107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 28 978
  • 740
  •   1
Отговори
  • Italia
  • Мнения: 4 492


Препоръ4ват се в слу4ай на глад и жажда, страни4ен ефект загуба на представа за времето и са по-сладки дори от съня....  Wink

ПредиШните ни теми
Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,
Част 41, Част 42, Част 43, Част 44, Част 45, Част 46, Част 47, Част 48, Част 49, Част 50,
Част 51, Част 52, Част 53, Част 54, Част 55, Част 56, Част 57, Част 58, Част 59, Част 60,
Част 61, Част 62, Част 63, Част 64, Част 65, Част 66, Част 67, Част 68, Част 69, Част 70,
Част 71, Част 72, Част 73, Част 74, Част 75, Част 76, Част 77, Част 78, Част 79, Част 80,
Част 81, Част 82,Част 83, Част 84, Част 85, Част 86, Част 87 , Част 88 , Част 89 , Част90,
Част 91, Част 92, Част 93 , Част 94 , Част 95, Част 96, Част97 Част 98, Част 99 , Част 100,
 Част 101, Част 102, Част 103, Част 104,Част 105, Част 106



Ето и няколко полезни сайта:
Италиански културен институт
Тълковен речник на италиански
Ferrovie dello Stato

Moжете да сваляте италиански филми от: http://www.mininova.org/
Можете да четете какво се случва по света ето тук:
http://www.corriere.it/
http://www.repubblica.it/
http://www.lastampa.it/redazione/default.asp
http://www.panorama.it/

Прогноза за времето ето тук:
http://www.ilmeteo.it/

 

# 1
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Добро утро от мен! Да не повярваш - аз първа в някоя тема! Много хубаво заглавие и интересно пожелание! Поздравления, mcdirock!

# 2
  • Мнения: 6 300
Дироки, пак готино заглавие Laughing Мерсаж.
За сега ви казвам чао, следобед може да се появя пак...

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Пренасям тук това,дето Щях да напиШа в предиШната тема...

ДЮн,надявам се да не е неЩо сериозно и бързо да разреШите възникнaлите проблеми Hug

Кала добре завърнала се bouquet Не раз4итай да се измъкнеШ само с травиалното "Наоколо съм". Кажи как сте,какво ново? Wink

Барбарон,пристигна ли лелята баданте? Как ти се струва? Стискам ви силно палци,да знаеШ Peace

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 11:22 от mcdirock

# 4
  • Мнения: 1 100
Тенкс лейдис,

Дирок4е, супер си  bouquet

ДЮн,надявам се да не е неЩо сериозно и бързо да разреШите възникнaлите проблеми Hug

Уви, много е сериозно положението... Sad
Излитам в петък, 4е трябва да подготвим по4вата тук.

Целувки на вси4ки ви

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 918
Пльок и аз тук в новата тема...Довечера в нас италианска кино вечер- I soliti ignoti и Non ci resta che piangere....И после се надявам да има малко почивка от италиански филми, иначе започвам да правя аз субтитри на Оркестър без име  Thinking

Много се зарадвах сега като видях, че Лидл работи днес сутринта (мислех, че е затворен целия вторник)...щото като четох темата за туршиите на Лени така ми се доядоха разни неща в буркан, че сън не ме хвана.

Приятен ден!

# 6
  • Мнения: 2 603
Много готино заглавие  Mr. Green

dune  Hug

# 7
  • Мнения: 653
да разбирам ли, 4е 4етеното го обавихме за ровинафамилие и минаваме на тема кисели крастави4ки  Grinning

препоръ4вам фунгети ин агродол4е  Peace

# 8
  • Мнения: 2 603
да разбирам ли, 4е 4етеното го обавихме за ровинафамилие и минаваме на тема кисели крастави4ки  Grinning


е нееееееееееее  Laughing
Да ви се похваля аз почнах да чета Гордост и предрасъдъци.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 710
Дирокова, много хубаво заглавие:)

Аз след като гледах Гладиатор в събота ( ли беше..) и Гръцката ваканция се отплеснах в много историческа посока
и се оказа, че съм много зле по отношение на Древна Гърция, Рим .. и т.н империи коя след коя следва и т.н.
Затова реших да чета по темата, чрез история на изкуството, което ми се струва най-лекия начин да разбера кое и как в тези древни времена, и от вчера вечерта, след консултация с Ани започнах с Месопотамия.
Имам тук "Чудната история на изкуството", великолепна книга на Драган Тенев + Интернет и започнах. Минах вече шумери, ранни вавилонци, асирийци, нови вавилонци и сега отивам към персите:))
После ме итнересува какво й е било великото на Велика България, кога е била самостоятелна държава и кога източна провинция и изобщо малко да си опресня знанията от училище по история.
М/увременно мъжът ми е запален да купи последната книга на Дан Браун, която не разбрах излязла ли е, ще излиза ли ....

Деси, дано всичко е наред с теб и близките ти!
 

# 10
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Дирокова, много хубаво заглавие:)

Аз след като гледах Гладиатор в събота ( ли беше..) и Гръцката ваканция се отплеснах в много историческа посока
и се оказа, че съм много зле по отношение на Древна Гърция, Рим .. и т.н империи коя след коя следва и т.н.
Затова реших да чета по темата, чрез история на изкуството, което ми се струва най-лекия начин да разбера кое и как в тези древни времена, и от вчера вечерта, след консултация с Ани започнах с Месопотамия.
Имам тук "Чудната история на изкуството", великолепна книга на Драган Тенев + Интернет и започнах. Минах вече шумери, ранни вавилонци, асирийци, нови вавилонци и сега отивам към персите:))
После ме итнересува какво й е било великото на Велика България, кога е била самостоятелна държава и кога източна провинция и изобщо малко да си опресня знанията от училище по история.
М/увременно мъжът ми е запален да купи последната книга на Дан Браун, която не разбрах излязла ли е, ще излиза ли ....

Деси, дано всичко е наред с теб и близките ти!
 

аа, ти съвсем сериозно го даде  Shocked
ако си водиШ записки, дай ги тук и ние да се облажим наготово  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 603
10cent's  излязла е последната книга да, аз не съм я чела още, ама вчера като разглеждах сайта на Пингвините видях, че я има. Аз съм страшно запалена по Non ti muovere, лятото я четох и не си я купих и сега ме е яд, щото пак искам да я прелистя.

# 12
  • Мнения: 52
Здравеите народе.
Дирокова ХВАЛА..хехе

Дуне много много кураж ти пожелавам и сили.

Калке добре дошла.

Мама я изписват днес,,размина се с операция.Страхотен екип,много любезни,много разбиращи си от работата.Маи само едно продухване ще и направят докато е тука.Вси4ко гратис ( Е 111).

Олекна ми от една страна,но от друга...Моито М му удължават мисията.Няма ли да се свърши тоя кръг около мен ..Туффф.  Peace

Лени,,аз ги минах и съм ве4е на темплари  Peace

# 13
  • Мнения: 5 710
feiam, не е тооолкова сериозно:) като четеш за това какво са правили  в архитектура примерно,  как са си изобразявали боговете и хората историята минава по-лесно, разбираш какви са били и без да има нужда да се възторгваш или да помниш имена на владетели, или много пр.н.е, което така и не мога да сметна кога е и т.н.
съвсем общо да знаеш кой кой е бил, къде... какво е най-важното. интересно е.

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 918
да разбирам ли, 4е 4етеното го обавихме за ровинафамилие и минаваме на тема кисели крастави4ки  Grinning

препоръ4вам фунгети ин агродол4е  Peace

Киселите краставички са тема, не по-малко важна, моля, моля! Сега си купих от Лидл едно бурканче корнишончета с пеперончино и го ометох сама...срам, не срам, признавам си.

Тука в нас има едни книги за история на изкуството също, понеже старата ми съквартирантка това учеше, ама аз бих прочела нещо в по-сбита форма. Иначе продължавам с Харуки Мураками, ама последната негова, която ми донесе сестра ми, "Спутник, моя любов", не ме впечатли особено на фона на другите, които съм чела...о

Някой чел ли е нещо на Филип Рот, гледам, че има много негови книги тук? Имам едни и на Барико за дочитане, ама нещо не ми се четат, отзиви, anybody?

Общи условия

Активация на акаунт