Майчинството счетоводно - 29

  • 42 358
  • 739
  •   1
Отговори
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
Моля, прочетете внимателно този първи пост! Отговорът на Вашият въпрос може би е някъде тук! Благодаря!

Темите до сега: Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24 Тема 25, Тема 26 Тема 27, Тема 28

 bouquet ЗА ВСИЧКИ КОНСУЛТАНТИ:    bouquet
Ала-Бала; Lady Brinne; ДейзиГ; Elfita; sis7; gargamela; Стики; jakinik


Телефони на НОИ София за проверка на обезщетенията
926 10 10

Калкулатор за изчисляване на брутни и нетни заплати - на КиК
Адреси на ТП на НОИ където можете да получите информация за болнични и др. обезщетения - в сайта на НОИ - Контакти

Във форума
- тема за детските
- Тема за програмата „В подкрепа на майчинството”

Справки може да си правите в сайта на НОИ по ПИК - персонален идентификационен код. Ако нямате ПИК, в НОИ по адресната ви регистрация ще може да получите - лично.

Много полезен код!  Peace

С него на сайта на НОИ ще виждате какъв е осигурителният ви доход, какви обезщетения и кога сте получили, както и дали са ви предадени болничните и др. документи.

Напр:
-   справка за това на какви суми са ви осигурявали –
е-услуги - Справка за социалното осигуряване
https://socialsecurity.nssi.bg/
Там ще видите осигурителния си доход. За месеците, когато сте били в болнични, ще са повече суми - съберете ги.   Wink

-   справка за изплатените болнични -
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - "Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН "
https://benefits.nssi.bg/EGN/

-   справка за статуса на болничния (кога е предаден, изплатен ли е, всички данни по него – попълнени от доктора и счетоводството)
е-услуги - Справки по ЕГН и Булстат - най отдолу на страницата е "Справка за представени в НОИ документи за обезщетения и помощи от ДОО, статус на обработка и изплащане"
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1.asp

Как се изчисляват болнични?

Кога бъдещата майка има право на обезщетения?

Какво включва майчинството?

Застъпване на майчинства

КАК СЕ ОПРЕДЕЛЯ ПАРИЧНОТО ОБЕЗЩЕТЕНИЕ, ИЗПЛАЩАНО ОТ ДЪРЖАВНОТО ОБЩЕСТВЕНО ОСИГУРЯВАНЕ ПРИ ВРЕМЕННА НЕРАБОТОСПОСОБНОСТ ПОРАДИ ОБЩО ЗАБОЛЯВАНЕ ИЛИ БРЕМЕННОСТ И РАЖДАНЕ
- автор Иван Карабашев, предложено от ДейзиГ http://www.vedomost.info

Необходими документи за обезщетенията - http://www.noi.bg/ - от менюто в ляво избирате УКАЗАНИЯ

Териториални поделения на НОИ, филиали, и архивни стопанства в страната

# 1
  • Мнения: 7
Viva_123, благодаря за отговора!

Майка ми се самоосигурява като земеделски производител към НОИ Хасково и от поста ти ми стана ясно, че там ще подаваме документите за прехвърляне майчинството.

Това, което не ми е ясно е кога трябва да се подадат. Отпускът за 410-те дни изтича да кажем на 21.05.2010. Някъде четох, че документите трябва да се подадат ПРЕДИ тази дата, а счетоводителка, с която е говорила майка ми, й е казала, че трябва да се подадат юни месец. Някой знае ли КОГА точно трябва да ги подадем?

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Zbug, ако питаш кога се представят документите в НОИ, то това е в 10-дневен срок от превеждане на осигуровките на майка ти, естесттвено може и на същия ден, когато са подадени.

# 3
  • Мнения: 7
Извинявам се, ако въпросът е глупав, но 10 дни след превеждане на осигуровките за кой месец?

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Извинявам се, ако въпросът е глупав, но 10 дни след превеждане на осигуровките за кой месец?

До 10 дни от превеждане на осигуровките за м. 05.2010 година, т.е. до 20.06.2010 най-късно.

# 5
  • Мнения: 7
Мерси, Lady Brinne!    bouquet

# 6
  • Мнения: 58
дравейте мили мами:))
Моля ви за помощ PraynigАз съм бременна в 5-ти месец.До месец Март работодателя ми ме осигуряваше на минимума.От март ги помолих да ми вдигнат осигуровките на 600 лв. Средата на Март обаче ми се наложи да изляза болничен.Когато го занесох вчера в счетоводството ми заявиха, че щом съм искала по-високи осигуровки нямам право да излизам болничен или отпуск. Казаха ми че сега като ми подадат болничния в Ной осигуровките пак ще ми станат на минимума. Вярно ли е това и мога ли аз да направя нещо , за да не се случи? Дано не съм обяснила прекалено объркано и ви благодаря предварително за отговора Hug

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Здравейте Simple Smile Родих на 19.03, терминът ми беше 2.04, болницата ми издаде болничен от 19.03 до 30.04. Въпросът ми е, какъв болничен, колко дни трябва да ми издаде педиатърът? 45 дневният болничен от 16.02 до 02.04 ми е изплатен целия от НОИ Peace


Педиатърът ще издаде болничен за разликата до 135 дни.

# 8
  • Мнения: 2 558
Здравейте Simple Smile Родих на 19.03, терминът ми беше 2.04, болницата ми издаде болничен от 19.03 до 30.04. Въпросът ми е, какъв болничен, колко дни трябва да ми издаде педиатърът? 45 дневният болничен от 16.02 до 02.04 ми е изплатен целия от НОИ Peace

по принцип 48 дни, а ако си родила преди термин + разликата в дните до термина пак с този болничен се изравняваха  Peace

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
дравейте мили мами:))
Моля ви за помощ PraynigАз съм бременна в 5-ти месец.До месец Март работодателя ми ме осигуряваше на минимума.От март ги помолих да ми вдигнат осигуровките на 600 лв. Средата на Март обаче ми се наложи да изляза болничен.Когато го занесох вчера в счетоводството ми заявиха, че щом съм искала по-високи осигуровки нямам право да излизам болничен или отпуск. Казаха ми че сега като ми подадат болничния в Ной осигуровките пак ще ми станат на минимума. Вярно ли е това и мога ли аз да направя нещо , за да не се случи? Дано не съм обяснила прекалено объркано и ви благодаря предварително за отговора Hug

Вярно е. По време на болничен се дължи само здравна вноска и  няма как да си увеличиш осиг. доход. Трябва да не излизаш в болничен / това не важи за платен отпуск /.

# 10
  • Мнения: 58
Lady Brinne  благодаря   bouquet

# 11
  • Мнения: 78
Здравейте, момичета, бихте ли ми отговорили до кога е срока за подаване на декларация работа по за граждански договор, и коя е декларацията?

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 412
Здравейте, момичета, бихте ли ми отговорили до кога е срока за подаване на декларация работа по за граждански договор, и коя е декларацията?

До 30.04.2010 - http://portal.nap.bg/ospage?id=219

# 13
  • София
  • Мнения: 303
Момичета здравейте!
Имам и аз питане...
От ноември месец съм в болнични (общ), като същевременно ми е пускана и отпуска за по 5 дни всеки месец и така до февруари 2010. Ото февруари болничните са ми без прекъсване и мислех така да ги пускам до болничния за раждане и майчинство, който ми започва от 07.06.2010.
Казаха ми обаче, че за да ми се вдигне майчинството е хубаво да имам прекъсване и да си взема отпуск.
1/Та питането ми е сега има ли вече смисъл да ги прекъсвам тези болнични, като преди това всеки месец сме пускали и по 5 дни платен отпуск?
2/И 2-то ми питане е, от кой месец назад ще ми се изчислява базата за майчинството?
Предварително ви благодаря!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Malechka
1/Та питането ми е сега има ли вече смисъл да ги прекъсвам тези болнични, като преди това всеки месец сме пускали и по 5 дни платен отпуск?-дали имаш прекъсване в болничните или са без прекъсване не влия на големината на обезщетението
2/И 2-то ми питане е, от кой месец назад ще ми се изчислява базата за майчинството?-базата ти е юни09-май10

Общи условия

Активация на акаунт