Забраненият плод (Aşk-ı Memnu) ~ 32

  • 49 717
  • 723
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 313









Продукция: Kanal D (Türkiye 2008/2010)
Римейк на сериала на TRT от 1975г. "Aşk-ı memnu"
По eдноименния роман на Халит Зия
Серии в оригинал 79













bTV 20.00ч - ОТ понеделник ДО петък












АНОНС :



Динамичният сюжет, модерната визия и успешният подбор на актьорите нареждат поредицата сред най-гледаните програми в държавите, в които се излъчва. Звездата от "Перла" и "Двама завинаги" и любимец на българските зрителки Къванч Татлъту се завръща в ефира в тази съвременна история за невъзможната любов и раздялата.

Изпепеляващата любов на Бехлюл (Къванч Татлъту) и Бихтер (Берен Саат) е на път да разруши вековни семейни традиции. Бихтер е красива млада жена, която се опитва да преодолее загубата на баща си, като отстоява ценностите си. Тя е изправена пред безскрупулната си майка в условията на едно рухнало семейство. Чувството, че остава неразбрана от най-близките си може би е на път да бъде преодоляно, когато среща Аднан Зиягил (Селчук Йонтем), в когото припознава сродна душа. Аднан е от буржоазно семейство, богат вдовец с 2 деца - тийнейджърката Нихал и малкия Бюлент. Бихтер свързва живота си с него, въпреки несъгласието на майка си и въпреки голямата разлика във възрастта. Тя чувства, че най-после е намерила спокойствие и разбиране..., докато животът не й поднася драматичен обрат.

Точно когато мисли, че е намерила покой, Бихтер среща Бехлюл – племенник на Аднан. Любовта между двамата млади пламва веднага. Ще бъдат ли достатъчно силни, за да отстояват любовта си? Ще се откажат ли от уредения си живот? Ще преосмислят ли ценностите си? Как една любов може да преобърне живота на цели семейства? Отговорите зрителите ще научат от хитовия сериал "Забраненият плод", от 1 декември, от 20:00 часа по bTV.












В ролите:














Значение на някои имена :


Bihter = много добра
Behlül = усмихващ се често
Nihal = романтично настроена, весела
Andan = як, здрав
Firdevs = една от райските градини (мисля, че беше шестата)
[/color]
 










Официален сайт на сериала 








Снимки от сериала:



























Старите Теми:


ТЕМА 1, ТЕМА 2, ТЕМА 3, ТЕМА 4, ТЕМА 5ТЕМА 6, ТЕМА 7, ТЕМА 8, ТЕМА 9ТЕМА 10ТЕМА 11, ТЕМА 12, ТЕМА 13, ТЕМА 14, ТЕМА 15, ТЕМА 16, ТЕМА 17, ТЕМА 18, ТЕМА 19, ТЕМА 20, ТЕМА 21, ТЕМА 22, ТЕМА 23, ТЕМА 24, ТЕМА 25, ТЕМА 26, ТЕМА 27, ТЕМА 28, ТЕМА 29, ТЕМА 30, ТЕМА 31,



   
     

   Епизодите от Алекс 

   Епизодите в gledaiseriali.com 

   Епизодите в zamundai.com 

   


Резултати на анкетата от тема 31








ВХОД СВОБОДЕН за всякакви мнения и по всяко време от филма - настояще и бъдеще.





Приятни минути в темата       







# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 041
Браво за анкетата.

# 2
  • Мнения: 439
Запис! За първи път съм втора. Благодаря Мангосива.


 smile3525

# 3
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Докато пиша в старата се появи новата. Гласувах.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 364
Здравейте!  Hug
alex949, чудех се как да започна коментара си, ти много ми помогна с аналогията на Аднан с Бехлюл (сравнението по принцип е невъзможно, но тук е доста удачно за разбиране на сутацията с изнасилването). Насилието изначално е недопустимо в отношенията между хората, няма да оправдавам, ни най-малко оневинявам Аднан, но! Бехлюл много бързо разбра, че все някога ще има Бихтер и главата и е достатъчно и задълго (а както разбрахме и завинаги) завъртяна от него. В хотелската стая той просто усети, че не е моментът и ще си развали удоволствието, ако се възползва. Постара се да изчака идеалния момент за максималното си удовлетворение.
Докато Аднан усети, че любовта се изплъзва от ръцете му, почувства се объркан, нежелан, уплашен от неведението и отхвърлен като мъж - Бихтер дори не се постара да даде някакво обяснение за студенината си, а се изплъзваше с женски номера. Съчетано с алкохола, той изгуби контрол над емоциите си. Да, случва му се изключително рядко, но все пак не за първи път (нека не забравяме как принуди дъщеря си да се злепостави, като оттегли поканата към прислугата за рецитала само, за да угоди на жена си - напълно ненужно). Но той е изключително отговорен, почтен и фин човек - посъпката му порази и него самия. А на фона на това, което Бихтер върши под носа му, някак неговата простъпка губи черните си окраски и да кажем - по-скоро сивее.
Според мен Бихтер би си тръгнала от този брак без колебания след случилото се - загубата на положение и охолство не би я уплашила просто, защото след развода тя в никакъв случай няма да ги изгуби. Аднан ще се постарае максимално да я осигури. Според мен именно Бхелюл ще я подтикне да се върне при Зиягил - отново от страх и малодушие. Въздържам се от лични оценки, но не мога да не споделя, че за мен този "мъж" е пълна отрепка.  Rolling Eyes  Peace
Снежка, помня те от темите за "Листопад"! Hug

# 5
  • Мнения: X
Една хубава и различна анкета   bouquet

# 6
  • Мнения: 8
Честита ни тема.Гласувах с друго в анкетата,защото мисля ,че Нихат още не осъзнава какво прави и не мисля,че ще предаде Аднан.

# 7
  • Мнения: 11 984
За новата тема и интерeсната анкета newsm51

Yulichka ,хубав пост  newsm10

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 11:04 от Slawena

# 8
  • Мнения: 439
Честита ни тема.Гласувах с друго в анкетата,защото мисля ,че Нихат още не осъзнава какво прави и не мисля,че ще предаде Аднан.

Да, наистина Нихат може и да не осъзнава какво прави, и да не предаде Аднан, но въпроса е малко по друг. Защо излъга Пейкер?

# 9
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Нихат не каза на Пейкер, защото го е срам и защото се бои тя да не се разприказва случайно.

Защо пък Аднан би осигурил жена си, ако тя се разведе с нея? Деца ли има с нея или що?
Бехлюл сигурно изпитва вина, защото върти любов с жената на човека, който е като негов баща. Че и повече от баща дори. Ако му беше истински баща вероятно повече сметка щеше да му дири, а не да поощрява разхайтения и безотговорен живот.
В предишната тема се наредих с въпроса Представяте ли си как биха живяли Бехлюл и Бихтер? Работа, пари, дом, деца... Вероятно ще се хранят с любов.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 34 041

Хареса ми надписа върху снимката. Дано всички
са го прочели.

# 11
# 12
  • Мнения: 2 960
Айде и аз тук!!!

# 13
# 14
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Бехлюл-хем туй в онуй, хем душата в рая...!! LaughingЕ, няма как да стане!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт