ЗОНАТА и ние - 8 Тема

  • 43 530
  • 734
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 0
Ееее,това е нещо друго,никакво  цепене от групата! smile3534

# 556
  • Мнения: 83
Ох,ентусиазирам се и аз  Grinning
dani1712 , я кажи с какво ще се зареждаш в хладилника ,че и аз май трябва да понапазарувам,че нищо нямам ся. Весело ще е тия дни   bouquet

# 557
  • Мнения: 493
Ini` , аз вече се заредих и мога да почвам ( но имам едни други работи за доизяждане Wink ) - пилешко филе, телешка кайма, извара за П , домати, краставици, тиквички, зеле, ябълки (тръгнах с мисълта и за ягоди, но 5,50 за кг няма да им дам  Naughty) за В, а М си имам.

# 558
  • Мнения: 73
Eй, и аз точно преди малко си мислех за списък за пазаруване. Аз утре ще пазарувам. Мисля да оставя тиквичките и зелето за зимата, че и без това много не ги обичам. Иначе всичко, което е писала Дани ще взема. Също и фъстъчено масло (1 ч.л е 1М), за разнообразие - тарама хайвер, тортили, хумус, маслини, някакви кълнове.
Обаче часовете за хранене едва ли ще спазвам, отсега си признавам. Не ми е възможно да ги спазвам стриктно. Часовете и пиенето на вода са ми най-слабите места Tired

Последна редакция: пт, 04 май 2012, 13:42 от Carmen

# 559
  • Мнения: 83
Аз снощи си слих разни семенца да ми покълват  Flutter ,че са ми много вкуснички,пък до ся само веднъж си правих.Сега съм си купила соя ,още не съм си готвила,че не мога да преценя дали да я смятам П и В или само П,ама за кълновете знам.
Moharet ,ти преди време беше питала за един немски хляб какво им е мнението на другите за него,аз също много си го уважавам и си мисля,че е полезен дори.Смятам си го половин филия за 1 ВБ.

# 560
  • Мнения: 5 405
Много сте лоши. Аз казвам, че няма да мога няколко дена да съм, където трябва и както трябва и вие пак ме тикате в състезанието  Laughing ooooh!
Мисля да си купя семена за покълване. 1 супена лъжица и половина кълнове ли бяха 1В или 2с.л.? Или толкова семена трябваше да сложа и после изяждам всичко? Я някой пак да поясни за моя неразбрала милост  Blush

Последна редакция: пт, 04 май 2012, 16:47 от MeRiTo`

# 561
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
??????????   4. ПЪЗЛАТА  MeRiTo`-  ?????????????????? кг,  9 блока  smile3512
Ей, аман от тебе! Не ще и не ще да ме изкарва от тоя списък!  ooooh!
57кг...  Joy
Аман, Заман... това е положението-с нахалство всичко се постига, че и аз така Simple Smile . Ти къде си мислиш, че отиваш.... Joy Ще седиш при нас, и ще мируваш. От утре-5 Май почваме.
Ти да не мислиш , че и на мен ми е много хубаво, да ви дебна тук с тетрадката, кой колко търтеи хванал. Ще страдаш заедно с мен с мен, за по лесно  Joy

Последна редакция: пт, 04 май 2012, 16:50 от Emigrantка

# 562
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Значи, само да кажа, за ветеранките от предното състезание (любопитно) Simple Smile

Moharet започна първото състезание на 12 Март със 61 кг. Сега започва с 57кг  Peace

roksi12  започна със  70 кг, сега стартира със 67.700  Peace

MeRiTo`- започна с 59кг, сега продължава с 57 кг  bowuu

dani1712 - започна с  74,5 кг, сега продължава с 74 кг  Peace

За новите състезателки- когато дойде време за първото докладване, предлагам, да изчакат първо ветеранките, да видят те как докладват, и да се водят по техния пример Simple Smile Утре се почва ходенето по мъките, по късно ще постна на ново правилата за всеки случай Simple Smile За сега имаме това:

1.Moharet – 57 кг.- 9 Блока

2. dani1712 – 74 кг – 10 Блока

3. roksi12 - 67.700  кг- 9 Блока

4. MeRiTo`-  57 кг,  9 блока  

5. Ini` -47 кг - 9 блока

6. Carmen- 60.500 кг, 10 блока


Последна редакция: пт, 04 май 2012, 17:31 от Emigrantка

# 563
  • Мнения: 73
Състезателките, супер сте! Браво за резултатите от първото състезание Simple Smile Ех, дано и аз да се наредя някъде в редицата на печелившите  Laughing

А награда имахте ли?  Rolling Eyes

# 564
  • Мнения: 493
О, имаше, имаше и дори победителката Moharet си я хапна с удоволствие - 2 кутийки със зонови бар-чета , подарък от Emigrantка . Но тя напълно си ги заслужи, защото нямаше почти никакви търтеи за разлика от нас ( и най-вече от мен).

Аз открих тази тема с рецепти за тахана ( е, не са по нашата диета, но може да послужат на някого като идея):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110750.msg2012587#msg2012587

# 565
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Втори тур на състезанието - 5 Май,2012 Събота - Правила:

1вото най-важното изискване- всички да са искрени и честни в своите излияния тук, без лъжи, шмекерувания, хитрувания и т.н !!!
При опит да се подкупи съдията на лични, ще има наказание -ГОЛЯМ КОРУМПИРАН ТЪРТЕЙ !!!
Състезател, който няма кантарче...не може да е състезател   stopuu
Хлябът "Бонус"-една филийка се брои за 1 БВ
В края на всеки ден състезателките трябва да докладват точка по точка, както следва:  typeuu


1.  Състезателка- Име, дата, ден. и  колко блока (датата и деня са много важни, поради часовата разлика, за да не се обърква съдията)

2. Хранения на ден-задължителни 5- сутрин, обед , следобед, вечер, и преди лягане - и в колко часа са консумирани - заслужих си стриктна пчеличка. или пропуснато хранене,поради липса на време,забравяне,разсейване, отнесеност, унесеност, влюбване,разлюбване, ситуация и т.н.- няма пчеличка  ooooh!

3.  Изкушението победи- Изядох  бонбона, вафли, кифли и т.н, извън зоновите хранения- мисля,че  халюцинирам, но виждам огромен  лаком търтей  bambam или удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благоприятни  храни(с изключение на мед-но само по здравословни причини и яйца-заради цената, също и брашното, ако се налага да се ползва в приготвянето на някой ястия )- заслужих си зелена пчеличка  Rolling Eyes или  в мен се блъсна червен търтей. smile3537

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. Или-домързя ме да тегля, не ми се занимаваше,и в мен се размаза- мързелив търтей smile3538

6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя  help, но си искам  водната пчеличка, или пчеличката отплава  на някъде  smile3549

7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет Heart Eyes

8. Днес тренирах, гониха ме, бягах, спъвах се, изпотих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка.


9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой.
 
При уловени 5 последователни (една след друга) пчелички-герои, всеки ще получи допълнителна ПЧЕЛА-ГИГАНТ. Всяка една пчела-гигант ще може да изяде по  един търтей от вашата срамна колекция.

10. Според мен днес улових ...... еди си колко пчелички, и един или два търтея по погрешка  doh

За точките които са в червено- alert внимание - опасност от търтей. Всички други точки-или си улавяте пчеличка, или ви е избягала. Hug
В най добрия случай можете да свършите  деня с 8 уловени пчелички. В най-лошия случай с 3 търтея + пчелички, ако има такива #Crazy

Състезателки 6 бройки:  Shocked

1.Moharet – 57 кг.- 9 Блока

2. dani1712 – 74 кг – 10 Блока

3. roksi12 - 67.700  кг- 9 Блока

4. MeRiTo`-  57 кг,  9 блока 

5. Ini` -47 кг - 9 блока

6. Carmen- 60.500 кг, 10 блока

Обявявам 5 Май,2012 за   newsm39  СТАРТ  running wait

# 566
  • Мнения: 5 405
Успех на всичкииииииииииииии  Hug Hug Hug

# 567
  • Мнения: 73
Такаааа. Simple Smile
Аз, като новак в състезанието, започвам с въпросите, че тук е време за закуска.
Пълнозърнестия хляб, овесените ядки и триците какви са на цвят?   Laughing Тоест, присъжда ли се търтей, ако се ядат?

# 568
  • Мнения: 493
Червени са всичките и получаваш червен търтей за тях . Зелени са само плодовете и зеленчуците  Wink . Но аз лично не мога само със зелени и затова за предния тур за 15 дена имах 20 търтея  Joy.

ПП : Извинявай, подведох те , за зелено се брои и овесената каша, сварена на бавен огън, но не от тези овесени ядки, които познаваме  Wink, а от истински, които изглеждат като жито и се варят по- бавно. За по-лесно гледай табличката от блога. Мисля че само за цялото яйце приехме компромис да не го броим за червено и за меда, но само по здравословни причини.

Последна редакция: сб, 05 май 2012, 11:47 от dani1712

# 569
  • Мнения: 73
О, и аз не мога, а и според мен не е нужно  Wink Според тези правила тук ще направим ферма за търтеи  Mr. Green

ПП - аз таблицата от блога я знам, но въпроса беше за правилата тук. Можеше все пак нещо да минава метър, ама явно не.
Имам и въпрос, сега се сетих. Защо овесената каша е зелена, а булгурът е червен?

Общи условия

Активация на акаунт