Деца с диабет - тема 9

  • 54 494
  • 734
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 35 963
момичета, какви трябва да са стойностите на кз в 2 и в 4 часа през нощта?
каквито и да са на на моята девойка, сутрин има висока захар  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 685
Льоня   bouquet

В предната тема има въпрос за Nicotinamidе, ако някой може да каже мнения от опит вероятно ще са от полза за derina.

bubanka, да не би да прави някакви хипото тогава. Нали при това положение сутрин се увеличава КЗ.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 243
bubanka, какъв ви е нощният инсулин?
По принцип, 7-8 ммол за нас е добър вариант за нощни захари.
С помпата сутрин се будим със захар около 5 ммол.

# 4
  • Мнения: 35 963
по принцип доцентката каза, че в 2 часа не трябва да е по-малко от 5.5 /иначе 10 гр. хляб/
обикновено се движи 6-8, а сутрин - рядко пада по 6.5, често е над 7
случвало се е в 2 часа да е 4.5 например /без да й давам допълнително хляб/, сутрин отново стойностите са 6.5-7
в кабинета за консултации пък ми казаха, че 7 е висока сутрешна захар - трябвало да бъде най-много 5, но аз такъв резултат изобщо не мога да постигна  Rolling Eyes
инсулинът е Хумолин Н

# 5
  • София
  • Мнения: 1 243
За мен 7 ммол не е висока сутрешна захар.
Момичета, като ви чета, направо не знам какво да мисля - нашият диабет е страшно трудно контролируем, въпреки огромните ни усилия, често (минимум веднъж дневно) с високи (15 и нагоре захари) и рядко хипогликемии. Може би защото и започна много бурно, с тежка кетоацидоза. Децата ви в ремисия ли са? Ако не, моля споделяйте повече как постигате такива резултати. Praynig

# 6
  • Мнения: 35 963
след всяко по-сериозно боледуване стойностите на инсулина се повишват с по една единица
диабетът откриха миналия септември, стойностите са били 4-3-3-4, а днес са 9-6-6-10 като мисля да ги вдигна на 9-7-7-10

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 193
По въпроса за Никотинамида аз лично не видях някаква полза от него. Поне имам такива спомени.
Макар, че 1,5 год. бяхме на Микстард30 - сутрин и вечер с малко единици, аз лично си мисля че не е от Никотинамида.

Но това е мое мнение - нека и други, които са го ползвали да се изкажат.

# 8
  • Мнения: 390
Льоня, мерси за темата Grinning!

По въпроса за Никотинамида - мнения всякакви, проучвания много. По последни такива не играе положителна роля... Ние също сме в ремисия, започнахме го, но след много разсъждения, четене на различни материали в нета, съвети от девойките тук и разговор с Константинова, го спряхме.
Така че ... въпрос на лично решение е. Явно и самите ендокринолози не са на едно и също мнение.

# 9
  • Мнения: 1 698
Честно казано и аз 7-7,7 ммол не я смятам за висока сутрешна захар.

Никотинамид никога не сме пили и не мога да дам отзиви.

# 10
  • Мнения: 390
Момичета, искам да ви питам докога и колко са задължителни пропорциите на различните групи храни, с които ни изписаха от болницата? Аз се убедих, че много неща, които там не са ми казали, са задължителни, но дали и в храненето имат пропуски. Дали този хранителен режим е най-добрият за нашите деца? Най-вече ме притесняват количествата на плодовете. Синът ми е малък и яде по много малко количество на ястие. Да, за 6 пъти хранене се събират повече, но сега особено ми се приисква сред толкова хубави сезонни плодове да яде по-големи количества. Доколко може да си позволяваме своеволия спрямо схемата. Досега съм я нарушавала много малко пъти....
Благодаря предварително

# 11
  • Мнения: 1 698
Gligi, аз отдавна давам по повече плод. Направила съм си някаква моя си схема и щом за сега Дарена се развива добре, явно съм я налучкала. Тя обича плодове, така че не я ограничавам до резенче на ядене.

# 12
  • Мнения: 741
Аз давам плодове като междинна закуска (всеки ден задължително в 10 ч.) или като допълнителни ХЕ при всяка допълнителна физическа активност и КЗ се задържа в нормални граници. Не давам плодове като десерт, а самостоятелно. На нас ни казаха на всяко основно хранене да има задължително и белтъчинни храни. И забелязах, че наистина ако се дават само въглехидратни храни на основното ядене (напр. само картофи, само боб), после КЗ е малко по-ниска, напр. 3.7 или 3.5.

# 13
  • Мнения: 92
  bouquet да се запиша в новата темичка

# 14
  • Мнения: 37
Gligi От кога сте в ремисия и на какви единици инсулин сте?! Моят син е на 10 г. и от 3 м сме с диабета.
Сутрин слагаме 1 Е , на обяд 2Е , в 19 ч. - 2Е.
 Понякога измествам часовете , че играе навън и понякога закъснява , незнам дали е грешка , но за сега сме така !

Общи условия

Активация на акаунт