Тема Незабравима (Unutulmaz) 109

  • 24 443
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
UNUTULMAZ- "НЕЗАБРАВИМА"
ЛЮБОВТА СЕ ВЪЗРАЖДА ОТ ПЕПЕЛТА!








Частичен превод на 56 епизод



И ако някой реши да гледа отново серията,може от тук

http://www.youtube.com/user/UnutulmazTv?blend=2&ob=1

а ето и превода от г-жа Броненосец

1 част
 
Моля Ви, нека мина, искам само да си взема детето!...
...Душата ми се откъсва от мен, моля Ви! Спрете самолета, вътре е дъщеря ми...бебе! ....

Ъшъл:Никой не знае за пристигането им. Виж, Ниса, знам, че Еда те търси почти всеки ден, но няма да и казваш нищо! Разбра ли?
Н: Как може да сте толкова коравосърдечни? В края на краищата тя е просто една майка. 4 години не е виждала детето си. Но никой от вас не я разбира.
Ъ: Харун така иска. И всички ще се съобразим. Имаме достатъчно други грижи, няма да мога да мисля и Еда.
д-р: срещата ни не беше ли другия месец?
Ниса: да, но не можах да чакам. искам да опитам още веднъж!
д-р: Не! Не можем да направим друг опит сега! Първо трябва да се възстановиш.
Н: Чакам вече 3 години....
д-р: Ако искаш, мога да те препратя при един мой приятел психолог. Заедно с г-н Бату...
Н: Вижте, аз не съм луда! лудост ли е да искаш дете?

.......

Е: Само, ако можех да върна времето назад ... да се върна в онзи ден...
Х: Един ден ще се върнат при теб.
Е: Само да можех да повярвам. Какво ли не бих дала да чуя от устата на Харун, че ме обича..
Х: Ще видиш! Вашата любов само се превърна в пепел, но не загасна, няма да и загасне...
Е: Ще го чакам цял живот, майко Хаят. Те са моят живот - дъщеря ми и любимият ми.
Дори само последният ден от живота си да бъда с тях, пак ще си заслужава чакането.
Х: Хубавото ми момиче
.......

2 част:
.....
я: Татко, моля те да се върнем! тук нямам нито приятели, нито детска градина!
едже: за кратко време ще издържим, нали така миличка?
я: къде отиваме сега?
и Едже ще дойде с нас, нали?
Е: не, мила, вие с татко ти ще отидете да видите дядо ти, а аз после ще дойда да те видя. става ли?
я: по-бързо ела, ще ми доскучее
...
ъ: здравей, закъснях, но знаеш истанбулския трафик.
Добре дошъл, Харун!
х: Добре заварил. как е татко?
ъ: Не е добре, после ще поговорим. ще разбереш защо настяох да дойдеш. хайде, да не го караме да чака!
е: харун, аз ще хвана такси
х: бива ли така? еджеее!
Е: аз ще ви потърся довечера, няма проблем.

в колата
ъ: едже защо дойде с вас? тези проблеми на главата ни докара бащата на това момиче.татко е скаран с живота. с никой не говори. според теб редно ли е да е толкова близка с Ямур?
х: докато ямур растеше тя беше винаги до нас. ямур много я обича.
ъ: добре, а има ли нещо между вас?

еда в магазина:
търси ви г-н кемал.
е: има ли някакво развитие?
к:възложихме на детективски фирми в Англия, но няма следа нито от харун, нито от ямур
е: как е възможно 4 години да няма никаква следа? от клоновете в чужбина, телефони, банкови сметки?
к: ако имахме съдебно решение, щеше да бъде много по-лесно
е: не, казах и по-рано - няма да завеждам дело.
к:можем да продължим, но при тези обстоятелства няма голям шанс
е: моля ви, продължавайте да търсите, г-н кемал!

..ямур, детенцето ми! и душата си бих дала само да те зърна за миг. къде си, детенце мое?

ъ: нея да не я беше водил поне. и тя живее в този град.
х: до този ден не съм я оставял. тя няма да може да се раздели от мен.
ъ: а ако ви намери?
х: няма значение! тя вече няма място в живота ни. още преди години тя направи своя избор. поиска да излезем от живота и. сега няма право да я види дори отдалече.
ъ: харун, причината да те извикам спешно е татко. решен е даде показания. отгоре на това казва, че ще си признае всичко. ако стори това, татко ще отиде в затвора, харун. само ти можеш да му попречиш.

бату и едже:

бату: на какво дължим тази неочаквана визита?
е: не се прави, че не знаеш.
б: а-аа арсланлъ. ако идваш да ме разубедиш, вече е много късно, мила сестричке. след това вече никой не може да спаси феяз арсланлъ.
е: не искам да пострадат повече .ало, бату?
б: ще говорим после, но решението ми остава непроменено.

........

2 част -2

Мелда и Бату
м: кой е дошъл?
б: едже дошла. и аз не знаех
м: така ли? дълго време нямаше вест от нея, сега за какво е дошла?
б: не знам. за какво са тези чаши? какво празнуваме?
м: първо кажи едже за какво е дошла!
б: не знам, мелда. току що е слязла от самолета. не говорихме много, видя. и ниса не знае, щеше да ми каже.
м: едже със сигурност знае нещо. не е дошла напразно тук. и двамата са в англия. сигурно са се видяли.
б: харун не се е виждал  сникого след заминаването си. дори и с мен. с едже за какво да се вижда?
М; всички лъжете!
б: за другите не знам, но аз тайни не мога да пазя. още повече пък от теб. знаеш колко си специална за мен.
е-е, кажи сега, какво празнуваме?
м: норвежците, които ни зарязаха преди 4 години, сега сами ни идват на крака - при онази старата сила арсланлъ.
б: не, не и не! вечер не е арсланлъ, а ар марине?
хайде, не се муси! да съобщим ли добрата новина на арас?
м: ти му кажи, аз имам малко работа.
........

3 част

Арас, Бату и прислужницата?

б: нали шеще да се връщаш в анкара?
пр: първо да задомя арас, да не го мисля и тогава
б:ние нали се оженихме и какво стана? бягай, докато можеш!
идваш на дефилето, нали? мелда и еда искат да ти благодарят лично за услугата.
а: нищо не съм направил толкова. няма да дойда. поздрави ги от мое име. дори и да не я познавам, съм сигурен, че ще има успех.

зхарен памук:

много те обичам, момичето ми! повече от всичко, повече от всеки!
и аз много те обичам, татенцето ми! яж и ти!

мелда и еда в магазина и:

еда, виж, не знам, но едже е дошла в турция. може да са се виждали в англия. арсланлъ мълчат, но едже може да я склоним да говори.
е:како!
м:както ти обещах! - всичко ще се оправи, ще видиш! и когато се събереш с ямур, ще започнем нов живот.
е: дай, боже!

тюркян и ферда и уур пришиват мъниста към дрехи, явно, а не бижута Smile

уур и ферда:
не се цупи, знаеш колко те обичам!
остави! още колко ще се крием? кога ще се разведеш? вече не мога да гледам майка в очите. оправдава се с децата, те пораснаха, и внуците ли ще чакаме?
у: не преувеличавай, ферда! вече му дойде времето. скоро ще съм разведен. говорих с адвоката. само трябва да намерим причина за развода.
........

3 част края
еда говори с ниса:
е:ниса, едже била в ист, би ли ми дала тел номер
н: не го знам
е: лъжеш.
не ти вярвам, пазиш брат си.
най-добре ти би ме разбрала, и двете много страдаме - 4 години не съм виждала детето си. не видях първите стъпки на дъщеря си, не бях при нея, когато проговори.

еда иска от детектива да намери едже.

4 част.
 на масата
ф: когато са преустройвали къщата на капитана, случайно е намерен един пистолет.
с това основание кенан е поискал да се отворят гробовете на родителите му.
ъ: куршумът, който е намерен в черепа на бащата на кенан, съвпаднал с пистолета на татко и сега го викат да даде показания.
х: какво мислиш да правиш?
ф: ще си призная. ще кажа, че ще съдействам.
х: не татко! на тези години не можеш да влезеш в затвора!
ф: аз съм решил, синко. толкова години ме гризе отвътре...вече нямам сили да живея с това.
х: по-скоро в затвора няма да имаш сили да издържиш, татко!
ти си плати за грешката, която си направил в миналото си.
ъ: и аз така му казвам, но не мога да го убедя. за това те извиках, харун.
х: не мога да разреша това, татко!
ф: заради стореното от мен цялото ми сем. пострада. и щом кенан е решил да се появи, той няма да стои кротък. може отново да започне да вреди, както преди и затова ще му дам - каквото иска - ще си понеса наказанието. и това е редното.
х: не, татко! много добре те разбирам. говориш така, защото не намираш сили в себе си да се справиш с кенан, но затова съм аз! аз ще се занимая с кенан.
ф: как ще стане това - ти си в чужбина?
х: ако трябва, ще остана тук - при вас! докато не разреша това, никъде няма да отида.
ф: наистина ли? нямах повече сили да се боря. твоето връщане ме върна към живот, синко.
х: благодаря, татко.
.......

одеалцето на ямур е от майка и.

еда си спомня..
шие на машината
хаят:еда.. какво правиш в този час, детето ми? остави, почини си малко!
е: не мога! утре е рожденият ден на детето ми. тази рокля ще облече.
х: ямур я няма, знаеш, нали, детето ми!
е: ще я намеря! ще намеря дъщеря си! може утре да имам новини. и харун ще намеря. ще му се помоля, ще кажа, че съм сгрешила. не трябваше да искам да си отиват, той беше прав. изтичах след тях, но не можах да ги настигна, майко хаят...изплъзна се детенцето ми от ръцете ми..
какво направих аз, майко хаят?

еда гледа снимката:
вие сте моето семейство, толкова съм сама без вас... може би в живота ти има друга, може би никога няма да видя любов в очите ти, но каквото и да става, ти си моята първа и единствена любов. и в последния ми час в сърцето ми ще бъдеш само ти...
дъще, бебенцето ми.. на друга ли казваш майко, с топлината на друга ли растеш? твоята майка съм аз, едничка моя! така ми липсваш! така ми липсвате и двамата...
........   
/ Благодарение на Г-жа Броненосец /


Резюме на 57 епизод
Докато Еда се мъчи да превъзмогне шока от новината, че Харун и Ямур са в Истанбул, Харун, който я е видял в прегръдките на Арас, е на тънката граница между любовта и омразата. И докато Едже изживява шока да види повторно Еда, до Еда ще бъде Арас. Но насреща и няма да е само Едже. Драмата на Еда ще върне Арас в миналото и ще отвори стари рани. Харун е ядосан. И този гняв ще се засилва с времето. Докато Джемил се смазва под тежестта на вътрешната си саморазплата, Тюркян и децата и се стараят да бъдат подкрепа на Еда, която отчаяно се опитва да достигне до Ямур. И докато Еда изгаря от любов по Харун и копнеж по дъщеря си, Харун е в плен на ревността, а в сърцето му е Еда.
Но не само Еда мисли за Харун. Ферда крие тайната си от всички, но новината, която ще получи, ще я постави в още по- безизходна ситуация. Арас ще търси начин да помогне на Еда, а тя ще търси начин да достигне до Харун. Харун ще търси да устрои по нов начин живота си с Ямур. Докато Бату се опитва да си обясни вниманието на Арас към Еда и в същото време показва все повече какво чувства към Мелда. Една новина от Арас ще развълнува дълбоко Еда. Дошъл ли е моментът, който чака от години? Ще успее ли Харун да държи Ямур далеч от майка и, т.е от Еда? Или съдбата отново ще предопредели всичко.






С участието на: Серхан Яваш, Йозлем Йълмаз, Синем Йозтуфан, Буура Гюлсой,
Фикрет Хакан, Дениз Гьокчер, Алийе Узунтаан, Хакан Ванлъ, Гьозде Мукавелат  и др.
     
Музика: Kıraç , Halil Kurt
Режисьор: Ersoy Güler , Cem Tabak
Продуцент: Аhmet Bayram
Сценаристи: Haldun Ünsal, İhsan Aydın, Müjdan Kayserli
Продукция: ATV 2009


 

Официален сайт на сериала
Сайт на сериала в портала на ATV
Епизодите наживо по ATV всяkа сряда-1
Епизодите наживо по ATV всяkа сряда-2
Епизодите наживо по ATV AVRUPA  всяkа сряда-3




Музикални теми:
Kıraç - Turnalar     Kıraç - Acı çekmek özgürlükse    Kıraç - Unutulmaz    

Kıraç - Ayrılık    Halil Kurt - Ben seninle  
Halil Kurt - Senden Başka
             

Музикални теми с ПРЕВОД :
Kıraç - Turnalar   Kıraç - Unutulmaz   Halil Kurt- Ben Seninle   Halil Kurt - Senden Başka

Росисан  Ади



 Епизоди (АТВ) с български субтитри,
благодарение на: Росисан и Г-жа Броненосец

54/1
 
54/2   54/3   54/4   54/5   54/6   54/7 55
резюме 56/1 резюме 56/2 56/1 56/2









Назад към темите
тема1    тема2      тема 3    тема4      тема5      тема6   тема7    тема8   тема9    тема10   тема11     тема12    тема 13    тема 14   тема 15   тема 16   тема 17   тема18   тема19  тема20  тема21  тема22  тема23  тема24  тема25 тема26  тема27  тема28  тема29  тема30  тема31  тема32  тема33   тема34  тема35  тема36  тема37  тема38  тема39  тема40  тема41  тема42  тема43   тема44  тема45  тема46  тема47  тема48  тема49  тема50  тема51 тема52  тема53 тема55   тема56    тема57   тема58    тема59   тема60   тема61  тема62  тема63  тема64  тема65  тема66  тема67   тема68  тема69  тема70  тема71   тема72  тема73  тема74  тема75   тема76   тема77   тема78  тема79   тема80   тема81   тема82 тема83   тема84  тема85   тема86  тема87  тема88   тема89   тема90  тема91   тема92   тема93   тема94   тема95   тема96   тема97   тема98   тема99   тема100   тема101   тема102   тема103  тема104  тема105 тема106  тема107  тема108  


 
 
















Последна редакция: вт, 02 ное 2010, 08:55 от Guffi

# 1
  • Мнения: 79
Само да припомня едно много хубаво стихче за нас - Форума за "Незабравима"!



# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 230


На Гуфи, с благодарност за Новата тема!

Това, което правите с Моксито, няма цена!

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 16:19 от winona

# 3
  • София
  • Мнения: 829
 За Гуфи и прекрасната ни тема,която е създала

# 4
  • Мнения: 0
newsm51 newsm51 newsm51
Гуфи за теб с благодарност за прекрасната тема

# 5
  • Мнения: 0

И тези сладури с нас в новата тема  love001  love001  love001  love001  love001  love001

# 6
  • Мнения: 186
Благодарност за чудесната тема   bouquet  bouquet  bouquet


http://www.youtube.com/user/EdaHarun09#p/a/f/0/i2kFHPK-AtQ

# 7
  • Мнения: 24


За Гуфи, с благодарност за новата тема!

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 15:44 от valdes60

# 8
  • Мнения: 570
Гуффи , За теб , с благодарност за Новата тема!

# 9
  • Мнения: 0
Гуфи, благодаря за новата тема. bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 0
Роси, поздравления за темата и за стихчето ми на първа страница. Дано пък то е повод за размисъл защо всеки от нас е в тази тема и защо го наричаме нашето  "Райско кътче"



Да не пропусна да благодаря на г-жа Броненосец за превода на резюмето и момичетата, които са си направили труда да преведат и качат двете части на 56 епизод!  newsm51 newsm51 newsm51

Росисан, прекрасен и въздействащ клип  си сътворила, мила! Поздравления!  smile3501 smile3501 smile3501 newsm51 newsm51 newsm51

Шефче, ти си знаеш! Супер си! Много хубаво стихотворение, както винаги!  newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 16:15 от BoBoYana

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 230
Oтново благодаря, за вниманието към моите две стихчета на стр.1!

Диди69, приятно изненадана съм,за хубавото оформление на "Не се забравя"!

За Гуфи и Диди69 :

# 12
  • Мнения: 79
Пренасям поста от предната тема:

Такаааа, да се пренесем на фронта на филма. Резюмето и новите снимки наистина бяха предсказуеми и не са изненада, но пък напрежението в този филм май вече ще може да се разреже с нож. Единственото, което леко ме притесни е, идеята Харун да се опитва да си устрои живота с Ямур, тоест вероятното му залитане към тоталното отсвирване на Еда, и недай Боже в този план да влиза и Едже достааааааа ще усложни и без това нажежената атмосфера. Не ми се струва вероятно Еда да залитне емоционално към Арас - видимо ни демонстрират, че тя е решена на всяка цена да си върне и двамата - 4 години чака и сега ли ще го направи, когато има всички шансове поне детето да си върне или поне правото да го вижда. Това няма да стане като допълнително настройва Харун срещу себе си. Поне аз така мисля. Но, явно ще се възползва от подкрепата на Арас - ще разберем защо.  За Ферда и Мелда съм абсолютно съгласна с вас - казвах го и преди - те вървят към възмездието за действията си и аз твърдо ще застана зад позицията на сценаристите, ако това им е идеята. Трябва да си получат заслуженото, а то най-болезнено се връща в личен план.
newsm10 newsm10 newsm10
Съгласна съм, само да кажа, че повече в този сериал сватби не ми се гледат с изключение на тази между 2-те основни действащи лица - Еда и Харун. Всяка друга конфигурация ще доведе до  smile3511 smile3511 smile3511

# 13
  • Мнения: 0
Явно Арас придружава Еда до къщата на Харун без да има намерение да се намесва, но явно Еда пак залита и той влиза, за да я подкрепи. Не ми е ясно, обаче защо Еда го води със себе си?  newsm78 Това, освен още повече да вбеси Харун и да подразни всички от семейството, не виждам какво друго може да стане! И въобще не е полза на Еда! Ама филм да става


Ама много са я барнали Едичка - истинска красавица! То, не ще побеснее Харун, ами ............................но, от любов

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2
Благодаря и от мен  Гуфи за новата прекрасна тема newsm51 newsm51 newsm51, въпреки, че не мога да гледам всичко което качвате.Догллеждам ги във в къщи, че тук (службата) ми е орязан интернета.

Нямам търпение да дойде сряда. Зарибила съм всички: в къщи и в службата.

Общи условия

Активация на акаунт