Холандска тема - 33

  • 31 536
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914

 





 

това сме ние: Hug

 
Мопси 10.12 - София 08.01.2007
Milika 06.04 - Ариена Слава 29.10.2007
megan79 - 09.02 Елисе 13.06.2006, Емма 25.06.2008 
Marieta 13.12 - Мартин 15.09.2005
Милен@ 07.01 - Александър Юлиъс 08.03.2004
kartinka 04.08 - Себастиан 22.07.2006
kariluis 01.12 -  Александър Ерик 06.07.2005
Mari-7 08.09 - Калина Кроон 07.03.2007
sterje 25.05 - Ванко 03.10.2002
звездичка 02.04 - Ерик 22.05.2007
eddita 21.01 - Максим 14.03.2007, Алекси 10.07.1996
Kalina_I 28.09- Александър 20.09.2007
SaraJK 20.02 -  Даниел- 25.10.2002, Рубен 20.01.2005 Томас- 12.11.2007
fata morgana 07.04 - Джордана и Мариза 15.08
zoe 26.11- Sophia 19.02.2008
Britt 13.12- Точица 20.08.2008
Илче - Виктор 26.04.2006
asotirova - Яков 10.01.2006
puh golqm - Ангел 17.06.1998
windy [YES] - Борил 23.01.2006
mimkata - Станислав 30.08
A.A.M.Belev - Алекс 28.09
Milla Elaine - Мила 28.08.2006
еими - Даниел 04.09.1997
mimkata - Станислав   30.08.2003
мими 23 - Джей Джей 08.12.2004
dimitiya
red_girl8602

 
полезна информация:
- Данъчната служба;
- Българско посолство в Холандия;
- NUFFIC- Холандска организация за международно сътрудничество в областта на висшето образование;
- Клуб на българските студенти в Холандия - Информация за кандидатстване в Холандия и контакти на много български студенти;
- Холандската служба по имиграция и натурализация;
- Министерство на правосъдието на Кралство Холандия;
- Правителство на Холандия;
- Целта на този сайт е да внесе повече яснота относно възможностит … Кралство Холандия;
- Всичко за Холандия; информация за Холандия на 6 езика
- българско училище в Холандия
- български магазин в Хага
- жилища под наем и за продан
- детски добавки и как се получават - таблица с надбавките; допълнителна страница за детските надбавки
- здравната система
- образованието в Холандия
- свободното време с деца
- пенсионните фондове
- стандарт на живот - тук, тук и тук

 

предишни теми:

тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19
тема 20
тема 21
тема 22
тема 23
тема 24
тема 25
тема 26
тема 27
тема 28
тема 29
тема 30
тема 31
тема 32

# 1
  • Мнения: 1 132
Пу първа!  Party

# 2
  • Nederland
  • Мнения: 856
Здрасти Мопси Grinning Ти се завърна от БГ? Надявам се, че си имала хубава ваканция. Да знаеш, че без теб холандската тема не е същата Grinning

# 3
  • Мнения: 1 550
Звезди,   bouquet Heart Eyes
Във Варна ли си? Или още не сте пристигнали?

Мопси, ти се появи Hug Heart Eyes
Как сте? Как изкара? Как е бебчо?

Спорна седмица, момичета  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 132
Милена, Тони!  Hug
Варна да не се споменава, докато тук температурите не се вдигнат с поне 10 градуса.  Mr. Green
Изкарах горе долу добре. Само дето първия месец станах разногледа от обикаляне по болници  Sad Майка ми, баба ми и баща ми се разболяха почти едновременно след пристигането ми.
Бебето е добре, момиченце е и съм много щастлива. Мъжа ми и той (или поне така казва  Laughing ) Софи по цял ден ми бърка в пъпа (някой и е казал, че бебетат излизали от там  Crazy )и вика-Беби, айди излизай (нещо мекичко говори)  иска гушка.

# 5
  • Мнения: 1 761
Здрасти,Мопси,добре завърнала се! Hug

Ние чак в края на август ще ходим в Бг,че жегите много ме морят.
Тук всеки ден сме навън,вчера за първи път с колело.
Да ви кажа,откакто сина ми стана на 3 години все едно имам друго дете.Не знам период ли е израстнал или вече се е осъзнал,че е по-голям,ама слуша  bouquet(пу,да не му е уроки).

Около мен напоследък все бременни приятелки, в четвъртък ще ходя да видя една от тях в Лайден.Ще ми е първата разходка с хлапето сама по влака. Rolling Eyes
А Себастиан напоследък все ме пита:"Къде ми е сестричката?",не знам дали някой му е казал нещо или сам е решил,че трябва да има сестричка,но като види момиченце с рокля все налита да я прегръща и да и вика" Oh,wat ben je mooi..."

# 6
  • Мнения: 7 914
Мопси
честита ви розова новина Heart Eyes
 и добре си се завърнала Hug

Милен@

 септември чак ще си ходим Flutter
да не е много горещо.

kartinka

 да не се навиваш за второ.... мен нещо хич не ми се чува Mr. Green


# 7
  • Мнения: 1 132
Картинка, се видях, че си имала рожденник. Да ти е жив и здрав и скоро да се сдобие с желания подарък (сестричка)  Wink.
Звезди, като знае човек  какво го чака, трудно се навива.  Laughing Затваряш си очите и действаш.  Mr. Green  
Днес уж щеше да е топло, а си е студ. Направили са временен  плаж ( с пясък и басейн) в центъра на града, та се бяхме засили натам, но уви. А басейнчето в двора направо се е заледило.
От както сме се върнали само гледам разни оферти за почивки на топло, но няма да ме огрее, че мъжа ми си къта остатъка от отпуската като се роди бебката.
Май се опитва да греене слънце.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 761
Мерси,Мопси!

За вторите деца-аз исках да имам достатъчно време за Себастиан и все си мислех,че ако имам деца с малка разлика няма да мога да им обръщам достатъчно внимание.Имам по-маък брат с една година,беше много болнав и все с него се занимаваха, та и досега е така.
Следващата година Себастиан тъкмо тръгва на училище и аз ще имам повече време за други занимания, а той ще е и по-самостоятелен.Дала съм си време докато стана на 35,после трудно ще се навия да раждам пак,поради здравословни проблеми,не,че искам две деца. А и мойто е кротко,лесно за гледане дете,много обича по-малки деца и е внимателен,когато си играе с такива, та затова.Ако беше палав и хиперактивен може би другояче щях да мисля.

Ох,аз тъкмо днес реших да изведа хлапето с още едно приятелче да играят навън,но е толкова мрачно,че докато слезем до парка и ще завали със сигурност.

# 9
  • Nederland
  • Мнения: 856
Здравейте момичета, днес имам рожден ден и бих искала да ви почерпя поне виртуално

# 10
Здравейте,

Много се радвам, че открих такава тема във форума и се надявам да можете да помогнете с необходимата ми информация.
В момента сме в БГ и преди няколко дни установихме, че ще си имаме бебе Simple Smile, но на 15 Август се връщаме в Холандия и ми се ще веднага да намеря акушерка, която да проследи бременността, защото както каза тукашния лекар, макар и преди доста години предишната бременност беше рискова и съществува вероятност отново да възникне нещо и трябва да се наблюдава. Да си призная, малко ме притеснява факта, че акушерка ще следи развитието, а не лекар, макар и моя мъж всячески да се опитва да ме убеди колко те превъзхождали лекарите...Живеем в Ротердам и ще съм страшно благодарна, ако някой може да ми каже къде и как мога да се свържа с някоя от тях.И също така, ако е възможно някакъв опит да споделите.

Благодаря!

# 11
  • Мнения: 1 132
Toni, честит рожден ден! Здраве, късмет и сбъднати мечти!
 newsm59 nbirthday newsm67  Gift  bigdance2 newsm18

И питието и тортата си ми улучила.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 132
Ме, акушерска практика може да си намериш лесно в интернет или да попиташ при личния лекар. Хубаво е да е близо до мястото където живееш (поне аз така предпочитам). По принцип първия преглед е в 8 г.с , а в 12 г.с. е първото ехо.
Аз лично съм доволна от акушерките. Дали превъзхождат лекарите или не-не би могло да се каже, защото системата е различна.  Аз лично съм с ужасни, съвсем  пресни впечатлния от българските гинеколози.

# 13
  • Мнения: 407
Ме, акушерска практика може да си намериш лесно в интернет или да попиташ при личния лекар. Хубаво е да е близо до мястото където живееш (поне аз така предпочитам). По принцип първия преглед е в 8 г.с , а в 12 г.с. е първото ехо.
Аз лично съм доволна от акушерките. Дали превъзхождат лекарите или не-не би могло да се каже, защото системата е различна.  Аз лично съм с ужасни, съвсем  пресни впечатлния от българските гинеколози.

Аз може би бях късметлийка да намеря доктора при който 11 г. вече ходя, и ако не беше този човек, дъщеря ми никога нямаше да съществува, невероятен кошмар беше цялата история и не му е мястото да разправям тук Simple Smile, но на тоя доктор, ако мога и паметник ще му дигна за това което направи!
Та по тоя повод точно тези редки прегледи и еха малко ме стресират. Тук в БГ до 15 Август ще имам вече 2 еха (знам ли и аз вече кое е добро, кое - не) Аз съм в началото на 7 г.с. това значи, че ще съм около 9 г.с. и се чудех (вероятно само на мен ми се струва, че са редки  в NL, защото все на прегледи висях, а те да са си напълно нормални), предполагам, че се взема предвид история на предишна бременност или подобно...В интернет не успях да открия кой знае колко...може би не задавам точния въпрос в търсачката, но благодаря за съвета, личния лекар ще е добър източник на информация Simple Smile ...а, как ти се струват тези раждания у дома? Дали са наистина толкова сигурни, колкото ги представят? Честно аз винаги съм била ужасена от тях.

# 14
  • Мнения: 7 914
Toni_NL newsm59 nbirthday newsm67 
 честит рожден ден, да си здрава, усмихната и нека се сбъдват мечтите ти! Hug Hug Hug

 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт