Нека има Еко подфорум в Бг-Мамма!

  • 8 751
  • 177
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
“Преди да стана майка, признавам си, не се замислях толкова за бъдещето на планетата или поне колко много мога да направя лично аз, за да живея по начин, който по-малко й вреди. Но появата на моето „сто процента натурално” бебе и откритието, че то може да живее, хранейки се само от „сто процента натуралното” ми тяло, се съчетаха с експлодиралото ми майчинско чувство на отговорност за света, който ще обитават децата ми. И с осъзнаването, че, търсейки решенията за отглеждане на децата си в една консуматорска култура, не само отричаме това, което по природа искаме и можем, но и директно допринасяме за още по-шеметното унищожаване на планетата. Че родителската любов и грижа е устойчив ресурс и опитите да я заменим с купуване и изхвърляне на предмети не само ни депресира и отдалечава от децата ни, но и съсипва света, който им оставяме в наследство. Това разбиране направи решенията за избора ми на „родителски стил” доста лесни, тъй като смислените варианти, между които избирах, въобще не бяха толкова много. Експериментът още продължава, но резултатите дотук са силно окуражаващи.
Защото, както казва още една „естесвена” майка, Ингрид Бауер, има само едно нещо, от което бебето наистина се нуждае – от нас, родителите. И само едно нещо, което трябва да правим – да присъстваме истински в живота му. Най-големият подарък, който можем да дадем на децата си, сме ние самите – тялото ни, одобрението ни, отзивчивостта ни, времето и енергията ни. Нищо не може да бъде по-просто и същевременно по-голямо предизвикателство, нищо друго не може да ни направи по-уязвими, нито да ни вдъхне повече сила. Нищо друго не може да ни даде повече свобода, здраве и живот”.

Василена Доткова, "Близо до б … 090;о"


С тези най-точни думи, цитирани от любимата ми книга, искам да изразя желанието на част от родителите, които пишат тук, за създаване на Еко подфорум в BG-Mamma. Смятаме, че броят на потребителите, които са приели дълбоката отговорност на „родителски стил” в хармония с природата около нас и в самите нас е достатъчно голям за да бъде уважена молбата ни. Бихме искали да има отделен подфорум, в който да бъдат обединени всички досегашни еко ("зелени") теми, разпилени за момента на различни места из BG-Mamma; отделна секция, в която да обменяме опит, да споделяме всичко, което ни вълнува по темите по-долу и да разчитаме, че аудиторията, споделяща този подфорум е съставена от еко-привърженици или най-малкото от търсещи такава информация. Сега еко темите са хаотично пръснати, често пъти не достигат до правилната аудитория, трудни са за откриване, не веднъж по-големите от тях преминават в off-topic, защото редовните им участници нямат къде другаде да коментират сходни теми.   
BG-Mamma е най-големия форум в България, който обединява хора от различни полове, възраст, лайфстайл, начин мислене и пр. Това е негово предимство, но и отговорност, затова смятаме за толерантно, ако бъде уважен интереса на голяма част от потребителите му към информация за „родителство в хармония с природата”.

С анкетата целим да измерим реалния интерес към създаването на Еко подфорум в BG-Mamma.

Нека тази тема не се приема от никого като протест, а като основателна молба към модераторите, резултат от отдавна споделена необходимост на част от потребителите! В тази връзка, за да бъде предложението ни прецизно, нека изберем заедно
* Какво да бъде името на новия Еко подфорум?
* Еко форум или Еко подфорум? Къде е мястото му?


Нека тук да продължим и с обобщението на „зелените” теми – указател, който Grace започна в подфорума за Алтернативна медицина за да ни улесни в намирането на информация.
тема - указk … 77;ми
"Зелена" (Е& … ;ма-2
Зелена (еко … #1084;а - 3
"ЗЕЛЕНА "(Е& … МА- 4
ЕКО БЕБЕ - II
ЕКО БРЕМЕН … 72;та
Алтернати& … 80;ка
Алтернати& … #1082;а - 2
Алтернати& … 77;на
Да живеем в … 7; си
Да живеем в … #1089;и - 2
Да живеем в … #1089;и - 3
Да живеем в … #1089;и - 4
Да живеем в … #1089;и - 5
Някой изсл … 6;во? - превърна се в тема за безопасна домакинска посуда
Био зеленч … 80;на
Филтрират& … 2;та?
Магазини з … 95;ки
Нетоксичн& … 5;ВЦ)
Здравосло& … 72;ст
Здравосло& … #1090;а - 2
Ах, прекрас … ие!!!
Зелено сел … 80;ще
Пелени и га … ;ба 4
Раждане в к … 98;щи
Раждане в к … #1097;и - 2
Раждане вк … #1097;и - 3
Раждане вк … ;щи 4
Без земя... Б … 83;ие
Мами вегет … 83;им
Мами вегет … #1080;м - 2
Мами вегет … #1080;м - 3
Маймунска& … 77;ма
Всякакви у … 90;ва
(Био) зеленm … 80;на
Естествен& … 98;би
дизпозер/м … 95;ка
Миризма от … 8;ци)
Събиране и … 86;да
За изхожда … 72;не
За изхожда … ;ст 2
За изхожда … ;ст 3
За изхожда … ;ст 4
За изхожда … ;ст 5
За изхожда … ;ст 6
За изхожда … ;ст 7
За изхожда … ;ст 8
За изхожда … ;ст 9
За изхожда … ма 10
За изхожда … ма 11
Естествен& … 80;те
Веганство& … 87;ит
Събирате л … ; си?
Започнах р … 0;ва?
Квасите ли … 82;о? 
Експериме& … 03;ко
как се прав … 7;не?
Как се прав … 9;ло?
Искам таки … 0;он)

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 22:49 от Kabiv

# 1
  • Мнения: 381
Ох, хайде, с нетърпение го чакам този подфорум!!!
Колкото до това да има или не - разбира се, че трябва да има, тази тема става все по-актуална, намира все повече привърженици, и съответно информацията трябва да е събрана на едно място, не разпиляна.
Честно казано, мисля си, че този подфорум ще е един от най-посещаваните. Peace

# 2
  • Мнения: 1 650
Еко бебе... Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 2 006
А какво е общото между еко и  раждането вкъщи?  newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Нека... Hug

# 5
# 6
  • Мнения: 4 187
Би било чудесно !

# 7
  • Португалия
  • Мнения: 3 988
Да!

# 8
# 9
  • Мнения: 232
Kabiv,  Peace

Еко не е просто- надслов, иницаитави или модно течение. Да си eco-friendly е нещо повече от това да изплозваш еко продукти  - това  е начин на поведение, на разбирания и смятам че все повече от пишещите тук мислят, действат или подкрепят тозин начин на живот.

# 10
  • Мнения: 2 652
Да отвсякъде!

Браво, Kabiv! Добре, че пусна темата, защото аз нещо се замотах, а и нямаше да я съчиня така добре  Hug

Предложение: да си бъде изцяло отделен форум
Предложение за име: Зелен форум или Съжителство в хармония с природата

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 23:01 от _Grace_

# 11
  • Мнения: X
Подкрепям!

# 12
  • Мнения: 2 652
А какво е общото между еко и  раждането вкъщи?  newsm78

Еми как какво?! Вместо да раждаш на някакви стерилизирани с химии чаршафи, раждаш вкъщи на органик памук, пран със сапунени ядки, къпеш бебето с филтрирана вода, ако се наложи шишето е B-sphenol free ... и така  Mr. Green

# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт