Written by MICHAEL JACKSON

  • 59 921
  • 737
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 2 458

Pop Mozart[/b]

 

 



 


Почитатели на Майкъл Джаксън
Почитатели на Майкъл Джексън 2 - You Are Not Alone
Почитатели на Майкъл Джексън 3 - THIS IS IT
Почитатели на Майкъл Джексън 4 - SMILE
Почитатели на Майкъл Джаксън 5 - REMEMBER THE TIME
Почитатели на Майкъл Джаксън 6 - BAD and DANGEROUS
Почитатели на Майкъл Джаксън 7 - HEAL THE WORLD
Почитатели на Майкъл Джексън 8 - KEEP THE FAITH
Почитатели на Майкъл Джексън 9 - The Life Of The Party
Почитатели на Майкъл Джексън 10 - ANOTHER PART OF ME
Почитатели на Майкъл Джексън 11 - ONE DAY IN YOUR LIFE
Почитатели на Майкъл Джексън 12 - HUMAN NATURE
Почитатели на Майкъл Джексън 13 - I JUST CAN`T STOP LOVING YOU
Почитатели на Майкъл Джексън 14 - THIS IS ... THE FINAL CURTAIN CALL
Почитатели на Майкъл Джексън 15 - Man In The Mirror
Почитатели на Майкъл Джексън 16 - SAY, SAY, SAY....
Почитатели на Майкъл Джексън 17 - BEAT IT
Почитатели на Майкъл Джексън 18 - THE LOST CHILDREN
Почитатели на Майкъл Джаксън 19 - THE WAY YOU MAKE ME FEEL
Почитатели на Майкъл Джаксън 20 - GIVE LOVE ON CHRISTMAS DAY
Почитатели на Майкъл Джаксън 21 - HISTORY
Почитатели на Майкъл Джаксън 22 - DEAR MICHAEL...
Майкъл Джаксън - BLACK OR WHITE- отворена тема
Майкъл Джексън----DIRTY--SEXY--BABY----всички фенове сме отново тук
Майкъл Джаксън - Leave me alone / Оставете ме на мира
Майкъл Джаксън - Thriller / Трилър
Майкъл Джаксън - I`ll Be There / Ще бъда там...

# 1
  • Мнения: 453
Да се разпиша и аз   bouquet

A 1994 Open Letter from Michael Jackson to his critics


# 2
  • София
  • Мнения: 331

"Два дни от историята на човечеството

Представете си как сутрин се събуждате, отивате на работа и целият ви ден преминава така както и всички предишни, с тази разлика, че вечерта бързате не за в къщи и не да влезете в някой бар да се повеселите с приятели, а бързате за концерт. Каква е вероятността този концерт да промени живота на човечеството? Мисля, че е трудно да си го представим и съм уверена, че преди 29 години в тази мартенска вечер, същите бързащи хора за концерта, посветен на 25 годишнината на Motown, не са се и замисляли за това. Но това, което са видяли тази вечер, е преминало всички очаквани и неочаквани преживявания. И съм убедена, че никой от тях, в най-смелите си фантазии, не е имал и идея, че тзи концерт ще бъде решаващ в историята на човечеството. Защото ще мине още малко време и на 16 Май 1983г. ще се излъчи по телевизията. Какво ще се случи след това..."

                                   



Не е точен превод, но се надявам да  съм запазила смисъла и малко от емоцията  Peace
/ идея нямам защо последното излиза като линк, но не мога да го оправя Simple Smile /

Последна редакция: пн, 21 май 2012, 20:39 от valya61

# 3
  • София
  • Мнения: 331
Бенисима   Hug   bouquet

 Simple Smile а да, и ме изненада, очаквах тема за Невърленд  Hug



може би не е, а може и да е по темата, ох не знам, но ме извинете  Peace

Michael Jackson telefona ai Bee Gees..
 




Отиде си и Робин Гиб  http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4821651  Flowers Rose
преди малко като пусках горното видео не знаех за тъжната вест...

Последна редакция: пн, 21 май 2012, 23:58 от valya61

# 4
  • София
  • Мнения: 331


"I love you more than words can say Thank you for your loyalty love Michael Jackson 99"


Доколкото знам тази бележка е продадена на търг... Надявам се парите да са за добро дело!

# 5
  • София
  • Мнения: 331

Момичета, добро утро и да са спокойни дните и нощите ни след ужаса, който изживяхме!  Praynig

 Hug  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug


Michael, Eddie and the Harlem Boys Choir


# 6
  • BG
  • Мнения: 2 458

Вале, желанието на Евелина беше преди моето   Peace. Следващата тема си я резервирам за Невърленд. А и по тази има толкова много материал.....Аз нищо не усетих тази нощ, но чувам и чета, че било доста страшно, особено в София.

Загубените записи на Майкъл Джексън ще видят бял свят

# 7
  • Мнения: 2
Бенисима    bouquet
Много ми хареса сравнението с Моцарт.Снимката е чудесна.
Доста голям ужас сте преживяли снощи. spokoПрез 1999 преживах земетресението в Атина,с 150-160 жертви.Спяхме в парка ,а земятя се тресеше.Имаше 600 вторични труса.За щастие при вас всички са живи.Кураж. Hug

Не е много по темата ,но все пак...

# 8
  • BG
  • Мнения: 2 458
Voca People- We Are the World

# 9
  • София
  • Мнения: 331

Не зная тази песен кой е написал, Майкъл ли е ?

Dave Mason & Michael Jackson 'save me'




 Hug Бенисима, темата е чудесна и може би няма да стигне само една, а аз просто така си се бях настроила  Simple Smile

# 10
  • BG
  • Мнения: 2 458

Вале, на Дейв Мейсън е песента, от Dave Mason album - Best Of-Long Lost Friend (1995).
Благодаря ти, достави ми голямо удоволствие!  Не я бях чувала.

Всъщност дуетите са си материал за отделна тема, ама ще чака на опашката. Ето нещо и от мен:



# 11
  • Мнения: 2


Преиздават албума "Bad" на Майкъл Джексън

 Албумът на Майкъл Джексън "Bad" се завръща този септември с нова музика и невиждано до момента DVD от концерт във Великобритания. Това ще бъде първото преиздаване на пълен албум от каталога на Краля на попа след смъртта му през 2009 г.

Албумът "Bad 25", който ще бъде издаден на 18 септември, съвпада с 25-та годишнина от появата на спечелилия награда Грами оригинал, съдържащ хитове като "The Way You Make Me Feel". Той ще включва също така демо записи и песни, които не са били включени в оригиналната версия.

Новите песни били записани в студиото на Джексън, докато правел албума, и новият албум включва също така DVD с изпълнение на Краля на попа за британския принц Чарлз, Лейди Дяна и 72 000 почитатели на стадион Уембли в Лондон през 1988 г. Видеото било открито в личната колекция на певеца и се смята за единственото копие от изпълнението му. То било записано за собствена употреба на Джексън, съобщиха управителите на имуществото му.

Майкъл Джексън  почина през 2009 г. от свръхдоза с успокоителното пропофол. Неговият лекар по това време Конрад Мъри сега е в затвора, след като беше осъден за непредумишлено убийство във връзка със смъртта на певеца.

Оригиналният албум "Bad" спечели две награди Грами и беше продаден в над 45 милиона копия в цял свят. Продажбите му бяха стимулирани от сингли като "Dirty Diana", "Smooth Criminal" и заглавната песен на албума "Bad".

http://radiofresh.bg/news/svejo/2012-05-22/preizdavat-albuma-quo … kul-dzheksun.html
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 331

Вале, на Дейв Мейсън е песента, от Dave Mason album - Best Of-Long Lost Friend (1995).
Благодаря ти, достави ми голямо удоволствие!  Не я бях чувала.

Всъщност дуетите са си материал за отделна тема, ама ще чака на опашката. Ето нещо и от мен:






Ооооо, Бенисима,  Hug   bouquet  днес - 22.05.2012г. в 08,00h за първи път чух тази песен и до този момент не зная  вече за кой ли път я слушам и все чувам само гласа на Мяйкъл.   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet Благодаря ти!

# 13
  • BG
  • Мнения: 2 458
Мисля, че тук е мястото да посочим песните, чийто автор е Майкъл. Аз ще започна първа с BAD. Ще поствам информация, преведена с Гугъл, тъй като на български е доста оскъдна. Знам, че всеки може сам да прочете това в интернет, но нали идеята е да съберем всичко в нашата тема...!!!


Ръкописът на песента можете да видите в първия ми пост за откриването на темата.

"Bad" е песен, която е написана през 1986 г. и записани от Майкъл Джексън през януари 1987 г. за седми студиен албум със същото име и продуциран от Куинси Джоунс (с Джексън да служи като ко-продуцент). "Bad" първоначално е бил предназначен да бъде дует между Джаксън и музикант Принц, въпреки че плановете не са плодотворни [1] През 1988 автобиография Moonwalk Джаксън, Джаксън обсъдиха концепцията на "лошия" и разсъждава, че"Bad" е песен за улицата. За това дете от един лош квартал, които получава да отида далеч частно училище е. Той идва обратно към стария квартал, когато той е на едно почивка от училище и на децата от квартала започват като му проблеми. Той пее, "Аз съм лош, вие сте зле, кой е лош, кой е най-добрият?" Той казва, когато сте силен и добър, тогава ти си лош ". [2]
В интервю от 1988 г. с абанос и Jet списания (който бе представен на Hulu скоро след неговата смърт), Джаксън каза, че е намерила идеята за песента от истинска история, че е чел във времето или списание Нюзуик. [3] Джаксън заяви, че историята, заяви, че студент, който е ходил на училище в северната част на щата Ню Йорк, който бил "от гетото", се е опитал да направи нещо от живота си и планира да остави всичките си приятели зад когато той се върна от почивка на благодарността. [3] Той добави, че ревността на приятелите на студентите в тях убийството на студент, Джаксън заяви, че смъртта на студента не е включена в музикалния видео [3]

Пълният музикален видеоклип за "Bad" е 18-минутен късометражен филм, написан от писател и сценарист Ричард Цена. Клипът е режисиран от Мартин Скорсезе по време на период от 6 седмици през есента на 1986 година. [23] Видеото има много препратки към филма от 1961 г. западната страна история, особено на "Cool" последователност. [24] Не само че го покаже банда улица танци, в населените места, но има и някои части на хореографията, които са били повлияни от нея. Хореограф Джефри Даниел потвърди влияние, въпреки че те са възнамерявали да направим един по-съвременен вариант от него. [24] Даниел коментира: "Това е като влак, идващ по екрана [...] и това е ефектът бях търсят и го работи ". [24]
Във видеото, Джаксън играе ученик в гимназията, Дарил, който току-що завърши един успешен мандат в скъпо частно училище. Той се връща в града с метрото, пристигайки в изоставен квартал. Дарил пристига да намерите къщата му празна (майка му се играе от Роберта Флек, макар и в VoiceOver), но е посрещнат от старите си приятели, водени от Mini Max (за появата на Уесли Снайпс) и прекарва една вечер с тях. На първо отношения са приятелски настроени, ако е леко неловко, но ситуацията се влошава, след като останалата част от бандата, ще разберат колко много Дарил се е променило, и по-специално колко неудобно е станало с техните тенденции към дребни престъпления. В опит да се покаже на приятелите си, той все още е "лошо", Дарил се бандата в метростанция (Хойт Schermerhorn станция в Бруклин) [23], където той се опитва да чаша един възрастен човек, но променя решението си в последната минута. Мини Макс berates Дарил и му казва, че той вече не е лош. След повече хора от Мини Макс, видео скокове от черно и бяло на цвят и Дарил, сега облечен от главата до петите в черна кожа и се присъединява от тълпа на танцуващи пънкари, пее "Bad" и танцува му ходове. Неговите insistences, че Макс е начело за есента са почти развали Дарил, но в крайна сметка неговият приятел се приема, че и след крайния ръкостискане, глави оставяйки Дарил. Сцената се измества назад в черно и бяло като Дарил, самостоятелно и обратно в неговата анцуг, гледа да ги остави.

# 14
  • BG
  • Мнения: 2 458

Centipede (Стоножки)


"Стоножки" е първият сингъл на американската певица Реби Джаксън и едноименната песен от дебютния и албум.Той е написан и продуциран от брат и Майкъл Джексън. Бек вокалите се изпълняват от брата и сестрата на Реби  Майкъл Джексън и Ла Тоя.  

Общи условия

Активация на акаунт