и Стихотворения
Инфакол
Да   излекуваме коликите
Специалисти - бебе
Масаж за бебчета
Какво ли не!
Моето дете
НАРЪЧНИК ЗА  ПЪРВА ПОМОЩ
Нормални и притеснителни изхождания при кърменото бебе - със снимки!

ПОЛЕЗНО ЗА МАЙКАТА

НОИ, обезщетения, помощи

ЗА БЕБЕТАТА:

Информация за захранването:

ОНЛАЙН МАГАЗИНИ ЗА БЕБЕШОЦИ (И МАМИ)




За Потребителско име и Парола пишете ЛС на *Pukanka*, mimisofia или на мамата, пуснала темата

Предишните ни теми:
1, 2, 3, 4, 4.1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,
62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76,77,78
,
Мами вестителки:

От София:
gery_roz (Гери) - 0899 103 695

Severinka (Северина) - 0886 779 775
ina.gg (Ина) - 0886 153 562
mimisofia (Мария) - 0878 278 005

От Варна:
*Pukanka* (Вероника) - 0887 334 862
shikimiki (Мария) - 0889 098 244
Cappucino (Невена) - 0898 725 473

 НАШИТЕ РЕКОРДИ  
Най–нетърпеливо бебе 
Калоян на мама polina7979
Най–мързеливо бебе
Ева на мама shikimiki
Родени на термин бебета
Александър - 3400 гр., 52 см. - мама victorychild
Радостин - 3200 гр., 51 см. - Cappucino
Кристиан - 4400 гр., 57 см. - vanche_mamche
Ева - 3200 гр.,... - EkaterinaM
Магдалена - 3466 гр., 53 см. - Gale
Кристиана - 3360 гр., 51 см. - pokjei
Денислав - 3550 гр., 51 см. - sisilia
Най–дебело бебе
Силвена - 4680 гр., 53 см. - Lora_mum
Кристиан - 4400 гр., 57см. - vanche_mamche
Най-финно бебе
Калоян - 2100 гр., 48 см. - polina7979
Най–дълго бебе
Кристиан - 4400 гр., 57 см. - vanche_mamche
Андреа - 4100 гр., 56 см. - SISANKA
Най–късо бебе
Александър - 2400 гр., 46 см. – ssissi
Михаела - 2620 гр., 46 см. - mylili
Борис - 2700 гр., 46 см. - MIMOZINQ
Най–дългокосо бебе
Очаквам предложения  и повече снимки  Mr. Green
Най–много бебета са се родили на 25 септември и 2 октомврипо 6 бебета
Най-чаровно бебе
ТУК ЖУРИТО ЕДИНОДУШНО РЕШИ, ЧЕ ПОБЕДИТЕЛИТЕ СА 113
ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:


1. ОКТОМВРИЙЧЕТО все гладно зее, зимата ще се говее. - предложението е на feel_u
2. ОКТОМВРИЙЧЕ във кошарка жално плаче, мама дава против колики илачи - предложението е на feel_u
3. Зимно слънце грее, а ОКТОМВРИЙЧЕ в шезлонг се люлее - предложението е на shivani
4. Коледа чука на вратата и Октомврийчето гледа в захлас елхата! - предложението е на Elichka_mama
5. Октомврийче пред елхата чака дядо Коледа с торбата - предложението е на Мама на Христина
6. Октомврийче сменя отеснели дрешки, мама му се радва и му прави смешки - предложението е на mimozinq
7. Дядо Коледа донася подаръци в торбата, Октомврийче смее се и дърпа му брадата - предложението е на mimozinq
8. Коледна звездичка свети във нощта, спят блажени ОКТОМВРИйските деца! - предложението е на MIMOZINQ


Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 23:40 от shikimiki

# 1
  • Мнения: 104
Ей, да се бях старала, нямаше да съм първа  Crazy

mini_minimoi по принцип киселините са рефлукс-връщанетто на мляко нагоре по хранопровода и по принцип е свързано стова, че бебетата са с недоразвита хранителна с-ма.Дано да го обяснявам правилно  Rolling Eyes но мисля, че не е добре да го мажеш със сода, все ще погълне малко, а даже за възрастните вече е доказано, че содата не действа добре на стомаха.Дактарина си е добре или друго подобно, доколкото знам трябва да се лекуват и зърната на гърдите. Hug

# 2
# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ей, да се бях старала, нямаше да съм първа  Crazy

mini_minimoi по принцип киселините са рефлукс-връщанетто на мляко нагоре по хранопровода и по принцип е свързано стова, че бебетата са с недоразвита хранителна с-ма.Дано да го обяснявам правилно  Rolling Eyes но мисля, че не е добре да го мажеш със сода, все ще погълне малко, а даже за възрастните вече е доказано, че содата не действа добре на стомаха.Дактарина си е добре или друго подобно, доколкото знам трябва да се лекуват и зърната на гърдите. Hug

И аз щях да напиша същото. Само ще добавя че всяко  бебе си има малко или много проявен рефлукс. Нормално в стомаха средата е кисела и когато се върне по хранопровода заради недоразвитата още храносмилателна система, предизвиква така наречените киселини. И моя има нещо подобно защото връща стомашен сок с физиономия сякаш съм му дала лимон, но не му отдавам значение засега,защото се случва един два пъти дневно.Ако зачести ще взема мерки. Обикновенно на бебетата изписват Мотилиум. Като почнат да сядат ще мине.

# 4
  • Мнения: 0
Ей, да се бях старала, нямаше да съм първа  Crazy

mini_minimoi по принцип киселините са рефлукс-връщанетто на мляко нагоре по хранопровода и по принцип е свързано стова, че бебетата са с недоразвита хранителна с-ма.Дано да го обяснявам правилно  Rolling Eyes но мисля, че не е добре да го мажеш със сода, все ще погълне малко, а даже за възрастните вече е доказано, че содата не действа добре на стомаха.Дактарина си е добре или друго подобно, доколкото знам трябва да се лекуват и зърната на гърдите. Hug

За зърната знам и аз, че трябва да се лекуват ама нашия доктор ми каза с гармастан да си мажа гърдите Sick, което според мен няма нищо общо с млечницата  Thinking. За рефлукса знам какво е, но просто той досега никога не е връщал храна, освен 2-3 пъти когато е бил много гладен и се налапал за 5-минути и после като го сложа да се уригне връща малко мляко. Но така да се мръщи на биберона и да не ще да суче също, незнам... Ще изчакам още ден-два и ще ходим пак при докито май.

# 5
  • Мнения: 678
mini_minimoiр ако искаш прочети тези два линка. Може би ще намериш отговор на въпросите си
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
Ванче честита племенница с прекрасно име   bouquet

# 6
  • Мнения: 0
Ей, да се бях старала, нямаше да съм първа  Crazy

mini_minimoi по принцип киселините са рефлукс-връщанетто на мляко нагоре по хранопровода и по принцип е свързано стова, че бебетата са с недоразвита хранителна с-ма.Дано да го обяснявам правилно  Rolling Eyes но мисля, че не е добре да го мажеш със сода, все ще погълне малко, а даже за възрастните вече е доказано, че содата не действа добре на стомаха.Дактарина си е добре или друго подобно, доколкото знам трябва да се лекуват и зърната на гърдите. Hug

И аз щях да напиша същото. Само ще добавя че всяко  бебе си има малко или много проявен рефлукс. Нормално в стомаха средата е кисела и когато се върне по хранопровода заради недоразвитата още храносмилателна система, предизвиква така наречените киселини. И моя има нещо подобно защото връща стомашен сок с физиономия сякаш съм му дала лимон, но не му отдавам значение засега,защото се случва един два пъти дневно.Ако зачести ще взема мерки. Обикновенно на бебетата изписват Мотилиум. Като почнат да сядат ще мине.

Това с лимона най-точно описва физиономиите на мойто малко съкровище.  Сигурно наистина и на него му се връщат стомашни сокове и затова не ще да яде, защото го прави само следобяд, когато вече са се натрупали няколко хранения и стомахчето му се е разработило на пълна пара (защото той няма нощно хранене и сутрин си е отпочинал от манджата, та си хапва всичкото мляко). Затова мислех да му разредя храненията та да му отпочива повече стомахчето, ама днес ми разби плана с тези вече 7 яденета през 1 час. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 558
 Party много ми е гот без причина!  Heart Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Party много ми е гот без причина!  Heart Eyes

Хаха, само така. Party

# 9
  • Мнения: 13
Моренце, биричка, пържени картофки и спинкащи бебчета в количките... Какво повече му трябва на човек? Simple Smile  Добавих снимките от днешната варненска срещичка тук, след снимките от предишната ни разходка: http://picasaweb.google.bg/prikazka/OEEKTB#

# 10
  • Мнения: 177
Много хубава тема  bouquet,момичета кажете ми за кърмата може ли един ден да я съхранявам във хладилника ,налага ми се да оставя бебчо и да се цедя

# 11
  • Мнения: 210
Момичета помагайте закъсах го много яко с кръста боли-ме дори като си поема въздух а малкия не мога да го вдигна и ми се реве и пищи.  newsm45Кърмя го и не знам какво мога да пия за болката педито каза да се мажа с фастум и някво лекарство каза ама то боли малкия реве и нищо не запомних. Моля дайте някакво предложение

# 12
  • Мнения: 899
Патенце, кърмата може да се съхранява в хладилник над 8 дни. Ето повече подробности, ако ти се чете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
e_kateto, не мога да помогна за съжаление  Hug

# 13
  • Мнения: 275
sisilia, и при нас ситуацията с вечерното хранене беше същата. Редувах гърдите в продължение на 2 часа, бебка се изнервяше, аз се изнервях и така докато заспи мъничето. Адаптираното мляко го отказваше само докато го близне, та и това не спасяваше положението. Будеше се по два пъти на нощ да яде. Слава богу, нощем гърдите ми са препълнени, та детето си наваксваше.
Нещата се нормализираха, когато една вечер успяхме да я приспим едва към 1 часа. Тя спа до 6 сутринта. И двете ми гърди бяха пълни, та успявах да я нахраня само от едната... И така на 2 часа си влязохме в ритъм.

Чаят на Хип категорично не ми помага. Пия и бирена мая таблетки, но ми се струва, че те също не допринасят особено на млеконадоя.

От 2-3 дни имам и друго притеснение - остри болки в гърдите след като накърмя бебка. Не бих им обърнала внимание, но са след всяко хранене, то ест изпразване.

# 14
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
да се наредя и аз и отивам назад ,да ви чета!


Шики,благодаря за прекрасната темичка!  bouquet

Варненки,пълните ми душата ,акто ви гледам!пупу Друго си е като имаш "другарчета" за разходките.. Whistling

А аз съм наспана ,това мойто дете/да не ме чуе/от 4 дена вече има прекрасен режим...заспива по това време-8-8.30-9 събужда се към 3 евентуално и после в 7.30-8....сама в леглото,една врътка на пеещата играка ,малко асистиране с биберона,че много шава ,бре ...и хайде към Дриймланд....пупу дано по-дълго де задържи така ,че и майка и се почуства човек! Joy

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 22:40 от gale

Общи условия

Активация на акаунт