пуснах дъщеря си 1-ви клас,на 6 г. и 3 месеца,но не справя

  • 10 770
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 41 387
Цитат
о, боже, ние тук доматите с колците ги ядем! разбира се, че ходят още от първи клас! И на двете ми деца половината съученици ходеха, бяха си резервирали места в курса още преди първия учебен ден в първи клас.

Е, щом казваш, няма да споря. Още повече няма как да се убедим взаимно. Радвам се обаче, че на нас ни се е разминала такава лудост - уроци от 1 клас Shocked

# 136
  • Мнения: 8 567
СМГ е едно чудесно училище за 5-7 клас, с много по-добра дисциплина, натовареност, домашни, но и ...знания. Аз съжалявам, че не съм натиснала сина ми да ходи на уроци и да кандидатства, защото не знаех какво ме чака в другите училища.

Нямам нищо против детето ми да е натоварено, но ефективно, от читави преподаватели.
А сега и аз съм натоварена с неприсъщи ми задължения.
 
Приемът не одобрявам, не защото е конспиративен или нещо тем подобно, а защото ми се струва, че не е ориентиран към таланти, гении и пр, а към интелигентни деца, положили труд да усвоят определено количество знания , добре подотвени по математика, а не деца, които виждат един тип задача за пръв път и представят различни решения да кажем, нестандартно мислене и т.н.
Не се търси наистина геният, талантът, или поне не това е начинът. Според мен.

То малко като в немската да се влиза с немски или пък във френската - с френски.

# 137
  • Мнения: 41 387
Приемът не одобрявам, не защото е конспиративен или нещо тем подобно, а защото ми се струва, че не е ориентиран към таланти, гении и пр, а към интелигентни деца, положили труд да усвоят определено количество знания , добре подотвени по математика, а не деца, които виждат един тип задача за пръв път и представят различни решения да кажем, нестандартно мислене и т.н.
Не се търси наистина геният, талантът, или поне не това е начинът. Според мен.

То малко като в немската да се влиза с немски или пък във френската - с френски.

Е, все пак гениите не са 120 човека на випуск само в София де Grinning Приемът е точно за деца с качества и подготовка. Гениите (ако ги има)влизат между капките. Пък и няма реализация за 120 гения годишно. Но за добре подготвени деца има Peace
И вярвай ми, да видиш задача за пръв път и да представиш уникално и интересно решение, е ситуация от фантастиката. Дори на гениите не винаги им идва музата, а останалите деца какво ще правят на такъв изпит? И по олимпиадите първенците могат да си позволят да измислят решение за 1-2 задачи. Останалите са им рутинни, иначе просто няма да се справят в ограничено време.

Едно време в ЕГ имаше прием с език след 8 клас. Просто пропускаш подготве и влизаш с език, който си си научил сам. В университета също се влиза с изпит по английски за да учиш английски Grinning

# 138
  • Мнения: 3 506
Жената, връщам се на авторката, пак простете, питаше как нейната, вероятно най- обикновена, дъщеря може да се справи с проблема си.

Ахъм. Тъй беше. Приключвам аз с лиричните отклонения Peace

# 139
  • Мнения: 41 387
Ма тя, жената, си реши вече проблема - ще запише детето си в училището, където детето е карало предучилищна. Повече няма какво да бистрим по темата.

# 140
  • Мнения: 8 567
Приемът е точно за деца с качества и подготовка.

Едно време в ЕГ имаше прием с език след 8 клас. Просто пропускаш подготве и влизаш с език, който си си научил сам. В университета също се влиза с изпит по английски за да учиш английски Grinning

За подготовката иде реч, а не за качества. Качества имат не само 120 деца в София.
Но са обречени да назадват в кварталното или в централното Mr. Green, има едно-две с математика, всичко друго  май си е гола-вода.

А за езиковите, мисля, че това беше направено за деца, живяли извън пределите на БГ. Да могат да учат в съответната езикова.
А и все тая, сега не е така.

ВУЗ е друга бира Wink, естествено,  че няма тепърва да учат азбуката, нито на английски, нито на български. Laughing

пп. Успех на авторката на темата Wink, това, за да не изглежда съвсем като спам.

# 141
  • Мнения: 10
сега забелязах,че съм надценила интелектуалните й възможности,но не знам как да постъпя.материалът е много,постоянно ги товарят все повече и повече.дори преговор нямат до момента/по бълг. и матем./
на всичкото му й отгоре са 30 деца в класа ,а учителката се оплаква,че дъщеря ми има нужда от индивидуален подход.
заплашвали са я,че ще я оставят да повтаря 1ви клас,дори едната г-жа  и казала,че е глупава.
естествено детето се травмира и това допълнително затруднява учебния процес.
работим и в къщи,упражняваме се ,но наистина изглежда трудно за дете на 6г.и половина.
седем годишните изпитват затруднения,та какво остава за 6 годишните.
учебниците пълни с чуждици и небивалици,който май само на мен ми правят впечатление.
например-сборник диктовки на А.Арнаудова/този просто ми е любим!
,,Филип е фен на Мърфи Браун.
Фани има фирма на име ,,Флора,,.Филип е фермер/???/
или
Фори е във филиала на фирма ,,Форум,,.
Рафаел /?/ е на фара.и т.н.....
 та въпросът ми е следният-какво мога да направя ,за да влезе детето ми наесен с набора си отново първи клас?
има ли някой с подобен случай? и ако е моля ,пишете.
директорката на училището ми обясни ,че това не възможно.забранено им е да оставят ученици да повтарят учебната година,заради циганчетата/преди е било масово,може би/.
 
Иди до Инспектората по образование и там разговаряй с началничката. Тя може да разреши твоя писмена молба за напускане сега на 1 клас и започване догодина! Успех на детенце!

# 142
  • Мнения: 24 467
Ма тя, жената, си реши вече проблема - ще запише детето си в училището, където детето е карало предучилищна. Повече няма какво да бистрим по темата.
Дайте, тогава, да прехвърлим Офф-а и спама в някоя от остналате теми, посветени на образованието.

Общи условия

Активация на акаунт